Варила Маша кашу ...
 Взагалі-то всі ми варимо каші, хто рідше, хто частіше, але, напевно, не всі знають, що крупи можуть надати не просто косметичний вплив на нашу красу, а магічне.

Наші предки їли каші практично кожен день. Новомодних ліків і косметичних засобів в той час не було, тому стає зрозумілим, що саме за рахунок харчування наші прабабусі зберігали до старості фізичну силу і здоров'я. І, судячи зі збережених мальовничим полотнам, виглядали немолоді селянки дуже навіть непогано.

Якщо регулярно вживати каші всередину, то вони - завдяки вмісту в них вітамінів А, групи В. С, Е, Р, РР, фолієвої кислоти, білка, клітковини, заліза, кальцію, калію, натрію, міді, цинку, магнію, фосфору - відновлять структуру шкіри, зроблять її гладкою, шовковистою і м'якою.

А зовнішньо з круп в домашніх умовах готується маса корисних масок . Деякі з них:

- Маска з гречки для будь-якого типу шкіри
 Варила Маша кашу ...
   Змолоти на кавомолці 1 ст. ложку промитої і просушеної гречки. Додати 1 чайну ложку меду, 1 чайну ложку сметани і 10 крапель лимонного соку. Нанести на обличчя на 10 хвилин. Змити теплою водою, вмитися прохолодною.

- Тонізуюча маска для в'янучої шкіри
2 ст. ложки манної каші змішати з 1 чайною ложкою меду, 1 чайною ложкою морквяного соку і дрібкою солі. Добре перемішати і нанести на обличчя на 15 хвилин. Зняти тампоном, змоченим в теплому молоці. Вмиватися водою кімнатної температури.

- Маска для вугруватої шкіри
2 ст. ложки геркулесу залити відваром евкаліпта (1 ст. ложку сухого листя залити 1 склянкою окропу, настоювати в термосі 1:00) так, щоб вийшла кашка. Накласти на обличчя на 20 хвилин, змити водою кімнатної температури.

- Маска, заспокійлива роздратовану шкіру
1 ст. ложку манної крупи залити ромашковим чаєм (1 пакетик залити ½ склянки окропу, настоювати 20 хвилин), коли манка розбухне, нанести на обличчя на 15 хвилин. Змити ромашковим чаєм. Через 1:00 вмитися водою кімнатної температури.

- Маска живить
4 ст. ложки манної каші змішати з 2 ст. ложками натертої на дрібній тертці моркви і 1 чайною ложкою меду. Накласти на обличчя, шию, декольте на 20-25 хвилин. Змити теплою водою і протерти шкіру кубиком льоду.

- Маска зволожуюча
Залити вівсяні пластівці теплим молоком, так, щоб вийшла кашка, додати 1 жовток і 1 чайну ложку меду. Нанести на шкіру на 15 хвилин. Змити тампоном, змоченим у теплій слабкою заварці зеленого чаю.

 Варила Маша кашу ...
 - Маска, поліпшує колір обличчя
Зварити на воді 2 ст. ложки рису, перемять, додати 2 ст. ложки натертого на тертці огірка і 1-2 краплі лимонного соку. Нанести на обличчя на 20 хвилин. Змити водою кімнатної температури.

- Маска пом'якшувальна
4 ст. ложки манної крупи зварити на воді так, щоб каша не була густою. Додати в ще теплу шкіру 1 чайну ложку сметани і 2 чайних ложки меду. Нанести на обличчя на 20 хвилин, змити водою кімнатної температури.

- Маска, підтягуюча шкіру
Промити 2 ст. ложки перловки, підсушити, подрібнити на кавомолці, додати яєчний білок і стільки яблучного соку або яблучного пюре, щоб вийшла кашка, нанести на обличчя на 15-20 хвилин, змити водою кімнатної температури.

- Для розгладження зморшок
Залити 4 ст. ложки геркулесу ¼ склянки гарячого молока, дати охолонути, додати 1 чайну ложку оливкової олії і 1 ст. ложку свіжого морквяного соку. Нанести на обличчя на 20 хвилин. Змити теплою водою, вмитися холодною.

- Маска, зволожує і пом'якшує шкіру
2 ст. ложки манної каші, звареної на воді змішати з 2 ст. ложками огірка, натертого на дрібній тертці, і 1 чайною ложкою оливкової олії. Добре перемішати, накласти на обличчя на 15 хвилин. Змити водою кімнатної температури і, якщо є можливість, протерти шкіру скибочкою огірка або огірковим лосьйоном без спирту.
Автор: Наталя Алексєєва


 Медова травичка
 Виявляється, що є така травичка. Іспанські конкістадори дізналися про неї в XVIII столітті. Потрапивши в Америку, вони помітили, що аборигени додають її в чай ​​не тільки при втоми або хвороби, але і просто для смаку. Я ж про неї дізналася зовсім недавно. Ця травичка стевія медова.

Першим описав це чудове рослина в 1887 році південноамериканський натураліст Антоніо Бертоні. Взагалі-то, існує більше 80 різновидів стевії, але тільки Stevia Rebaudiana має природну солодкість зеленої маси.

Стевія, або медова трава, - Stevia rebaudiana   - Багаторічна рослина з сімейства айстрових. Розгалужений кущик стевії з мочковатой, добре розвиненою кореневою системою, парними листям і дрібними білими квіточками на кінцях стебел, досягає висоти від 80 до 120 см.

Батьківщиною стевії називають Південну Америку. Індіанці Парагваю вживали листя стевії ще задовго до нашої ери. У дикому вигляді стевія медова і зараз росте в Південній і Центральній Америці. Культивують її в США, Японії, Китаї, Кореї, Бразилії. Вирощується стевія і на території СНД, в Криму.

Стевія входить до складу парагвайського чаю мате. У чистому вигляді її можна купити в аптеці у вигляді порошку або фіто-чаю. Фіто-чай - це пакетики з подрібненими листям стевії, заварювати їх дуже зручно.

Листя стевії в 10-15 разів солодше звичайного цукру. У них міститься складна речовина - стевіозид, до складу якого входять глюкоза, сахароза, стевіол та інше. Солодше стевіозіда нічого у світі не існує.

На відміну від штучних цукрозамінників, листя стевії не тільки не завдають шкоди організму, вони приносять багато користі. Та, найголовніше, незважаючи на свою сильну солодкість, листя стевії, практично не містять калорій, тому ними лікують ожиріння.

 Медова травичка
 Лікувальні властивості стевії
У листі стевії містяться: вітаміни - А, групи В, Е, С, Р, РР, F, рутин, мінерали - хром, магній, кальцій, калій, фосфор, кремній, цинк, мідь, селен ...

- Препарати з стевії мають антибактеріальну, ранозагоювальну, тонізуючу дію. Вони покращують роботу серцево-судинної, нервової систем, шлунково-кишкового тракту, роботу печінки, жовчного міхура, селезінки, щитовидної залози, нирок.

- Стевія попереджає розвиток онкології, підвищує імунітет, виводить з організму шкідливий холестерин, важкі метали, токсини та інші шкідливі речовини.

- Стевія зменшує біль і прискорює загоєння при опіках і укусах отруйних комах.

- Її настої лікують навіть тропічні виразки, при її застосуванні швидко і без ускладнень гояться післяопераційні рубці.

- Її рекомендують при порушенні обміну речовин, атеросклерозі, розумової та фізичної втоми, ожирінні і діабеті.

- У Китаї в 1990 році проходив IX Всесвітній симпозіум з проблем цукрового діабету і довголіття, де стевія отримала золотий приз. Під час цього симпозіуму лікарі прийшли до єдиної думки, що стевія найцінніше лікарська і харчове рослина, що дає можливість хворим на діабет жити повноцінним активним життям до глибокої старості.

- Кремінна кислота, що міститься в листках стевії, допомагає боротися з різними шкірними захворюваннями, в тому числі з дерматитами і екземами.

Стевія для краси
Стевія широко застосовується в зарубіжних косметичних засобах, що випускаються косметичної промисловістю. При застосуванні стевії поліпшується структура волосся, поступово зникає сивина, нігті стають міцнішими, зуби здоровіше. Для того щоб поліпшити живлення клітин шкіри і уповільнити процеси старіння шкіри, стевію можна застосовувати в домашніх умовах, купивши той же фіточай.

Регулярне застосування масок з настою стевії надасть саме благотворний вплив на шкіру, яка стане м'якою, гладкою, пружною, згладяться дрібні зморшки, і довго не будуть з'являтися нові.

 Медова травичка
 - Настій з стевії
1 пакет стевії залити 1 неповним склянкою (до облямівки) окропу, настоювати 1:00. Намочити в настої марлю, складену в декілька шарів, і накласти на обличчя на півгодини. Як тільки марля підсохне, потрібно намочити її знову. Вмиватися кип'яченою водою.

- Маска з настоєм стевії для сухої шкіри
1 чайну ложку настою стевії змішати з половинкою натертого на тертці яблука і ½ чайною ложкою оливкової олії. Нанести на обличчя на 10-15 хвилин, змити теплою водою, потім вмитися прохолодною.

- Маска для жирної шкіри
1 ст. ложку настою стевії змішати зі збитим курячим білком, нанести на шкіру на 10 хвилин, змити водою кімнатної температури.
Автор: Наталя Алексєєва