Корсет - його актуальність та інструкція з придбання
 Стягуючі корсети, служили раніше як натільної білизни, активно використовуються в наш час як елементи верхнього одягу. Первісна їх роль, звичайно, також не забута. Однак під сукню сучасні леді їх надягають вже не стільки з метою зменшення окружності талії (як у колишні часи), скільки для підкріплення внутрішньої впевненості в своїй чарівності. І, звичайно ж, для того, щоб дати улюбленим можливість оцінити свої вишукані форми.

При цьому якщо в минулі епохи їх носіння було в прямому сенсі ризикованим (і для здоров'я, і ​​навіть для життя дівчат), то сьогодні на них часто дивляться як на союзників. І набувають, до речі, у багатьох випадках за рекомендаціями медпрацівників.

Ліричний відступ - про зоряну моді на корсети
У наш час рядові дамочки стали згадувати про ці атрибути класичного жіночого гардеробу не тільки завдяки збереженим середньовічним гравюрам (на яких їх затягування нагадує болісну муку), але і старанням видатних модельєрів. Тобто істинних і мудрих правителів світу моди, які перевертають уявлення про красу і перетворюють, якщо цього вимагає час, забуте і непрактично старе в актуальне нове (Ів Сен-Лорана, Крістіана Діора, Жан-Поля Готьє).

При цьому глобального розповсюдження корсетів сприяли виходи в них зірок. Так, широка аудиторія феміністок, початківців завойвицею сцени і звичайних дівчат, охочих виглядати привабливо в очах чоловіків, переконалася в їх заворожливому естетичному ефекті після того, як Мадонна з'явилася на публіці в корсеті з чашечками конусоподібної форми (розробка знаменитого Готьє). І пізніше, коли їх моделі стали з'являтися в «публічних гардеробах» інших відомих жінок (австралійки Кайлі Міноуг, американки Сари Джесіки Паркер).

 Корсет - його актуальність та інструкція з придбання


Зараз же, прагнучи випередити свій час, дизайнери нового покоління пропонують нам обширний вибір корсетів (від лаконічних класичних до романтичних мереживних і ультрасучасних, декорованих додатковими аксесуарами).

 Корсет - його актуальність та інструкція з придбання


На що ж потрібно орієнтуватися нам при покупці корсетів?
Природно, не тільки на вибір згаданих та інших улюблениць публіки. За стилем, особливостям крою та іншим характеристикам твій корсет повинен поєднуватися з основним вмістом ТВОГО гардероба. Тому, купуючи його, варто покладатися на власний смак і заздалегідь продумувати, з чим ти будеш його надягати (довгою спідницею, облягають джинсами, простий расклешенной сорочкою). І враховувати ті вимоги, які ти нього пред'являєш.

 Корсет - його актуальність та інструкція з придбання


Так, якщо ти здобуваєш вирівнюючий поставу корсет під сукню чи костюм - тобі варто переглянути його прості і непомітні моделі без декору, які в ідеалі шиються з дихаючого льону або ніжною бавовняної тканини і мають жорсткі кісточки зі слонової кістки або дерева. Якщо ж корсет асоціюється в твоєму розумінні з еротичним білизною або відвертим гламуром - зверни увагу на сучасні його різновиди з розкішного атласу, оксамиту і вінілу. Серед них є, зокрема, ніжно-рожеві, контрастні чорно-білі і пастельні, з декоративними елементами або шматочками хутра, гармонійно поєднуються за кольором з основними відтінками вироби.

 Корсет - його актуальність та інструкція з придбання
   Рішучим улюбленицям спортивного стилю, унісексу, практичності і зручності прекрасно підходять корсети з однотонної непомітною шкіри, деніму і тканини шамбре. Тобто універсальні їх моделі, що змушують тримати спину рівно і виглядати при цьому виключно просто і невимушено.

Однак існує й інша, більш практична, так би мовити, класифікація, згідно з якою корсети діляться на чотири групи залежно від принципу дії і ефекту:

- повна грація   - Включає моделі довжиною від грудей до лінії стегон, що моделюють талію і допомагають надійно приховати живіт;
- напівграція   - В яку входять різновиди моделей, що нагадують бюстгальтери до талії, що стягують верхню частину живота;
- пояса - корсети , Ширина яких - від лінії під грудьми до лінії стегна, виконують вони ту ж функцію, що і корсети першої категорії і, що важливо, вирівнюють силует;
- трикотажні панталони зі спеціальними вставками , Що відносяться до видів корсетного білизни, які також формують силует (від лінії під грудьми до середини стегон).

 Корсет - його актуальність та інструкція з придбання
 Медичний аспект вибору
Правильно підібраний корсет повинен не тільки сприяти зменшенню обхвату талії і формуванню правильної постави, а й поступово позбавляти свою володарку, якщо це необхідно, від характерних захворювань опорно-рухового апарату (наприклад, викривлення хребта), болю в спині та інших недуг. Але навіть розробники сучасних моделей корсетів попереджають, що їх регулярне носіння нерідко призводить до порушень кровообігу шкіри, внутрішніх органів і м'язових тканин. У зв'язку з цим варто дуже прискіпливо ставитися до підбору таких атрибутів.

Щоб визначити, чи підходить тобі стягуючий корсет певної моделі - потрібно побути в ньому як мінімум 5 хвилин. Якщо протягом цього часу ти будеш відчувати дискомфорт і відчувати, що твоє дихання ускладнене - можливо, це не твій розмір (або не твій фасон). Не варто мучити себе - зайве тугий корсет, як би елегантно він не виглядав спочатку, не допоможе тобі стати красивішим, постійно стискаючи жировий прошарок.

Додатково до всього, слід знати, що оптимальним чином перерозподілити жир, не вдавлюючи його, дозволяють дорогі марочні корсети. При їх розробці, як відзначають досвідчені консультанти речових магазинів, обчислюються оптимальні точки тіла, на які вони повинні надати дію. Як би там не було, щоб не витрачати кошти даремно, приймаючи рішення про покупку корсетів, бажано консультуватися з медичними фахівцями.
Автор: Алла Пилипенко


 Пристойно чи з'являтися в нижній білизні ... в поважному суспільстві? Нова грань моди XXI століття
 Мінлива і багатогранна сучасна мода нерідко викликає спірні думки. Класичні тенденції, які тісно вплітаються в нові віяння, часто сприймаються неоднозначно. Тим не менш, одне можна сказати точно - завдяки фантазії дизайнерів (в тому числі і засновників престижних Будинків високої моди), своє гідне місце в шафах стильних дівчат нашого століття знову знаходять оригінальні вбрання «з гардеробів прабабусь». Поряд, звичайно ж, з тими моделями речей, аналогів яким раніше не було.

До подібних нарядам з багатовіковою історією, що одержали в XXI столітті друге життя, відноситься корсет. Вдосконалені його моделі, які лише віддалено нагадують старі, знаходять зараз нову роль. Роль елементів верхнього одягу.

Про різновиди корсетів, в яких сучасні дамочки з'являються сьогодні на подіумах, на побаченнях, в офісах, у вищому суспільстві я пропоную поговорити докладніше. Адже не виключено, що в недалекому майбутньому наявність їх в гардеробі буде вважатися ознакою істинного модного смаку.

 Пристойно чи з'являтися в нижній білизні ... в поважному суспільстві? Нова грань моди XXI століття


Корсети з металу і дерева - символи готовності на жертви або бойового характеру?
Історично склалося так, що саме метал став першим матеріалом для виробництва корсетів. До слова, моду на металеві «облачення» для приховування форм тіла і грудей, названі згодом корсетами, ввела в XV столітті іспанка, яка вирішила приховати від чоловіка за допомогою такого вбрання раптову вагітність (і факт своєї зради!). Однак Іспанія стала також батьківщиною корсетів з дерев'яних паличок (про сучасний аналогу які піде мова трохи нижче).

Ідея використання корсетів з металевих кручених частин як повсякденного нижнього одягу було активно підхоплена в Європі. Незважаючи, до речі, на те, що вага деяких їх різновидів, що розробляються в 15-16 століттях, досягав 25 кг, а носіння кожного і них перетворювалося на катування.

Грунтуючись на досягненнях прогресу, фахівці Dolce & Gabbana запропонували сьогодні жінкам XXI століття модернізовану модель корсета з металу і пластика (вражаючу, нестандартну і зручну). У його формі і зачаровують відтінках, як і в стилістичних особливостях інших нарядів італійського бренду, відображений істинний шик мегаполісу нашої ери (з його незворушністю і підкресленою розкішшю).

 Пристойно чи з'являтися в нижній білизні ... в поважному суспільстві? Нова грань моди XXI століття


Згадані дерев'яні корсети сьогодні також не забуті. Їх сучасну модифікацію представив на суд публіки декілька років тому британець Хуссейн Чалаян (відомий також завдяки розробці нестандартних нарядів з інших нетипових матеріалів).

 Пристойно чи з'являтися в нижній білизні ... в поважному суспільстві? Нова грань моди XXI століття


Природно, корсет Чалаяна непрактичний. І навряд чи яка-небудь сучасна росіянка погодилася б придбати його для повсякденного носіння. Однак надихнути на дивовижні ідеї, на роздуми про суть переплетення забутого та інноваційного в моді він (як і інші речі дизайнера-експериментатора), звичайно ж, здатний.

Романтична загадковість матерчатих моделей
З друкованих джерел і гравюр минулих сторіч ми також знаємо, що на зміну потужним металевим і дерев'яним в XVII-XVIII століттях прийшли витончені тканинні корсети, затягується за допомогою китового вуса. Їх популярність росла в міру того, як світ охоплювала введена французькою королевою Катериною Медічі мода на тонкі талії. Плюс до всього, інтерес до них відроджувався з новою силою і в більш пізні роки (за рахунок чого з'являлися все нові і нові їх модифікації).

 Пристойно чи з'являтися в нижній білизні ... в поважному суспільстві? Нова грань моди XXI століття


Не згас він і зараз, у вік експериментів і впровадження унікальних рішень в fashion-сфері. Правда, замість вусів китів (які знаходяться під охороною) при їх виготовленні використовуються полегшені металеві та пластикові кісточки. При цьому корсети можуть являти собою і самостійні елементи верхнього одягу, і входити до складу суконь.

 Пристойно чи з'являтися в нижній білизні ... в поважному суспільстві? Нова грань моди XXI століття


Додатково до цього, певні їх моделі служать, як і раніше, для стягування талії і додання фігурі стрункості, а деякі - виконують виключно декоративну роль. Однак з якою б метою ви не набували матерчатий корсет - серед його різновидів (з мереживами, вставками з пір'я або страз) ви можете знайти той, який підкреслить стилістичні особливості всього вашого гардеробу та відмінні риси вашого характеру.

 Пристойно чи з'являтися в нижній білизні ... в поважному суспільстві? Нова грань моди XXI століття

Автор: Алла Пилипенко