Твій стиль, який допоможе тобі зробити кар'єру
 Твій імідж повинен працювати на тебе і виправдовувати ті кошти, які ти в нього вкладаєш. Особливо - в стінах офісу.

Правильний стиль офісних речей і ансамблів - ключ до успішного співбесіди. До того ж це акцентує увагу товаришів по службі на твоїх професійних і особистих якостях.

 Твій стиль, який допоможе тобі зробити кар'єру


Освоївши мистецтво вибору одягу для офісу, ти зможеш:

- Виконувати будь-які, навіть самі нудні завдання начальства мінімум на 50% ефективніше «сірих мишок» і отримувати задоволення від робочого процесу;
- Змусити колег прислухатися до твоєї думки;
- А може бути, і досягти максимально можливої ​​кар'єрних висоти.

Адже якщо ти - неповторна і помітна, тебе стимулюють до роботи погляди і знаки уваги товаришів по службі.

Приміром, автор посібника по красі і стилю «Формула стилю» і міс Росія +2001 року Оксана Федорова досягла успіху саме в роки роботи на телебаченні, під пильними поглядами співробітників і глядачів.


Але чи можна виглядати яскраво і неповторно, якщо в офісі - єдині вимоги до стилю одягу? Які ансамблі допоможуть зробити кар'єру і не будуть при цьому обговорюватися колегами? Розглянемо перевірені рішення цих питань.

Що значить відповідати дрес-коду?

У західних організаціях по-особливому ставляться до зовнішнього вигляду співробітників, які спілкуються з клієнтами, тобто потрапляють у так звану категорію front office. Їх форма одягу регламентується дрес-кодом (dress code). Приміром, частина дрес-коду в деяких європейських компаніях - колір і фасон офісних костюмів.

У нас під визначення front office потрапляють співробітники банків, страхових компаній, продавці-консультанти торгових салонів. Адже їх робочий одяг - частина корпоративного стилю компанії.

 Твій стиль, який допоможе тобі зробити кар'єру


Стиль одягу для співробітниць front office.   Універсальних правил вибору ансамблів для роботи у фінансових організаціях, ВІП-магазинах немає. Відносно недавно долучитися до корпоративної культури жінкам дозволяли фемінізовані різновиди чоловічих костюмів. Зараз же ми можемо дозволити собі і брючні комплекти з жіночними жакетами, і ансамблі зі спідницями.

Якщо ти хочеш отримати бажану посаду в подібному закладі, вже до співбесіди або першого робочого дня:

- Виділи основні особливості повсякденного одягу співробітників тієї мережі, до якої належить твоя організація;
- Вибери речові ансамблі і непомітні аксесуари, які підкреслять твій смак, індивідуальні особливості і відіб'ють корпоративну символіку твоєї компанії.

Додаткові рекомендації.   Як правило, світлий верх і темний низ - класика офісного стилю. Непомітні аксесуари (перлинні намиста, мініатюрний клатч) дозволяють жінкам виділятися на загальному корпоративному фоні і демонструвати індивідуальний смак, якщо в компанії - суворий дрес-код.

Приклад правильного вибору →

Маленьке чорне плаття і світлий жакет - хороша альтернатива консервативному ансамблю зі світлої блузки і чорної спідниці. Зараз в моді прямі і приталені жакети.

Індивідуальні особливості вибору одягу для офісу без дрес-коду

У туристичних, рекламних та інших подібних агентствах, як правило, відсутні суворі вимоги до стилю одягу. Точніше, там свої правила робочого стилю. Якщо ти працюєш в одній з подібних компаній, твій зовнішній вигляд повинен:

- Добре сприйматися колегами;
- Бути модним і демократичним;
- Розташовувати до тебе потенційних клієнтів.

Особливо якщо ти - менеджер, PR-менеджер, агент або прагнеш зайняти подібну посаду і представляти компанію у вищих колах.

Що надягати в офіс без дрес-коду?

Універсальні консервативні ансамблі.   Який стиль одягу домінує в твоєму офісі: вільний, класичний, діловий? Важко відповісти? Консервативний варіант - знахідка для тих, хто хоче відчувати себе впевнено на етапі знайомства з робочим колективом, долучитися до корпоративної культури.

 Твій стиль, який допоможе тобі зробити кар'єру
  Твій стиль, який допоможе тобі зробити кар'єру


Варіанти вибору.   У цьому сезоні дизайнери пропонують дівчатам, які працюють в офісі, приталені моделі брючних костюмів, переважно з звуженими штанами.

Зокрема, в моді сьогодні стильні монотонні ансамблі та їх різновиди із суворим принтом «шотландська клітка» або «в смужку».

 Твій стиль, який допоможе тобі зробити кар'єру


Одяг, який прикриває стегна і верхню частину ніг.   Чоловіки дивляться на жінок знизу вгору. Тому міні-спідниці та брюки із заниженою лінією талії неприйнятні на будь-якій посаді, яка вимагає безпосереднього спілкування з людьми.

Щоб не виглядати легковажної в очах жінок-колег і не зіпсувати ділову репутацію, вибирай сукні та спідниці довжиною нижче або не більше ніж на 5 см вище колін.

Варіанти вибору.   Як жіночну альтернативу брюк, в комплекті з завужені діловим піджаком ти можеш носити спідницю-олівець в тон до нього. Крім цього, зараз популярні спідниці-трапеції і спідниці А-силуету. Особливо - шкіряні.

 Твій стиль, який допоможе тобі зробити кар'єру


Речі, які виглядають гармонійно.   Твоя одяг має бути зручним для тебе і викликати тільки хороше враження у тих, хто працює поруч з тобою. Тому в твоїх офісних ансамблях може бути не більше 3 спокійних кольорів і 2 малюнків і повинні бути відсутніми стрази, яскравий колорит.

Оптимальні кольору.   Білий, сірий, коричневий, пастельні тони завжди вважалися придатними для офісу. Сьогодні вітаються також всі відтінки кавовій палітри, сріблястий, перловий, м'які природні кольори.

Примітка.   Щоб образ був гармонійним, стилісти рекомендують офісну взуття поєднувати за кольором з сумочкою або ж деталями робочого ансамблю.

 Твій стиль, який допоможе тобі зробити кар'єру
  Твій стиль, який допоможе тобі зробити кар'єру


Ансамблі, які виглядають відповідно бажаної або займаної посади.   Щоб твоя офісний одяг виглядала презентабельно, вказувала на твій статус і достаток - звертай увагу на якість матеріалу і особливість фасону.

Матеріали, які актуальні для офісу.   Костюми з щільного трикотажу і оксамиту довгий час виглядають естетично. При виборі спідниці зверни увагу на вишукані моделі з шовку, атласу, ніжного трикотажу.

Примітка.   Спортивні та пляжні деталі видаються надміру просто, а в деяких установах (зокрема, в солідних юридичних компаніях) вони просто неприпустимі. Крім цього, погано вплинуть на твій діловий імідж прозорі сукні, блузи з глибоким декольте, колготи в велику сітку.

Аксесуари, які підкреслюють діловий стиль.   Шийний хустинку, тонке перлове кольє і витончена сумочка виглядають виграшно і дозволяють акцентувати увагу на статусі. Разом з тим велика кількість масивних і помітних прикрас або похідний баул продемонструють відсутність офісного смаку і знизять враження про тебе як про хорошого фахівця.

Рада по використанню прикрас.   Якщо ти одягаєш багаторядні намиста, браслетів і кілець на твоїх руках повинно бути небагато. Цьому ж правилу слідуй і при виборі інших аксесуарів.

Постскриптум

Американський консультант Том Пітерс вважав, що кожна людина - сам собі бренд. Нехай же в твоєму гардеробі, який призначений для офісних речей, будуть модні готові комплекти, які:

- Продемонструють твій професійний смак;
- Дозволять тобі відчувати себе комфортно і виконувати роботу максимально якісно;
- Покажуть оточуючим твої досягнення і робочий настрій.

 Твій стиль, який допоможе тобі зробити кар'єру

Автор: Алла Пилипенко