|
У гонитві за красивою і доглянутою зовнішністю ми часто витрачаємо величезні кошти на придбання дорогої косметики. Але чи так ефективні заповітні дорогі кошти в красивій упаковці, і чому все більше жінок в західних країнах, де рівень життя дозволяє регулярно купувати косметику найзнаменитіших марок, все ж віддають перевагу косметиці власного приготування? Вся справа в натуральності такої косметики, яка зараз дуже цінується у всьому світі. Домашня косметика з чаю та кави - це не тільки натуральне, але і ефективний засіб по догляду за волоссям, шкірою обличчя і тіла.
Багатий антиоксидантами зелений чай допомагає боротися з дією вільних радикалів і перешкоджає передчасному старінню клітин шкіри. Саме тому екстракт зеленого чаю так часто включають до складу омолоджуючих кремів і сироваток. Кава ж допомагає підвищити еластичність шкіри, володіє фотозахисним і протизапальною дією на шкіру. Мелена кава в косметиці домашнього приготування відмінно тонізує шкірні покриви і допомагає успішно боротися з целюлітом. Активізуючи клітинний обмін, покращуючи мікроциркуляцію і лимфоток, кава допомагає позбутися набряклості. Регулярне застосування домашньої косметики з чаю та кави допоможе поліпшити стан шкіри, зробити її молодше, а волоссю повернути здоров'я і красу.
Маска для проблемної шкіри із зеленого чаю
Щоб прибрати запалення на шкірі і запобігти появі жирного блиску протягом дня, скористайтеся всеочисній маскою з зеленого чаю. Для її приготування потрібно взяти третю частину склянки теплого чайного настою і додати 2 ст. ложки зеленої глини, яку можна придбати в магазині косметики або в аптеці. Після ретельного перемішування отриману масу наносять тонким шаром на шкіру обличчя, уникаючи області навколо очей і губ. Через 20 хвилин маску змивають теплою водою і обполіскують прохолодною.
Маска для зони декольте
Щоб надати тонус шкірі області декольте, поліпшити мікроциркуляцію і живлення тканин цієї області, можна скористатися маскою, приготовленої з 2 ст. ложок подрібненого гранул зеленого чаю і 4 ст. ложок натурального йогурту. Отриману кашку наносять густим шаром на зону декольте і шию і залишають діяти 15 хвилин, після чого змивають теплою водою і протирають шкіру кубиком льоду.
Очищає тонік для обличчя
Для додання шкірі здорового сяйва і звуження пор, добре підходить тонік із зеленого чаю. Для його приготування 1 ст. ложку зеленого чаю заливають половиною склянки гарячої води і настоюють 5 хвилин під кришкою. Отриманий настій проціджують, остуджують і протирають ним особа кілька разів на день з допомогу ватного тампона. Щоб такий натуральний тонік не втратив своєї ефективності, його потрібно щодня готувати заново. Якщо зробити чайний настій з 2 ст. ложок зеленого чаю, остудити його і трохи потримати в холодильнику, то такий засіб чудово допомагає від кругів і мішків під очима, а також допомагає зняти почервоніння очей. Ватні тампони, змочені в чайному настої, кладуть на повіки на 15 хвилин, в потім протирають шкіру кубиком льоду.
Лосьйон для волосся із зеленого чаю
Якщо волосся стало тьмяним і ослабленими, з'явилася лупа або сухість шкіри голови, потрібно провести тижневий курс втирання лосьйон для волосся. Для його приготування необхідний міцний настій зеленого чаю, який готують з 4 ст. ложок і склянки води. До отриманого настою додають по кілька крапель вітамінів Е і А, лимонного соку. Після ретельного перемішування отриману суміш втирають у волосся і шкіру голови, надягають поліетиленову шапочку, укутують голову рушником, через годину лосьйон для волосся змивають.
Кавовий пілінг
Для глибокого очищення шкіри добре підходить кавовий пілінг. Щоб приготувати таке косметичний засіб, потрібно взяти будь-який живильний крем, додати в нього дві-три щіпки меленої кави і гарненько перемішати. На очищену шкіру обличчя наносимо отриманий пілінг по масажних лініях, легенько масажуємо шкіру, а потім змиваємо домашню косметику теплою водою. Таку процедуру потрібно повторювати щотижня. А щоб шовковистою була шкіра не тільки обличчя, але й тіла, ту ж процедуру можна виконати з кави більш грубого помелу, просто натираючи їм вологе тіло. Особливо добре проробляти таку процедуру після ванни, сауни або лазні. Розпарена шкіра набагато швидше звільняється від токсинів, стає гладкою і шовковистою на дотик.
Кавовий лосьйон
Ефективним засобом від целюліту є кавовий лосьйон. Для його приготування знадобиться іспітимі кавова гуща і будь-який лосьйон для тіла. Змішавши кави і лосьйон, потрібно нанести суміш на всі проблемні місця, а потім обернути їх харчовою плівкою. Через годину засіб змивають, а на шкіру наносять зволожуючий молочко.
Оттеночная кавова маска
Щоб поєднати догляд за волоссям з їх тонуванням, можна спробувати застосувати відтіночним кавову маску. Вона підійде власницям темного волосся, яким вона додасть мідно-каштановий відтінок. Для такої маски беруть 1 ч. Ложку меленої кави, 1 пакетик хни, 1 яєчний жовток і 0, 5 склянки кефіру. Всі інгредієнти ретельно перемішують і варять на водяній бані 40 хвилин. Потім масу остуджують до кімнатної температури, наносять на чисте вологе волосся, надягають поліетиленову шапочку і укутують рушником. Через годину волосся ретельно промивають теплою водою і обполіскують прохолодною.
|
Давньоримська легенда розповідає, що жила в Стародавньому Римі жінка на ім'я Ксантія, вона дуже хотіла мати дітей, але вони все ніяк не з'являлися. І Ксантія щовечора звертався до богині здоров'я і благополуччя Салюс, благаючи її послати їй сина чи дочку.
Богиня почула молитви Ксанті і відгукнулася на її прохання.
Одного разу вночі Ксантія побачила сон - йде вона по пагорбу і збирає листя і лілові квітки з невеликих кустарничков. Прокинувшись рано вранці, Ксантія негайно відправилася шукати приснився їй чагарничок і відразу ж знайшла його. Це був шавлія.
Жінка приготувала відвар з травички, надісланій їй богинею Салюс, і вже через дев'ять місяців народила довгоочікуваного малюка. З тих пір шавлія став рослиною, присвяченим богині Салюс, і одним з головних жертвоприношень їй.
Шавлія -
Salvia L.
- Трава, напівчагарник або чагарник з сімейства губоцвітих. Існує безліч шавлії, але найчастіше в лікарських і косметичних цілях використовують шавлія лікарська -
Salvia officinalis L
- Багаторічний напівчагарник висотою до 50-70см.
У чагарнику кілька гіллястих, сильно облиствених, деревенеющім біля основи стебел. Листя сіро-зелені, довгасті, з сітчастим жилкуванням, на довгих черешках. Синьо-фіолетові квітки на коротких квітконіжках, зібрані в колосовидне суцвіття на кінцях гілок.
Шавлія прекрасний медонос, його квітки наповнені солодким ароматним нектаром. Вся рослина теж приємно пахне. Цвіте шавлія в червні - липні.
Батьківщиною шавлії вважають Малу Азію, де він росте на сухих гірських схилах. Поступово шавлія поширився по всьому Середземномор'ю і Балканському півострову. Культивується в багатьох країнах світу, на території колишнього Союзу в Криму, на Україні, в Молдавії, на Північному Кавказі.
Для лікарських цілей
збирають листя шавлії протягом усього літа. Листя шавлії містять: вітамін Р, ефірне масло, олеаноловую і урсоловую кислоти, дубильні речовини, смоли, флавоноїди, камедь, крохмаль, алкалоїди. У свіжих листках шавлії міститься велика кількість фітонцидів, тому вони мають сильну бактерицидну дію.
Найчастіше в сучасній медицині шавлія призначають при запальних захворюваннях слизової оболонки ротової порожнини у вигляді полоскань і при запаленнях в інших місцях у вигляді зрошень, промивань, аплікацій та турунд для лікування ран і свищів.
У народній медицині
шавлія призначають всередину при гастритах, виразковій хворобі, діареї, ентероколітах, бронхітах, холециститі, гепатиті, гіпотиреозі, дрожательном паралічі, туберкульозі легенів, суглобовому ревматизмі, межпозвоночном остеохондрозі, безплідді, при клімаксі, ожирінні, діабеті і літнім людям при загальній слабкості.
-
Настій.
1ст. ложку сухої подрібненої сировини залити 1 склянкою окропу і настоювати протягом 1:00, процідити, охолодити, приймати по 2 ст. ложки 3 рази на день до їди.
Шавлія вважається ефективним засобом
в народній косметиці
.
-
Лосьйон для очищення шкіри.
1 ст. ложку сушених листя шавлії залити 1 склянкою окропу, настоювати в термосі всю ніч, процідити, остудити, додати 1 ст. ложку горілки, перемішати. Зберігати в холодильнику. Протирати шкіру обличчя вранці і ввечері.
-
Маска для пористої, в'янучої шкіри
. 2 чайні ложки подрібненого листя шавлії залити 1 склянкою окропу і поставити на півгодини на гарячу водяну баню. Остудити, процідити, додати 1 чайну ложку меду і ½ чайної ложки лимонного соку. Просочити в рідині невеликий махровий рушник і накласти на шкіру обличчя. Зверху прикрити обличчя сухим махровим рушником. Через 15- 20 хвилин вмиватися водою кімнатної температури і нанести зволожуючий крем. Цим відваром можна протирати шию і декольте для пружності і тонусу.
-
Ванна з шавлією
чудово очищає, заспокоює шкіру й надає їй пружність. Жменя сухих листя шавлії залити 1 літром води, кип'ятити протягом години на повільному вогні, настоювати добу, процідити, додати у ванну. Температура води у ванні не повинна перевищувати + 38С. Особливо корисні такі ванни в жарку погоду. Якщо робити їх через день курсом в 21 ванну, то помітно зменшується потовиділення.
-
Для зміцнення волосся, позбавлення від лупи і додання волоссю красивого шовковистого відтінку.
100 гр. листя шавлії заварити 1 літром окропу в термосі і наполягати всю ніч. Процідити, сполоснути відваром волосся і дати висохнути їм природним шляхом. Після кількох таких споласкиванием ви будете приємно здивовані. Ефект посилиться, якщо волосся не віджимати, а хоча б півгодини потримати мокрими під рушником, потім дати висохнути.
|
|
|
|
|
|