Двоє на чотири стінки або все, що Ви хотіли знати про сквош
 Сквош - це динамічна спортивна гра, яка народилася півтора сторіччя тому в Англії. Вважається, що придумали сквош учні Harrow school. В очікуванні своєї черги зіграти в теніс хлопчики розважалися за межами корту тим, що грали в свою улюблену гру зі стінкою і за допомогою неякісного каучукового м'ячика. З часом оформилися чіткіші правила, і сквош отримав швидку популярність і поширення.

Таким чином, сквош можна сміливо назвати похідною тенісу. Разом з тим є і ряд істотних відмінностей.

- По-перше, тенісні ракетки і м'яч важчі, ніж в сквош.

- По-друге, грати в сквош вчитися простіше і швидше.

- По-третє, в сквош допускаються не дуже якісні удари.

- По-четверте, сквош - більш активна гра, ніж теніс, енерговитрати при першому - в 2-3 рази вище.

- По-п'яте, сквош на відміну від тенісу, не залежить від погодних умов, тому як проходить на закритому корті.


Сквош-корт являє собою закриту майданчик розміром 6, 4х9, 75м. У сквош грають від всіх чотирьох стін - фронтальної, двох бічних і задньої. По всіх чотирьох стін зверху і знизу проходять лінії ауту. Саме вони обмежують ігровий простір. Задня стінка сквош-корти зазвичай виготовляється з прозорого ударостійкого скла, через яке за грою можуть спостерігати глядачі.

 Двоє на чотири стінки або все, що Ви хотіли знати про сквош


На підлозі сквош-корти розкреслені квадрати подачі, а на фронтальній стіні є лінія подачі. Ці елементи беруть участь у грі тільки при подачі м'яча.

У сквош грає дві людини. Для якісної гри крім сквош-корти і партнера нам знадобиться ще спеціальні ракетки і маленький м'який м'ячик.

Правила гри прості. Право першої подачі визначають за допомогою жереба. Подаючий гравець обирає собі квадрат подачі. При цьому при здійсненні самої подачі він повинен хоча б однією ногою повністю знаходиться в згаданому квадраті. М'яч же при правильній подачі повинен вдаритися об фронтальну стіну вище лінії подачі, але нижче червоної лінії ауту і потім потрапити в квадрат суперника. Не припустимо, щоб при подачі м'яч вдарявся про будь-яку іншу стіну, крім фронтальної. Якщо хоча б одна з перерахованих вище умов не витримується, то відбувається перехід ходу.

Після подачі гравці почергово здійснюють удари по м'ячу з літа або після одного відскоку від підлоги. При всіх наступних після подачі ударах м'яч можна посилати на будь-яку зі стін. Окуляри дістаються тільки подающему гравцеві. Якщо ж останній робить помилку і не відбиває м'яч, то його суперник отримує право подавати. Новачки в сквош часто роблять ставку на силу удару і швидко вимотуються. Досвідчені ж сквошісти насолоджуються вибудовуванням стратегії гри, а не силою удару по м'ячу.

Особливістю гри в сквош є те, що обидва гравці постійно перетинають одне і те ж ігровий простір, чим створюють небезпеку один для одного. Тому для запобігання травматизму на сквош-корті існує спеціальний словник, який дозволяє оперативно відрегулювати виниклу небезпеку.

Спеціальний словник гравця в сквош:

LET   - Прохання переграти подачу через існуючої загрози вдарити супротивника м'ячем або ракеткою
NO LET   - Відмова переграти подачу
STROKE   - Покарання суперника шляхом зарахування очка гравцеві, який вдарив по м'ячу, якщо перші створював перешкоду при ударі.

Партія в сквош складається з 3 або 5 геймів. Кожен гейм за домовленістю грають до 9 або 15 очок.

Оренда сквош-корти коштує приблизно 10 у.о. в годину. Стільки ж обійдеться один урок тренера по сквошу. А ось за власну спеціальну ракетку для сквошу вже доведеться викласти 50-150 у.о., за м'ячик - 4у.е.

Але воно того варте, і витрати покриються цілу низку незаперечних переваг, які дарує сквош! Адже ця гра розвиває витривалість, координацію рухів, розтяжку, робить позитивний вплив на тренування серцевого м'яза, позбавляє від зайвої ваги, коригує фігуру. При всьому при цьому сквош абсолютно доступний, дарує приємне проведення часу і знімає стрес.

Показово, що журнал Forbes визнав сквош одним з найбільш «здорових видів спорту» за показником травматизму.

Сьогодні на пострадянському просторі сквош тільки починає розвиватися, набувати популярності, але поки вважається досить ексклюзивним через невеликого числа кортів. Проте в сквош грають багато відомих політиків і зірки шоу-бізнесу, російські та українські сквошісти вже активно беруть участь в європейських турнірах, з'явилися перші рейтинги національних гравців.

Ну, так як, ризикнемо двоє відразу на чотири стінки?
Автор: Наталя Гришко


 Скандинавська ходьба
 З давніх пір для підтримки тонусу, самопочуття та гарного настрою люди займалися ходьбою. Час йшов, процеси удосконалювалися, не стала винятком і оздоровча ходьба. За роки цей вид фітнесу зазнав деяких змін.

Кілька років тому до звичайної оздоровчої ходьбі додали в навантаження спеціальні палиці, так з'явився новий вид фітнесу - Скандинавська Ходьба   (Nordic Walking). Вперше такий вид занять з'явився у Фінляндії. Тільки не подумайте, що палиці хоч якимось чином спрощують заняття. Така модернізація спочатку потрібна була для спортсменів, що займаються лижним спортом. Таке введення було необхідністю у зв'язку з тим, щоб спортсмени могли відпрацьовувати свою техніку і не втратити вправність у теплу пору року. Трохи пізніше такий незвичайний вид ходьби став дуже популярним не тільки серед спортсменів, а й серед звичайних жителів. Зараз вже в багатьох країнах нікого не здивує людина, що йде по вулиці з «лижними» палицями.

Таке масове захоплення скандинавської ходьбою викликано тим, що зовсім необов'язково мати які-небудь навичками та спеціальною підготовкою для того, щоб приступити до занять .  Більш того, в даному виді спорту не має ніякого значення навіть вік .  Займатися Nordic Walking може людина будь-якої вікової категорії, як то кажуть - і старий, і малий .  Резонно виникає питання - для чого такі нововведення потрібні звичайним людям, далеким від лижного спорту? Вся справа в тому, що звичайна ходьба в основному задіє тільки нижні групи м'язів нашого тіла в той час, як верхня група м'язів абсолютно не відчуває ніяких навантажень .  На відміну від звичайної ходьби під час скандинавської задіяні практично всі наші м'язи .  Це в свою чергу благотворно впливає на наш хребет, а, отже, поліпшується постава, тіло стає підтягнутим, струнким, поліпшується робота суглобів, рухи набувають грацію .  Більше того, поліпшується робота серцево-судинної системи .  Показані заняття скандинавської ходьбою і під час реабілітації . 

 Скандинавська ходьба


Подібні заняття дуже благотворно впливають на наше самопочуття. Якщо говорити про користь скандинавської ходьби більш докладно, то обов'язково потрібно відзначити наступне ... Скандинавська ходьба:

- Сприяє поліпшенню тонусу практично всіх наших м'язів і роботи суглобів;

- Допомагає позбутися проблем опорно-рухової системи;

- Допомагає знизити рівень холестерину;

- Задіє під час тренування не тільки нижню групу м'язів тіла, але і верхню. У сукупності виходить, що під час скандинавської ходьби ми тренуємо до 90% наших м'язів;

- Дозволяє скидати значно більше калорій, ніж звичайна оздоровча ходьба, а, отже, дозволяє в більш короткі терміни придбати бажані форми;

- Надає благодійний вплив на роботу не тільки серця, а й легенів;

- Підходить для людей різної вікової категорії та різного рівня підготовки.

- Не вимагає великих фінансових витрат.


Для занять Nordic Walking нам будуть потрібні тільки спеціальні палиці, вартість яких становить близько 1000 руб., І бажання. Ніяких особливих вказівок немає. Під час ходьби цілком дозволяються розмови на абстрактні теми, інтерес до навколишньої природи, також не забороняється отримувати задоволення від всього, що відбувається. Не забувайте стежити за диханням, воно має бути рівним, а не переривчастим.

Тривалість заняття складає прядка 30-40 хвилин. Звичайно, це не межа, і ви можете займатися рівно стільки, скільки вважаєте за потрібне. Тренуватися достатньо 3-4 рази на тиждень. При регулярних заняттях вже через пару тижнів ви помітите позитивну динаміку. Під час Nordic Walking крім усього іншого виробляється гормон щастя, так що, якщо у вас депресія, стрес або просто поганий настрій ... палиці в руки і терміново на природу.
Автор: MIRovaya