|
«Схуднути за три дні! »,« Через тиждень - дюймовочка », - саме так рекламовані способи схуднути завдають непоправної шкоди. Так не буває: копити жир місяцями, роками, а позбавитися в лічені дні. Стратегія і тактика схуднення повинні бути вивірені і виправдані. А щоб вибрати оптимальний метод, необхідно спочатку відповісти собі на питання: «З чого все почалося? Що стало поштовхом до збільшення ваги? »
Звичайно, розхожий вислів «Треба менше жерти» справедливо, але чомусь збільшився апетит, чому звична їжа, раптом, стала джерелом запасів на наших боках? Розглянемо причини різкого збільшення ваги.
Зміна гормонального фону
Ця причина виникає в періоди різкої перебудови статевої сфери: початок активного статевого життя, вагітність, клімактеричний період, гінекологічні захворювання.
Ці причини мають тимчасовий характер, але можуть дати поштовх до швидкого збільшення ваги. У цьому випадку варто переглянути свої звички в харчуванні, змінити раціон у бік пониження калорійності. Якщо результатом з'явилися кілограмів стало гінекологічне захворювання, то необхідно пройти лікування.
Виникнення різних хвороб
Якщо в організмі відбувається порушення в роботі печінки, підшлункової залози, щитовидної залози, інші можливі відхилення, то зупинити наростання кілограмів тільки дієтою, практично неможливо. Потрібне ретельне медичне обстеження, діагностика захворювання і лікування. Інакше будь бездумні перекоси в харчуванні можуть стати додатковою провокацією розвитку хвороби, що зовсім небажано. З посилюванням розвитку хвороби надмірна вага так само збільшиться.
Психологічні проблеми
Дуже часто надмірна вага стає результатом психологічного дисбалансу. Це стрес, сімейні розбіжності, сексуальна незадоволеність, професійні проблеми, депресія. У таких випадках сувора дієта може стати додатковим дратівливим чинником і тільки спровокувати розвиток підвищеного апетиту. Людина просто потрапляє в замкнуте коло: їжа служить природним антидепресантом, споживання їжі збільшується, вага зростає, збільшуючи дисбаланс. Це може призвести до розвитку булімії. У такому випадку потрібно виявити приховані причини переїдання, можлива допомога психолога.
Наявність в організмі інфекцій і паразитів
Уявіть собі, це теж може бути причиною надмірної ваги. Ця причина озвучується рідко, але звернути свою увагу на це коштує. І якщо це так, то дотримання дієти надзвичайно болісно, а іноді просто неможливо.
Отже, якщо зміна ваги відбувається дуже швидко, більше десяти кілограм за рік, потрібно шукати причини за допомогою медицини. Точна діагностика допоможе розпочати боротьбу за стрункість, не приносячи шкоди організму, при цьому домогтися реальних результатів.
Боротьба за стрункість: Вибираємо метод
Якщо проблема надмірної ваги не має таких масштабів, і ви розумієте, що кілограми, від яких хочеться позбутися, всього лише результат ліні і надлишкового беріться за себе кохану обома руками. Але не намагайтеся вирішити проблему за лічені дні. Худнути - не означає катувати себе. Стрункість не може бути покаранням.
Перш ніж вибрати дієту, продумайте цілі та стратегію їх досягнення. Візьміть аркуш паперу і напишіть відповіді на такі питання:
1. Яку вагу у вас в даний час?
2. До якого вазі ви будете йти?
3. Скільки кілограм вам потрібно втратити, за який період?
4. Як ви можете збільшити фізичне навантаження?
5. Від яких продуктів вам найлегше відмовитися?
6. Що ви можете зробити для втрати ваги, отримуючи задоволення?
Відповіді на перші три питання допоможуть скласти графік втрати ваги. Припустимо, ви вирішили позбутися від дванадцяти кілограм. Втрачаючи по п'ятсот грам на тиждень, через півроку, без всяких знущань над собою, ви прийдете до мети. Склавши такий графік, ви зможете йти до мети планомірно, без порушення обміну речовин, без шкоди для здоров'я і без загрози повернення втрачених кілограмів. Просто, стабільно і без напруги. Навіть якщо ви вирішите скоротити термін в два рази, це не суперечитиме рекомендаціям дієтологів, тому що втрата ваги 3-5 кг на місяць не призводить до повернення початкової ваги.
Відповідаючи на четверте питання, визначитеся, яку фізичне навантаження ви можете додати щодня до звичної для себе: відмова від ліфта, піший похід на роботу, пасивна гімнастика (почергове напруження м'язів), заняття на тренажері, ранкова гімнастика. Виберіть те, що ви реально зможете виконати.
Визначивши в п'ятому пункті свої харчові симпатії і антипатії, ви зможете вибрати для себе дієту, яка буде максимально відповідати вашим смакам, а значить - буде легко здійсненна.
У шостий пункт занесіть те, що ви можете здійснювати для досягнення мети, отримуючи задоволення (обов'язково). Це може бути танець, дихальна гімнастика, секс, похід по магазинах, відвідування сауни. Подумайте самі, які задоволення можуть додати очки в скарбничку втраченої ваги.
Цей метод допоможе вам схуднути психологічно комфортно. Спробуйте, у вас обов'язково вийде!
|
Пілатес - комплекс вправ, який винайшов Джозеф Пілатес в 1920 році. Спочатку ця програма була призначена для реабілітації людей, які постраждали під час війни. Зараз це відмінний спосіб підвищити свій рівень фізичної підготовки.
Пілатес включає в себе шість принципів: концентрація, дихання, контроль, точність, плавність і наявність мети. Ця техніка ставить якість вища кількості. Тут ви не знайдете великого числа підходів.
Ця система занять буває двох видів: Фітнес-Пілатес і Пілатес для реабілітації. Перший вид спрямований на підвищення м'язового тонусу, і є досить поширеним видом занять у фітнес-клубах. Другий же спрямований на те, щоб навчити людину керувати своїми м'язами, а також дати можливість зрозуміти, як працює його організм.
Перевага системи Пілатес
- Пілатес - комплекс вправ для всього тіла. Причому збалансований. Він не тренує якусь одну частину тіла, так як спрямований на розвиток витривалості всього організму.
- Підходить для людей з різними рівнями підготовки.
- Розвиває силу і витривалість без перенапруження і зайвої накачування м'язів.
- Підвищує пластичність. Займаючись по системі Пілатес, ви не тільки розвиваєте витривалість, але й підвищуєте еластичність своїх м'язів.
- Покращує поставу. Все завдяки тому, що вправи спрямовані на розвиток сили і гнучкості хребта і освіту м'язового корсету навколо нього.
- Робить вас більш енергійними.
- Допомагає скинути вагу і сформувати гарний рельєф тіла.
- Створює баланс між розумом і тілом.
Якщо ви хочете поліпшити свою фізичну підготовку, зробити своє тіло більш гнучким, тоді Пілатес вам підійде. Існує дві форми тренування за цією системою: на мате і на тренажері. Так як в домашніх умовах досить проблематично встановити такий тренажер, то ми розглянемо ті вправи, які можна робити на маті.
Базові вправи Пілатес
Цей комплекс з 5 вправ покликаний ознайомити початківців з системою Пілатес. Можна використовувати його для того, щоб почати тренування. Приступимо?
Вправа 1. Нейтральна позиція.
Виконується для того, щоб знайти оптимальну позицію, для подальших вправ. Техніка виконання:
- Ляжте на спину, руки опущені уздовж тіла. Ноги зігніть в колінах, а ступні поставте на підлогу.
- На видиху притисніть поперек до підлоги.
- На вдиху затримайтеся в цій позиції.
- На видиху трохи вигне поперек, так щоб між підлогою і спиною утворилася арка. На вдиху затримайтеся в позиції.
Вправа 2. Кивок.
Прекрасно розтягує шию, і м'язи верхньої частини спини. Початкове положення, як у вправу 1. Вдихніть і підтягніть підборіддя до грудей, так щоб ви відчули розтягнення в шиї. На видиху поверніться у вихідну позицію. На вдиху злегка відхиліть голову назад. На видиху поверніться у вихідну позицію.
Вправа 3. Руки за головою.
Добре розвиває рухливість плечового суглоба. Початкове положення, як у вправу 1. Підніміть прямі руки так, щоб кінчики пальців дивилися в стелю. Долоні дивляться один на одного. На видиху опустіть руки за голову. На вдиху підніміть руки. На видиху поверніться у вихідне положення. Виконуючи вправу, стежте за тим, щоб м'язи преса були напружені.
Вправа 4. «Крила Ангела».
Підвищує рухливість плечового суглоба, зміцнює м'язи рук. Початкове положення, як у вправу 1. На вдиху підніміть руки перед собою і опустіть за голову, на видиху розведіть в сторони. Неначе махаєте крилами. Слідкуйте, щоб м'язи преса були напружені, а ребра знаходилися в одному положенні. Плечі не повинні підніматися за руками.
Вправа 5. «Годинник».
Щоб виконати цю вправу. Прийміть вихідне положення. Уявіть, що у вас на животі годинник. 12 знаходиться над пупком, 3 ліворуч від нього, 6 внизу, а 9 праворуч. За допомогою м'язів живота, рухайте стегна спочатку на цифру 3, потім на 6, потім на 9, і на 12. Вийде, що ви опишіть невелике коло. Ви не повинні робити вправу з великою амплітудою. Відхилення від центру має бути мінімальним.
Вправа 6. Підйом колін.
Важливо пам'ятати, що виконуючи вправу можна порушувати нейтральну позицію. Воно добре розвиває м'язи, які ми використовуємо для того, щоб ходити, сидіти і підніматися. Техніка виконання наступна: Прийміть вихідну позицію, як у вправі 1. Потім на вдиху підніміть коліно, використовуючи м'язи преса. На видиху поверніть ногу на підлогу. Слідкуйте за тим, щоб стегна не змінювали свого становища. Весь час використовуйте м'язи преса.
Це тільки базові вправи системи Пілатес. Насправді їх більше і вони спрямовані на розвиток витривалості і певних груп м'язів. Перед тим як ознайомиться з більш складними вправами необхідно освоїти ці.
|
|
|
|
|
|