Тренч - від 1853 до 2011
 Чи знаєте ви, що пальто-плащ, який ми називаємо «тренчем», має більш ніж столітню історію? Тренч був створений як практична військовий одяг, яка не боїться вологи та холоду, в ній воювали офіцери Першої та Другої світових воєн британської армії. А сьогодні це чи не найстильніша модель верхнього одягу.

Військова історія тренча триває
Зрозуміло, що тренч має мілітаристські коріння. Але згадка про військових діях, коли ми говоримо про тренчі, має під собою і досить сучасну грунт. Справа в тому, що досі триває незрима війна між двома британськими брендами за право називатися винахідниками тренча: Aquascutum і Burberry.

Aquascutum вперше випустило практичне пальто для офіцерів, які беруть участь у Кримській війні, це було в 1853 році. Ті пальто-плащі були зшиті з запатентованої водонепроникною вовни.

У Burberry ж вважають, що історія тренча починається з них. Вірніше, з засновника бренду Томаса Бёрбері, який в 1901 році запропонував дизайн плаща для офіцерів зі своєї запатентованої тканини «габардин».

 Тренч - від 1853 до 2011
 Томас Бёрбері створив цю тканину ще в 1870 році. Це унікальний вовняний матеріал, здатний відштовхувати вологу. Габардин - міцний і практичний. Він майже не мнеться, стійкий до зношування, разом з тим «дихає» і добре провітрюється. Саме з габардину шилися найперші тренчі Burberry в 1901 році.

Важливо те, що обидва тренча (і від Aquascutum, і від Burberry) так полюбилися офіцерам, що ті стали купувати практичні пальто для використання в звичайному житті. Так тренч прижився на вулицях міст. І військовими корінням тренча можна пояснити наявність таких деталей як погони, кишені, пояс, два ряди гудзиків.

Однією з перших золотих сторінок в історії тренча критики називають голлівудське кіно 30-40-х років. Зрозуміло, що у часи воєнних дій стиль «мілітарі» стає популярним і затребуваним. Поки в Європі йшла Друга світова, американський кінематограф знімав свої найкращі фільми, але одяг навіть у мирній Америці мала військовий відбиток. Так, тренч дебютував у кіно, а від кіногероїв перекочував і на вулиці мегаполісів.

 Тренч - від 1853 до 2011
Кадри з культових американських картин «Касабланка» (1942) і «З минулого» (1947). Зліва - Хамфрі Богарт в тренчі Aquascutum.


Нове століття тренча
Модники 1960-х, швидше за все, вже й не підозрювали, що їх улюблений тренч - одяг, в якій воювали їхні діди. Далі були злети популярності тренча в 1980-х, а також на рубежі 2000-го. У 80-ті роки минулого століття бренду Burberry вдалося повернути тренч в категорію речей must-have. Цьому посприяли деякі знаменитості, наприклад, принц Чарльз і принцеса Діана, сфотографовані в 1983 році в тренчах марки.

 Тренч - від 1853 до 2011


А в 2000-му новий зліт тренча зумовив дизайнер Крістофер Бейлі і фотограф Маріо Тестіно. З тих пір тренч вже не треба відстоювати свої позиції як модного тренду, він цілком міцно і надовго удостоївся звання класичної і вічно актуальний речі.

 Тренч - від 1853 до 2011
Рекламна кампанія Burberry Prorsum 2008


Тренчі витримали випробування часом. Залишаючись класичними і повторяющими дизайн 1900-х років, вони стали остромодной сучасної річчю. З кожним роком їх популярність тільки зростає. У числі шанувальників тренчей Одрі Хепберн, Хамфрі Богарт, Рональд Рейган, Джекі О, Шарлотта Генсбур, Блейк Лайвлі, Кейт Міддлтон ...

 Тренч - від 1853 до 2011
Кейт Міддлтон в тренчі Burberry, березень 2011


Зроблено в Англії
Тренч, як ніяка інша річ, втілює в собі британський стиль. Дві англійські марки, про які йшла мова вище, Aquascutum і Burberry, зараз стійко асоціюються у нас як кращі виробники тренча. Якщо британцеві потрібен тренч, він йде в Burberry або в Aquascutum.

Сьогодні тренч - це великий діапазон тканин і крою. Це не тільки габардин, а й сумішеві тканини, більш легкі бавовняні матерії. Іде й стереотип, що тренч - це одяг для негоди, його носять і влітку, є шовкові тренчі, а є й з хутряним коміром і так далі і тому подібне.

Непорушним залишається одне: тренч - це стиль, і у нього мільйони прихильників по всьому світу.

Тренч від Aquascutum . Назва компанії «Aquascutum» походить від латинських слів «Aqua» (вода) і «scutum» (щит). На виробництво кожного тренча йде 6:00, тренч від Aquascutum складається з 50 деталей, і кожна з них проходить через 70 майстрів. Серед відомих клієнтів марки, які носили тренчі Aquascutum в різний час, - Королева Єлизавета II, Кері Грант, Хамфрі Богарт. У сезоні Fall-2011 Aquascutum пропонує класичний пісочний тренч, а також темно-синій, брудно-блакитний, слонову кістку. Варто тренч від Aquascutum від 550 до 750 фунтів стерлінгів.

 Тренч - від 1853 до 2011
Тренчі Aquascutum з колекції Fall-2011


 Тренч - від 1853 до 2011
Тренчі Aquascutum з колекції Fall-2011


Тренч від Burberry . Сьогодні Burberry - це найбільш успішна британська марка, що виробляє розкішний одяг і аксесуари, а також косметику та парфумерію. Найбільш імениті клієнти, що носять тренчі Burberry: Король Георг V, принц Чарльз, принцеса Діана Уельська, герцогиня Кетрін Кембриджська (Кейт Міддлтон). Марка створила окремий сайт Art of the trench.com, присвячений тренч. Це ціла соціальна мережа, де відвідувачі завантажують фото своїх тренчей, обговорюють те, як слід носити тренч, дають один одному поради. Сезон Осінь-2011 марка зустріла колекцією «Nude», на думку дизайнерів бренду, тілесний колір - самий трендовий в сезоні, і для тренча в тому числі. Крім цього, для сезону Fall-2011 запропоновані класичні пісочні тренчі, золотисті, слонова кістка, чорні, є шкіряні моделі, є з хутром. Варто тренч від Burberry від 450 до 1695 фунтів стерлінгів.

 Тренч - від 1853 до 2011
Тренчі Burberry з колекції Fall-2011


 Тренч - від 1853 до 2011
Тренчі Burberry з колекції Fall-2011


 Тренч - від 1853 до 2011
Тренчі Burberry з колекції Fall-2011

Автор: Юлія Шестакова


 Трохи про стилі. Частина 2
 Наш гардероб повинен, насамперед, відображати нашу сутність, підходити нам відповідно до наших інтересами і способом життя. Тому необов'язково, щоб у шафі висіла тільки класична або тільки спортивна, наприклад, одяг. У минулій частині розповідалося про французькою та богемному стилях в одязі. Сьогодні хочу розповісти про стилі вінтаж. Якщо вам імпонують всі напрямки, то нічого страшного. Адже всі стилі мають багато точок дотику.

Взагалі, про стилі вінтаж існують неоднозначні думки. Хтось захоплено відгукується про нього, хтось вважає, що сучасна мода пропонує достатню кількість цікавих варіантів, щоб не озиратися в минуле. Хоча дизайнери все-таки повертаються іноді тому. І сезон осінь-зима 2009-2010 не виняток. Так, в цей осінньо-зимовий період будуть модні образи 20-х, 40-х, 70-х і 80-х років.

У чому ж принадність стилю вінтаж?

Хочу навести кілька аргументів за цей напрямок:
  1. Найголовніше «За» - кожна з нас знайде в цьому стилі щось своє. Тут і артдеко 20-30-х років, і приталенная одяг 40 - 50-х, і стиль хіпі 60 - 70-х, і рокерський стиль 80-х.


  2. Вінтажний одяг ніколи не виходить з моди. У будь-якому сезоні на подіумах ви можете спостерігати повернення тієї чи іншої епохи.


  3. Ви завжди будете в центрі уваги. Рідко яка дівчина може носити точно таку ж одяг. Адже де б ви не опинилися, якщо тільки це не клуб любителів вінтажного стилю, ви завжди будете вигідно відрізнятися від всіх інших.

Але будь-який стиль необхідно адаптувати до сучасності. І будь-який одяг потрібно вміти носити. Крім того, вінтажний стиль легко трансформується в богемний, французька, класичний чи романтичний ...

Яку одяг можна вважати винтажной?

 Трохи про стилі. Частина 2
   Спочатку, вінтажними вважаються речі, яким щонайменше років 20, які мають відмітні знаки того чи іншого часу. Наприклад, просто чорний светр не буде вважатися винтажной штучкою, а от якщо у нього рукави-ліхтарики, тоді - безумовно.

Відмінні риси вінтажного стилю

Звичайно, не всі можуть носити речі, які до них одягав хтось ще. Тому ви легко можете знайти в магазинах нові речі, стилізовані під моду минулого століття. Тут головне знати, що відрізняє вінтажні речі від усіх інших:

1. Намиста, підвіски, медальйони. Вони повинні бути досить довгими, приблизно 45 см від основи шиї, і деколи навіть довшою. Ви легко можете носити такі прикраси з повсякденним одягом.

2. Потерта шкіра.   Неважливо, що це буде: жакет, сумка, взуття, браслети, або щось інше. У будь-якому випадку, ви будете виглядати досить стильно.

3. Шарфи.   Тут головне правильно вибрати малюнок. Зазвичай для цього аксесуара використовувалися тканини з квітковим принтом, етнічними мотивами і принтом "горошок".

4. Завищена талія.   Це шикарно і сексуально. Це можуть бути джинси з високою талією, спідниця-олівець, шорти, топи та сукні.

5. Розкльошені джинси.   Носіть їх з добре сидячими блузами і топами.

6. Капелюхи.   Ви будете дуже стильно виглядати, якщо надягнете фетровий капелюх з сукнею в богемному стилі, можна з джинсами або з білою сукнею.

7. Інші відмінні риси:   квітковий орнамент, мережива, візерунок горох, стрічки, рюшки, бахрома, клітина, візерунок «огірки», пов'язки на голову в стилі хіпі, плісе і т.п.

У кожному разі, вінтажну річ, або стилізовану під неї, не важко впізнати в магазині. Якщо ви сумніваєтеся, тоді зверніться до історії: подивіться старі журнали і книги про моду. Подумайте, який період вам цікавий, і - вперед.

 Трохи про стилі. Частина 2


 Трохи про стилі. Частина 2


 Трохи про стилі. Частина 2


 Трохи про стилі. Частина 2


 Трохи про стилі. Частина 2


 Трохи про стилі. Частина 2


 Трохи про стилі. Частина 2


Як носити речі в стилі вінтаж

Отже, повернемося до того, що чистий вінтажний стиль добре працює на вечірці, прийомі і т.п. У денний час бажано все-таки трохи його адаптувати. Щоб не виглядати прибульцем з минулого запам'ятайте, що ваш зовнішній вигляд повинен на 50% складатися з одягу та аксесуарів в стилі ретро, ​​а на 50% - із сучасних. Наприклад, надягніть вінтажну блузку разом зі спідницею або брюками сучасного або класичного крою. Ну, або, наприклад, сукня в стилі ретро і ультрамодні босоніжки на високих підборах.

 Трохи про стилі. Частина 2


Починайте будь-який експеримент зі стилем з малого. Наприклад, з аксесуарів. Ви легко зможете додати трохи старовини в свій образ, використовуючи браслети, сумки, взуття, шарфи, ремені і т.п. І поступово ви знайдете упевненість і зможете правильно поєднувати одяг між собою.
Автор: Віра Карабутове