Гриби для здоров'я та краси
 Гриби начебто такі знайомі і зовсім невідомі ... Смачні, корисні і небезпечні.

На території нашої країни росте понад 100 видів грибів, в їжу ж вживається їх десята частина. Є гриби, які не збирають в лісі, а вирощують на спеціальних плантаціях, наприклад, печериці, гливи. 20 видів грибів, які ростуть в Росії, отруйні для людини.

Дотримуємося обережність:

- Зрозуміло, що збирати гриби можна тільки досвідченим грибникам. А новачкам краще кожен гриб показати знає людині. Жартувати з грибами небезпечне!

- Гриби не можна збирати в парках, скверах, ботанічних садах, у дворах і взагалі в межах міста. Гриби вбирають у себе всі шкідливі речовини, у тому числі і важкі метали - ртуть, свинець та інші.

- Принесене гриби потрібно відразу ж перебрати, промити і обробити.

- На жаль, отруєння отруйними грибами проявляє себе не відразу, а через 8-12 годин після їх вживання.

- Звичайні ознаки отруєння грибами - нудота, блювання, різі в животі, пронос, головний біль, піт, сильна спрага, зниження температури тіла, слабкий пульс, холодні руки і ноги. Свідомість в більшості випадків зберігається.

- Якщо відразу не звернутися до лікаря, то трапляються летальні випадки.

 Гриби для здоров'я та краси
 Лікувальні та косметичні властивості грибів
Гриби дуже корисні, вони є чемпіонами серед продуктів за вмістом білка. У грибах містяться вітаміни А, В6, D, нікотинова і пантотенова кислота, рибофлавін, ніацин, антиоксиданти - селен і ерготіонін, мікроелементи, такі як мідь, калій, фосфор, йод та інші.

А ще від грибів не товстіють, оскільки вони низькокалорійні. У них міститься 20 калорій, і зовсім немає жиру.

А американські лікарі пішли далі, вони стверджують, що грибна дієта допомагає скинути зайву вагу. У такому випадку краще вибрати найбезпечніші гриби - печериці, і готувати з них страви без масла і сметани. Якщо протягом року замість м'яса їсти гриби, то талія зменшитися на 2-3 і більше сантиметрів. У грибах немає також ні краплі холестерину.

Селен, що міститься в грибах, захищає клітини від руйнування, служить профілактикою серцево-судинних захворювань та онкології. Особливо в цьому відношенні, як з'ясували доктора, корисні лисички.

Фахівці кажуть, що якщо вам належить важка і довга робота, то відігнати втому можна за допомогою тарілочки грибів - і тоді хоч всю ніч займайтеся важливими справами віртуального світу (звичайно, за умови, що вранці вам не треба йти на роботу і у вас є можливість проспати до обіду).

І, напевно, мало хто знає, що гриби використовуються в косметиці . Маски з грибів благотворно впливають на шкіру обличчя і допомагають надовго зберегти молодість і пружність шкіри, зволожуючи і живлячи її.

- Маска поживна
Відварити 4-5 їстівних грибів, подрібнити до кашки, додати 1 ст. ложку сметани і 1 чайну ложку зеленого чаю, добре перемішати і накласти на обличчя на 15 хвилин, зняти тампоном, змоченим з теплій заварці зеленого чаю, через 5 хвилин вмитися прохолодною водою.

- Маска омолоджуюча
Змішати 2 ст. ложки подрібнених відварених грибів з 1 чайною ложкою меду і 1 ст. ложкою соку алое. Накласти на обличчя на 10-15 хвилин, змити кип'яченою водою кімнатної температури.

- Маска зволожуюча
2 ст. ложки подрібнених грибів змішати з 2 чайними ложками огірка, натертого на дрібній тертці і 1 чайною ложкою оливкової олії. Накласти на обличчя на 15 хвилин, зім'яти тампоном, змоченим в теплому відварі петрушки або в теплій воді. Вмиватися прохолодною мінеральною водою без газу.

- Маска, що розгладжує зморшки
2 ст. ложки подрібнених грибів змішати з 1 ст. ложкою морквяного соку і з 1-2 ложками м'якого протертого сиру. Нанести на обличчя на 15 хвилин, зняти серветкою, вмитися теплою водою, а потім холодною.
Автор: Наталя Алексєєва


 Літній дощ...
 Пам'ятаю, в дитинстві, коли ми жили на дачі, бабуся під час дощу підставляла під стоки відра, бідони, щоб у них натекло дощова вода ...

Літній дощ в старовину вважався кращим омолоджуючим засобом. Адже здоров'я та краса нашої шкіри в основному залежать від вмісту в ній вологи.

Молода шкіра добре утримує вологу, тому вона виглядає пружною і гладенькою. У міру старіння шкіра втрачає здатність утримувати вологу, в'яне, стає в'ялою і покривається зморшками. Але буває так, що сухий робиться шкіра і у молодих жінок, починає лущитися. Причин цьому може бути безліч - це несприятлива екологія великого міста, неправильне харчування, куріння, стреси, рідкісне перебування на свіжому повітрі.

Цілюща сила дощової води . Дощова вода за своєю природою дуже м'яка і благотворно впливає на будь-який тип шкіри.

- Збирати дощову воду можна, звичайно, тільки за містом, на дачі, у родичів на селі і в жодному разі її потрібно профільтрувати.

 Літній дощ...
   - З дощової води можна робити звичайні компреси. Перед початком процедури шкіру очистити, потім скласти махровий рушник вдвічі, добре змочити в дощовій воді і накласти на обличчя на 5 хвилин, потім знову змочити і знову накласти і так кілька разів. Під час цієї процедури розширюються пори, наповнюються водою, і шкіра стає чистою і пружною, як омиті дощем пелюстки квітів. Після компресів на вологу шкіру потрібно нанести зволожуючий крем, що підходить за типом шкіри і вбити його в шкіру кінчиками пальців. Через півгодини надлишок крему промокнути серветкою. Повний курс дощових компресів - 10 днів. Ефект приємно здивує - шкіра стане виглядати набагато молодше, стане гладкою, свіжою, пружною, зморшки розгладяться.

- Дія компресів можна підсилити, додавши у воду корисні речовини. Наприклад, шкіра сильніше зволожиться, якщо додати в дощову воду огірковий сік. Взяти ½ склянки дощової води, додати 2 ст. ложки огіркового соку, перемішати. Змочити в розчині марлю, складену в декілька шарів і накласти на чисте обличчя. У міру висихання марлю змочувати знову. Тримати всього 15-20 хвилин. Вмиватися не потрібно.

- При блідій шкірі
До ½ склянки дощової води додати 1 ст. ложку морквяного соку. Змочену в розчині марлю тримати на обличчі 10-15 хвилин. Потім вмиватися кип'яченою водою кімнатної температури.

- Для насичення шкіри вітамінами і мікроелементами
У ½ склянки дощової води розчинити 1 ст. ложку меду, змочити марлю і тримати на обличчі 10 хвилин, вмитися слабкою охолодженої заваркою зеленого чаю.

- Для живлення сухої шкіри
¼ склянки дощової води змішати з 2 ст. ложками жирних вершків, змочити марлю і накласти на обличчя на 5 хвилин, змочити ще раз і знову накласти на 5 хвилин. Вмиватися трохи теплим відваром петрушки або теплою водою. І протерти обличчя кубиком льоду.

- Для жирної шкіри
Залити 2 ст. ложки геркулесу дощовою водою так, щоб вона закрила пластівці, і дати їм набрякнути. Укласти між шарами марлі і накласти на обличчя на 15 хвилин. Вмиватися водою кімнатної температури.

- Для зняття жирного блиску
Розчинити в ½ склянки дощової води 1 чайну ложку крохмалю, розмішати, нанести на обличчя на 5-7 хвилин. Змити кип`яченою водою кімнатної температури.

 Літній дощ...
   - Дощовою водою корисно мити волосся і обполіскувати після миття. Зникає лупа. Волосся стає пишним, м'якими, блискучими і швидше ростуть.

- Медики радять гуляти під час несильного дощу навіть у місті під парасолькою. Волога, що міститься в повітрі, помітно освіжає шкіру, тепле повітря насиченою вологою розширює пори і очищає їх, волога всмоктується. Тільки гуляти під дощем для досягнення ефекту потрібно без макіяжу. Після прогулянки слід вмиватися кип'яченою водою кімнатної температури і нанести зволожуючий крем.
Автор: Наталя Алексєєва


 Маски з квашеної капусти
 «Розсілася бариня на грядці,
Одягнена в галасливі шовку.
Ми для неї готуємо діжки
І крупної солі півмішка »
(загадка про капусту)


Мені іноді здається, що при з'явилося достатку в продуктових і косметичних магазинах, ми стали недооцінювати споконвічно російське. Наприклад, квашену капусту. А адже цей продукт збереже і здоров'я, і ​​красу і років життя додасть.

Наприклад, відомо, що мореплавець Кук, що почав в XVIII столітті трирічне морську подорож з науковими цілями, був упевнений, що своїм успіхом експедиція в чималому ступені зобов'язана 60 бочкам квашеної капусти, що Кук віз із собою. Саме ця капуста допомогла зберегти членам екіпажу здоров'я і працездатність.

А в Кореї, де великою популярністю користується гостра квашена капуста - кимчи, існує Інститут кимчи. У Сеулі щоосені проводяться змагання з її закваски.

Квашену капусту і справді можна назвати своєрідним еліксиром здоров'я і краси. У її розсолі містяться: вітаміни групи В, К, U, РР, С, каротин, фолієва кислота, молочна кислота, калій, кальцій, фосфор ...

Любительки квашеної капусти практично ніколи не набирають зайву вагу, оскільки квашена капуста сприяє посиленню обміну речовин. Багато дієтологів називають її запорукою стрункості.

Квашена капуста покращує процес травлення, нейтралізує продукти бродіння, очищає кишечник, виводить токсини, допомагає лікувати виразку шлунка і 12-палої кишки, перешкоджає розвитку онкології, допомагає впоратися з астмою, алергією, позбавляє від болю в печінці.

 Маски з квашеної капусти
   Сік квашеної корисно пити при жовчнокам'яній хворобі, цукровому діабеті для зниження змісту цукру в крові, геморої.

При слабких яснах народна медицина рекомендує частіше жувати квашену капусту.

Про те, що квашена капуста омолоджує, знали здавна. Тепер відомо, що фолівая кислота, що міститься в квашеній капусті, бере участь в утворенні нових клітин.

Російська імператриця Єлизавета Петрівна натиралася соком квашеної капусти перед лазнею для білизни обличчя і тіла.

Ми теж може наслідувати приклад дочки великого Петра і використовувати квашену капусту вдома для збереження своєї краси .

- Маска з квашеної капусти для освітлення шкіри і додання їй бархатистості
Вмитися. Якщо шкіра суха, то змастити олією. Укласти злегка віджату квашену капусту між рядами марлі і накласти на обличчя на 15 хвилин. Вмиватися водою кімнатної температури.

- Маска тонізуюча і пом'якшувальна
Змішати 1 ст. ложку подрібненої квашеної капусти з 1 ст. ложкою м'якого сиру і 1 ст. ложкою сметани, добре перемішати і накласти на обличчя на 15-20 хвилин. Змити теплою водою і потім вмитися прохолодною.

- Для жирної шкіри
1 ст. ложку квашеної капусти змішати з ¼ чайної ложкою лимонного соку і 1 ст. ложкою сметани. Нанести на обличчя на 10 хвилин. Зняти тампоном, змоченим у теплій, слабкою заварці зеленого чаю. Вмиватися холодною водою.

- Маска зволожуюча
1 ст. ложку квашеної капусти змішати з 1 ст. ложкою натертої на дрібній тертці свіжої моркви, 1 збитим курячим жовтком, 1 чайною ложкою рослинного масла і 1 чайною ложкою вершків. Добре перемішати, нанести на обличчя на 15 хвилин. Змити трохи теплим відваром петрушки або зеленою заварки, протерти шкіру кубиком льоду і нанести зволожуючий крем.

- Маска відбілююча
Змішати 2 ст. ложки квашеної капусти з 1 чайною ложкою лимонного соку і 2 ст. ложками кислого молока. Нанести на обличчя на 10 хвилин, змити теплою водою, вмитися прохолодною.

- Капустяний сік злегка підігріти і налити в миску, опустити туди руки на 20 хвилин. Після курсу таких ванночок руки стануть ніжними і бархатистими, як у принцеси.
Автор: Наталя Алексєєва