Основи метаболізму
 Коли ви стежите за своєю вагою, метаболізм - гаряча тема для обговорень, і, крім того, одна з найбільш заплутаних концепцій. По суті, метаболізм - це показник того, як ваш організм спалює калорії. Він включає три складові. Для початку, існує показник метаболічної норми в спокої (RMR) або число регулярно спалюють калорії, яке дозволяє вашому організму існувати (тобто дихати). "Кожна людина має свій індивідуальний RMR, який зазвичай визначається генетикою", - говорить Памела М.Пік (Pamela M. Peeke), клінічний професор медицини і вчений з питань харчування та обміну речовин в Університеті Штату Меріленд в Бетесді (США), а також автор книги "Fit to Live".

Друга складова метаболізму - ваша постійна маса тіла або, особливо. м'язова маса тіла. "Чим більше ваша м'язова маса, тим краще ваш метаболізм", - говорить Пік (Peeke). Чому? Один фунт м'язів спалює від 35 до 50 калорій в день, в той час, як фунт жиру позбавляє вас від 5 до 10 калорій в день.

Остання складова - щитовидна залоза. Пік (Peeke) радить всім людям старше 30 років попросити вашого лікаря здати простий тест на кров, щоб переконатися, що щитовидка працює належним чином.

Виміряти рівень обміну речовин

Визначити ваш RMR ви можете за допомогою пристрою, який називається Body Gem. Він підраховує рівень через ваш подих. Зареєстровані лікарі: дієтологи, персональні тренери та клуби здоров'я можуть пропонувати цю послугу.

Так ви можете отримати грубу оцінку ваших щоденних метаболічних потреб за допомогою простих обчислень, використовуючи середнє число RMR. Взагалі, RMR для чоловіка середньої статури, який не є професійним спортсменом, становить приблизно 1 800 калорій в день. Для жінки цією нормою є близько 1400 калорій в день.

Тепер помножте ваш RMR на фактор фізичної активності. Якщо ви займаєтеся принаймні 30 хвилин помірної активністю щодня, помножте на 1, 4. Якщо ви не дуже активні, помножте на 1, 2 або 1, 3. Якщо ви дуже активні і приділяєте фізичному навантаженні більше 30 хвилин в день, множте на 1, 5 (для професійних спортсменів цей показник може досягати і 2).

Тепер ви можете варіювати кількість калорій в залежності від вашого RMR і підтримувати ваш ідеальний вагу.

Віковий фактор

Метаболізм має тенденцію з віком сповільнюватися. Але уповільнення головним чином відбувається через втрату м'язової маси. Жінки в середньому втрачають 10 фунтів м'язової маси у віці від 35 до 50 років через нестачу фізичних навантажень (проте, чоловіки з цієї причини втрачають менше). Якщо кожен фунт м'язів спалює від 35 до 50 калорій, то у жінки витрачатиметься в день від 350 до 500 калорій менше. І, якщо вона не обмежує своє харчування, це дуже швидко може позначитися на її вазі.

Крім того, до 70 років кожен втрачає основну частину м'язової маси і це абсолютно нормально в процесі старіння. Але, якщо ви в змозі підтримувати свої м'язи в тонусі в міру ваших можливостей, то можете мінімізувати ці негативні ефекти.

Чи можна змінити свій метаболізм?

Так, і найкраща стратегія - силові тренування. "Нарощуючи м'язи на вашому скелеті, ви будете підігрівати тіло", - говорить Пік (Peeke). Найоптимальніший варіант - тренування 2-3 рази на тиждень.

Але не зупиняйтеся на цьому. Займайтеся по 30 хвилин на день аеробікою і знаходьте способи бути більш активними протягом усього дня. Наприклад, частіше пересувайтеся, щогодини робіть розтяжку або ходите під час розмов по телефону. "Будь-який рух допоможе вам підтримувати метаболічний двигун", - говорить Пік (Peeke).

Вона також рекомендує їсти невеликі порції їжі кожні три - 4:00. "Інакше вашому організму будуть надходити сигнали, що ви зголодніли, а метаболізм при цьому буде сповільнюватися", - говорить Пік (Peeke). "Збільшуйте навантаження, зменшуйте розміри ваших порцій - і ви природним чином поліпшите свій метаболізм".
Автор: Ann, New York


 Ця прекрасна п'ята точка ...
 Без живота ми можемо промотають
Прожити без серця, прожити без нирок,
Але упаси нас господи залишитися
Без п'ятого точок, без п'ятого точок.
(туристська пісенька)


Ця пікантна частина нашого тіла завжди привертала підвищену увагу протилежної статі. Вчені вважають, що все почалося ще з часів наших мавпоподібних предків, коли при пересуванні на чотирьох ногах п'ята точка опори знаходилася на рівні очей і змушувала прискорено битися чоловіче серце.

 Ця прекрасна п'ята точка ...

Адже недарма стилізоване зображення сердечка, символ любові, який ми бачимо на «валентинках» і вітальних листівках, схожий зовсім не на справжнє серце, а саме на неї - округлу і чудову п'яту точку!

Історія питання

У всі часи пружні і добре розвинені сідниці високо цінувалися, і закладено це в підсвідомості на рівні генів, вони сприймаються як свідчення фізичного здоров'я й гарної здатності жінки до відтворення роду. У деяких африканських племенах і зараз дружин вибирають виключно за формою і обрису заднього місця. Причому жителі цих племен щиро переконані, що за формою сідниць можна судити не тільки про здоров'я обраниці, а й про характер даної особи.

 Ця прекрасна п'ята точка ...
   Стародавні греки звели цю частину жіночого тіла в окремий культ. Існували навіть храми Венері (Афродіті) Калліпіга, що означає - «прекраснозадая». Збереглися до наших днів статуї цієї прекрасної богині любові, одна з яких виставлена ​​в Національному археологічному музеї Неаполя. Із давніх літературних джерел дійшли відомості, що саме в Греції проходили перші конкурси на красу сідниць.

Але не тільки стародавні греки цінували красу «нижніх форм» жіночого тіла, інші народи також віддавали належне прекрасній п'ятій точці. Виняток становить, хіба що, похмура епоха Середньовіччя, коли з приходом
християнства світогляд фатально змінилося: ми здобули безсмертну душу, але от тіло стало сприйматися як джерело гріха. Але тривала подібна несправедливість недовго, і вже за часів Ренесансу табу, накладене церквою на тіло, було знято. Краса тепер знову невідривно була пов'язана з тілом. Гарними в ці часи вважаються широкі стегна, міцна талія і товсті сідниці.

 Ця прекрасна п'ята точка ...


Жінки завжди чудово усвідомлювали, який вплив надає на протилежну стать краса їх тіла, і особливо сідниць, і як могли, в тому числі і за допомогою одягу, намагалися прикрасити цю частину тіла і привернути до неї увагу. Фіжми, криноліни, турнюри - всі ці пристосування були покликані надати фігурі обриси, відповідні моді.

До початку двадцятого століття мода стає більш практичною, пішли в минуле розбурхують уяву турнюри - прийшов час природності. Недоліки фігури приховувати стало важче, зате і всі її переваги на виду.

Ідеал наших днів

Виявляється, існує формула ідеальної п'ятої точки .  Різні вчені в різні часи займалися захоплюючими дослідженнями, що ж найбільше приваблює чоловіків в жіночій фігурі, які частини тіла і їх співвідношення між собою .  І в принципі, висновки у них майже не розрізняються .  Напевно, найближче підійшов до істини професор психології Техаського університету в Остіні Девендра Сінгх (Devendra Singh) .  У ідеально складеній жінки співвідношення обсягу талії і стегон (Waist-to-Hip ratio, індекс WHR) має становити від 0, 60 до 0, 72 .  Чим ближче показники у жінки до цього результату, тим більша ймовірність успіху у чоловіків .  Свої висновки професор кілька років перевіряв експериментально .  Чоловіки (учасники експерименту) коректували параметри жіночих фігур на екрані монітора, роблячи їх більш привабливими, з їхньої точки зору .  Все, незалежно від віку і соціального статусу, показали приблизно однакові результати - їх увагу привертало найбільше співвідношення талії і окружності стегон .

У своїх вишукуваннях Сінгх був не самотній. Так, професор антропології Гарвардського університету Френк Марлоу (Frank Marlowe) і його студенти, вивчаючи, як ставляться чоловіки двох принципово різних культур до форм дівчат, прийшли до тих же параметрах. Подібні дослідження провів і професор Меннінг з університету Ланкаширу в 2003 році. Його формула ідеальних форм також дає коефіцієнт 0, 7.

Якщо застосувати його до популярних зіркам кінематографа і шоу-бізнесу, то вийде, що найбільш близька до ідеалу співачка Кайлі Міноуг, індекс - 0, 702. На друге місце вийшла бразильська топ-модель Жизель Бюндхен (талія - ​​61 см, а об'єм стегон - 86 см), індекс - 0, 708. Близька до ідеалу і Наомі Кемпбелл з індексом 58/81 = 0, 71. Під параметри, виявлені професором Сінгхом, підходять такі світові секс-символи, як Мерілін Монро (індекс 0, 61) і Бріжит Бардо (0, 66).

 Ця прекрасна п'ята точка ...


Ну, а крім відповідності розрахунковим параметрам, має значення і форма сідниць (чим ближче до кулі, тим краще), і пружність, і гладкість шкіри.

Дотягнутися до зірки ...

Що робити, якщо до ідеалу далеко? Досить багато жінок незадоволені формою, обсягом і станом своїх сідниць. З проблемою впоратися можна, і притому різними способами.

Перший спосіб - природний!

Привести сідниці в ідеальну форму можна за допомогою занять спортом і збалансованої дієти. Денніс Брамбл з університету штату Юта і Даніель Ліберман з Гарварду вважають, що у свій час саме біг   перетворила мавпу в струнку і привабливу жінку з тонкою талією і привабливими сідницями. Спустившись з дерев і побажав, жінці довелося розвинути таз і сідничні м'язи, щоб підтримувати рівновагу при бігу. Руки укоротилися, ноги подовжилися, і з'явилася талія, яка візуально ставала все тонше в міру розвитку тазу і властивих йому м'язів. Щоб п'ята точка виглядала красиво, не слід використовувати її тільки для сидіння - бігайте.

Більше руху! Біг, танці, гімнастика, навіть простий підйом по сходах - це вже хороша навантаження для сідниць. Легке і в теж час найефективніша вправа - звичайні присідання , Особливо їх "дверний" варіант:

Тримаючись обома руками за дверну ручку і повільно вигинаючись назад, сідайте, як ніби хочете сісти на стілець. Верхня частина тіла при цьому весь час залишається прямою. За рахунок прогину, сідничний мускулатура тренується набагато краще, ніж при звичайних присіданнях.

Ще один ефективний вправа проти відвислих сідниць: Встаньте на коліна, руки поставте на пояс. Тепер опускаємося на підлогу, - по черзі спочатку на ліву сідницю, потім на праву. Робіть вправу до тих пір, поки не відчуєте втому в сідничних м'язах.

Дуже корисна «Ходьба на сідницях»   вперед і назад. Завдяки цій вправі, покращаться кровообіг, підтягуються м'язи, до того ж, таку «ходьбу» можна розглядати як оригінальний і ефективний масаж.

Наступний спосіб - радикальний!

Глютеопластіка   - Хірургічне збільшення обсягу сідниць, метод, до якого вдаються багато зірок кіно і шоу-бізнесу. Силіконові імплантанти дозволяють вирішити проблеми відвислих і недостатньо об'ємних сідниць. Є ще метод Нитяні ліфтингу , Який дозволяє підтягнути обвислі сідниці. За допомогою хірургічної голки підшкірно-жировий прошарок сідниці прошивають спеціальними нитками, які зміцнюють м'які тканини і формують контур.

Якщо завдання не в збільшенні, а в зменшенні обсягу - можна вдатися до ліпоксаціі . Через невеликі отвори на шкірі за допомогою тонких металевих катетерів і спеціального відсмоктування з проблемних зон видаляються жирові клітини.

Ну, а найпростіше - використовувати спеціальне білизна з силіконовими вставками   в потрібних місцях. Це шортики з щільного еластичного матеріалу, що допомагають надати форму і твердий вигляд будь попі, а ззаду у них знаходяться кишеньки, а які поміщають м'які силіконові подушечки потрібного розміру, від самого скромного до найбільшого, що додає сідницях спокусливий крутий вигин.

Ну що ж, це теж вихід в деяких ситуаціях, наприклад, щоб красиво виглядала одяг на світському рауті. Правда, для пляжу такий спосіб не підходить.

Як бачимо проблеми з формою і станом п'ятої точки цілком вирішувані, залишилося тільки зробити правильний вибір і діяти.
Автор: Ольга Травлеева