Хочете схуднути? Міняйтеся!
 Втрата ваги нікому не дається легко. І це не тільки фізичні навантаження. Всі худнуть випробовують колосальний психологічний тиск, а це не веде до потрібних результатів. Для того щоб витримати бій із зайвою вагою потрібний дуже позитивний настрій, це скажуть всі фахівці. А ще, найкраще - це привчити себе до такого стилю життя, при якому схуднення буде відбуватися як би само собою. І більше не потрібні будуть ці калькулятори, лічильники калорій, ваги і сантиметрові стрічки!

Пропоную декілька життєвих правил, прийнявши які вам більше не знадобляться дієти.

1. Їжа - ваш друг . Ми їмо часто просто для задоволення, за компанію, на урочистостях, для комфорту, для отримання нових смакових відчуттів ... А між тим, їжа - це не розвага, їжа повинна стати нашим другом і партнером. У першу чергу, вона дає нам достатньо енергії кожен день і протягом дня. Спробуйте ставитися до їжі серйозно і відповідально, а не як до чогось само собою зрозумілого. Навіщо легковажно заковтувати те, що дають? Кожен з'їдений шматочок повинен бути вашим особистим вибором і вашої відповідальністю.

2. Їжте здорову їжу . І це не порожні слова. Візьміть за правило аналізувати, що міститься в тому, що ви їсте. Ви побачите, що є продукти, які взагалі нічого не містять, а значить, є абсолютно непотрібними. А збалансоване харчування - це такий раціон, в якому є і білки, і вуглеводи, і жири, і вітаміни, і мінерали. Ви отримуєте все це щодня? Якщо ні, то перегляньте продукти, які купуєте.

 Хочете схуднути? Міняйтеся!


3. Снідайте . Це просто. Механізм травлення треба «запустити». Крім того, сніданок допомагає контролювати вагу, оскільки не дозволить рясно перекушувати до обіду. Взагалі, після гарного сніданку можна не думати про обід годин шість. І, звичайно, це необхідна енергія на першу половину дня.

 Хочете схуднути? Міняйтеся!


4. Жир теж необхідний . У невеликих кількостях жир - невід'ємна частина нашого харчування. Він дає нам незамінні жирні кислоти (здоров'я і молодість, у тому числі шкіри і волосся), а також вітаміни, що регулюють обмін речовин. Повністю усувати жир зі свого раціону було б неправильно. Але не всякі жири нам потрібні. Шукайте ненасичені жири, їх можна отримувати з оливкової олії, соєвого масла, рапсового масла, лляної олії, жирної риби (лосось, макрель, тунець), масел різних горіхів. Від решти жирів потрібно строго відмовитися.

 Хочете схуднути? Міняйтеся!


5. Вода - життя . Ні для кого не секрет, що вода дозволяє худнути, нормалізувати травлення, зволожувати шкіру, волосся й організм у цілому. А щоб себе привчити пити воду, уявіть собі, що наш організм працює «на воді» точно також, як автомобіль на бензині. Це дійсно так: вода бере участь у більшості внутрішніх процесів. І без води ми не можемо прожити, в той час як без їжі якийсь час вийде. Тому позбавляючи себе води, ми позбавляємо себе життя. Невже ми - вороги своєму організму?

 Хочете схуднути? Міняйтеся!


6. Рух, і ще раз рух . Якщо вам не потрібно втрачати багато кілограмів, то можете просто взяти в звичку ходьбу вранці і ввечері (наприклад, пару зупинок на роботу і з роботи? Хто не користується автомобілем). Рух - це частина будь-якої дієти, хоча до їжі і не має відношення. Якщо ж вам потрібні кардинальні зміни, то доведеться шукати додаткове навантаження (заняття фітнесом) 4-5 разів на тиждень, тривалістю тренування від 30 хвилин до години.

 Хочете схуднути? Міняйтеся!


7. Скажіть «ні» екстремальним дієтам!   Як не дивно, шкоди від них більше, ніж користі. Вони дають лише короткочасну втрату ваги, але дуже великої шкоди здоров'ю. За допомогою жорстких дієт ви в основному втрачаєте вагу води, що міститься в організмі, а не жиру. А адже вода, як було сказано вище, основа внутрішніх процесів організму. Навіщо себе її позбавляти? Позбавити ж від жиру допоможе тільки планомірне правильне харчування і наявність фізичних навантажень.

 Хочете схуднути? Міняйтеся!


8. Ніяких крайніх заходів!   Тихіше їдеш далі будеш. Нічого не станеться страшного, якщо ви не будете у формі до наступного відпустки, у вас попереду ще купа поїздок і подій. Швидкий результат - поганий результат. Чи не морите себе голодом, не користуйтеся постійно проносними для очищення кишечника, що не викликайте блювоту, не працюйте в тренажерному залі до виснаження. Це дійсно не матиме того ефекту, який вам потрібен. Ви ж хочете бути стрункою та здоровою все життя, а не тільки для того, щоб сфотографуватися. Теж саме можна сказати і про скальпель хірурга. Він нічого не змінить, якщо харчування і спосіб життя залишаться колишніми.

 Хочете схуднути? Міняйтеся!


9. Відпочивайте . За даними багатьох досліджень, жінки, які щоночі сплять 7-8 годин, мають кращий метаболізм, ніж ті, які сплять менше 7 годин на добу. Сон і відпочинок - найважливіші чинники для втрати ваги. Організм буде працювати добре, тільки коли він і відпочиває якісно. Люди, які сплять достатньо, краще працюють, мають більше енергії, відчувають себе більш щасливими, менш голодними протягом дня. Організм ваш теж буде краще спалювати жир і калорії, якщо буде відпочив.

 Хочете схуднути? Міняйтеся!


10. Приготуйтеся утримувати зміни все життя.   Схуднення - не разова захід. Зміни у своєму способі життя, які ви зараз приймаєте, триватимуть не шість місяців, не рік і не п'ять. Це відбуватиметься все життя. Ви все життя будете стежити за раціоном і навантаженнями. Це те, що ви можете зробити для себе і для свого майбутнього вже зараз. Мій особистий досвід боротьби з вагою тривав шість років. Потім тільки стало легше, але нічого не закінчено, просто всі обмеження зараз для мене - це тільки звичка. Звичка бути підтягнутою і здоровою, яку я міняти поки не бажаю.

 Хочете схуднути? Міняйтеся!

Автор: Ольга Ларсен


 Зайві кілограми змиє вода
 Вода - це найпотужніший каталізатор схуднення і підтримки своєї ваги на потрібному рівні. Кожна жінка хоч раз, але вдавалася до різних дієт, обмеженням у харчуванні для того, щоб розлучитися із зайвими кілограмами. Але мало хто замислюється над тим, що схуднути можна, всього лише збільшивши вживання води.

Вода природним чином знижує апетит і допомагає організму спалювати накопичений жир.   Дослідження показали, що організм, обмежений у воді, збільшує запаси жиру, в той час як отримує воду в достатку - зменшує їх. І ось чому: нирки не можуть працювати правильно без достатньої кількості води. А коли нирки не працюють на повну потужність, частина продуктів, призначених до обробки ними, викидаються в печінку. Одна з найважливіших функцій печінки - переробка накопиченого жиру в необхідну організму енергію. Якщо печінки доводиться виконувати роботу нирок, то вона не буде справлятися зі своєю роботою. В результаті вона спалює менше жиру, більше жиру залишається відкладеним, втрата ваги зупиняється.

Вживання достатньої кількості води - кращий спосіб забезпечувати хороший рідинний обмін. Адже якщо організм недоотримує воду, він сприймає це як загрозу для життя і починає заощаджувати кожну краплю. Рідина зберігається в міжклітинному просторі. Ось звідки розпухлі ступні, ноги і кисті. Сечогінні засоби пропонують тільки тимчасове рішення проблеми, в кращому випадку. Разом з водою вони виводять потрібні організму речовини. Організм знову б'є тривогу і починає накопичувати будь-яку отримувану їм рідина. Таким чином, ситуація не поліпшується, а погіршується. Самий хороший спосіб уникнути цієї проблеми - дати організму те, що йому потрібно - ВОДИ в достатку. Тільки тоді накопичена рідина буде виведена.

Якщо у вас постійна проблема з водним обміном, то, швидше за все в цьому винна сіль. Ваш організм може нормально переносити натрій тільки в невеликих кількостях. Чим більше ви їсте солі, тим більше води потрібно організму, щоб її розчинити. Але позбутися від непотрібної солі просто - пийте більше води. Нирки зроблять всю іншу роботу самі.

Повній людині потрібно більше води, ніж худому.   Обмінні системи людини з надмірною вагою відчувають велике навантаження. Ми вже знаємо, що вода - ключ до нормалізації обміну речовин, отже, людина з надмірною вагою потребує більшої кількості води. Вода допомагає підтримувати необхідний м'язовий тонус, забезпечуючи скорочення м'язів без ризику зневоднення. Також вона допомагає запобігти обвислість шкіри, часто спостережувану при втраті ваги - зменшуються клітини підтримуються водою і натягують шкіру, роблячи її чистою, здоровою і еластичною. Вода викидає з організму те, що потрібно викинути. Під час втрати ваги організму необхідно викидати набагато більше сміття - весь спалений жир повинен бути виведений. Адекватна кількість води допоможе навести порядок.

Вода може допомогти при запорах.   Коли організм недоотримує рідина, він всмоктує все, що можна з внутрішніх джерел. Товста кишка - найперший джерело для цього. Результат? Запори. Але коли людина отримує достатньо води, кишечник починає функціонувати нормально.

Отже, прості істини:

• організм людини не буде працювати без достатньої кількості води, і не буде ефективно спалювати зайвий жир,

• утримана вода - велика складова зайвої ваги,

• для того щоб уникнути утримання води, треба пити більше води.

Але скільки ж води потрібно пити? В середньому людина повинна випивати вісім (200 мл) склянок води. Однак повний людина повинна додати собі додатковий стакан на кожні 12 кілограм зайвої ваги. Кількість пиття також слід збільшити, якщо ви активно займаєтеся спортом або погода спекотна і суха. Переважно, якщо вода буде холодною, так як вона швидше всмоктується, ніж тепла. І за деякими спостереженнями видно, що питво холодної води допомагає організму спалювати більше калорій.

Коли організм отримує воду в достатку для своєї роботи, рідина в ньому чудово збалансована. Коли це відбувається, організм робить «прорив». Що це означає:

 поліпшується робота ендокринних залоз;

 запаси рідини зменшуються, зайва вода виводиться;

 більше жиру перетворюється на паливо, так як печінки ніщо не заважає взятися за свою справу;

 повертається природна спрага;

 людина відчуває набагато менше почуття голоду вечорами.

Якщо ви припиняєте пити достатньо води, то баланс рідини знову порушується, накопичується вода в організмі, починається нічим не обгрунтований набір зайвих кілограмів, пропадає природна спрага. Для поліпшення ситуації потрібно вчасно повернутися назад і забезпечити новий «прорив».

Скористайтеся порадами експертів по красі, які говорять, що вживання великої кількості води - це найдешевший і швидкий спосіб виглядати краще! Це повинно нас надихати!

Автор: Наталя Біатова