Стевія: натуральна солодкість для схуднення
 Продукти переробки багаторічного чагарнику сімейства айстрових стевія володіють приємним солодкуватим смаком і при цьому їх калорійність дорівнює нулю. Вже навіть ця мінімальна інформація про стевії повинна викликати інтерес до цієї рослини у людини, що сповідує постулати стрункості та здоров'я. Адже відкривається приваблива перспектива насолоджуватися натуральної солодкістю стевії і при цьому не набирати зайві кілограми. Де виростає стевія, які її цілющі властивості, в якому вигляді ця рослина може вживатися в їжу: давайте розбиратися разом.

Стевію ще називають медової травою . Батьківщиною стевії вважається Бразилія і Парагвай. До Європи рослина була завезена в кінці 19 століття. На сьогодні прекрасно прижилося і виростає в Криму. У середині 20 століття із стевії навчилися виділяти її активні елементи - глікозиди. Саме про них на початку статті говорилося, як про продукти переробки стевії. Глікозиди абсолютно нешкідливі для людського організму, не володіють енергетичною цінністю (0 кКал), але при цьому в 300 разів (!) Солодше звичайного цукру. Іншими словами, стевія є натуральним, але абсолютно нешкідливим (на відміну від своїх синтетичних аналогів: сахарину, ацесульфат, аспартама тощо), цукрозамінником.

 Стевія: натуральна солодкість для схуднення


Глікозиди   - Не єдина цінність стевії. До її складу входять також вітаміни А, В, С, Е, мінеральні речовини: калій, кальцій, магній, кремній, цинк, селен, фосфор, мідь, хром, а також корисні для людського організму антиоксиданти-флавоноїди. Такий унікальний склад рослини стевії робить її корисною при лікуванні ожиріння, атеросклерозу, цукрового діабету та інших порушень обміну речовин. Препарати на основі стевії призначають, коли рекомендується обмеження споживання цукру : При захворюваннях серцево-судинної та імунної систем, щитовидної залози, печінки, нирок, селезінки, жовчного міхура, артритах. Також відмічено позитивний вплив стевії на нормалізацію тиску, доведені її протизапальні, протиалергічні і жовчогінні властивості. Хороша стевія і при розладі шлунка, оскільки здатна стримувати зростання хвороботворних бактерій.

І, звичайно ж, стевія широко застосовується в схемах схуднення. Доведені її унікальні властивості виводити шлаки і важкі солі з організму, нормалізувати вуглеводний обмін в ньому і відновлювати життєві сили. Завдяки цьому при регулярному прийомі екстракту стевії, за місяць можна позбутися від 5-7 кг зайвої ваги .

 Стевія: натуральна солодкість для схуднення


Справедливості заради варто відзначити і деякі незначні побічні ефекти при прийомі препаратів на основі стевії. Справа в тому, що ця рослина здатна надавати заспокійливу дію на нашу нервову систему, ніж дуже корисно в стресових ситуаціях і депресивних станах. Але зайве захоплення прийомом стевії може бути чревате сонливістю, що особливо небезпечно для водіїв. Тому прийом препаратів на основі стевії краще приурочити до другої половини дня, щоб розслабленням не зіпсувати плани на основну частину робочого дня.

На сьогодні стевія продається у вигляді екстракту, який слід приймати по 2 мірних ложки 2-3 рази на день під час прийому їжі або можна додавати в чай.   Також стевія випускається у вигляді порошку, а найбільш доступна у вигляді аптечного збору. Також стевію цілком посильно виростити самостійно на відкритій грядці або в горщику на підвіконні.

 Стевія: натуральна солодкість для схуднення


Чай із збору стевії відразу ж виходить солодким без додавання білого цукру. Тим часом кожна ложечка цукру - це 15 кКал! Шляхом нескладних арифметичних підрахунків, склавши кількість споживаних за добу ложок цукру, ви без зусиль підрахуєте, скільки зайвий кілокалорій не допустите у своїй організм, якщо замініть звичайний солодкий чай на чай з стевії.

Заварювати стевію можна самим звичайним способом, заливши траву окропом, а можна приготувати справжній цілющий настій. Готується він таким чином. 25г листя стевії заливаються окропом і кип'ятять ще 5 хвилин. Після цього отриманий відвар настоюється в термосі протягом 12:00. Потім настій проціджують. Віджата стевія заливається окропом ще раз і настоюється ще 6:00. На закінчення обидва відвару змішуються і приймаються 3-4 рази на день за півгодини до їжі або через півгодини після трапези.

Крім альтернативи «білої смерті», стевія ще й притупляє апетит . Її можна додавати у фруктові салати. Хороші і готові чаї із стевії з додаванням шипшини, кизилу, каркаде, м'яти, меліси або глоду. Правда, при виборі таких чайних напоїв обов'язково уважно вивчайте етикетку. Часто виробник додає в такий збір звичайний цукор і тільки невелику порцію стевії. Ясно, що користі в такому чаї буде небагато.

 Стевія: натуральна солодкість для схуднення


 Стевія: натуральна солодкість для схуднення
  Стевія: натуральна солодкість для схуднення


На закінчення хотілося б додати, що за допомогою однієї тільки стевії схуднути не вийде. До проблеми надмірної ваги потрібно підходити комплексно: збалансовано харчуватися, побільше рухатися, займатися спортом, дотримуватися режиму дня. І тоді чай із стевії стане приємним солодким бонусом здорового стилю життя, який подарує вам насолоду смаком, але позбавить від непотрібних шкідливих калорій.
Автор: Наталя Гришко


 5 тибетських «перлин» для вашого відродження
 5 тибетських «перлин» - це п'ять дивовижних вправ, що спустилися до нас з вершин Тибету. Їх подарували цивілізованому світу тибетські монахи, які стверджують, що при регулярному виконанні цих нескладних дій, можна не тільки зберегти або відновити фізичну форму, м'язовий тонус, позбутися надмірної ваги, стати більш гнучким і поворотким, але і повернути радість життя, знайти життєві сили, оздоровити свій організм, наповнивши його життєвими силами.

Починати заняття п'ятьма тибетськими «перлинами» варто з трьох повторів кожної вправи. Через щотижня тренувань слід додавати ще по два повтори, довівши, в кінцевому рахунку, кількість повторів кожної вправи до 21. Магія таких чисел, напевно, добре знайома любителям занять йогою. Час для тренувань визначайте виходячи зі свого розпорядку дня. Ідеально, якщо це буде вранці на сході сонця або ввечері на його заході. Все тренування не відніме у вас більше, ніж 15-20 хвилин. Основне її умова - це регулярність. Тренуватися потрібно щодня.

Особливу роль при виконанні п'яти тибетських «перлин» грає правильне дихання. Глибокий вдих слід виконувати через ніс, а видихати через рот. При цьому на видиху ви немов повинні випустити весь негатив з себе, можете навіть при цьому видати звук «хе».

Інші правила занять п'ятьма тибетськими «перлинами» нічим не відрізняються від будь-якої іншої спортивної тренування. Так, її краще проводити через 45 хвилин після їжі і найпізніше хоча б за пару годин до сну. Також важливо все тренування перебувати в тонусі: підібрати живіт, втягнути сідниці, розправити плечі. Всі вправи повинні виконуватися в строго наведеній нижче черговості.

Тибетська «перлина» №1

 5 тибетських «перлин» для вашого відродження


Перша вправа являє собою обертання навколо своєї осі обов'язково за годинниковою стрілкою. Для цього ноги поставте на ширину плечей, руки розведіть в сторони і трохи зігніть в ліктях. Якщо у вас слабкий вестибулярний апарат і, практикуючи перший тибетську «перлину» ви відчуваєте запаморочення або нудоту, то можна спробувати зробити наступні дії:

1. Під час обертань погляд фіксуйте на одній точці, нехай корпус йде вперед, а голову швидко доворачивать вслід йому, щоб знову очима зловити обрану точку.

2. Виконуйте менше обертань, ніж заплановано, стільки, скільки вдається зробити без дискомфорту. Скажімо, якщо ви решта вправи вже повторюєте по 15 разів, то обертання можна виконувати по 9 або 5.

3. Якщо і це не допомагає, чи не виконуйте перші «перлину» зовсім. Спробуйте повернутися до неї через пару місяців тибетських практик.

Тибетська «перлина» №2
 5 тибетських «перлин» для вашого відродження


Друга вправа являє собою скручування тіла. Виконується воно в положенні лежачи. Руки повинні залишатися, розташованими вздовж тулуба. Одночасно відриваємо від підлоги плечі і прямі ноги виводимо в перпендикуляр з підлогою. Фіксуємо дане положення і повільно повертаємося у вихідне. Дана вправа є однією з кращих тренувань м'язів преса.

Тибетська «перлина» №3

 5 тибетських «перлин» для вашого відродження


Третя вправа виконується стоячи на колінах, долоні повинні немов підтримувати сідниці, підборіддя притиснутий до грудей. З даного положення виконуємо прогин спини тому. Фіксуємо дане положення і повільно повертаємося у вихідне. Дана вправа є однією з кращих профілактик застійних явищ в хребетному стовпі.

Тибетська «перлина» №4

 5 тибетських «перлин» для вашого відродження
  5 тибетських «перлин» для вашого відродження


Четверта вправа виконується сидячи на підлозі. Коліна прямі, упор на долоні, розташовані поряд з сідницями, голова опущена. З цього положення виконуємо прогин корпусу наверх, виводимо його в паралель з підлогою, голову відкидаємо назад, упор на долоні і стопи ніг. Фіксуємо дане положення і повільно повертаємося у вихідне. Дана вправа є відмінною профілактикою целюліту і формує естетичну лінію рук.

Тибетська «перлина» №5

 5 тибетських «перлин» для вашого відродження
  5 тибетських «перлин» для вашого відродження


Останнє п'ята вправа виконується з упору на руки і пальці ніг, спину у вихідній позиції необхідно прогнути назад, голову закинути. Далі куприк піднімаємо наверх, п'ятами тягнемося в підлогу, спину гарненько прогнути всередину, коліна прямі. Фіксуємо дане положення і повільно повертаємося у вихідне. Дана вправа - відмінна розтяжка для грудей, стегон і спини.

Після закінчення тренування не рекомендується контрастний душ, вода повинна бути теплою. Перші результати тренувань ви вже відчуєте через два тижні регулярних практик п'ятьма тибетськими «перлинами». Ви обов'язково відчуєте підвищення м'язового і життєвого тонусу, станете більш гнучкою і бадьорою.

А для бажаючих більш грунтовно познайомитися з практикою п'яти «тибетських перлин» можна порекомендувати прочитати повість Пітера Кельдера «Око відродження», книги Андрія Сідерського «Око Відродження для нової епохи», Петра Левіна «Око справжнього відродження» і Крістофера Кілхема «П'ять тибетських перлин» .
Автор: Наталя Гришко