Де знаходиться істина? Виноград, вино - винотерапия!
 Виноградну кісточку в теплу землю зарою,
І лозу поцілую, і стиглі грона зірву ...
(Булат Окуджава)


А, от, якщо ці виноградні кісточки не закопуються в землю (адже, виноград зручніше вирощувати з живців), а використовувати їх як пілінгу і для масажу, або видавити з них чудове виноградне масло, то користь, яку можна витягти з виноградного грона подвоїться , а то й потроїться.

Абсолютно всі складові виноградної лози - листя, м'якоть ягід, сік, шкірка ягід, кісточки, вичавки з ягід і кісточок - мають унікальні цілющі властивості і широко використовуються для оздоровлення, омолодження організму в цілому та косметичними способами, в тому числі.

А натуральне виноградне вино як продукт бродіння виноградних ягід займає в цьому списку почесне місце, і недарма! Вино тонізує, знімає втому, перевтома, несе в собі цілющу силу сонячної енергії, акумульованої в виноградного грона .  Використання корисних властивостей винограду і винних дріжджів лягло в основу цілого напряму в косметології - винотерапии .  Доведено вченими, що вино володіє нескінченним списком корисних речовин: тут і мінерали, і поліфеноли, вітаміни, амінокислоти, глюкоза, фруктоза, гліцерин - всього більше 600 різних складових .  Крім того, антиоксиданти, якими багаті червоні сорти вин, зв'язують вільні радикали, які є основними винуватцями старіння (в тому числі, і шкіри), і різних хвороб .  Тому винна косметика займає одне з перших місць у ряді інших, здатних протистояти в'янення шкіри .  Застосування косметичних засобів, що містять екстракти та вичавки винограду, продукти його бродіння, направлено на харчування та зволоження, омолодження шкіри, активізацію обмінних процесів .

Що ж включає в себе винотерапия?

Повний комплекс   - Це поєднання винних пілінгів, обгортань і вологих укутування з мезгой винограду або спеціальним винним гелем.

Особливо корисні винні обгортання і ванни з червоним вином і маслом виноградних кісточок. Ці процедури не тільки відновлюють тонус і підвищують еластичність шкіри, вони ще сприяють схудненню, зменшенню проявів целюліту і покращують загальне самопочуття.

 Де знаходиться істина? Виноград, вино - винотерапия!
   Про те, що вино можна не тільки пити, здогадалися люди давно, на зорі зародження цивілізації .  Легенди Давньої Греції розповідають нащадкам не тільки про криваві війнах, безстрашних героїв, але й про спосіб життя, секрети і пристрастях прекрасних і вічно юних богинь .  Виявляється, вони, щоб бути завжди у формі, приймали ванни не тільки з молока, а й також з вина .  Римські патриції та їхні дружини також не відмовляли собі в задоволенні прийняття винних ванн .  У Середньовіччі французькі королеви і дами знатного походження протирали обличчя сухим вином .  Фактично, курси винотерапии придумали ще в XIX столітті, коли жителі італійських, французьких, швейцарських міст спеціально приїжджали до сільських виноградарям, щоб підлікуватися .  А, адже, тоді ще ніхто не знав, що у винограді міститься безліч необхідних людині вітамінів, не кажучи вже про поліфеноли, фітогормони та інших корисних складових .  Ну, а вже з тих пір, як в 1994 році у винограді були знайдені поліфеноли, жоден "шматочок" виноградної лози не пропадає даром .  Піонерами косметичної винотерапии виступили французи .  У 1999 році Матильда і Бертран Катьяр-Томас відкрили унікальний у своєму роді Інститут винотерапии Les sources de Caudalie («Джерела Кодали»), в замку прямо біля джерел мінеральної води і виноградних плантацій Бордо .  Зараз їх косметика Caudalie користується досить великим успіхом, незважаючи на високу ціну .  Та й інші відомі косметичні марки широко використовують продукти виноградарства і виноробства в своїх кремах, масках, лосьйонах і т . д . 

 Де знаходиться істина? Виноград, вино - винотерапия!
 Доброчинна дія виноградного вина на шкіру пояснюється поєднаним антиоксидантною та естрогенним впливом резвератролу, стимулюючого синтез колагену. Тому обгрунтованим є застосування цього компонента, насамперед, в anti-age косметиці. Що цікаво, міститься ця речовина тільки в червоному вині, з віком вина, його кількість скорочується. Так що, з точки зору користі, найбільш виправдано вживання червоного, сухого, молодого вина.
Притому, не тільки для шкіри! Вчені виявили, що присутність малих доз ресвератрола в їжі призводить до ефекту, подібному з дією низькокалорійної дієти, яка, як показують численні дослідження, сприяє збільшенню тривалості життя і знижує швидкість старіння. Цим пояснюють так званий "французький парадокс" - французи, які у великій кількості поглинають усілякі ковбасні вироби, смажену картоплю, гусячу печінку, тобто, продукти, які багаті холестерином, менше за всіх у світі страждають від інфарктів та інсультів, живуть довше американців і мало схильні до повноти.

Звичайно, найкраще було б пройти курс омолодження та оздоровлення вином безпосередньо в замку Кодали. Саме там, в період збору нового врожаю «курсанти» долучаються до таїнств винотерапии: прокидатися на зорі, власноруч збирати виноград, снідати на свіжому повітрі тільки що зібраними ягодами, а потім відправлятися в замок і проводити весь день в різноманітних вінотерапевтіческіх процедурах - що може бути чудеснее!

Спочатку курсанти відвідують сауну для відкриття пір, потім "винна ванна" (термальна вода, підігріта до + 24С, з додаванням винного екстракту). Така ванна робить шкіру ніжною, сприяє поліпшенню її кровопостачання, заряджає організм бадьорістю. Хвилин через 20 тіло обробляють спеціальною сумішшю - винні тремтіння, мед і термальна вода, накривають теплою ковдрою і залишають на 15 хвилин. Потім - душ, відпочинок і масаж з маслом з виноградних кісточок, маски та інші процедури.

Ну, а якщо ви не можете дозволити собі таку розкіш, як оздоровчий тур в Кодали, то, в принципі, багато чого з програми винотерапии використовується в косметичних салонах, на багатьох Spa-курортах, а дещо ми можемо з успіхом застосовувати в домашніх умовах .

Винна косметика проти целюліту

У дві частини мигдалевого масла додайте одну частину лимонного, а також масло лайма - 1/4, і три частини червоного вина і горілки. Коли все готово, берете жорстку губку і два рази на день ретельно втирати в шкіру.

Винний ополіскувач для волосся

У біле вино покладіть в рівних пропорціях перетерту ромашку, розмарин і майоран. Потім поставте на тиждень настоятися. Для застосування в склянці з теплою водою розчиніть 2 столові ложки настоянки і обполіскуйте волосся після миття. Волосся придбають здоровий блиск, будуть добре розчісуватися.

Маски для обличчя

-   Маска робиться рано вранці, коли тільки встаєте з ліжка. Розрізати одну або дві ягоди навпіл і натерти соком обличчя і шию, злегка зволожуючи повіки. 15-20 хвилин займаєтеся своїми справами, потім змиваєте маску прохолодною водою. Маска чудово діє на шкіру, пом'якшуючи її, освітлює веснянки.

- Є варіанти, в залежності від типу шкіри:

Розітріть жовток (для сухої шкіри)   з виноградним соком або м'якоттю. Або ж злегка збийте білок (для жирної шкіри) і додайте до нього виноградний сік. Нанесіть маску на обличчя на 10-20 хвилин, а потім змийте прохолодною водою.

Маска для очищення шкіри (для жирної / комбінованої шкіри). Розімніть кілька ягід винограду і змішайте з йогуртом. Нанесіть суміш на обличчя, почекайте 20 хвилин і зніміть маску вологим тампоном (краще змочити його в зеленому чаї). Така маска відлущує, очищає і звужує розширені пори.

Винний рецепт для очищення шкіри

Прекрасне очищення для жирної шкіри можна зробити за допомогою спеціальної ванночки. А приготувати її можна так: 1/4 склянки білого вина додається в 100 г киплячої води, а також, на додаток, кидаєте 10 г сухих квіток ромашки і додаєте 3 столові ложки червоного вина. Коли суміш закипить, нахиліться над парою, попередньо накрившись рушником, і протримаєтеся так 10-15 хвилин. Такі винні парові ванночки слід проводити раз на тиждень

Корисно просто протирати обличчя шкіркою червоного або синього винограду, адже, саме в шкірці знаходиться найкорисніший компонент - ресвератрол.

Ну, а ще, можна, звичайно, купувати і використовувати готові косметичні засоби: маски, сироватки, масла, екстракти на основі продуктів виноградарства - нестачі в них в даний час немає. Застосовуйте відповідно до типу вашої шкіри і добре!
Автор: Ольга Травлеева


 5 відтінків глин для досконалої шкіри обличчя
 Неможливо уявити домашній догляд за шкірою обличчя без застосування косметичних масок. 5 райдужних відтінків глин подарують вашій шкірі гладкість і сяйво, наситять відсутньою вологою і додадуть обличчю свіжий відпочив вигляд. Вибирайте глини за настроєм і якісним характеристикам!

Кожен відтінок глини володіє власним спектром дії. Можливості масок з ними просто безмежні! Вони можуть вирішити більшість проблем шкіри, що при досить бюджетною ціною на них - просто неймовірно. Головне, не помилитися у їх виборі і додати підходять вашому типу особи інгредієнти!

Блакитна глина

Ніжно очищає шкіру, попутно підсилюючи її кровообіг. Активізує клітинний обмін, що сприяє оновленню покриву та якнайшвидшої регенерації. Додатковим бонусом стане ліфтинг-ефект. Цікаво, що чоловікам ця глина буде також корисна. Але не для шкіри обличчя, а проти раннього облисіння і випадання волосся.

Рецепт маски:   поєднати в одній посуді по 3 чайних ложки блакитної глини і молока. Додати чайну ложку меду і ідентичне кількість мигдалевого масла. Розмішати до однорідної консистенції і нанести на обличчя. Залишити на 15 хвилин, після чого змити маску теплою водою.

Жовта глина

Подарунок для в'янучої шкіри. Насичує її киснем, допомагає виведенню токсин і захищає від негативного впливу навколишнього середовища. Особливо корисні маски з жовтої глини для мешканок мегаполісу.

Рецепт маски:   2 столові ложки жовтої глини з'єднати з 1 чайною ложкою меду і соку лимона, додати білок яйця. Розмішати і нанести на обличчя на 15 хвилин. Після змити теплою водою.

Біла глина

Маска з білої глини - еліксир молодості і краси для жирної шкіри обличчя. Вона звужує пори, поглинає надлишок жиру, регулює роботу сальних залоз. Діє делікатно, тому підходить навіть для вимогливої ​​чутливої ​​шкіри.

Рецепт маски:   2 столові ложки білої глини з'єднати з невеликою кількістю очищеної води. Отримана суміш повинна бути консистенції нежирної сметани. Додати в неї одну чайну ложку меду і білок яйця. Нанести маску на шкіру і залишити її на 15 хвилин. Потім змити теплою водою.

 5 відтінків глин для досконалої шкіри обличчя


Зелена глина

Цей вид глини ефективний відносно зморшок. Регулярне застосування масок підтягне шкіру, зітре з лиця зморшки, сприятиме підтягування овалу обличчя. Крім усього перерахованого, шкіра отримає харчування і підвищить рівень своєї зволоженості.

Рецепт маски:   2 столові ложки зеленої глини з'єднати з чайною ложкою масла виноградних кісточок, додати 2 столові ложки молока і 1 столову ложку меду. Ретельно розмішати і нанести на шкіру обличчя і шиї на 15-20 хвилин. Після змити маску прохолодною проточною водою.

Червона глина

Тонізує шкіру, знімає запальні процеси і роздратування. Підвищує пружність, еластичність і покращує кровопостачання. У перспективі підвищує тонус шкіри.

Рецепт маски:   одну столову ложку червоної глини з'єднати з 2 столовими ложками молока, додати один жовток і пару розім'ятих листочків м'яти перцевої. Нанести маску на обличчя, витримати 15 хвилин, після чого її змити теплою водою.

Яку б маску ви не віддали, її дія не буде стовідсотковим, якщо наносити її неправильно. Глиняна маска вимагає належного очищення шкіри, яке дозволить їй проникати в глибокі шари, надаючи очікуваний ефект. Застосовувати маски слід регулярно, в процесі приготування використовувати тільки ті інгредієнти, які підходять вашій шкірі. Не потрібно нехтувати релаксацією, оскільки вона важлива складова домашнього SPA-ритуалу.

 5 відтінків глин для досконалої шкіри обличчя


Інструкція по нанесенню масок з глини

1. Очистіть обличчя.   Видаліть засобом для демакіяжу декоративну косметику. Після цього помийте обличчя м'яким милом для вмивання, спеціальним гелем або пінкою.

2. Приділіть увагу порам.   Простого умивання буває недостатньо, щоб шкіра обличчя стала чистою. Час від часу практикуйте більш глибоке очищення. Для цього скористайтеся рецептом краси наших бабусь - зробіть парові ванночки. Приготуйте настій квіток ромашки для жирного типу шкіри і настій розмарину - для сухої і чутливої. Налийте його гарячим в невелику ємність і потримайте над нею особа протягом пари хвилин. Після вмивайтеся прохолодною водою.

3. Нанесіть маску.   Невелика кількість маски покладіть на чоло, вилиці, ніс і підборіддя. Акуратно розподіліть її по поверхні шкіри, рухаючись від центру особи до скронь. Масажуйте обличчя круговими рухами, це допоможе відновити здоровий колір і сприятиме релаксації. Залиште маску на обличчі на необхідний період часу, який проведіть лежачи в ліжку або сидячи в кріслі в розслабленому стані.

4. Завершіть косметичну процедуру.   Помийте обличчя теплою, потім прохолодною водою, змив при цьому нанесену маску. У своїх рухах будьте помірні, що не розтягуйте і не тріть шкіру обличчя. Промокніть обличчя м'яким рушником. Далі, тонізує шкіру за допомогою тоніка, після чого нанесіть живильний крем. Косметична процедура закінчена. Необхідний ефект на обличчя.

Будьте прекрасними!
Автор: Наталя Бартукова