Хустка в сучасному гардеробі
 Кілька століть тому хустку був невід'ємним атрибутом гардеробу будь-якої жінки. Адже згідно християнської та іншим традиціям, в минулі часи з'явитися на людях з непокритою головою вважалося знаком непристойності і для дівчини, і для заміжньої дами.

Погляди сучасного суспільства кардинально відрізняються від тих консервативних ідей, які панували раніше. Однак хустки сьогодні не рахуються пережитками минулого, а, навпаки, грають своєрідну роль у творчій діяльності дизайнерів і, звичайно ж, у формуванні нових стилістичних напрямків.

 Хустка в сучасному гардеробі


Прагнення повернутися до класичної загадковості як головна причина популярності хусток-шалей
Сьогодні ми цілком комфортно почуваємося у відкритих топах і міні-спідницях. І часом нам навіть складно собі уявити, що наші прапрабабусі (в скринях яких, як це не парадоксально звучить, можна знайти багато цінних речей для створення ультрамодних образів) не могли дозволити собі виті з будинку навіть з відкритими волоссям.

Разом з тим, таємничі образи східних красунь здаються нам по-своєму чарівними. І часом у багатьох з нас, справжніх леді XXI століття, виникає бажання хоч на час створити навколо себе ареол загадковості.

Втілити таке бажання цілком можливо, навіть не порушуючи традицій сучасної моди. Адже зараз в fashion-індустрії практично немає канонів, а повернення до стилів ретро або вінтаж схвалюється в колах законодавців нових напрямів.

 Хустка в сучасному гардеробі


 Хустка в сучасному гардеробі


Другий аспект моди на хустки - любов до культури рідного краю
Справжні патріотки і всі дамочки, знаючі історію нашої держави, погодяться з тим, що колись традиція створення унікальних Павлопосадскіх хусток була пов'язана з культурними досягненнями російського народу. І сьогодні в класичних малюнках і візерунках цих шалей відображається почуття естетичної досконалості, уміння цінувати природні багатства та інші риси корінних жителів (і мешканок) Росії.

 Хустка в сучасному гардеробі


 Хустка в сучасному гардеробі


До того ж, при створенні нових колекцій деякі модельєри беруть за основу яскравий і колоритний образ російської жінки, в якому значна роль відводиться Павлопосадскім хусткам з їх живими орнаментами і неповторністю. При цьому вони можуть використовуватися і не за призначенням (наприклад, для створення оригінальних моделей спідниць або сарафанів).

 Хустка в сучасному гардеробі


 Хустка в сучасному гардеробі


Крім цього, вишуканість і практичність моделей виробів «Павлопосадской хусткової мануфактури» залучає навіть наймолодших модниць (особливо в зимовий період).

 Хустка в сучасному гардеробі


Роль павутинок і палантинів у створенні нових образів
Деякі рішучі дівчата вже знають, що, збираючись провести вечір у нічному клубі або на дискотеці з друзями, варто знову-таки заглянути в бабусин стару шафу. Адже саме там можна знайти таку деталь гардеробу, яка допоможе тобі на час перетворитися в ніжну і лагідну принцесу (а заодно і зігріє під час вечірньої прохолоди). Мова йде про так званих оренбурзьких «павутинках» з найтоншого і високоміцного пуху оренбурзьких кіз.

 Хустка в сучасному гардеробі


Проте можна і зайти на сторінки популярних Інтернет-магазинів пухових виробів (в яких є можливість відшукати більш сучасні моделі таких шалей під назвою палантини).

 Хустка в сучасному гардеробі


До речі, вони сьогодні випускаються у великій колірній гаммі і з додатковими стилістичними деталями. Таким чином, і впевнені бізнес-леді, і цілеспрямовані світські левиці, і прості романтичні мрійниці зможуть підібрати такий унікальний шарф по своєму смаку, який підкреслить їх кращі риси.

 Хустка в сучасному гардеробі


Ще кілька слів про екзотику Сходу
Наостанок хочеться зазначити, що в мусульманських країнах досі збереглася традиція носіння хусток. Ці деталі одягу не тільки прикрашають своїх власниць, але і служать невід'ємним атрибутом унікальною східної культури.

 Хустка в сучасному гардеробі


При цьому вони використовуються і як стегнах пов'язок, і як спокусливі аксесуари при виконанні національного східного танцю живота. При цьому вони роблять жінок арабських країн неповторними.

 Хустка в сучасному гардеробі

Автор: Алла Пилипенко