Прянощі і спеції для шкіри
 Ваші страви будуть соковитими і ароматними, якщо під час приготування ви не забудете додати пряні трави. А косметика, «приправлена» спеціями, подарує вашій шкірі здоров'я, сяйво і красу!

Корисні властивості пряних трав вже давно не ставляться під сумнів. Ще за часів античності деякі племена застосовували їх в лікувальних цілях. Аюрведа - ведична медицина, розташовує цілими методиками лікування і профілактики захворювань за допомогою спецій. З приходом християнства про природне арсеналі здоров'я і краси, на жаль, було забуто, зате в кінці 15-го століття людство, нарешті, змогло насолодитися ароматом і корисними властивостями прянощів з усіх куточків світу.

Сучасна косметологія пропонує нам масу засобів по догляду за шкірою з «золотим» запасом природи. Яка з спецій підійде саме вашій шкірі, дізнайтеся далі!

Проблемна шкіра з акне і вугрової висипом

Кращим вибором для шкіри з наявними запальними процесами стануть очищаючі засоби, маски і креми з куркумою. Справа в тому, що дана спеція - природний антибіотик, дія якого дуже згубно по відношенню до будь хвороботворним бактеріям. За рахунок вмісту в куркумі ефірних масел, полісахаридів, фенольних сполук і жирних кислот проблемна область знезаражується, почервоніння і набряк йдуть, висипання швидко гояться. Але це не все! Куркума утворює на поверхні шкіри кислотно-лужну середу, яка попереджає виникнення нових вогнищ запалення!

 Прянощі і спеції для шкіри


Суха і чутлива шкіра

Шкіра з підвищеною чутливістю неодмінно потребує заспокоєнні. Лосьйони і креми з лавандою відновлять нормальний рівень зволоженості, зменшать сприйнятливість і забезпечать шкіру хорошим захистом від факторів навколишнього середовища. У щоденному догляді ви можете використовувати засоби для вмивання, тонізації і харчування. Завдяки специфічній суміші дубильних речовин і унікальному масляного інгредієнту ліналілацетата, що містяться в лаванді, відчуття сухості, стягнутості і печіння шкіри більше не будуть вас турбувати. Крім цього, ванна з лавандової піною або сіллю допоможе забути про інтенсивність робочого дня, налаштовуючи на міцний сон і благодатний відпочинок.

Жирна та комбінована шкіра

Догляд за жирною шкірою, в першу чергу, орієнтований на нормалізацію виділення шкірного сала, звуження пор і вирівнювання поверхні шкіри. Кожна з цих завдань легко вирішувана, якщо в домашньому догляді ви застосовуєте серії доглядає косметики, антицелюлітні креми і тонізуючі лосьйони та сироватки з розмарином. За рахунок вмісту в ньому ефірних масел - камфори, борнеолу, пінена, лимонна, борнілацетата і цинеолу, а також дубильних речовин і смол стимулюється кровообіг і оновлення клітин. Зовні це проявляється підвищенням пружності та еластичності шкіри.

Шкіра з першими ознаками вікових змін

Маски і тоніки з екстрактом м'яти припадуть до смаку шкірі, яку долають природні механізми старіння. Тонізуючий і протинабрякову властивості чудової рослини забезпечать вам воістину неперевершений ефект! Ви будете виглядати свіжо навіть після безсонної проведеної ночі! Овал обличчя стане більш рівним і чітким, а поверхня шкіри придбає підтягнутість і сонячне сяйво. Секрет - в наявності особливих органічних кислот, флавоноїдів, ефірного ментолового масла і мікроелементів, наявних в м'яті. «М'ятна» косметика залишає після застосування відчуття свіжості і чистоти. Працюючи в глибинних шарах епідермісу, вона стимулює струм лімфи і крові, забезпечуючи клітини необхідною вологою.

 Прянощі і спеції для шкіри


В'яне шкіра зі зморшками

Вікова шкіра, як ніяка інша, потребує гормонах молодості - фітоестрогенах. Їх природний аналог - запашну рослину шавлія. У ньому поєднуються фенол, кетон, ліналоол і терпінеол, які володіють наймогутнішим регенеруючу та стимулюючою дією. Дані речовини, глибоко проникаючи в шкіру, зміцнюють її еластину-колагеновий каркас, вирівнюють тон, заповнюючи порожнечі і нерівності. Як результат, зморшки розгладжуються, епідерміс зміцнюється, колір обличчя набуває фарби молодості. А якщо ви доповніть домашній догляд Щорання напоєм жіночої привабливості - настоєм шавлії, ви не тільки нормалізуете біологічні ритми організму, але і забудете про припливи, характерних для клімактеричного періоду. Крім цього, піде дратівливість і різкість, властива більшості жінок, важко переживають цей непростий життєвий етап.

Застосовуючи косметичні засоби зі спеціями і прянощами домашнього догляду, ви надасте комплексну підтримку вашій шкірі, делікатно усуньте наявні проблеми і забезпечите її відмінною базою для боротьби з природними факторами старіння! Будьте молоді і прекрасні!
Автор: Наталя Бартукова


 Пахощі, гідне королів, або Базилік
 «Хто базилік жує - той довго живе» (російське прислів'я).
Слово «базилік» перекладається, як «пахощі гідне королів», «королівська трава», «імператорське ліки», «вождь народу», «цар рослин».


Батьківщиною базиліка, на думку більшості вчених, є Китай, Іран, Шрі-Ланка, Індія. В Індії базиліку поклоняються, як священній рослині богів Крішни і Вішну.

Вінки з базиліка виявлені в пірамідах Стародавнього Єгипту. Його вирощували в Стародавній Греції і Римі, на острові Крит з нього варили любовне зілля, готували мазі і пахощі.

Дикий базилік і в наш час виростає в Індії, Ірані, Китаї ... Культивувати ж його стали понад 1000 років тому в Ірані та Індії.

У наш час головні експортери базиліка Італія, Франція, Марокко і Єгипет ... Вважається, що в Європу базилік привезли воїни Олександра Македонського в IV столітті до нашої ери, повернувшись з Азії. Незабаром базилік з'явився у всіх країнах Середземномор'я, а потім і у всьому світі.

Його популяризації сприяли французькі кухарі, які включили в XVIII столітті страви з базиліка в свої кулінарні книги.

У Росії базилік з'явився на початку XVII століття і використовувався в різних соусах, як приправа до м'яса і дичини.

Базилік звичайний , запашний   або городній   - Ocinum basilicum L.   - Однорічна трав'яниста рослина з сімейства ясноткових з приємним бальзамічним ароматом.

У базиліка чотиригранний сильно розгалужений стебло нерідко червонуватого кольору від 35 до 60 см у висоту. Листя зелені, салатні, червоно-фіолетові або фіолетові з рідкими зубчиками на короткому черешку. У довжину листки досягають 5 - 5, 5 см.

Суцвіття базиліка складаються з декількох дрібних квіток і розташовуються на кінцях стебел і являють собою довгу красиву кисть. Квітки можуть бути білими, рожевими, бузковими, біло-фіолетовими, фіолетовими.

На дотик вся рослина шорстке через залозок, в яких накопичується ефірне масло.

 Пахощі, гідне королів, або Базилік


Цвіте базилік в липні-серпні, привертаючи до себе безліч комах-запилювачів. Плід базиліка горішок чорно-фіолетового кольору. Дозріває в кінці вересня.

Особливо цінується базилік за аромат, який у різних сортів буває різним. Лимонний базилік пахне лимоном, коричний - корицею, єреванський запашним перцем, бакинський сумішшю м'яти і гвоздики.

Смак у більшості базилік ніжно-гіркуватий із солодкуватим присмаком.

Базилік є скарбницею вітамінів, мікро і макроелементів та інших корисних речовин.

Листя, квіти і стебла базиліка містять: вітаміни - А, В2, РР, С рутин, крохмаль, таніни, клітковину, цукру, фітонциди, дубильні речовини, глікозиди, мінеральні солі, ефірна олія складного складу.

  З глибокої давнини базилік застосовується в медицині різних народів.

Авіценна писав про базиліці: «... Деякі кажуть, що базилік волосиста більш урівноважений, ніж майоран або чебрець, і менш сухий ... Він відкриває закупорки в мозку, і в ніздрях, якщо його нюхати, втирати або є ... Його корисно їсти при перебоях серця, що виникають від (наявності) в серці слизу і чорної жовчі ... ».

Базилік має антисептичну, бактерицидну, протимікробну, і жарознижувальну властивостями. Зі стрептококами і мікоплазмою він бореться ефективніше антибіотика окситетрацикліну. Це підтверджено науково.

Чай з базиліка   проганяє втому, нудьгу, тривогу, страхи, позбавляє від перевтоми і головного болю. Настої і відвари базиліка стимулюють роботу мозку, зміцнюють нерви, позбавляють від безсоння, покращують травлення. Стимулюють сексуальні можливості.

Застосовують препарати з базиліка при грипі та застуді, запаленні легенів.

В Індії його столетьями застосовують як тонік розумової, фізичної та сексуальної активності.

А наші предки в старовину підвішували пучки базиліка під стелею або розкладали на печі.

Базилік помітно уповільнює старіння організму і зберігає не тільки внутрішню, але і зовнішню молодість.

Всі його властивості виявляються, навіть якщо його використовувати просто у вигляді приправи до різних страв.

Купувати краще базилік з червонуватими листям і бузковими або ліловими пелюстками.

На зиму його сушать в тіні і зберігають у темному місці, краще в скляних банках з непрозорого скла під кришками.

 Пахощі, гідне королів, або Базилік


Базилік прекрасний засіб для приготування засобів домашньої косметики

Лосьйон з базиліка

1 ст. ложку подрібненого сухого базиліка залити 1 склянкою окропу, настоювати близько півгодини. Процідити використовувати для вмивання вранці і ввечері. При регулярному застосуванні лосьйон омолодить шкіру.

При жирній шкірі на 150 мл настою базиліка додають 1-2 ст. ложки горілки.

Примочки з базиліка   прикладають при вугрової висипки: 1 ст. ложка на 1/2 склянки окропу. Тримати на обличчі 15-20 хвилин.

Часті протирання настоєм базиліка   розгладжують дрібні зморшки. 1 краплю ефірного масла базиліка для цих цілей додають у нічний крем.

Ванна з базиліком омолоджуюча і тонізуюча

2 жмені свіжого базиліка або 4 ст. ложки сухого залити 1 літром окропу, настоювати 40-50 хвилин. Процідити, вилити у ванну. Температура води + 37С, час прийому 15 хвилин. 1-2 ванни на тиждень.

Волосся, обполоснули настоєм базиліка , Притягають протилежну стать.

У багатьох народів базилік є символом любові і сімейного щастя.

У Румунії досі, дотримуючись старовинний звичай, дівчина дарує хлопцеві, який зробив їй пропозицію, на знак згоди, гілочку базиліка.
Автор: Наталя Алексєєва