На шляху до стрункості, або Сага про те, як це було в моєму житті ...
 Частина третя «Зміни себе за допомогою медитації».
У попередніх частинах циклу (частина 1, частина 2) ми з тобою не тільки ознайомилися з двома основними причинами набору зайвої ваги, але і почали роботу над перебудовою своєї підсвідомості на позитивний лад.


У продовження теми мені б хотілося поговорити про ще один із ключових факторів, який також широко застосовується в описуваних мною психологічних методиках зниження ваги. Доведено, що чималу роль при цьому відіграє твоє вміння правильно розслаблятися.

Якщо ти ніколи раніше не замислювалася про це, зараз саме час! А в разі того, якщо тобі раптом знадобиться допомога у вивченні даного питання, я готова надати її тобі прямо зараз. Для цього потрібно лише ознайомитися з третьої статтею циклу.

Достукатися до небес під назвою «підсвідомість»

Треба сказати, що дуже складно налагодити контакт зі своїм внутрішнім «Я», що розпізнає всі наші бажання і керуючим нашими емоціями. Але зробити це можна і необхідно: саме там ховаються програмні налаштування, колись помилково засвоєні тобою.

Коли ти не можеш відмовити собі, і протягуєш руку до чергового шматку торта, саме підсвідомість грає з тобою злий жарт, при цьому, як ніби шепочучи спокусливо тобі на вушко: «Давай, сміливіше, ти заслужила це, побалуй себе! »

Або ж раптом воно стає більш агресивним і вимовляє з цілком відчутним натиском в голосі: «До чого пручатися? Ти все одно не впораєшся із зайвою вагою, так навіщо обмежувати себе ?! Тим більше що всі так смачно ... »

Справа в тому, що коріння проблем майже завжди йдуть глибоко, за часів нашого дитинства, коли мама казала тобі: «Донечко, їж все до кінця! Не можна залишати їжу на тарілці! »   або «Умничка, слухаєшся маму, а тому вона дасть тобі такий смачний шматочок торта! ».

Якщо, читаючи ці рядки, ти приходиш до висновку, що все це тобі дуже знайомо, потрібно розібратися в наступному: чи вмієш ти розслаблятися? Або ти тільки так вважаєш? Що ти робиш для цього? Як часто?

У разі якщо ти не можеш відповісти сама собі на озвучені мною питання, пропоную, тобі потрібно почати вчитися цьому зараз і разом освоювати методи релаксацій. Бо вже науково доведено: «достукатися до власної підсвідомості» можуть допомогти саме техніки щоденних медитацій і прийомів релаксації (або розслаблення м'язів), під час яких думки несуться геть, а по тілу розливається солодка знемога.

 На шляху до стрункості, або Сага про те, як це було в моєму житті ...


Навчися розслабляти м'язи

Для того щоб увійти в стан глибокої релаксації, потрібно до або після медитації розслабляти м'язи всього тіла, використовуючи описану нижче техніку.
Протягом десяти секунд щосили напружуй м'язи, потім давай їм повністю відпочити. Найкраще почати вправу з лицьових м'язів, по черзі переходячи до м'язів в області плечей, рук, живота, стегон, сідниць, і, нарешті, щиколоток. Після цього ти дуже скоро відчуєш, як по всьому тілу розливається тепло і приємна розслабленість. Таким чином, фізична напруга зніме стрес і втому, які тривалий час накопичувалися в тобі.

Вправи для релаксації

Це завдання ти повинна виконувати протягом десяти-двадцяти хвилин протягом двадцяти одного дня. Включи тиху заспокійливу музику, прийми зручну позу і починай розслабляти спочатку руки, а потім поступово і всі інші частини тіла. Закрий очі і старайся дихати глибоко, повністю розслабляючись при видиху і проганяючи геть всі думки. Якщо вони все ж будуть, подібно наполегливим мухам, лізти в твою голову - відмахуйся від них, розсіюється їх подібно до хмар в небі, поки не відчуєш відчуття повної ясності і безтурботним умиротворення. Продовжуй дихати глибоко, представляючи рухоме колесо, яке уповільнює свій біг і з кожним колом обертається все повільніше і повільніше. Постарайся розслабити все тіло, крок за кроком, почавши з м'язів в області обличчя та підборіддя.

Після того, як ти усвідомлюєш, що змогла домогтися повної релаксації, уяви собі, що ти лежиш у човні і мирно погойдувалися на хвилях. Ти відчуваєш, як човен м'яко ковзає по воді і пристає до берега. Ти виходиш з неї і ступаєш босими ногами на теплий пісок. На цьому пустельному пляжі ти зустрічаєш оновлену себе - таку, якою ти завжди хотіла бути! Плавним і повільним рухом прослизну в це бажане і таке чудове тіло, порухатися в ньому, відчуй його гнучкість, легкість і красу.

Злегка ворушись, а потім повільно відкрий очі - це дозволить тобі вийти зі стану медитації.

За допомогою цієї вправи ти зможеш зафіксувати у своїй підсвідомості образ красивої і ідеальної фігури, але тільки в тому випадку, якщо будеш робити це щодня. Більше того, ти більше не захочеш переїдати, псуючи тим самим таку прекрасну картину: ти перенесеш свій новий образ з уявного світу в реальний.

 На шляху до стрункості, або Сага про те, як це було в моєму житті ...


Я ж тільки побажаю тобі попутного вітру на шляху в Країну стрункості і скажу тобі з м'якою посмішкою в погляді: «До зустрічі! »

Далі буде…
Автор: Стелла Аллатес


 На шляху до стрункості, або Сага про те, як це було в моєму житті ...
 Частина четверта
«Чи любиш ти солодке, як люблю його я? »


(Частина 1, частина 2, частина 3)

Як відомо, солодощі приваблюють нас своїм апетитним виглядом і тим, що ми асоціюємо їх з нагородою (знову ж вантаж з нашого далекого дитинства). Крім того, часто ми поглинаємо їх у великих кількостях, самі того не помічаючи.

Треба сказати, що в даному питанні думки авторів зарубіжної та вітчизняної методик розходяться. Мені здається, що з мого боку буде чесніше розповісти тобі про обох точках зору. Я думаю, що, таким чином, залишаю тобі право вибору, і ти сама вирішиш, що буде для тебе краще і ефективніше.

Думка вітчизняних фахівців
Отже, автори вітчизняної методики говорять про те, що якщо ти - ласун, тобі ні в якому разі не можна обмежувати себе і відмовлятися від смакоти. Все, що ти повинна зробити - це переглянути їх кількість і енергетичну цінність, тобто калорійність.

Для початку поговоримо про кількість
Як часто тобі в голову приходить думка, що в той час, коли ти проковтуєш чергову цукерку або печиво, по-перше, ти навіть не розумієш смаку солодощі, а по-друге, все це тобі болісно нагадує героя з мультиків «Простоквашино» листоноші Пєчкіна ?

 На шляху до стрункості, або Сага про те, як це було в моєму житті ...
   Якщо це трапляється, хоча б один раз в два - три дні, це вже буде вважатися частим .  Щоб виправити існуючий стан речей, тобі потрібно просто почати отримувати задоволення від їжі .  При цьому постарайся прислухатися до свого організму: це допоможе тобі не пропустити момент насичення .  Для того щоб зробити це, дуже важливо не відволікатися на такі зовнішні подразники, як телевізор або комп'ютер, інтернет або книга, відверта розмова з подругою або колегою по роботі .  Все це заважають тобі усвідомити, що ось він - момент істини - ти більше не голодна! Не звертай уваги на оточуючих, закрий очі і просто «лови кайф»: їж повільно, смакуй кожен шматочок і запам'ятовуй не тільки те, що ти їси, але і те приємне відчуття, яке виникає і повільно назріває в тобі в цей момент .  Через кілька днів кількість з'їденого тобою солодкого значно зміниться в меншу сторону, при цьому ти не будеш відчувати почуття дискомфорту .

Тепер торкнемося питання калорійності солодких страв
Ти любиш шоколадні цукерки? Я теж любила їх колись і могла з'їсти досить багато за один присід. Я не перестала любити їх і тепер, але все ж мені довелося змінити їм, перейшовши на зефір і мармелад. Справа в тому, що ці солодощі менш калорійні і мають настільки виражений смак, що у мене навіть відпала необхідність додавати в чай ​​цукор. Крім того, я завжди любила і ці смаколики теж: я бачу в них якийсь наліт східної культури, що, в моїх очах, додає їм таємничості. Подумки я відразу переношуся за часів мого такого безтурботного дитинства, згадуючи красуню Шахерезаду і чудові мінарети Багдада. Так, я любила і ці солодощі колись, але просто забула про це на час. Саме час згадати про них зараз, що я і роблю, так як вони обходяться мені набагато "дешевше" і це аж ніяк не питання цінової політики. Говорячи слово «дешевше», я маю на увазі при цьому спожиті мною калорії.

Думка зарубіжних фахівців
На відміну від вітчизняних авторів, розробники зарубіжної методики пропонують тобі змінити своє ставлення до солодощів в корені. В основі описуваного нижче методу знову ж лежить проста вправа.

 На шляху до стрункості, або Сага про те, як це було в моєму житті ...
 Медитативне вправа для ласунів
Візьми шматочок свого улюбленого ласощі, поклади її перед собою, а потім увійди в медитативний стан, так, як це було описано в попередній частині. Але замість того, щоб візуалізувати човен, візьми руками солодкість, понюхай її, відчувши витікаючий від неї аромат, а потім помісти страва між зубами. Затисни ніс пальцями і знову уважно проаналізуй запах солодощі. Ти будеш здивована, тому що ти або зовсім не відчуєш його, або він здасться тобі неприємним. Продовжуй виконувати це нехитре вправу щодня протягом двадцяти одного дня, і бажання з'їсти зайвий шматочок торта з часом пропаде, оскільки твоє підсвідомість буде надійно зберігати отримане неприємне враження.

На закінчення   цій частині циклу, присвяченій цілком і повністю ласунам, мені б хотілося ще раз підкреслити той факт, що проблема закладена тільки в нас і нашій підсвідомості, і, якщо ти не можеш змінити ситуацію, спробуй змінити своє ставлення до неї. Це просто один з аспектів психології.

Крім того, мені б хотілося також ще раз нагадати тобі про те, як важливо вміння розслаблятися. У момент релаксації ти неначе скидаєш зі своїх тендітних жіночих плечей тягар проблем, які до цього моменту тобі було і нести важко, але в той же час і болісно шкода було відкинути геть.

Не зберігай їх, залиш позаду, і оновлена, як Венера, що вийшла на берег з морської піни, ковзай по життю легкою ходою. Тобі це сподобається! Ще більше тобі сподобаються захоплені погляди живуть поруч з тобою чоловіків, які раніше продовжували залишатися для тебе всього лише незнайомцями і закривали двері прямо у тебе під носом, а тепер раптом стали чекати, притримуючи ці самі, але вже прочинені саме для тебе двері, і говорити при цьому: «Проходьте, дівчина! »

Далі буде…
Автор: Стелла Аллатес