Танці - напрям фітнесу і шлях до досконалості душі і тіла!
 Танці можуть, і обов'язково повинні, стати дуже цікавою, веселою і головне, ефективною складовою частиною вашої індивідуальної програми щодо вдосконалення фігури. Вони допоможуть позбутися зайвої ваги, а заодно і комплексів, пов'язаних з цією проблемою.

Танці це один з найкращих варіантів активного фізичного навантаження, і в теж час захоплююче проведення часу і приємне заняття. Танцювати можна однією будинку, можна займатися в колективі під керівництвом досвідченого інструктора, можна танцювати з подругою, з коханою людиною, з дітьми і т.д. А танцювальний стиль ви можете підібрати собі до душі - запальні латино, виразні індійські танці, боді-балет, стрип-пластику, і т.д.

Танцюємо все ...!
Отже, ви молоді і здорові, ви хочете схуднути, а заодно придбати витривалість, підвищити тонус організму і добре повеселитися, - тоді вам ідеально підійде зумба.

Зумба - порівняно нова танцювальна фітнес-програма, комбінація танцю і аеробіки, основні рухи взяті з меренги, сальси, самби, фламенко, і вони органічно поєднуються з вправами для схуднення, і плюс - все це під запальні ритми барабанів. Цей вид тренувань з'явився вперше в Колумбії і переможно крокує по світу, залучаючи все нових і нових прихильників. Чим же хороша зумба?

 Танці - напрям фітнесу і шлях до досконалості душі і тіла!
 - По-перше, зумба - це нескладно!   Кожен урок будується на досить простих, ритмічно повторюваних рухах, багато енергійних обертань стегнами.

- По-друге, зумба - це ефективно!   Незважаючи на таку зовнішню простоту, танець передбачає виконання специфічного набору вправ, розроблених спеціально для різних груп м'язів. При багаторазовому повторенні рухів під різні ритми, м'язи отримують дуже якісне навантаження, тренується дихальна і серцево-судинна система.

- По-третє, зумба - це весело!   Всі рухи танцю вивчаються почергово, а після виконуються під музику, і це робить заняття різноманітними і веселими. Розучуючи руху і танцюючи Зумбо, потрапляєш в атмосферу дискотеки, а при досить розвиненому уяві, можна уявити себе учасницею ритуальних танців африканських племен.

- По-четверте, зумба дуже активно стимулює схуднення , Допомагає моделювати тіло, призводить м'язи і весь організм в тонус, тренує серце і судини, відмінно розвиває почуття ритму, гнучкість і спритність. Можна вважати що, зумба - це сама захоплююча програма для схуднення з усіх коли-небудь існували, яка робить позитивний вплив на тіло, розум і душу. Одне заняття Зумбо тривалістю 45 хвилин спалює 400-500 калорій в залежності від інтенсивності вашої тренування.

 Танці - напрям фітнесу і шлях до досконалості душі і тіла!
 Починати танцювати Зумбо можна з будь-якого рівня фізичної підготовленості, звичайно, якщо немає протипоказань, а це:

- Захворювання кісток і суглобів,
- Період реабілітації після травм,
- Захворювання серця,
- Підвищений артеріальний тиск
- Захворювання нервової системи в активних стадіях

Якщо на здоров'я ви не скаржитеся, можете приступати до занять (порадившись на всяк випадок з доктором). Навіть якщо у вашому місті ще немає фітнес-занять такого напрямку, уроки по Зумбо можна без особливих зусиль знайти в Інтернеті.


 Танці - напрям фітнесу і шлях до досконалості душі і тіла!
 У вас проблеми з координацією рухів, не вистачає гнучкості, постава далека від досконалості, або кілька підвищено артеріальний тиск? А може, у вас все в порядку, але вам просто подобається і близька по духу культура екзотичної Індії? Тоді ваш вибір - індійський катхак , Або його фітнес-варіант!

Цей граціозний танець відрізняється природністю рухів, свободою і можливістю імпровізації .  Достаток поворотів, нахилів, м'які, пластичні рухи рук, а на ногах навита нитка із сотні індійських дзвіночків, їх ритмічний передзвін вносить додаткову гармонію в індійські мелодії, і в теж час, вони служать обважнювачами для ніг .  Нахили тіла змушують працювати черевний прес, а, відбиваючи ритми ногами з обважнювачами (по 200-300 грам на кожній нозі), ви даєте навантаження на стегна і сідниці .  Почуття рівноваги, гармонійність і точність жестів і рухів, а ще вихор рухів, піруети, ритмічні швидкі дробу босими ногами .  Ці дроби так нагадують полум'яний танець іспанських циган - фламенко! Дрібна вібрація, яку створюють швидкі удари ногами, благотворно впливає на весь організм, і особливо на хребет, а нахили і напівповороті розробляють його шийні і поперекові відділи .  Рухи катхак розробляють кисті і зап'ястя, плечовий і тазостегновий суглоб, зміцнюють вестибулярний апарат і серцево-судинну систему .

Підходить цей стиль і страждаючим від гіпертонії, за допомогою занять можна нормалізувати тиск, корисні заняття і тим, хто страждає від порушення координації рухів або артритів. Спеціально розроблена система рухів для дрібних частин тіла, таких як пальці рук і ніг, шия, очі, брови, активізує пов'язані з ними ділянки мозку, в результаті його пробуджуються нові творчі здібності, вивчення складних ритмів розвивають концентрацію, увагу і розумові здібності.

В Індії заняття катхак, та й іншими індійськими танцями, використовують, в тому числі, і в якості своєрідної танцювальної терапії при цілому ряді серйозних захворювань. Її методика навіть схвалена Міністерством охорони здоров'я та Товариством акушерства і гінекології Індії.

Займаючись катхак систематично, ви й не помітите, як ваші стегна і сідниці поступово стануть стрункими і пружними, постава бездоганною і граціозною, а багато хвороби підуть, ніби їх і не було.


 Танці - напрям фітнесу і шлях до досконалості душі і тіла!
 Ще одне цікаве і порівняно новий напрямок фітнесу - боді-балет ! Назва говорить сама за себе - балетні вправи, розвиваючі тіло.

Боді-балет допомагає розвинути граціозність, придбати гарну «балетну» поставу, прибрати зайві сантиметри з талії і стегон, поліпшити форму ніг за рахунок цілеспрямованого розвитку певних м'язів. Вправи в боді-балеті виконувати нескладно, все-таки це не справжній балет, і балетні рухи кілька полегшені.

У курс боді-балету входять адаптовані хореографічні «па» біля верстата, елементи балетної гімнастики, вправ на розтяжку, легкі стрибки і деякі силові рухи, а також танцювальні комбінації та етюди на розвиток артистичності і пластичності. Ну а, крім того, виконуючи красиві рухи під чудову класичну музику, ви просто отримуєте величезне емоційне і естетичне задоволення.

Курс тренувань по системі боді-балет розроблений для людей будь-якого віку, комплекції і підготовки, і його мета - здоров'я, краса, гарний настрій, а не виступу на театральній сцені. Так що не бійтеся, вам ці вправи напевно по плечу! Якщо вам протипоказані високоінтенсивні навантаження, але хочеться фізичного вдосконалення, боді-балет - відмінний вихід. Боді-балет навіть рекомендують як відновлювальної тренування після травм, особливо тим, у кого були переломи, розтягнення зв'язок, пошкодження суглобів, тобто в тих випадках, коли інші, більш інтенсивні види танців вважаються небажаними. Єдиною перешкодою для початку занять може бути наявність серйозних проблем з хребтом, але в цьому випадку рішення за лікарем фахівцем.


 Танці - напрям фітнесу і шлях до досконалості душі і тіла!
 Якщо є проблеми з самооцінкою, вам не вистачає впевненості в своїй жіночій привабливості, - спробуйте зайнятися стрип-пластикою .

Стрип-пластика передбачає амплітудні, красиві рухи, безліч присідань і підйомів. Вправи виконуються як сидячи, так і стоячи, притому перейти з одного положення в інше потрібно плавно, пластично і красиво, а це не так-то й просто.

Домагаючись досконалості в цьому вигляді танцювального фітнесу, ви розпрощаєтеся не тільки із зайвими жировими відкладеннями, але і з багатьма комплексами, навчитеся не боятися своєї сексуальності, змініть ставлення до власного тіла. Щоб почати і навчитися гарно танцювати стрип-пластику, зовсім не обов'язково мати ідеальне тіло, головне - не соромитися того тіла, яке є зараз, а при таких навантаженнях, які дають тренування, зайва вага піде дуже швидко, тіло набуде пружності, рухи стануть розкутими і граціозними. Але, стрип-пластика це не тільки красиві, сексуальні руху, це і повноцінне тренування, що дає цілком реальне навантаження на серцево-судинну систему, звідси й друга назва напряму - кардіостріптіз, так що заняття стрип-пластикою мають і значний загальнозміцнюючий ефект.

Всі танці індивідуальні і цікаві, і будь-який з них це користь для фігури і здоров'я і задоволення і радість для душі!
Автор: Ольга Травлеева