Фитболл: стілець, подушка або тренажер?
 Аня захоплено повідомляла мені по асьці, що придбала собі фітболл і збирається самостійно займатися з ним вдома. Я її захоплення не розуміла, а тому абсолютно щиро поцікавилася, що штовхнуло її на подібну покупку.

«Значить так, - надихнулася на моє просвіта подруга, - з Фитболл вперше я познайомилася у фітнес-клубі. Для мене, як людини з надмірною вагою, виявилося проблематично займатися степом, занадто інтенсивні навантаження. Під час таких занять виникає задишка, через додаткового навантаження болять щиколотки. Крім того, я зрозуміла, що більше люблю заняття без динамічного навантаження. Плавання і вправи з використанням Фитболл - ідеальні в цьому сенсі. Останні - можна поєднувати з переглядом телевізора або навіть з роботою за комп'ютером, використовуючи замість стільця. При цьому дуже добре розробляється спина. А ще на Фитболл легко і ефективно качати м'язи черевного преса. І, взагалі, мені просто зручно спиратися на фітболл, розмістивши його між мною і стіною замість подушки. »

Здавалося, анін захват від Фитболл невичерпний. Вона продовжувала мені строчити за електронною месенджер про переваги своєї чудо-покупки з таким ентузіазмом, що я волею-неволею перейнялася бажанням зробити ідентичну. Але перш давайте розберемося разом, що таке фітболл, в чому його користь, як на ньому правильно займатися, де і почому можна придбати.

Фитболл   (fitball) у перекладі з англійської означає м'яч для оздоровлення (" fit "- Оздоровлення," ball "- М'яч). Представляє він собою великий надувний м'яч з м'якого вінілу діаметром 45-85 см. Він може мати ручки, може випускатися без них, може мати пупирчатая поверхню (хороший для масажу!), А може бути зовсім гладким. У класичному варіанті при пошкодженні поверхні м'яча, він не лопається, а повільно здувається. До речі здуватися м'яч може не обов'язково через пробоїну. Тому, зважившись на покупку Фитболл, обов'язково подбайте про придбання насоса для нього.

Часто фітболл ще називають швейцарським м'ячем . Це тому, що вперше з успіхом його використовували швейцарські доктора.

Строго кажучи, фітболл - це найпростіший і досить доступний для дому тренажер. Але сфера його застосування звичайно ж не обмежується домашнім простором. Багато спортивних клуби пропонують свої клієнтам заняття зі швейцарським м'ячем. А найбільш просунуті компанії (наприклад, офіс інформаційного порталу Google в Каліфорнії) замінили стільці у своїх офісах на Фитболл.

 Фитболл: стілець, подушка або тренажер?


Більшість сучасних пологових будинків укомплектувало свої пологові зали вініловими м'ячами. Крім усього іншого, педіатри всього світу з народження рекомендують займатися з дитиною на Фитболл.

Так все-таки, чим так привабливий швейцарський м'яч? Ще в середині 20 століття доктора виявили, що заняття на Фитболл ізолюють хребет від навантаження. Ця унікальна властивість м'яча було з успіхом використано для реабілітації людей, травмованих опорно-руховий апарат, для лікування церебрального паралічу, хвороб хребта, оздоровчих тренувань людей, обмежених у рухах. Адже заняття на Фитболл дозволяють нарощувати м'язовий корсет, випрямляти поставу, при цьому, практично не повідомляючи навантаження хребту.

Але це не єдині достоїнства регулярних тренувань на швейцарському м'ячі .  Насправді наша героїня Аня абсолютно права: його дійсно корисно використовувати замість стільця при будь-якому сидячому занятті: від перегляду телевізійної передачі і телефонних розмов з подругою до тривалої роботи за домашнім ПК .  Справа в тому, що поки ви сидите на Фитболл, який на відміну від класичного стільця не має спинки, то Ви в будь-якому випадку змушені сидіти прямо, інакше Ви просто звалитесь з м'яча .  На звичайному ж стільці у вас більше спокуси відкинутися, зсутулившись, розслабитися, словом зайняти неправильне і шкідливе для спини положення .  Таким чином, фітболл прекрасно зарекомендував себе у профілактиці та боротьбі зі спинними болями, так характерними для людей, що ведуть сидячий спосіб життя .  Завдяки регулярним заняттям з Фитболл м'язи і тканини стають більш еластичними, поліпшується крово-, лімфообіг і обмін речовин в міжхребцевих дисках . 

Крім того, вправи на м'ячі забезпечують зміцнення м'язів черевного преса і тренування серцевого м'яза, що не повідомляючи навантаження ногам. Останнє - дійсно вкрай важливо для людей з надмірною вагою, як у нашої героїні, а також з варикозним розширенням вен, остеохондрозом або артритом.

І, нарешті, крім усього іншого, заняття на Фитболл, прекрасно формують почуття рівноваги, розвивають гнучкість всього тіла і зміцнюють вестибулярний апарат.

Отже, сумнівів більше не залишилося. Фитболл бути в нашому житті! Де ж тоді можна його придбати і скільки це корисний винахід коштує? На щастя сьогодні придбати фітболл - не їсти проблема. М'ячі з м'якого вінілу від самих різних виробників є в спортивних секціях великих супермаркетів, в спеціалізованих спортивних магазинах та на інтернет-порталах. Ціна на фітболл коливається в межах 1200-1400 рублів.

Діаметр Фитболл вибирається залежно від Вашого росту. Відповідно, чим більше Ваш ріст, тим більший діаметр швейцарського м'яча Вам необхідний для того, щоб заняття на ньому приносили максимальну користь. Також існує дуже простий тест, за допомогою якого Ви прямо в магазині можете переконатися, що обраний фітболл Вам підходить. Для цього необхідно сісти на м'яч, ноги розташувати на ширині плечей і випрямити спину. Якщо фітболл Ви обрали правильно, то в такому положенні Ваші стегна будуть паралельні підлозі, а між гомілкою і стегном, тулубом і стегном, гомілкою або стопою будуть утворені прямі кути. Якщо кути пі цьому будуть гострі, то Вашим колінним суглобам буде кожного разу при використанні Фитболл повідомлятися надмірне навантаження!

Якщо раніше Фитболл Ви не займалися, то краще вибрати м'яч з ручками. Також швейцарський м'яч з ручками рекомендований для дітей та вагітних жінок.

Існує цілий ряд комплексів різної спрямованості для занять з Фитболл. Одні з них розвивають рівновагу, гнучкість рухів , Інші призначені для формування або корекції постави , Треті - для зміцнення різних груп м'язів   і т.д. Запропонований нижче комплекс вправ з Фитболл найбільш простий, універсальний і легко може бути освоєний в домашніх умовах.

Головне пам'ятайте, що займатися необхідно мінімум 2 рази на тиждень. Кількість повторів у міру освоєння комплексу повинне збільшуватися від 15 до 25. Вкрай важливо пам'ятати, що силова частина вправи повинна припадати на видих, а повернення у вихідне положення - на вдих. Це збільшить ефективність тренування і зробить її більш легкою для Вас.

Отже, пробуємо.

Вправа №1
Сідаємо на фітболл, стопи на підлозі, спина прямо, руки на колінах. Рухаємо м'ячем під сідницями в різних напрямках.

 Фитболл: стілець, подушка або тренажер?


Вправа № 2
У тому ж вихідному положення піднімаємо одну ногу і рухаємо нею в повітрі. При цьому стопа іншої ноги знаходиться на підлозі. Потім міняємо ноги.
Обидва вправи прекрасно тренують рівновагу, зміцнюють м'язи спини і стоп.

 Фитболл: стілець, подушка або тренажер?


Вправа № 3
Положення стоячи. Спиною притискаємо фітболл до стіни. Утримуємо м'яч спиною і повільно виконуємо як можна більш глибокі присідання. Намагаємося затриматися в приседе пару секунд. Потім так само повільно піднімаємося у вихідне положення. Дана вправа ефективно прокачує сідниці і бореться з целюлітом на них.

 Фитболл: стілець, подушка або тренажер?


Вправа № 4
Лягаємо попереком на фітболл. Руки при цьому схрещуємо на грудях. Стопи на підлозі. Піднімаємо тулуб до кута 45º. Затримуємося в такому положенні на пару секунд. Потім повертаємося у вихідне положення.

 Фитболл: стілець, подушка або тренажер?


Вправа № 5
Лягаємо на спину, ноги кладемо на фітболл. Руки і раніше схрещені на грудях. Піднімаємо плечі вгору і дістаємо підборіддям до грудей. Затримуємося в такому положенні на пару секунд. Потім повертаємося у вихідне положення.

 Фитболл: стілець, подушка або тренажер?


4 і 5 вправи забезпечать ефективне прокачування м'язів черевного преса.

Упpaжнeніe №6
Початкове положення без змін. Але на цей раз верхня частина корпусу залишається нерухомою. Катаємо фітболл вправо і вліво, не відриваючи ноги від м'яча. Ця вправа добре спалює жир на талії.

 Фитболл: стілець, подушка або тренажер?


Вправа № 7
Фитболл розташовуємо під стегнами, руками впираємося об підлогу. Виконуємо віджимання. При цьому спину намагаємося тримати прямій. Дана вправа одночасно тренує м'язи рук і преса.

 Фитболл: стілець, подушка або тренажер?


Вправа №8
Лягаємо на підлогу, ступнями затискаємо фітболл і піднімаємо ноги перпендикулярно підлозі. Піднімаємо стегна вгору так, щоб м'яч опинився навпроти особи. Повільно повертаємося у вихідне положення. Вправа прекрасно тренує тонус черевних м'язів і м'язів внутрішньої частини стегон.

Якщо у Вас є сумніви, чи підходять запропоновані вправи особисто Вам за станом здоров'я, то краще проконсультуватися з лікарем. У будь-якому випадку, якщо вправу заподіює Вам біль або інші незручності, то він нього краще відмовитися.

 Фитболл: стілець, подушка або тренажер?


Отже, чим стане фітболл: подушкою, стільцем або ефективним тренажером - кожен, звичайно, має право вирішувати для себе самостійно. У кожному разі без застосування цей вініловий м'яч у Вашому будинку не залишиться! Успішних всім експериментів!

 Фитболл: стілець, подушка або тренажер?


Фото: Deklofenak (1), малюнки автора, AYAKOVLEV.COM (3), shutterstock.com
Автор: Наталя Гришко
Джерело: Стаття надана сайтом Diets.ru