|
Банани давно перестали бути для нас екзотикою, в кожному супермаркеті 365 днів у році їх можна купити, і не хвилюватися про свіжість продукту, тому що вона (свіжість) завжди в наявності, чи не промахнешся. І цей доступний плід, ціни на який рідко піднімаються, має дуже багато корисного і для краси, і для здоров'я, і для молодості.
Здоров'я та краса
- Банановое лікування пошкодженого волосся
Нам знадобляться всього 2 чи 3 стиглих банана. І все, більше ніяких додаткових інгредієнтів. Просто, правда?
Спочатку зробимо пюре з бананів. Можна розтерти виделкою, можна в блендері. Для блендера додайте трохи води, це спростить процес. Для сухого волосся і посічених можна додати і трохи оливкового масла. Наносимо пюре на волосся і чекаємо 15 хвилин. Змиваємо водою і кондиціонером.

Фото: care2.com
- Банановое відбілювання зубів
Протирайте банановою шкіркою зуби протягом 2 хвилин, щоразу перед тим, як почистити зуби. Вважається, що цей стародавній рецепт рятував африканські племена від жовтизни зубів.
- Банановое омолодження
Запобігти появі зморшок допоможе омолоджуюча бананова маска для обличчя, робити 3 рази на тиждень. У цій масці будуть вітаміни А, В (фолієва кислота), Е і F, калій, цинк, залізо, магній, йод.
Інгредієнти: 1 невеликий банан, 2 столові ложки свіжих густих вершків, 1 столова ложка меду, 1 столова ложка вівсяної муки (можна подрібнені в кавомолці вівсяні пластівці). Маса зберігається в холодильнику 6:00.
Розімніть банан вилкою, додайте вершки, мед, борошно. Перемішайте. Нанесіть маску на очищену шкіру обличчя, включаючи область навколо очей і шию, і залиште на 30 хвилин. Змийте ватними тампонами, змоченими в чистій воді. Можна зверху протерти рожевою водою. Не витирайте шкіру, нехай висохне природним шляхом.
- Банановое знеболювання і загоєння
Після укусів комах потріть м'якоттю банана місце укусу, це полегшить свербіж. Калій, що міститься в банані, допоможе процесу загоєння подряпин, порізів, забитих місць, синців. Крім того, калій в бананах допомагає в лікування бородавок.
- Банановий пілінг
Банановий скраб зволожить та відлущить, додасть шкірі приємний аромат. Інгредієнти: 1 стиглий банан, 3 столові ложки цукрового піску, за бажанням - ¼ чайної ложки екстракту ванілі або вашого улюбленого ефірного масла.
Подрібніть виделкою банан, перемішайте з цукром. Цукор швидко дасть сік, тому робіть скраб безпосередньо перед нанесенням, щоб не перетворювати скраб в сироп. Перед душем помасажуйте шкіру банановим скрабом, включаючи обличчя, але уникаючи області навколо очей. І змийте теплою водою.
Будинок і сад
- Банани приваблюють птахів і метеликів. Якщо ви хочете мати в саду побільше цих милих істот, то залиште шматочки банана.
- Удобрюйте землю бананами. Засушені бананові шкурки - відмінний засіб мульчування грунту для розсади і появи нових рослин.
- Бананова шкірка відмінно чистить шкіру і срібло. Протріть срібні прилади, побачите, як вони освітлити. Банановою шкіркою чистять черевики та чоботи.
- Садівники США позбавляються від деяких видів попелиці, обмазуючи м'якоттю банана 5-10 см рослини, у його заснування.
- Банани можна давати домашнім вихованцям. Кажуть, вони лікують собак, і абсолютно безпечні для них.
- Бананова шкірка навіть очищає воду, оскільки поглинає токсини.
На солодке - Банановое морозиво
Найпростіший і доступний рецепт: подрібніть в блендері заморожений банан. Просто, дешево, натурально і не дуже калорійне (порівняно з вершковим морозивом). У такому рецепті немає цукру, і це важливо для тих, хто сидить на дієтах, навіть для веганці та алергіків.
Приготування: очистіть банани, розріжте на колечка. Заморозьте в морозилці протягом 1-2 годин. Подрібніть в блендері. Після подрібнення маса вийде кремовою, як вершкове морозиво.

Фото: thekitchn.com
Для дітей: Банановий смак добре поєднується з горіхами та шоколадом, тому морозиво можна посипати шоколадкою стружкою або додати трохи арахісової пасти, можна полити медом.
|
Апельсин - це справжнє помаранчеве диво! Заряд бадьорості та гарного настрою. Покруче всякої суперсучасної батарейки.
Ще в давнину люди знали, що апельсини дарують довголіття, рятують від пасивної старості і багатьох хвороб. За давньогрецьким міфом, у садах Гесперид росли золоті яблука, і Геракл повинен був доставити їх до Греції, але, злякавшись стоголового дракона, попросив дістати їх Атланта, а сам замість нього підтримував небо. Це був одинадцятий подвиг Геракла, а тими золотими яблуками були апельсини. Стародавні греки, а за ними і вчені, деякий час називали плоди цитрусових «гесперідіум» або «Геспериди».
Взагалі ж апельсин називали китайським яблуком, так як Китай вважався батьківщиною апельсинів, де, за твердженням вчених, його вирощували понад 4 тисяч років.
У Європі апельсини з'явилися на початку XVI століття. Перше дерево було вирощене в Лісабоні, але потім апельсини стали вирощувати на території Італії та інших країн з теплим кліматом.
Французькою мовою апельсин звучить як «оранж», від арабського слова «наранжи», що означає золотистий. Ми ж сприймаємо оранж як помаранчевий, що якраз і є кольором апельсина.
У Росії апельсини з'явилися приблизно 300 років тому. У 1714 році Меньшиков побудував палац із великими оранжереями, де розводили апельсини, і назвав його Оранієнбаум. У 1780 році Катерина ІІ присвоїла місту герб: на сріблястому поле помаранчеве дерево. У 1948 році Оранієнбаум був перейменований в місто Ломоносов.
Здорова сила апельсина:
- У апельсинах містяться: вітаміни групи В, Е, С, РР, каротин, пектини, цукру, лимонна кислота, клітковина, ефірні олії, фітонциди, калій, фосфор, кальцій, пектинові і азотисті речовини і безліч інших корисних речовин.
- Апельсиновий сік вважається одним з найбільш корисних фруктових соків. Він добре втамовує спрагу, підвищує імунітет, вбиває мікробів.
- Його приймають при авітамінозі, занепаді сил, нервозності, поганому настрої.
- А так само при атеросклерозі, гіпертонії, ожирінні, порушенні роботи травного тракту, серцево-судинної системи, для профілактики грипу та онкології.
- Апельсини виводять з організму шкідливий холестерин, важкі метали і токсини. Апельсини рекомендують їсти дієтологи всього світу.
Знайшли вони
широке застосування і в косметології
:
-
Найпростіша маска
Апельсин нарізати скибочками і накласти на шкіру на 15 хвилин. Якщо шкіра суха, то змастити обличчя перед маскою оливковою олією. Вмиватися водою кімнатної температури. Якщо робити цю процедуру курсами - 21 разів через 1-2 дні, шкіра стане оксамитовою.
-
Маска омолоджуюча
Очистити апельсин від шкірки і кісточок, подрібнити, змішати з 2 ст. ложками сиру, додати стільки жирних вершків, щоб вийшла консистенція сметани. Нанести на обличчя, шию і декольте на 15 хвилин. Змити теплою водою, вмитися прохолодною.
-
Маска з апельсинів зволожуюча
Подрібнити апельсин або частина його разом зі шкіркою, додати 1 чайну ложку меду і 1 чайну ложку морквяного соку. Накласти на шкіру на 15 хвилин, змити водою кімнатної температури
-
Для жирної шкіри
4 ст. ложки подрібненого апельсина змішати з 1 яєчним білком і 1 ст. ложкою попередньо розмочених в теплому молоці вівсяних пластівців, добре перемішати і накласти на обличчя, шию, декольте на 15-20 хвилин. Змити трохи теплою водою. Вмиватися прохолодною, або протерти обличчя кубиком льоду.
-
Маска для сухої шкіри
Перемішати подрібнену м'якоть апельсина зі сметаною 1: 1, додати яєчний жовток, добре перемішати, нанести на обличчя на 10-15 хвилин. Змити відваром ромашки або ромашковим чаєм (пакетики продають в аптеці). Через півгодини вмитися прохолодною водою.
- За допомогою соку апельсина позбавляються від целлюлліта, втираючи в проблемні місця сік, змішаний з оливковою олією.
-
Тонізуюча ванна
Провернути на м'ясорубці великий апельсин або два маленьких разом зі шкіркою і кинути у ванну з температурою води +37 - + 38С. Приймати ванну 15 хвилин. Ця ванна не тільки зніме нервову напругу, підбадьорить, але й очистить шкіру, зробить її пружною і більш молодою.
|
|
|
|
|
|