Що було раніше: яйце чи курка? «Яєчна імперія»
 Сперечатися про те, хто насправді з'явився раніше - яйце чи курка - ми не будемо, хоча тема досить цікава і вимагає відповідних досліджень. Але на сьогоднішній день ми вже маємо курку і продукт її життєдіяльності - яйця. Нам лише залишається використовувати останні за призначенням. А тут ще й Великдень наближається!

Яйця поживні при прийомі в їжу і корисні при лікуванні деяких захворювань. Вони складаються з води, білків, жирів, вуглеводів, золи, мінеральних речовин (Na, К, Са, Р, Mg, Fe) і вітамінів (А, D, РР, групи В і т.д.). Вітаміни і фосфор у поєднанні один з одним роблять зуби і кістки людини міцними, а лютеїн - помічник у боротьбі з очними проблемами. Дефіцит лютеїну може призвести до руйнування тканин ока і необоротного погіршення зору.

Це важливо:   крім яєць, лютеїн міститься також в овочах і фруктах жовто-червоного кольору (морква, помаранчевий перець, солодка кукурудза, хурма), а також в темно-листових овочах (брокколі, шпинат і навіть чорний виноград).

Варений білок яєць засвоюється травною системою набагато легше в порівнянні з сирим, тому вчені рекомендують вживати в їжу яйця тільки після термічної обробки, але при цьому приготування яєць не повинно бути тривалим, оскільки відбувається втрата вітамінів і мінералів. Вживати яйця рекомендується звареними некруто, а смажити без додавання олії, на сковорідках зі спеціальним антипригарним покриттям.

Це цікаво:   останні дослідження вчених свідчать про те, що варені яйця при вживанні в їжу раз на два дні (не частіше!) знижують ризик раку грудей.

Обережно - холестерин!
Тут же важливо відзначити, що яйця містять велику кількість холестерину (215-275 мг в одному яйці), надлишок якого може послужити причиною багатьох захворювань. Виходить, як палиця з двома кінцями. Наприклад, людям з серцево-судинними захворюваннями рекомендується знизити прийом холестерину до 200 мг на добу. У групі ризику знаходяться діабетики і люди з іншими захворюваннями. Тому багатьом, охочим схуднути за допомогою яєчної дієти, варто зайвий раз все обдумати і зважити, перш ніж почати вживання яєць в неміряних кількостях. Необхідно розумно і в допустимих нормах дотримуватися споживання яєць в їжу і правильно поєднувати їх з іншими продуктами.

 Що було раніше: яйце чи курка? «Яєчна імперія»
 Яєчна косметологія
Зате ніхто не відніме у яєць корисних властивостей при зовнішньому застосуванні, а саме в косметології. Якщо шкідливо їсти сирі яйця, то можна їх використовувати для інших цілей, не знищуючи термічною обробкою всі корисні вітаміни і мінерали. У домашніх умовах можна з легкістю приготувати живильні, тонізуючі, зволожуючі і очищаючі маски для шкіри обличчя. Білок ефективно тонізує, підсушує і підтягує покриту зморшками шкіру, жовток, у свою чергу, пом'якшує її і робить більш пружною.

Завдяки вмісту в яєчному жовтку корисним речовинам (особливо лецитину), яєчні маски зміцнюють і відновлюють структуру волосся, прискорюють їх зростання, перешкоджають виникненню лупи, надають яскравість і насиченість кольору.

Це цікаво:   лецитин міститься в тваринних і рослинних тканинах і в рідинах тваринного організму (мозок, нерви, яєчний жовток, сперма, ікра, електричні органи ската).

Яєчні маски для обличчя

- Маска для нормальної шкіри . Будуть потрібні: 1 жовток, 1 ст. ложка сметани і стільки ж морквяного соку. Нанесіть суміш на обличчя, після закінчення 20 хвилин змийте теплою водою, а потім прохолодною.

- Маска для сухої шкіри.   Будуть потрібні: 1 ст. ложка сметани / вершків, 1 жовток. Все необхідно змішати і нанести на обличчя, витримати 20 хвилин і змити теплою водою. Періодичність - 1-2 рази на тиждень.

- Маска для жирної шкіри . Будуть потрібні: 1 жовток, 1 ч. Ложка журавлинного соку, 1 ч. Ложка сметани. Все перемішати і накладати шарами: кожен з 3 шарів через 5 хвилин. Наприкінці зняти маску ватяним тампоном, змоченим в чаї.

- Освіжаюча маска.   Будуть потрібні: 1 жовток, сік 1 лимона. Нанесіть маску на обличчя на 10 хвилин і змийте теплою водою.

- Відбілююча маска. Будуть потрібні: 1 білок, 2 ч. Ложки меду. Отримана маса наноситься на обличчя і через 20 хвилин змивається водою.

- Маска проти зморшок.   Будуть потрібні: добре збитий білок 1 яйця, 10 крапель соку лимона, 10 крапель гліцерину і 10 крапель олії. Все необхідно ретельно перемішати і нанести на шкіру. Після закінчення 10-15 хвилин змити теплою водою.

 Що було раніше: яйце чи курка? «Яєчна імперія»
 Яєчні маски для волосся

- Поживна маска для сухого волосся.   Будуть потрібні: 2 жовтки, 3 ст. ложки масла арніки, 2 ст. ложки реп'яхової олії. Змішати і нанести на волосся на півгодини, прикривши голову теплим рушником.

Це цікаво:   можливо, що не всі чули про масло арніки, хоча воно часто застосовується для масажу при болях у м'язах після сильного фізичного напруження, а також у створенні косметичних засобів по догляду за жирною шкірі, засобів проти випадіння волосся та лупи.
Це важливо:   масло арніки не можна використовувати всередину і застосовувати на відкритих ранах.

- Зміцнююча маска.   Будуть потрібні: 1 жовток, 1 ст. ложка оливкової олії, 1 ч. ложка коньяку, 1 ч. ложка безбарвної хни, 1 ч. ложка меду. Всі складові перемішати і нанести на волосся. Після закінчення 40 хвилин змити теплою водою і шампунем для щоденного користування.

- Маска проти лупи. Будуть потрібні: 2 жовтки, сік половинки лимона, 2 краплі реп'яхової олії. Масу втирайте в шкіру голови, а через 30 хвилин змийте теплою водою.

Це цікаво:   в Шотландії вранці після вечірок практикується найдавніший коктейль - суміш сирого яйця з холодною солоною водою, склянка випивається залпом - і через 10 хвилин похмілля проходить.

І зовсім не важливо, хто був раніше: чоловік чи жінка. Важливіше наше здоров'я і краса!
Автор: Alesya Marchenko


 Виноград
 Згідно з біблійною легендою першою рослиною, яке посадив Ной після потопу, була виноградна лоза, яку він побачив, пристав до гори Арарат. І згодом почав вирощувати. Інша Біблійна легенда розповідає що дерева, вибираючи собі царя, запропонували царську корону виноградній лозі.

У Старому Завіті виноград символізував Древо Життя. У християнстві виноградна лоза символ духовного життя. Але історія винограду почалася набагато раніше.

Виноград відноситься до одних з найдавніших рослин. Насіння винограду були виявлені на пальових будівлях Швейцарії, а на Близькому Сході виноград культивували вже 7000 - 9000 років тому. Виноградарством і виноробством славилися вже в IV столітті до н. е. Месопотамія, Ассирія, Вавилон. Стародавні єгиптяни за сотні років до нової ери присвятили лозу богу Озирису, а у стародавніх греків і римлян вона присвячувалася богу виноробства Діонісу в Греції та Бахусу в Римі. «Шлях нашого життя проходить через виноград», - говорили древні римляни. У Стародавньому Римі культивувалося більше ста сортів винограду. Виноградне вино використовувалося в жертвоприношеннях, так як воно нагадувало кров. Важко знайти хоч один давньогрецький міф, де б прямо чи опосередковано не згадувався виноград, виноградна лоза, виноградне вино.

Виноград культурний - V. Vinifera   - Багаторічна деревна листопадна ліана з сімейства Виноградових -Vitaceae. Серцевина стебел коричнева або жовтувато-бура. Ростуть пагони дуже швидко, за літо виростають на кілька метрів. Довжина лози може досягати 30 метрів. Виноградна лоза піднімається вгору по опорах за допомогою вусиків, навколо них обвивають. Вусики винограду це не що інше, як видозмінені суцвіття, які утворюються на стеблі супротивно листю у верхній частині втечі.

 Виноград
   Листя глянсуваті, великі, округлі прості, розсічені, п'яти лопатеві на черешках. Влітку листя яскраво або темно-зелені, а восени забарвлюється в сонячні помаранчеві і пурпурові тони. Дрібні зелені ароматні квітки зібрані в волотисте суцвіття, які прикріплені до стебла навпроти черешка листа. Цвіте лоза в травні-червні. Плоди різні за величиною, формі, смаку, м'ясисті з жорсткою шкіркою, зелені, білуваті, рожеві, жовтуваті або темно-червоні ягоди, з восковим нальотом, утворюють пухкі грона.

На території Росії культивується у південній частині, на Кавказі, в садах розлучається і в середній смузі Росії. Використовується як декоративна рослина.

Виноград не вимогливий до грунту, щодо морозостійкий, але для дозрівання йому потрібно рання весна і довга тепла осінь. Розмножується виноград живцями. Існує так само близько 60 дикорослих видів винограду, які свого часу стали основою для створення культурних сортів.

 Виноград
   У кулінарії, медицині і косметиці використовуються плоди і листя винограду.

М'якоть винограду містить: вітаміни А, В1, В2, В5, В6, В9, Е, РР, Р, С, фарбувальні й ароматичні речовини, цукру, пектин, винну, яблучну і інші органічні кислоти, приблизно 80% води, і значна кількість мікроелементів - натрій, кальцій, калій, фосфор, магній, марганець, залізо, цинк, мідь ...

Ще стародавні греки і римляни знали про благотворний вплив винограду на організм і широко використовували його в медичній практиці.

Виноград має протизапальну, бактерицидну, регенеруючу властивістю.

 Виноград
   Виноградний сік і молоде вино зміцнюють імунітет, знижують артеріальний тиск, лікують серцево-судинну систему, підвищують рівень гемоглобіну та еритроцитів у крові, прискорюють обмін речовин, збільшують жовчоутворення, і жовчі виведення, борються з кишковими бактеріями, зміцнюють нерви, знижують ризик утворення тромбів і бляшок холестеринів .

Курс лікування виноградом зазвичай триває місяць. У день з'їдається від 1 до 2 кг винограду декількома порціями.

Свіжими ягодами і соком винограду лікують атеросклероз, ішемію, бронхіальну астму, бронхіт, емфізему, ревматичні хвороби судин, хвороби печінки і нирок, алергію, променеву хворобу, онкологічні захворювання, анемію і багато іншого.

М'якоть винограду і сік використовуються в народній косметиці . Вони підвищують пружність шкіри, тонізують, розгладжують зморшки, зволожують і омолоджують її.

- Зволожуючий склад
1 ст. ложку виноградного соку змішати з 1 ст. ложкою оливкової олії і 5-6 краплями вітаміну Е в олії. Використовувати для очищення сухої шкіри. Отриману суміш можна використовувати як для зняття макіяжу, так і просто для очищення сухої шкіри.

- Маска очищаюча
Взяти ½ склянки свіжого виноградного соку, додати 2 краплі лимона і 1 чайну ложку меду, перемішати і нанести на обличчя декількома шарами. Змити водою кімнатної температури.

- Для сухої, нормальної та комбінованої шкіри
Стиглі соковиті ягоди без кісточок добре розім'яти і нанести на обличчя на 15 хвилин. Вмиватися кип'яченою водою кімнатної температури.

- Виноградна маска для жирної шкіри
2 ст. ложки виноградного соку змішати з 1 збитим яєчним білком і додати крохмаль до утворення кашки. Нанести на обличчя на 15 хвилин, змити водою кімнатної температури.

- Омолоджуюча маска з винограду
2ст. ложки виноградного соку змішати з 2 ст. ложками м'якого сиру і нанести на обличчя на 15 хвилин. Змити тампоном, змоченим в теплій заварці зеленого чаю. Змастити шкіру зволожуючим кремом. Ця маска чудово омолодить шию і декольте навіть сильно зів'ялі, якщо зробити курс масок 15 через день.
Автор: Наталя Алексєєва