Природна медицина і косметологія - Алое
 Лікування і догляд з алое - вже дано перевірений і незаперечний спосіб збереження здоров'я і краси.

Алое - екзотика вже давно стала нам звичною - є одним з найпопулярніших засобів народної медицини в усьому світі. Перші згадки про лікувальні достоїнства цієї рослини містяться ще в працях Діоскорид (~ 78 р. Н.е..). Алое був дуже популярний і на арабському Сході. А в жарких країнах південно-східної Азії обтирання або обгортання з алое - перша допомога при сонячних опіках досі, як і сотні років тому.

Хімічний склад

Сік алое багатий активними речовинами: антраглікозідамі, смолистими речовинами, ефірними маслами, різними органічними і неорганічними сполуками. Антроглікозіди надають соку рослини гіркуватий смак, а також мають розслаблюючим, сонцезахисним, бактерицидну і болезаспокійливу діями. Також бактерицидну дію роблять гексуронові кислота і Рамноза, що містяться в соку і листках рослини.

Рослина містить вітаміни групи А, С, Е і фермент амілазу, що володіє протизапальною дією. Похідні антрацену, що також входять до складу соку алое (саліцилова і бурштинова кислоти), здатні помітно підвищити імунітет людини. Крім того, в свіжому соку алое міститься досить велика кількість необхідних людському організму мікроелементів, в тому числі, і рідкісних: калій, кальцій, магній, залізо, марганець, мідь, цинк, кобальт, хром, алюміній, барій, селен, нікель, літій , бор, германій.

Цікаво!   Виявляється, щоб препарати з алое надавали потужний косметичний ефект, соку алое повинно в них міститися не менше 20%.

Види алое

Існує кілька видів алое, але тільки два з них стали популярні завдяки своїм лікувальним і косметичним властивостям. Склад соку у них практично ідентичний.

Алое деревоподібна, або звичний нам «домашній» столітник   - Це багаторічна вічнозелена трав'яниста рослина висотою 60-100 см з м'ясистим листям мечовидної форми.
Цікаво!   Всесвітнє опитування громадської думки, проведений великим маркетинговим агентством, показав, що люди цілком довіряють алое.

Алое вера , Або алое сьогодення - це трав'яниста, багаторічна рослина з вузькими зеленими щільними листами, зібрані в так звані розетки. Саме алое вера здавна культивувалося у багатьох народів як лікарський.

Обережно!   Препарати, що містять сік або гель алое, протівопоказини при важких серцево-судинних захворюваннях, маткових кровотечах і вагітності. Крім того, алое в будь-якому вигляді (крім алое вера!) Категорично протипоказано застосовувати онкологічним хворим або схильним до утворення пухлин людям, так як алое прискорює процес росту клітин, у тому числі і ракових. Перед прийомом препаратів з алое проконсультуйтеся з лікарем!

 Природна медицина і косметологія - Алое


Домашні рецепти з алое

Готуємо сировина:   Акуратно зрізаємо нижні і середні листки. Потім промиваємо їх фільтрованої або кип'яченою водою, даємо висохнути. Кладемо в керамічну ємність і накриваємо кришкою, ставимо в холодильник на 10-12 днів.

Готуємо косметику з алое

- Компрес для чутливої ​​шкіри . Беремо 1 столову ложку соку алое, 3 чайних ложки сушеного липового цвіту, 2 чайних ложки звіробою, 2 чайних ложки ромашки. Сушені трави змішуємо і заливаємо окропом. Наполягаємо 20-30 хвилин і проціджуємо. Додаємо сік алое. Змочуємо складену в кілька разів марлю в отриманому настої і накладаємо на обличчя на 10-20 хвилин. Потім вмивалися теплою водою.

- Маска для проблемної шкіри . Нам знадобиться 1 яєчний білок і 1 столова ложка соку алое. Збиваємо білок в піну і додаємо сік, збиваємо ще раз. Додаємо пару крапель лимонного соку. Косметичної пензлем акуратно, у відповідність з шкірними лініями, наносимо маску в 2-3 шари. Даємо складом повністю висохнути на обличчі, і змиваємо прохолодною водою.

- Лосьон для зрілої шкіри.   Беремо 2-3 великих аркуша алое, дрібно їх ріжемо і заливаємо їх 1 літром холодної кип'яченої води. Кип'ятимо отриманий склад протягом 5-7 хвилин. Потім охолоджуємо і проціджуємо. Протирати обличчя вранці і ввечері.

- Лосьон для жирного волосся . Перед миттям голови втирайте в шкіру голови суміш, що складається з 1 чайної ложки соку алое, 1 чайної ложки лимонного соку, 1 чайної ложки рідкого меду і 1 яєчного жовтка. Обмотайте голову поліетиленовою плівкою і укутайте рушником. Через 30-60 хвилин змийте склад і вимийте голову шампунем. Цей склад також допомагає і при випаданні волосся.
Автор: Інна Сєдих


 Домашні маски для проблемної шкіри
 Якщо регулярно і правильно доглядати за проблемною або схильної до акне шкірою, слідувати правилам догляду, робити курсом підсушуючі і очищаючі маски, то незабаром стан шкіри значно покращиться.

Проблемна шкіра-це шкіра обличчя, яка в силу ряду зовнішніх і внутрішніх факторів має ряд дефектів: висипання, вугри та ін. Якщо внутрішні причини проблеми виключені (неполадки з печінкою, ШКТ, порушення гормонального фону і т.д.), то слід сконцентруватися на «зовнішньому» догляді за обличчям. У цьому випадку косметична маска є досить ефективним засобом щодо усунення шкірних дефектів, однак видимий результат досягається тільки при регулярному і систематичному їх застосуванні (1-2 рази на тиждень).

Глиняні маски

Маски з білої, блакитний, зеленої і чорної глини дуже ефективні при проблемній шкірі. Такі маски чудово очищають, звужують і роблять менш помітними пори на обличчі, сприяють нормалізації виділення себума і володіють явним антисептичним ефектом. Глиняні маски можна і потрібно робити регулярно, однак не частіше 1 разу на тиждень.

 Домашні маски для проблемної шкіри
 Рецепти глиняних масок

- Взяти 2-3 столові ложки блакитний або білої глини. Розвести порошок теплою водою до отримання сметаноподібної в'язкої субстанції. Нанести косметичної пензлем на обличчя. Змити теплою водою після повного висихання.

- Взяти 3 столові ложки чорної глини, розвести відваром ромашки до стану густої сметани. Додати пару крапель лимонного соку. Нанести косметичної пензлем на обличчя. Змити теплою водою після повного висихання.

Важливо!   При приготуванні не використовуйте металевий посуд.

Білкові маски

Маска з збитим яєчним білком відмінно очищає і звужує пори, вибілює і підтягує шкіру обличчя.

Рецепти білкових масок

- Збити в піну білок 1 яйця. Додати 1 чайну ложку камфорного спирту і ще раз збити. Потім за допомогою тампона нанесіть на обличчя рідку маску з урахуванням шкірних ліній. Зачекайте, поки підсохне небагато, і нанесіть ще один шар. Через 10 хвилин змийте прохолодною водою.

- Для приготування цієї маски вам буде потрібно 1 яєчний білок, 2 столові ложки зеленої глини, пара крапель лимонного соку, 1 чайна ложка рідкого меду, 1 крапля ефірного масла чайного дерева. Збити в піну яєчний білок, додати глину, мед, лимонний сік і масло чайного дерева, все добре перемішати. Якщо маса вийшла густуватої, можна її розвести мінеральною водою. Нанести маску на обличчя на 15-20 хвилин. Змити теплою водою.

Важливо!   Якщо шкіра дуже чутлива, то ефірні масла в косметичні склади краще не додавати.

Дріжджові маски

Маски з натуральних дріжджів - просто знахідка для жирної шкіри обличчя. Вони і очищають, і звужують пори, і мають відбілюючий ефект.

 Домашні маски для проблемної шкіри
 Рецепти дріжджових масок

- Розвести 20 г дріжджів невеликою кількістю нехолодного кефіру або нежирних вершків до консистенції густої сметани. Дріжджову суміш нанесіть на очищену шкіру обличчя на 15-20 хвилин. Змийте маску прохолодною водою.

- Візьміть 15-20 г дріжджів, 1 яйце, 1/3 чайної ложки меду, 1 чайну ложку лимонного соку і 1-2 столові ложки толокна. Гарненько перемішайте інгредієнти і за допомогою кисті нанесіть на обличчя. Через 20 хвилин змийте прохолодною водою.

Маски з бодяги

Бодяга або Spongilla lacustris   - Це прісноводна губка. Бодяга - це відомий засіб для розсмоктування застійних плям, інфільтратів, гематом. Однак губка знайшла своє застосування і в косметології, зокрема, в лікуванні акне і постакне. Подрібнені крем'яні голочки бодяги прекрасно відлущують пошкоджені і старі шари шкіри, які закупорюють пори, завдяки чому посилюється проникнення кисню в тканини і усувається зайва робота сальних залоз.

Рецепт маски з бодяги

Розведіть порошок бодяги перекисом водню в пропорції 1: 1. Потім за допомогою кисті рівномірно нанесіть склад на все обличчя і залиште на 5-10 хвилин. Ретельно змийте теплою водою.

Важливо!   Після маски з бадягі на шкірі обличчя може з'явитися почервоніння або подразнення, яке пройде через пару годин.
Автор: Інна Сєдих