|
Морська капуста, яка не так вже й часто з'являється в нашому домі - насправді має чарівну властивість, що допомагає залишатися здоровими і не старіти.
У Японії в давнину вживали морську капусту, щоб залишатися бадьорим протягом дня і здоровим протягом життя. Там з морських водоростей не тільки готують овочеві страви, додають їх у супи, але і роблять зацукровані цукерки. А один з китайських імператорів в XIII столітті видав указ, яким зобов'язав всім підданим з'їдати на рік певну кількість морської капусти для профілактики всіляких хвороб.
Морська капуста -
Ламінарія японська
- Це велика бура водорість, зростаюча в морі на глибині від 1 до 20 метрів, утворюючи цілі зарості. Її слань складається з сітчасто-зморшкуватою або гладкою лентообразной пластини шириною 10 - 30 см і від 1 до 15 метрів завдовжки. Нижня частина слоевища має циліндричний товстий стовбур до метра завдовжки і нерідко кріпиться до кам'янистому грунту або черепашнику за допомогою виростів.
Морська капуста Японського моря живе 2 роки, в північних морях тривалість її життя збільшується до 3, 5 - 4 років. Дозрівання суперечка відбувається в період з липня по жовтень.
Морську капусту виловлюють за допомогою довгих граблів і жердин з червня по вересень. Очищають від домішок і сушать на сонці. Потім слоевища крупно дроблять і поміщають в картонні коробки або полотняні мішки.
Морську капусту можна купити в аптеці для харчових, медичних і косметичних цілей. Їстівну морську капусту продають так само в консервних банках.
Для здоров'я
- Морська капуста містить величезну кількість корисних речовин: вітаміни - А, групи В, Е, D, С, фруктозу, альгиновую, гаммаліноленовую кислоти, бурий пігмент, мікроелементи - йод, магній, фосфор, бром, натрій, калій, кобальт, залізо, мідь, алюміній, марганець ...
- Морська капуста має загальнозміцнюючу властивістю і підвищує імунітет. Вона корисна всім, але особливо тим, у кого порушений обмін речовин, слабке серце, при захворюваннях щитовидної залози, нирок, подагрі, для профілактики онкології та атеросклерозу.
- Морська капуста зміцнює стінки кровоносних судин, знижується в'язкість крові та артеріальний тиск, допомагає виводити з організму шкідливий холестерин і токсини.
- Морську капусту застосовують при ожирінні. 1 ст. ложку подрібненої сухої капусти заливають 1 склянкою води, настоюють добу і випивають рівними порціями в проміжках між їжею протягом дня.
- Добова доза морської капусти не повинна перевищувати 2 чайних ложок при щоденному вживанні і не більше 200 - 250 гр в тиждень.
Морську капусту можна їсти при нефриті, кропивниці, геморагічному діатезі, фурункульозі, під час вагітності.
Для краси
Морська капуста використовується в промисловому виробництві косметичних засобів, тому що містяться в ній мінеральні речовини сприяють ефективному відновленню тканин і підвищують еластичність і пружність шкіри.
З причини того, що морська капуста покращує обмін речовин і виводить зайву рідину, вона входить до складу багатьох антицелюлітних засобів по догляду за тілом. Морська капуста володіє зволожуючими і омолоджують властивостями, прискорюють поділ клітин, допомагає шкірі утримувати вологу.
Маски з морської капусти можна робити самостійно в домашніх умовах. Для косметичних цілей краще всього купувати порошок або подрібнити суху капусту на кавомолці.
-
Скарб з морської капусти
Порошок залити гарячою водою і дати йому розбухнути. Додати таку ж кількість кавової гущі, перемішати і розтирати шкіру круговими рухами під час банних процедур, потім обполоснутися під душем.
-
Маска з морської капусти зволожуюча
Замочити гарячою водою 1 ст. ложку сухих водоростей, дати розбухнути, злити надлишки рідини, додати 1 ст. ложку сиру і 1 чайну ложку меду. Нанести на обличчя на 15 хвилин, змити водою кімнатної температури.
-
Маска відбілююча
1 ст. ложку набряклий водоростей змішати з 1 ст. ложкою сметани і ¼ чайної ложкою лимонного соку. Нанести на 10 хвилин, змити теплою водою, вмитися прохолодною. При сухій шкірі лимонний сік замінити 1 чайною ложкою огіркового соку.
-
Маска поживна
2 ст. ложки набряклої морської капусти змішати з 1 яєчним жовтком і 1 чайною ложкою оливкової олії. Нанести на 10 хвилин на шкіру обличчя, шиї, декольте. Змити трохи теплою водою. Вмиватися прохолодною водою або протерти шкіру кубиком льоду.
|
Так, всього три продукту, і ви можете бути спокійні з приводу зморшок, сухого волосся, лупиться шкіри, ламких нігтів, далі - додавайте те, що вас хвилює, і не сумнівайтеся, що ця «чарівна трійця» з ними впорається. Що ж це за продукти? Заінтриговані?
Все просто: оливкова олія, яблучний оцет і вівсянка. Ці продукти можна сміливо занести в список найцінніших, і навіть безцінних, речей для нашої краси і молодості. А коштують вони - сущі копійки в порівнянні з тим ефектом, який від них можна чекати. Знову не вірите?
Оливкова олія
Незалежно від того, як ви його використовуєте (всередину або зовнішньо), це «золото Італії» оздоровлює і омолоджує. І ось лише короткий перелік того, куди ми можемо застосувати цей джерело антиоксидантів і незамінних жирних кислот:
- Очищення маслом. Ви, звичайно, вже чули про такий спосіб очищення шкіри. Він працює для всіх типів шкіри абсолютно. Почитайте про це докладніше ось тут & gt; & gt; & gt ;. Можливо, після прочитання ви, як і наш автор, захопитеся масляним методом вмивання.
- Демакіяж. Я перестала купувати засоби для зняття макіяжу. У порівнянні з оливковою олією, вони абсолютно програють. Можливо, масло - продукт не такий дешевий, але відчуття натуральності та зволоженості після демакіяжу оливковою олією більше ні на що не проміняю!
- Масляне лікування волосся. І про це у нас теж є докладна інструкція & gt; & gt; & gt ;. Блиск і відсутність посічених кінчиків, а також свобода від лупи і сухості шкіри голови - це все дає обгортання теплим оливковою олією. Пробуйте в будь-який час року і для будь-якої довжини волосся.
- Зробіть натуральний тонер для шкіри. Змішайте оливкову олію і зелений чай (можна відвар гамамелісу).
- Для лікування вугрів і прищів. Просто на ніч змащуйте проблемні ділянки оливковою олією, за ніч структура шкіри швидше залікується і відновиться. І не вірте упередженню, що оливкова олія провокує вугри, це не так!
- М'який відлущуючий скраб - це звичайне оливкове масло, між іншим.
- Використовуйте оливкову олію як крем для гоління. Воно працює так само добре, як покупної крем. Можете порадити своєму чоловікові, і користуватися самої при голінні. Жодної ранки, лезо ковзає ідеально, шкіра відразу і поголена, і зволожена.
- Не забувайте додавати оливкове масло в своє харчування: в салати або просто на шматочок хліба. У день достатньо 1-2 столових ложки - саме стільки нам потрібно, щоб бути здоровими і молодими.
Яблучний оцет
Ще один хіт. Одна умова: переконайтеся, що оцет натуральний (робіть самі або уважніше ставитеся до купівлі), і розбавляйте, якщо шкіра чутлива. В іншому - це універсальний інгредієнт для краси, основними властивостями якого, звичайно, є в'яжучі (за рахунок основного компонента - оцтової кислоти), але не тільки.
- Полоскання після миття волосся. Яблучний оцет навіть здатний видаляти залишки нарощування волосся і стайлінгових продуктів. Але і просте ополіскування розчином оцту після шампуню дає волоссю блиск і жвавість. Змішайте оцет і воду в пропорції 1: 1 і полоскати волосся 2 рази на тиждень.
- Крім цього, яблучний оцет - один з основних інгредієнтів, якщо ви зовсім вирішили відмовитися від шампуню. Спробуйте, ось докладна інструкція, як це зробити & gt; & gt; & gt ;.
- Як і оливкова олія, яблучний оцет може вважатися відмінним тонером для шкіри, особливо для жирної шкіри. Точно також, змішуємо з чаєм або відваром улюбленої травички, і користуємося. Але будьте обережні, якщо у вас суха шкіра!
- Проти прищів змащуємо проблемні місця яблучним оцтом вранці і ввечері.
- Відмінний інгредієнт для домашніх масок. Залежно від типу шкіри, додавайте оцет у мед, йогурт, зелений чай, і живіть шкіру. Моя найулюбленіша маска для жирної шкіри T-зони - яблучний оцет + блакитна глина.
- Оцет може стати природним освітлювачем для волосся. Пам'ятайте рецепт лимонного мелірування? Так от, кислотність яблучного оцту працює нітрохи не гірше. Беремо 2 частини оцту і 1 частина води, зволожуємо волосся і виходимо на сонечко.
- Яблучний оцет зарекомендував себе відмінно в профілактиці розтяжок і навіть варикозу. Багато вагітні жінки, яким не можна користуватися хімічними засобами або салонні процедури, пишуть відгуки на форумах, що проблема з венами пройшла, варто було тільки змащувати ноги розчином натурального яблучного оцту.
Вівсянка
Для шкіри тіла та обличчя продукт найправильніший! Від ванн до масок, від лікування опіків до схуднення. Ось тільки мала частина того, що можна робити для краси з вівсянкою:
- Ніжний скраб. Беру в кулак жменьку вівсянки. Поміщаю руку під струмінь води, вівсянка розмокає небагато, і втираю в шкіру. Через пару секунд вівсянка починає бути липкою, і вже можна змивати.
- Заспокоює роздратування і почервоніння. Залишаємо вологу вівсянку на шкірі на кілька хвилин і змиваємо. Можна робити і складніші маски, наприклад, йогурт + вівсянка, мед + вівсянка, оливкова олія + вівсянка.
- Від прищів. Так, вівсянка здорово підсушує вугровий висип, пом'якшує почервоніння, дуже рекомендую.
- Умивання вівсянкою. Краще в марлю покласти вівсянку, намочити, почекати, коли набубнявіє, і робити м'який масаж обличчя таким «мішечком».
- Багато хто знає про рецепт заспокійливої ванни з вівсянкою - просто вішаємо марлевий мішечок з вівсяними пластівцями на кран з водою.
- І, звичайно, харчування. Здоровий сніданок, а також низькокалорійна основа для випічки - все це вівсянка.
Прикінцеві поради
• Перераховані інгредієнти практично не алергенні, але якщо ви побоюєтеся або ніколи не пробували, то зробіть невеликий тест перед тим, як почнете дотримуватися наших порад.
• Оливкова олія рекомендую холодного віджиму, воно краще для шкіри, не забиває пори.
• Вівсянка повинна бути натуральна, що не швидкого приготування, така - практично марна.
• Яблучний оцет завжди розбавляйте, це досить сильний інгредієнт, хоча і дуже ефективний.
|
|
|
|
|
|