Березовий сік
 «Я брів навмання по весняним протоках
І Батьківщина щедро напувала мене
Березовим соком ».
(слова М. Матусовського, музика В. Баснера).


Береза ​​для більшості з нас символ Росії. Скільки пісень і віршів написано про березі і в багатьох з них згаданий березовий сік. Люди з найглибших часів знали про користь березового соку для здоров'я та краси.

Збирають березовий сік у квітні, коли дерева прокидаються і починають гнати сік по стовбуру. Сік можна збирати тільки з беріз, зростаючих за містом, де екологія ще терпима.

Фахівці рекомендують збирати сік вранці і вдень і лише з дорослих дерев. І те багато соку не можна брати в однієї берези, дерево може загинути.

Надрізи потрібно робити невеликі і вставити трубочку, через яку сік буде стікати в ємність. Після взяття соку отвір обов'язково потрібно замазати воском, садовим варом або мохом.

Зберігають березовий сік в холодильнику близько місяця.

Березовий сік містить:   вітаміни - групи В, С, дубильні речовини, глюкозу, фруктозу, фітонциди, сапоніни, ферменти, білок, органічні кислоти, дубильні речовини, білки, мікро і макроелементи - калій, кальцій, залізо, мідь, магній, кремній, алюміній ...

Березовий сік покращує обмін речовин, піднімає імунітет, руйнує сечові камені переважно фосфатного і карбонатного походження, служить профілактикою онкології, допомагає при набряках, ревматизмі, артриті, виразці шлунка, захворюванні печінки, алергії, головного болю, недокрів'ї, нормалізує кислотність шлунка, його рекомендують пити при застуді, бронхіті, і запаленні легенів.

Ним лікують імпотенцію у чоловіків і прояви клімаксу у жінок у вигляді підвищеної дратівливості, безсоння, припливів.

Березовий сік надає омолоджуючу і тонізуючу дію на весь організм.

З лікувальною та профілактичною метою березовий сік приймають 3-4 рази на день до їди по 1/2 склянки протягом 21 дня.

 Березовий сік


На Русі, коли ніяких лосьйонів і в помині не було, дівчата очищали особа березовим соком.

Він не тільки робить шкіру гладкою і бархатистою, але і позбавляє від вугрів і пігментних плям.

Маска живить

1 ст. ложку березового соку змішати з 1 чайною ложкою вершків, 1 чайною ложкою меду і 1 жовтком.

Добре перемішати і нанести на обличчя на 20 хвилин. Змити теплою водою, вмитися прохолодною.

Маска для матовості шкіри

1 ст. ложку березового соку змішати з 1 чайною ложкою картопляного крохмалю і з 1 ст. ложкою негустий сметани, добре розмішати і нанести на шкіру обличчя на 15 хвилин, змити водою кімнатної температури.

Маска відбілююча і зволожуюча

1 ст. ложку березового соку змішати з 2 ст. ложками натертого на тертці огірка і 1 чайною ложкою меду. Нанести на обличчя на 15 хвилин. Змити прохолодною водою.

Маска універсальна

1 ст. ложку березового соку змішати з 2 ст. ложками м'якого сиру, добре розмішати і нанести на обличчя на 20 хвилин. Змити водою кімнатної температури.

Для старіючої шкіри

2 ст. ложки березового соку змішати з 1 чайною ложкою оливкової олії і 2 ст. ложками злегка теплого картопляного пюре, відразу нанести на обличчя на 15-20 хвилин. Змити ватним тампоном, змоченим в теплій воді. Вмиватися прохолодною водою або мінеральної без газу.

Добре омолоджують і тонізують кубики льоду з березового соку.

Протирають ними особа вранці і ввечері відразу після вмивання і дають волозі висохнути природним шляхом.

При випаданні волосся березовий сік втирають у корені волосся за півгодини до миття.

Маска для росту і блиску волосся

2 ст. ложки березового соку змішати з 1 чайною ложкою касторової олії, 1 ст. ложкою коньяку. Добре розмішати, втерти в коріння і розподілити по всій довжині волосся. Одягти поліетиленову шапочку і обмотати голову рушником.

Через 40-50 хвилин вимити голову шампунем і обполоснути водою підкисленою лимонним соком - 1 ст. ложка на 1 літр теплої води.

Курс півтора місяці 1-2 маски на тиждень.

Волосся стануть м'якими, блискучими і зникне лупа.
Автор: Наталя Алексєєва


 Листовий салат для красивої шкіри
 Листові салати - це джерело вітамінів і корисних речовин. Практично будь-який салат містить такі вітаміни, як: А, В1, В2, В6, Е, Р, РР, К, С, клітковину, мікро і макроелементи - калій, кальцій, натрій, залізо, мідь, фосфор, молібден, йод.

Вживання салатів в їжу очищає кишечник, служить профілактикою гастритів, виводить холестерин, зайву воду разом з токсинами і солями важких металів.

Салат знижує рівень цукру в крові, зміцнює стінки судин, покращує роботу серцево-судинної системи, лікує депресію, позбавляє від безсоння.

Для лікування хвороб шлунково-кишкового тракту:

1 ст. ложку свіжого листя салату залити 1 склянкою окропу, накрити кришкою, настояти півгодини, остудити, процідити, вживати по 1стаканом 3 рази на день.

Якщо на сніданок з'їсти хоча б трохи салату, то гормону щастя - серотоніну, що міститься в салаті подарує гарний настрій на весь день.

Тарілка салату на обід зніме втому, прожене роздратування і підбадьорить краще чашки кави.

Всім, хто хандрить, що не задоволений собою і життям, фахівці радять їсти салат з кожною їжею.

Але салати оздоровлюють і омолоджують не тільки зсередини, але і у вигляді масок зовні.

Маска проста

Змастити обличчя жирним кремом і накласти масу з подрібненого листя салату, найкраще розмістити її між двома шарами марлі. Через 20 хвилин маску зняти, протерти обличчя ватним тампоном, змоченим в теплій заварці зеленого чаю.

Через 5 хвилин вмиватися мінеральною водою без газу.

Маска, освіжаюча для жирної шкіри

Подрібнити листовий салат, взяти 2 ст. ложки маси (надлишки з'їсти), змішати зі збитим білком і нанести на 20 хвилин на обличчя і шию. Змити теплою водою.

Маска для сухої шкіри

2 ст. ложки подрібненого салату перетерти з 1 ст. ложкою вершкового масла, нанести на обличчя на 15 хвилин.

Змити теплою, потім холодною водою.

 Листовий салат для красивої шкіри


Маска, звужує пори

2 ст. ложки салату перетворити в кашку і добре розтерти дерев'яною ложкою, додати 1 чайну ложку лимонного соку, 1 чайну ложку сметани, 1 ст. ложку жирного крему, добре перемішати, нанести на обличчя на 15 хвилин. Зняти ватяним тампоном, змоченим у теплій воді, вмитися прохолодною.

Маска поживна

3 ст. ложки подрібненого салату змішати з 2 ст. ложками майонезу, нанести на обличчя на 15 хвилин. Зняти серветкою, вмитися теплою водою і протерти обличчя кубиком льоду.

Маска при блідій шкірі для пожвавлення фарб

Перемішати 1 ст. кашки з салату з 1 ст. ложкою натертої на дрібній тертці соковитою моркви і 1 ст. ложкою меду. Добре розмішати і нанести на обличчя на 20 хвилин.

Змити водою кімнатної температури.

Маска, що омолоджує в холодну пору року

Змішати 1 ст. ложку подрібненого салату з 2 ст. ложками м'якого сиру, 1 десертною ложкою оливкової олії і 1 ст ложкою апельсинового соку, добре перемішати, нанести на обличчя на 15-20 хвилин.

Вмиватися водою кімнатної температури.

Маска живить і зволожує

1 ст. ложку подрібненого салату розтерти з 1 курячим жовтком, додати 1 чайну ложку подрібненої квашеної капусти, 1 ст. ложку вершків і 1 чайну ложку оливкової олії, перемішати. Нанести густо на обличчя на 15-20 хвилин.

Зняти за допомогою ватного тампона, змоченого в теплій заварці чорного чаю. Вмиватися прохолодною водою. І змастити обличчя зволожуючим кремом.

Маска від зморшок

4 ст. ложки подрібненого салату залити теплим молоком так, щоб рідина закрила зелену масу. Додати 1ст. ложку меду, 1 чайну ложку рослинної олії, нанести на обличчя на 20-25 хвилин. Зняти ватяним тампоном, змоченим у теплій воді.

Маска відбілююча

1 ст. ложку подрібненого салату змішати з 2 ст. ложками натертого на тертці огірка і 1/4 чайної ложки лимонного соку. Добре перемішати, нанести на обличчя на 15 хвилин. Вмиватися водою кімнатної температури.
Автор: Наталя Алексєєва


 Домашня косметика з оливковою олією
 Оливкова гілка з найдавніших часів вважалася символом миру і благоденства. Батьківщиною оливки вважається Середземномор'ї - саме звідти оливкове дерево або маслина потрапила до Криму і на Кавказ.

Стародавні греки вважали оливу божественним деревом. Одна з давньогрецьких легенд розповідає, що якось Афіна Паллада і бог морів Посейдон посперечалися про те, кому володіти Аттикою. І вирішили, що належати вона буде тому, хто зробить для цієї землі найбільше добру справу. Посейдон ударив тризубцем об скелю і з неї забив струмок. А Афіна занурила в тріщину скелі спис, і воно перетворилося в оливкове дерево. Так богиня виграла суперечку.

Олива європейська   - Olea europaea   - Вічнозелене дерево з широкою розкидистою кроною з сімейства маслинових до 8-10 метрів заввишки.

У оливи попелясто-сіра кора з напливами з лусочок. Чим старіше олива, тим темніше її стовбур. З віком він викривляється, гілки вузлуваті і теж викривлені.

Листя сірувато-зелені, шкірясті, зверху голі, знизу опушені, сріблясто-сірі. Одні й ті ж листя тримаються на дереві до трьох років.

Дрібні квітки білого або жовтуватого кольору зібрані в суцвіття волоті до 30-35 штук разом і приємно пахнуть.

Цвітуть оливкові дерева в квітні-травні. Плід - довгаста кістянка, подовженої форми, яка в міру дозрівання із зеленої перетворюється у фіолетову. Зріє маслина 4-5 місяців.

Масло 25-40-80% золотисто-жовтого кольору прозоре і запашне міститься в м'ясистому околоплоднике. Чим спелее оливка, тим більше в ній масла. Отримують його шляхом холодного пресування.

Масло називають прованським тому, що вперше це масло стали виробляти в провінції Прованс у Франції.

 Домашня косметика з оливковою олією


Оливкова олія багата вітамінами групи В, Е, А, D, К, жирними поліненасиченими кислотами, білками, цукрами, вуглеводами. Крім того воно містить дубильні речовини, катехіни, фенолкарбонові кислоти, сапоніни, смоли, мікро і макроелементи.

Авіценна вважав оливки, мало не панацеєю від усіх хвороб.

  Оливкова олія надає саме благотворний вплив на мозок, нервову систему, травлення, серце, судини, кістки, зуби, шкіру.

Воно захищає організм від шкідливого впливу навколишнього середовища, уповільнює старіння і служить профілактикою безлічі хвороб.

Оливкова олія великий вплив робить і на зовнішній вигляд людини.
Австралійські вчені, провівши ряд досліджень, переконалися, що чим більше люди споживають оливкового масла, тим менше у них зморшок. Тому лікарі рекомендують включати в щоденний раціон оливкова олія і оливки.

Оливкова олія входить до складу багатьох косметичних засобів.
Його можна з великою ефективністю використовувати в домашній косметиці.

Маска для еластичності шкіри

1 ст. ложку оливкової олії змішати з 2 ст. ложками протертого сиру і 1 чайною ложкою меду, добре розтерти і нанести на обличчя на 20 хвилин, після чого змити тампоном, намоченим у теплій воді.

Компрес, омолоджуючий для в'янучої шкіри

Розігріти оливкове масло на водяній бані, просочити їм марлю, складену в декілька шарів і накласти на обличчя. Зверху покласти махровий рушник.

Надлишки масла видалити через 20 хвилин, промокаючи особа теплим вологим рушником.

 Домашня косметика з оливковою олією


Маска для сухої і чутливої ​​шкіри

Перетворити в пюре половину невеликого банана, додати 1 ст. ложку оливкової олії, добре перетерти і нанести суміш на обличчя на 10 хвилин. Змити відваром липових суцвіть або теплою водою.

Маска зволожуюча

Натерти на тертці невеликий огірок, додати 1 чайну ложку рідкого меду і 1 ст. ложку оливкової олії, добре розмішати, нанести на шкіру на 15 хвилин, зняти тампоном, змоченим в ромашкове чаї або теплій воді.

Маска для в'ялої шкіри

Змішати 1 ст. ложку оливкової олії з 1 чайною ложкою морквяного соку і 1 курячим жовтком, добре розмішати, нанести на обличчя на 15 хвилин.

Змити трохи теплою водою, вмитися прохолодною.

Маска зимова

2 ст. ложки оливкової олії змішати з 2 ст. ложками сиру і додати стільки апельсинового соку, щоб вийшла сметанообразная маса, добре перемішати і нанести на обличчя на 15 хвилин.

Змити водою кімнатної температури.

Для губ

Змішати оливкова олія з морквяним соком в пропорції 1: 1 і змащувати губи такою сумішшю 1-2 рази на день протягом 3-4 тижнів 1 раз на рік.

Губи до старості залишаться юними.

Для росту, пишності й шовковистості волосся

Втирати злегка підігріту оливкову олію в коріння волосся за 40-50 хвилин до миття, зверху голову обв'язати махровим рушником. Після чого вимити з шампунем відповідним за типом волосся.

Курс 8-10 масок 1-2 рази на тиждень.

Для тіла

Ще на вологе тіло після ванни або душу корисно наносити невелику кількість оливкової олії для збереження молодості шкіри.
Автор: Наталя Алексєєва