12 причин почати бігати
 Шість років тому я кинула палити і почала бігати. Я зробила лише невелику перерву на час вагітності. Після народження малюка біг дав мені, нарешті, невеликий відпочинок від домашніх справ. Але не тільки. Це стало прекрасним прикладом всій моїй родині, і по-справжньому змінило моє життя, і про цих неймовірних змінах мені б і хотілося розповісти.

Так чому я люблю біг:

1. Це розвиває силу волі.
Рік тому я пробігла майже напівмарафон (близько 20 кілометрів). І хоча я зовсім не тренувалася бігати по пагорбах, але я зробила це. Останні 3 кілометри я бігла тільки на силі волі. Я тільки говорила собі: «Я зможу, я зроблю, я зможу ..». І я зробила!
Коли життя стає складною, я як бігун зі стажем знаю, як стати сильною, як пересилити складності. Біг навчив мене долати труднощі в звичайному житті, хочете вірте, хочете - ні. І я не припиняла бігати тоді, коли у мене були труднощі з роботою, і тоді, коли мама хворіла, і тоді, коли чоловік втратив роботу. Я просто бігала, і це мене тримало в дуже хорошому тонусі і не дозволяло розклеїтися.

Біг дає мужність, щодня він вимагає від мене мужності і сили, і мені подобається бути сильною!

2. Біг - це відпочинок і розвага!
Скажіть, у вас багато розваг в житті? Звичайно, ні, адже так багато відповідальності на кожній з нас! Ви не повірите, але коли я бігаю, це мене по-справжньому розважає і веселить! Я вибираю нові маршрути і вивчаю нові місця, це дуже цікаво. Я обожнюю купувати нові кросівки для бігу, футболки, одяг - яка жінка відмовиться від шопінгу! А у мене є додаткова причина «пробігтися» по магазинах.

Для мене не буває поганої погоди, адже зміна погоди - це тільки урізноманітнює мої вилазки. Я все це дуже полюбила - такі прості радості!

3. Біг дає мені впевненість у собі!
Він дає мені можливість не звертати увагу на мого внутрішнього критика. Всі ми знаємо, який він руйнівник! Я навчилася концентруватися тільки на тому, що роблю, не звертати уваги на думки з боку. Коли я біжу, у мене ніколи не буває поганого настрою. Біг мене як би «перемикає» з негативу на позитив. А позитивний настрій - це вже півсправи на шляху набуття впевненості у своїх силах.

4. Біг - це спілкування з природою!
Як я вже говорила, я бігаю за любої погоди і в будь-який час року. Навесні я насолоджуюся тим, що можу перший подивитися на пробудження природи, я завжди бачу перші бруньки, перші квіти, і помічаю, як качки прилітають з півдня на наш ставок.
Влітку обожнюю літні теплі вечори. А восени мені подобається переходити на новий одяг, нові кросівки, скрізь сльота, а я бігаю така красива і бадьора! Зима мені дає прекрасні емоції, коли з теплої квартири я вибігаю на морозне повітря, насолоджуюся засніженими деревами ...

5. Біг дозволяє мені залишатися стрункою.
Так, я почала бігати, як і багато, для того, щоб зберегти вагу. Біг спалює близько 150 калорій за кілометр, більше ніж будь-які інші кардіо-навантаження. Якщо біг поєднувати зі здоровим харчуванням, то можна зберігати відмінну форму на довгі роки!

6. Біг зберігає здоров'я.
Зараз у мене відмінне травлення, сильне серце, відмінний тонус м'язів. Біг особливо корисний для профілактики серцево-судинних захворювань, це багатьом відомо.

7. Біг зберігає молодість.
Так, біг забарився процеси старіння! Постійні заняття активізують гормони росту, які дозволяють мені залишатися молодою. У мене більш сильні кістки і м'язи, ніж у інших жінок мого віку. Мої ноги і тіло в загальному сильні, а ефект сяйва шкіри після занять зберігається на цілий день!

8. Біг рятує від стресу.
Біг - відмінний помічник у часи стресу або якихось нервових напружень. Я відчуваю, як все це йде з кожним кроком, з кожним кілометром, які я пробігаю. Довгі пробіжки по лісу позбавляють від негативної енергії. Коли я злюся, то роблю короткі, але дуже інтенсивні пробіжки. Протягом довгих років біг допомагає мені почувати себе менш втомленою, менш пригніченою.

9. Біг мене організовує і мобілізує.
Я вже говорила про впевненість у собі. Але це ще не все. Я відчуваю, що мій час стало використовуватися більш раціонально. Я так люблю біг, що не можу пропускати заняття, а значить, я повинна все встигати, щоб дозволити собі займатися стільки, скільки хочу.

10. Мій біг заряджає оточуючих.
Дивно, але мене не тільки я, але і багато навколо. Моя сім'я стала мене розуміти, деякі по моєму прикладу теж бігають.

Багато людей думають, що вони нездатні до бігу, або що в зрілому віці вже пізно починати. У мене зовсім інша думка. Я бачила бігунів, які в 75 років бігають марафонські дистанції, і вони щасливі і здорові у свої роки.

Але головне, що багато моїх подруг стали бігати разом зі мною, і вони зараз кажуть мені «спасибі» за свою відмінну форму, наповненість життя і взагалі стан щастя, яке дає біг.

11. Біг дозволяє мені жити тільки позитивом!
Це неймовірне стан свободи, коли ти біжиш, не порівняти ні з чим. Взагалі, фахівці пояснюють це тим, що біг забезпечує викид ендорфінів, які і підтримують стан щастя. Напевно, це так. І я постійно щаслива, коли бігаю.

Зараз я встигаю дуже багато чого. Почала ще займатися йогою, це значно урізноманітнює мої тренування.

І зараз мені зовсім не потрібна окрема мотивація для занять. Я просто дуже полюбила рух і свої тренування!

12. Біг - це найдоступніший фітнес.
Може, це і не так престижно - просто бігати. Я не купую дорогих абонементів у фітнес-клуб, не ходжу в модний фіто-бар після тренувань, не стежу за спортивної модою, купуючи тільки те, що вважаю зручним і красивим саме для себе ... Але не думаю, що від своїх занять я отримую менше енергії та здоров'я. А грошей при цьому витрачаю значно менше.

Ну що, ви заінтриговані і вже готові приєднатися до мене? Тоді повинна поділитися основними практичними порадами. Адже бігати потрібно ВМІТИ, щоб не нашкодити собі. Тому, чекайте наступний матеріал з порадами «як правильно бігати».

Далі буде!
Автор: Ольга Ларсен


 Розтяжка
 Ще в давні часи, атлети завжди починали будь-який вид тренування з розтяжки. Навіть зараз, коли дивишся змагання по телевізору, можна побачити, як спортсмени розминаються перед забігами, запливами і т.п. Будь-який тренер вам скаже, що перш ніж дати будь-яку фізичне навантаження необхідно розігріти і розтягнути м'язи, щоб потім не було нестерпно боляче. Робити розтяжку можна і, головне, потрібно не тільки перед фізичними вправами, але і протягом усього дня.

Навіщо потрібна розтяжка?

Що ми робимо першим, коли прокидаємося? Правильно, потягується. І цю процедуру не можна пропускати. Так ви пробуджуєте свій організм від сну, насичуєте м'язи киснем. Те ж саме ви робите, коли довго сидите перед комп'ютером, телевізором або в черзі. Не повірите, але від неробства наші м'язи втомлюються куди більше, ніж від фізичних навантажень. Отже, щоб підтримувати їх (м'язи) в тонусі, не забувайте робити розтяжку кілька разів на день.

Переваги розтяжки

Цей вид навантаження надає позитивну дію на наше тіло. Ось тільки деякі корисні властивості розтяжки:

1. Покращує кровообіг. Під час розтяжки підсилюється приплив крові до м'язами. І, як наслідок, до них доставляються поживні речовини і кисень. У результаті ми отримуємо приплив енергії.

2. Підвищує еластичність м'язів. Якщо не нехтувати розтяжкою, то щоденні справи будуть даватися легше, так як ваші суглоби і м'язи будуть перебувати в тонусі.

3. Вчить зберігати рівновагу.

4. Допомагає зняти стрес.

5. Зменшує напругу в м'язах.

6. Зменшує біль у спині.

7. Допомагають зменшити періодичні болі у жінок. Вчені довели, що ті жінки, які регулярно роблять розтяжку і займаються фізичними вправами, менше страждають від таких болів.

Правила і техніка виконання розтяжки

Пам'ятайте, щоб не нашкодити собі, навіть розтяжку слід робити правильно. Головне необхідно глибоко дихати, і затримуватися в позиції не менше ніж на 30 секунд.

Слухайте своє тіло. Якщо ви відчуваєте біль або дискомфорт, необхідно відразу ж припинити розтягувати м'яз. Потрібно відчувати розтягнення м'язів, а не їх біль.

Не поспішайте. Робіть всі вправи повільно, концентруючи свою увагу на тій групі м'язів, яку ви намагаєтеся розтягнути. Пам'ятайте, чим якісніше ви виконуєте вправу, тим еластичніший стають ваші м'язи.

Хочу запропонувати вам кілька варіантів розтяжок, які допоможуть вам прокинутися і розім'яти затерплі м'язи.

Ранкова розтяжка

Як же солодко з ранку зробити потягушки. Прямо настрій піднімається. Не варто пропускати цей ранковий ритуал. Адже якщо згадаємо кішок, вони завжди потягуються після того як поспали. Мабуть в цьому їх секрет гнучкості. Доведеться, звісно, ​​встати трохи раніше, зате приплив бадьорості вам гарантований. Ну що приступимо?

Вправа 1 . Лежачи в ліжку, підніміть руки за голову і зчепите їх у замок так щоб долоні дивилися в різні боки. Тягніться долонями вгору, а п'ятами в низ. Неначе вас тягнуть в різні боки. Зробіть 10 глибоких вдихів і видихів.

Вправа 2 . Тепер підтягніть обидва коліна до грудей і обійміть себе кохану. Не забувайте глибоко дихати. Долічіть до 10.

Вправа 3 . Повільно сядьте на край ліжка. Опустіть ноги на підлогу. Нахиліться вперед і доторкніться долонями підлоги. Можете злегка вигнути спину, як кішечка, щоб потягнути м'язи спини. Долічіть до 10. І повільно підніміться. Повторіть ще 2-3 рази.

Вправа 4 . Все так само сидячи на краю ліжка. Нахиляйте голову в різні боки. Покрутите головою, щоб розім'яти шию після сну. Робіть всі рухи повільно і глибоко дихайте. Зробіть по 5 разів в кожну сторону.

Вправа 5 . Продовжуємо сидіти. Піднімаємо і опускаємо плечі. Повторіть 5-10 разів.

Вправа 6 . Встаньте поруч з ліжком. Підніміть руки вгору і потягніться. Тільки не перестарайтеся, щоб не закрутилася голова. Повторіть 2-3 рази.

Вправа 7 . Стоячи поруч з ліжком, повільно нахиліться вперед і дістаньте руками пальці ніг. Якщо фізична форма дозволяє, то тримайте коліна прямо. Долічіть до 10 і випрямитеся. Повторіть 5 разів.

Якщо ви незручно спали , Тоді спробуйте проробити такі вправи.

Вправа 1 . Ляжте на живіт. Руки покладіть вздовж тіла. Полежіть так кілька секунд.

Вправа 2.   Лежачи на животі, підніміть корпус і зіпріться на лікті. Так ви добре потягнете вашу спину. Долічіть повільно до 10.

Вправа 3.   Повільно встаньте на карачки і сядьте на п'яти. Корпус при цьому нахилений вперед, а руки витягнуті перед собою.
Гарненько потягніться вперед. Зробіть 10 глибоких вдихів і видихів. У йозі цю вправу відомо як «поза дитини».

Ось тепер ви готові до того, щоб продуктивно попрацювати.

Що робити, якщо ви довго сиділи перед комп'ютером?

Коли довго сидиш, м'язи затікають, починає боліти шия, а за нею і спина. У результаті енергія на нулі, а то й взагалі голова починає боліти. Щоб уникнути цього, в обідню перерву зробіть невеликий комплекс на розтяжку.

Вправа 1.   Сидячи на стільці, відведіть руки назад за спинку і зчепите в замку. Опустіть плечі. Нахиляйте голову вперед, назад, вправо, вліво.

Вправа 2.   Руки все ще за спиною випрямлені і зчеплені в замку. Потягніть руки в протилежну сторону від себе. Так ви потягнете м'язи шиї і рук. Можливо, ви навіть почуєте як хрумтить хребет.

Вправа 3.   Сидячи на стільці, витягніть руки перед собою і зчепите їх в замку. Опустіть плечі і потягніться руками вперед. Ви повинні відчути як розтягуються м'язи шиї верхнього відділу спини. Можна трохи округлити спину. Долічіть до 10.

Вправа 4.   Тепер, підійміть прямі руки вгору і потягніться. Долічіть до 10 і ослабте напругу.

Вправа 5.   Зігніть ліву руку в лікті перед собою. Покладіть на згин витягнуту праву руку. Вийде щось на зразок переверненої літери Т. Опустіть ліве плече і добре потягніть праву руку.

Вправа 6.   Сидячи, підніміть руку над головою і зігніть у лікті, так щоб кисть опинилася за спиною. Покладіть на лікоть протилежну руку. І злегка натисніть. Порахуйте до 10 і опустіть руки. Повторіть те ж саме для іншої руки. Потім, можете зчепити руки в замку за спиною. І трохи посидіти.

Вправа 7.   Сидячи на стільці, витягніть ноги під столом і зігніть ступні. Так ви потягніть свої литки. Зробіть по 10 разів для кожної ноги. Ось так, не встаючи з крісла, ви можете розігнати кров і посилити її приплив до м'язів. І не забувайте, що все-таки іноді корисно відірватися від комп'ютера і пройтися.

Не нехтуйте цими простими, але ефективними вправами. Робіть щоденний посильний внесок у збереження гнучкості вашого тіла. Будьте красиві і здорові!
Автор: Віра Карабутове