Задайте своє питання письменниці Єві Ланська!
 Читачкам порталу myCharm.ru пощастило! Сьогодні ми можемо познайомитися з цікавою людиною, красивою жінкою і талановитої письменницею. Зустрічайте: Єва Ланська.

Єва Ланська пише в жанрі любовного детектива. Історія кожної її героїні - про сучасну Попелюшку, яка знаходить своє щастя завдяки наполегливій праці, розуму та наполегливості. Всі її драми - зі щасливим кінцем, коли сумно, вони допомагають читачці повірити в себе.

У Єви 2 вищі освіти: журфак МГУ і ступінь історика мистецтв, отримана в Сорбонні. Там же, у Франції, Єва працювала ведучою на каналі France 3, і випустила успішний диск c відомим французьким композитором Давидом ателлане. У рекордно короткі терміни її композиції зайняли верхні рядки у французьких хіт-парадах.

Перший великий роман Єви вийшов у 2008 році. Його тепло сприйняли російські читачі, а шанувальники детективного жанру особливо оцінили стиль починаючого письменника. На сьогоднішній день Єва Ланська написала 5 романів. Сукупний тираж її книг перевищив 100000 примірників.

 Задайте своє питання письменниці Єві Ланська!


Зараз Єва живе в Москві. Виховує дочку разом з чоловіком Володимиром Христенко. Література - це головне і єдине, що є для Єви виходом емоцій, її внутрішнього «я» і величезного досвіду, який вона отримала від спілкування з абсолютно різними людьми, в різних життєвих ситуаціях. Вона черпає натхнення від зустрічей з новими обличчями і старими знайомими. І нерідко це сильно впливає на епізоди її творів. Крім літератури Єва активно займається благодійністю в області навчання і виховання дітей.

Видавнича група АСТ представляє книгу Єви Ланська - «Четверо чоловіків для однієї вчительки». Це новий захоплюючий роман популярної письменниці, яка працює в жанрі любовного детектива. У книзі є всі основні прикмети цього жанру: інтриги, таємниці і романтичні пригоди. Головна героїня роману Наташа Ситникова колесить по світу і потрапляє в ризиковані ситуації. Але рухає нею не жадоба грошей і не вроджена схильність до авантюр. У Наташі є заповітна мрія, яка не дає героїні спокою і жене її з Москви до Лондона, з Парижа - в Нью-Йорк. У фіналі вона отримує те, що шукала, але абсолютно несподіваним чином.

 Задайте своє питання письменниці Єві Ланська!


В одному зі своїх інтерв'ю Єва Ланська сказала, що пише казки для жінок, які для когось вже стали реальністю. Героїня її роману «Четверо чоловіків для однієї вчительки» - Попелюшка, образ якої так близький самій письменниці: молода, активна, цілеспрямована, трохи авантюрна жінка в пошуках cебя, щастя і любові. Її шлях до мети тернистий і небезпечний, вона переживає злети і падіння, але в результаті домагається свого. Єва Ланська в черговий раз показує можливості жіночої самореалізації в сучасному суспільстві і каже своїм читачкам: «Щастя є! »

Юна дівчина, яка писала вірші й оповідання в зошит, студенткою потрапляє до Парижа. Франція зустріла недружелюбно - самотність і ностальгія надихнули її на створення збірки віршів, на які незабаром французьким композитором була написана музика. Далі - запис альбому в студії, успішна кар'єра співачки, зйомки на французькому телебаченні.

 Задайте своє питання письменниці Єві Ланська!


Для Єви Франція стала країною, де до неї прийшов перший успіх. І не тільки. Вже в 2008 році виходить її перший роман, який дуже тепло сприйняли російські читачі і строгі критики. Шанувальники детективного жанру оцінили стиль починаючої письменниці і особливо оптимістичний фінал її роману.

Єва Ланська могла б себе назвати щасливою відбулася жінкою, але, як це часто буває в любовних романах, в один день все перевернулося ... І це був необхідний крок на шляху до нового щастя. Щоб знайти душевну рівновагу, Єва Ланська вирушила до Індії, а потім вирішила повністю присвятити себе літературі.

Саме в період напруженого пошуку гармонії вона написала роман «Четверо чоловіків для однієї вчительки», в якому виклала власний досвід перемоги над життєвими обставинами. У новій книзі читач знайде поєднання романтики, іронії, сюжетної інтриги і жіночої філософії від Єви Ланська.

 Задайте своє питання письменниці Єві Ланська!


А тепер сюрприз від Єви!
Письменниця готова до відвертої розмови з вами, читачки порталу MyCharm.ru. Наше знайомство триває! Ви можете задати своє питання письменниці, а найкращі і найцікавіші, на думку Єви Ланська, будуть нагороджені книгою від Єви.


Залишайте свої питання в коментарях до цієї статті. Ми передамо нашої гості всі питання, за результатами яких на сайті з'явиться інтерв'ю з Євою Ланська. Запитання приймаються з 31 січня 2011 року по 14 лютого 2011 року.


Фото: Seva Galkin
Автор: Юлія Гнедина


 Письменниця Тетяни Гармаш-Роффе відповідає на запитання читачів MyCharm.ru
 Цілий місяць на нашому сайті проходив конкурс на найцікавіші питання письменниці Тетяні Гармаш-Роффе. Сьогодні ми називаємо переможців цього цікавого конкурсу, які отримають призи від Тетяни. А головне - ми не прощаємося з цікавим автором, бо Тетяна відповість на кожне питання від наших читачів.

Призами за найкращі запитання стануть книги від Тетяни Гармаш-Роффе (опис призів - тут). А чиї питання сподобалися письменниці найбільше - на це питання відповість сама Тетяна. Слово автору:

З Новим Роком, дорогі читачі! Прийміть мої найщиріші побажання!
Спасибі вам за цікаві запитання. Безліч змістовних, незвичайних, важливих, - коротше, таких, на які дійсно хочеться відповісти.

Однак, за умовами конкурсу, я повинна вибрати тільки три питання і тільки двох авторів. На жаль. Вибір нелегкий ... Але довелося його зробити.

Ось питання-призери:


1. Людмила А.
Змогли б переказати Ваші книги людям, які не вміють читати?

Мені відразу представився сучасний апокаліпсис: на нашій планеті в силу якихось аномальних явищ повністю вирубується електрика. Немає більше комп'ютерів, встали друкарні, які друкують книги ... І відроджується давнє ремесло сказителя! Письменники приходять до людей і розповідають свої книги ... Я змогла б, думаю. Спасибі, Людмила, за такий оригінальний і захоплюючий питання! Майже зав'язка для роману!

2. Алла Смирнова.
Шановна Тетяна! Стали б Ви писати романи, якби їх не купувало видавництво, тобто для майбутніх поколінь?

Питання цікавий і важливий (на цю тему чимало дебатів в інтернеті), - спасибі!

Спочатку про себе. Я багато віршів написала «в стіл», багато сюжетів, начерків та ідей. Без усякої мети їх опублікувати, так само як і без думок про майбутні покоління, - я писала просто тому, що писалося. І перший роман написала так само: вирішила спробувати. Про видавництво стала думати лише тоді, коли річ вийшла і була схвалена колом друзів ... Відправила. І її надрукували.

Тепер про суть питання. У мене зустрічне: чи знаєте Ви, Алла, хоч одного письменника в історії літератури, яка не опублікував свої твори? Ні, звичайно, - Ви знати його не можете, і саме тому, що він ніколи не був виданий. Романи, які пишуться «в стіл», навряд мають шанс дійти до майбутніх поколінь. Більш того, якщо якийсь геній за життя писав «у стіл» (припустимо, цензура не дозволяла друкуватися), а нащадки знайшли рукопис і опублікували, - то читач дізнається про даний письменника саме тому, що його все-таки видали, нехай і з запізненням!..

Крім того, у Вашому питанні є дуже важливий аспект: ПРАЦЯ. Написання роману, особливо детективного, є колосальна за своєю трудомісткості робота. Якщо у неї, цієї роботи, раптом не виявиться перспектив дійти до читача, - то навряд чи я стану вкладати в неї стільки душевних сил і часу. Порівняю це з відчуттям господині, яка намірилася влаштувати прийом і наготувати всякої смакоти. Але несподівано з'ясовується, що ніхто не прийде ... Чи буде вона готувати страви, знаючи про це? Ні! Праця призначений для споживача і цінителя кінцевого продукту. Немає цього цінителя, - і праця позбавляється сенсу. Знаєте легенду про Сізіфа? Він був покараний богами, і кара його полягала в безглуздості   праці, у відсутності результату.

3. elelenna
А Ви уявіть, будь ласка, що лікарі сказали, що Вам залишилося жити всього один день, як би Ви провели цей день? На що б витратили дорогоцінні останні 24год Вашому житті?

Спасибі за це питання! Корисно задавати його собі час від часу.
Останні 24 години? Два важливих справи:
- Спробувала б закінчити роман.
- Зібрала б всю сім'ю, щоб обговорити, як їм жити (і не дуже тужити) без мене ...


Тепер про авторів запитань. Повторюю, хочеться відповісти практично всім. Дуже важливу проблему піднімає Михайло , - Тема електронних носіїв і піратства вкрай актуальна. Ованес   і Тимур   задали вельми незвичайні питання, схожі на психологічний тест. Правда, вони досить абстрактні, - їх можна задати будь-якій людині, вони не пов'язані зі мною особисто. Здивувала мене своєю проникливістю Лариса Іванівна : Її питання попали в точку. Безліч цікавих питань, пов'язаних з творчістю, його природою і процесом, надіслали інші читачі.

А переможцями цього конкурсу є Катерина   і Артур .

Відповіді на питання авторів-призерів:


[04.12.2010 12:05:40] Написав: Катерина
1. Чи хотілося Вам вигукнути, після чергового написання роману, що типу "Ай да Пушкін, ай да сучий син!" (Хоча б подумки. 2. І хто Ваш найсуворіший критик і перший читач. 3. Якщо у Вас вдома все Ваші проізведенія..4. І як Ви вперше зважилися написати, а потім опублікувати книгу- самі, або з чиєїсь підтримки. 5. І сочінітельство- це для Вас в кайф, або щоденне зусилля над собою. 6. І чи потрібний піар справжньому письменнику. 7. Чи вмієте Ви друкувати на машинці?


1. Траплялося :)

2. Я сама, потім діти, мама і обраний коло друзів.

3. Є, звичайно! І самій приємно і чоловік пильнує, щоб все було в наявності. До того ж почуття просять часто, - треба мати романи при собі.

4. Власне, я нічого такого не вирішувала, - я абсолютно не амбітна і статус Письменника (як і будь-який інший статус) мене не цікавив. Просто у Франції я опинилася без жодної можливості творчості (до цього були статті про театр). Засумувала. Допоміг чоловік. Запитав: «Ти можеш писати щось інше, крім статей? »Я зізналася, що складала все життя, і що є купа начерків сюжетів для романів, у тому числі детективних і фантастичних. Він уточнив, що мені ближче. Я відповіла: детективи ... «Значить, сідай і пробуй написати детектив», - резюмував чоловік. Я сіла і спробувала. Через рік з невеликим я тримала в руках свій перший роман, видрукуваний на комп'ютері і красиво переплетений чоловіком ... Але раз роман уже є, - то треба ж з ним щось робити, вірно? А що можна робити з романом? Видавати! Ми його переправили до Москви через знайомих, він дійшов до видавництва, - видавництво його надрукувало. Ось так і прийшло рішення стати письменником.

5. Письменництво - величезний кайф ... Але не завжди йде. Трапляється, Муза бере тайм-аут. Ось тоді доводиться робити зусилля над собою.

6. Піар - це засіб донести інформацію про автора до читача. Продукції на книжковому ринку стало багато, він вже затоварений. Навіть вимогливий читач, звиклий мати про все власну думку, - той, який приходить в книжковий, перегортає якусь кількість сторінок книги і вирішує, чи варто її купувати, - повинен вирішити: яку книгу зняти з полиці і перегорнути? Піар може підказати ім'я. А далі вступають у права особисті смаки й уподобання: як би не розхвалювали даного автора, читач складе про нього свою власну думку. На підставі чого і буде вирішувати питання про покупку книги!

7. На машинці я друкувала всю свою радянську юність ... І, знаєте, така щаслива, що перейшла на комп'ютер! Тільки той, хто не править свої твори, може оспівувати принади рукописи або машинопису. Я ж правлю багато. Думаю, переписую, складаю і вставляю нові сцени, виправляю або прибираю якісь раніше написані ... Загалом, без комп'ютера мені ніяк.


[05.12.2010 11:07:43] Написав: Артур
Здрастуйте, Тетяна! 1. Тема для Вас це комерційний хід, або він відображає сюжет твору, він придумується раніше сюжетної лінії і легко його придумати. 2. Ваш особистий досвід або історії друзів присутні в романі. 3. Чи багато письменників у Франції такого ж жанру і як Ви ставитеся до творчості Гранже. 4. Хто Ваш постійний читачів і зустрічаєтесь Ви з ним. 5. З ким складніше спілкуватися з режисером або сценаристом, і не хотіли б Ви бути сценаристом Ваших творів.


1. Мої заголовки завжди відображають основну ідею твору, - але питання про заголовку вирішується видавництвом. Їм мої назви частенько не до вподоби: некомерційні, кажуть. Після чого мене починають терзати з тим, щоб я придумала «комерційний». Інший раз штук 30 пропоную, а все їм не так ... Наприклад, назва останнього роману («Друга дороговказ») було придумано видавництвом, - я так і не змогла запропонувати таке, яке б їх влаштувало ...

2. Досвід присутній, звичайно. Але з реальності я ніколи не списую. Вона для мене лише привід, посил для роботи уяви.

3. Авторів, що працюють в жанрі детективу (і інших суміжних) багато в усьому світі. Гранже не мій письменник. На мій смак, він перебільшує за частиною трилера.

4. Мої особливо віддані читачі - чоловіки і жінки від 35-ти і вище. Їм, як і всім, цікавий сюжет, - але вони легше зчитують думки. Деякі істини відкриваються лише з досвідом, отчого зовсім молодим людям вони не завжди зрозумілі, здаються зайвими. Зустрічаюся я зі своїми читачами нечасто, на жаль. Я живу за кордоном, як ви знаєте. До того ж безліч цінителів моєї творчості теж живе за кордоном, тільки з іншого боку :). Ми більше листуємося через інтернет.

5. Мені не довелося спілкуватися ні з тим, ні з іншим. Права продаються видавництвом кінокомпанії, і автора ніхто не питає, чого він хоче. Чудо, що фільм вийшов гарним! (Подивіться тут: http://www.garmash-roffe.ru/ekranization/). Я навіть не сподівалася, якщо чесно ....

Бути сценаристом - це інша професія. Я б хотіла брати участь у розробці поряд з професіоналами, звичайно ж. Але нинішні правові-юридичні схеми не передбачають участь письменника в роботі над екранізацією, на жаль. У Голлівуді авторів книг не підпускають на гарматний постріл до роботи над сценарієм ...

Спасибі всім за участь, за інтерес до моїх книг, за добрі слова!


Ми дякуємо Тетяну за відповіді, і раді повідомити, що найближчим часом Тетяна відповість і на інші Ваші питання, так що слідкуйте уважно за нашими публікаціями!

Крім того, письменниця завжди відкрита до спілкування зі своїми читачами. Свої запитання Ви можете завжди задати Тетяні Гармаш-Роффе на її форумі http://www.garmash-roffe.ru/

Шановні переможці конкурсу! Надішліть, будь ласка, мені, редактору сайту свої поштові реквізити для відправки вам призів. chief@mycharm.ru

Автор: Юлія Гнедина