Makeup disasters, або Cнова про помилки макіяжу
 Декоративна косметика може не тільки розкрити і перетворити жінку, а й, як не дивно, зіпсувати зовнішність. У цьому і криється, напевно, позиція супротивників макіяжу. Адже навколо достатньо не найвдаліших прикладів. Нагадаємо собі ще раз, які основні помилки щоденного мейкапа.

Занадто вищипані брови
Героїня Лії Ахеджакової у кінофільмі «Службовий роман» говорила, що «брова повинна бути тоненька, як ниточка» ... Ні, ні і ще раз ні! Не слухайте такі поради. По-перше, це взагалі не актуально і не модно. А по-друге, не красиво і навіть не корисно для здоров'я.

Дівчата, занадто захопилися вищипуванням брів, часто страждають від того, що волоски заново не виростають з такою ж густотою, і змушені собі малювати нові брови, або користуватися сумнівними засобами для росту брів. А чи потрібно це? Переконливий приклад з життя - брови Анастасії Волочкової, які їй доводиться постійно малювати заново, і це не завжди виглядає природно.

 Makeup disasters, або Cнова про помилки макіяжу
Дівчата із занадто вищипаними бровами, яким доводиться малювати їх заново, і часто не дуже вдало.


 Makeup disasters, або Cнова про помилки макіяжу
І це - результат «голих» брів, які доводиться домальовувати.


 Makeup disasters, або Cнова про помилки макіяжу
Хай вибачить нас знаменита балерина, але її експерименти з бровами також не дозволяють їй мати натуральні природні брови, а намалювати так, щоб виглядало природно при будь-якому освітленні деколи дуже складно.


Як уникнути.   Найпростіша порада за формою брів: подивіться на вашу природну форму і просто видаліть волоски, які вибиваються, настовбурчуються і не вписуються в загальні обриси брови. Все! Більше нічого робити не треба. Іншу корекцію можна провести за допомогою макіяжу (підфарбувати або освітлити колір брів, розчесати і закріпити в правильному напрямку). Зараз в моді природність. А з віком брови стають менш густими, це факт, і щоб з роками зберегти красу брів, їх не варто піддавати занадто жорсткою корекції в молодості, а вже тим більше за допомогою бритвеного верстата.

Занадто намальовані брови
І знову брови. Зайве окреслені, нарочито намальовані (нехай навіть і свої, густі) - вони можуть перетворити будь-яку дівчину з красуні в відразливу особу. Якщо, звичайно, слава Меріліна Менсона НЕ розбурхує вашу кров. Або ви не виступаєте в ролі танцівниці індійських танців. Але навіть якщо ви не так екстремальні, помилка утяжелять брови досить поширена. Занадто темні і масивні брови створюють гримасу строгу і сердиту. Це відштовхує і часто не відповідає нашому способу.

 Makeup disasters, або Cнова про помилки макіяжу


Як уникнути.   Вибирайте для брів відтінки, що потрапляють в тон з натуральним кольором ваших брів, або на тон світліше. Кладіть макіяж на брови м'якими рухами, щоб колір був максимально на волосках, які не вбирався в шкіру під бровами.

Занадто довгі нігті
Є жінки, які стверджують, що нігті в 30 мм їм зовсім не заважають що-небудь робити. Ви готові в це повірити? Але справа не тільки в практичній стороні питання. Довгі нігті - це зовсім інший образ: гротескний, театральний, нежіночною. Сумніваюся, що привабливій жінці потрібен саме такий ефект. До того ж, чоловіки вторять, що довгі нігті у них асоціюються з кігтями і їм вкрай складно абстрагуватися від них і сприйняти жінку «у всій красі». Вони так і уявляють собі криваві сцени нічного розправи. Смішно, але це так.

 Makeup disasters, або Cнова про помилки макіяжу


Як уникнути.   Стригти нігті потрібно регулярно, а якщо ви любите накладні та нарощені нігті, то їх довжина також не повинна бути екстремальна. Гелеві та акрилові нігті теж вимагають регулярного догляду! Про здоров'я нігтів говорить не їх довжина, а їх доглянутий вигляд.

Занадто чіткі переходи кольору
Ситуацій, коли потрібна чітка межа кольору, в повсякденному макіяжі практично немає. Це може знадобитися в театральному або арт-макіяжі. Напевно, багато запам'ятали «фатальну» помилку Алли Пугачової, коли вона «закрасила» коричневим тоном підборіддя і шию, приховуючи повноту обличчя і так званий «друге підборіддя», але забула при цьому розтушувати кордон переходу кольору. Ефектний трюк перетворився на викриття. Будь-які жорсткі лінії дивиться не натурально (мабуть, за винятком чіткої межі губ, і то, це дійсно потрібно, коли використовується контрастна помада). Особливо варто стежити за плавним переходом кольору рум'ян і тіней.

 Makeup disasters, або Cнова про помилки макіяжу


Як уникнути.   Купуйте хороші пензлики і спонжіком для макіяжу. Не забувайте кожен накладений колір тіней розтушовувати, а не просто «фарбувати». Найчастіше експериментуйте зі змішуванням кольорів. Наприклад, якщо рум'яна темнуваті, то спробуйте їх перед нанесенням змішати з тональної основою (якщо вони рідкі), або з пудрою. Те ж саме можна робити і з помадою, і з тінями. Якщо намагаєтеся «ліпити» форму обличчя в допомогою тону, то вам буде потрібно не тільки світлий тон і темний, потрібен ще й півтон (його можна купити окремо, а можна отримати змішуванням).

Занадто темний олівець для губ
Відома помилка. Виглядають такі губи вкрай неприродно і несимпатично. Мета обведення на губах - не тільки краще тримати помаду і коректувати форму губ. Інша мета - зробити губи природними, як би «своїми», а не нафарбованими.

 Makeup disasters, або Cнова про помилки макіяжу


Як уникнути.   Правило дуже просте: колір лайнера для губ повинен бути або таким же, як губна помада, або таким же, яким натуральний відтінок ваших губ. Третього не дано!

Занадто нарочите збільшення губ
Якщо з кольором олівця розібралися, то інша помилка, теж пов'язана з лайнером для губ - це контур не на тому місці. У бажанні збільшити губи ми часто робимо обведення занадто далеко від краю губ. Звичайно, лайнер може скорегувати форму губ, трохи їх збільшити, але лише трохи.

Як уникнути.   Порада така: якщо бажаєте за допомогою лайнера збільшити губи, то розраховувати можете тільки на товщину лінії. Наносьте лайнер, щоб лінія захоплювала край губ і трохи шкіри. А візуально збільшити губи допоможе світлий тон помади або блиску (всі відтінки nude).

Занадто сильний загар
Дівчата часто переборщують з штучною засмагою. І ходять з такими помаранчевими особами, бентежачи оточуючих і не дізнаючись своє відображення в дзеркалі. З штучною засмагою потрібно бути дуже обережними, тим більше на обличчі.

 Makeup disasters, або Cнова про помилки макіяжу


Як уникнути.   Золоте правило тут: чим менше, тим краще! Автозагари проявляються не відразу, тому має сенс чекати хоча б 24 години після одного застосування, поки засмага не проявиться, щоб переконатися, який тон виходить. І тільки після цього робити наступне покриття. Використовуйте перевірені засоби, наприклад, мені подобаються автозагари Clinique, Garnier і Dove, вони мене ще не підводили.


Не варто сподіватися на макіяж, що він повністю змінить ваше обличчя. Це неможливо. А якщо й можливо, то макіяж буде театральним гримом, виглядати маскою, окремою від вашого обличчя. У візажистів навіть є такий термін «makeup cake», дослівно можна перекласти «макіяж як тістечко», це словосполучення яскраво виражає недосконалість і безглуздість макіяжу-маски. Мейкап повинен лише підкреслювати ваші риси, виявляти індивідуальність, приховувати деякі недосконалості, але не міняти повністю вигляд, це не в його силах. Це вже завдання пластичної хірургії або психолога.
Автор: Ольга Ларсен