"Що новенького? »Або Фітнес на шпильках
 «Панталони, фрак, жилет -
всіх цих слів російською немає. »

(О. Пушкін "Євгеній Онєгін")


Раніше була фізкультура, лікувальна фізкультура, гімнастика і ранкова зарядка. Зараз - фітнес, пілатес, калланетика і аквааеробіка. А буває навіть що-небудь складніше. З латинськими абревіатурами типу ABS ми вже більш-менш навчилися розбиратися. У сенсі, ми розуміємо, що мова йде не про блокування гальм в автомобілі. Але життя весь час змінюється, і кожен сезон на ринок випускаються нові винаходи фітнес індустрії. Багато в чому це пов'язано з тим, що основний споживач групових фітнес послуг - жінки (чоловіки все-таки традиційно віддають перевагу гойдалку). А жінкам швидко стає нудно. Ось і доводиться весь час щось генерувати, щоб і весело було і з користю.

Пропонуємо короткий огляд фітнес напрямків, не так давно перетнули кордон нашої батьківщини.

NIA
Вільне трактування абревіатури NIA - «нервово-м'язову взаємодія» .  NIA як фітнес-рух виник у США наприкінці 80-х років, але тільки зараз дісталося до Росії .  Цей напрямок можна назвати синтезом аеробіки та психотерапії .  Від останньої - акцент на зняття психологічних затисків, позбавлення від стресу і придбання навичок релаксації .  Зовні програма являє собою своєрідний аеробний мікс: вона включає в себе елементи пілатесу, аеробіки, йоги, тай-чи, народного танцю і джазу .  Завдання NIA - навчитися розслабляти і слухати своє тіло .  Найпростіше це зробити в розміреному і плавному русі .  Для цього під час тренування звучить спокійна, але в той же час не медитативна музика .  З боку заняття нагадує хаотичний броунівський рух, але в цьому русі - суть .  NIA відмінно тренує нервову систему, знімає стрес і плюс до цього дає класичну навантаження на всі групи м'язів .  Єдиний недолік NIA полягає в тому, що напрямок це для нас нове, і хороших інструкторів поки дуже мало .  Далеко не всі фітнес клуби можуть дозволити собі фахівця з іноземним дипломом, а самодіяльність тут не вітається: у кращому випадку від таких тренувань просто не буде користі, в гіршому - може бути завдано шкоди . 

Гірокінезіс
Гірокінезіс був винайдений румунським танцюристом Жюлем Хорватом в 70-х роках ХХ століття. Отримавши серйозну травму хребта під час виступу, Жюль Хорват відмовився від медичного втручання і волів незвичайний спосіб лікування - спортом. Він винайшов вправи, що сприяють швидкому відновленню хребта і суглобів. Пізніше він об'єднав ці вправи в систему і назвав її гірокінезісом. Деякий час по тому був винайдений тренажер, що створює додатковий опір під час тренування, - Gyrotonic. Принцип його дії грунтується на русі тіла у всіх площинах. Зараз гірокінезіс активно застосовується як у фітнес індустрії, так і в реабілітаційній медицині - для приведення тіла в форму після травм, особливо спортивних.

Гірокінезіс тренує насамперед суглоби. Всі рухи виконуються по колу або по спіралі і дають м'яку і рівномірне навантаження, яка в той же час не перепрацьовувати суглоби. Особлива увага приділяється хребту і, головним чином, грудному відділу. Тому гірокінезіс дуже рекомендується сутулим людям. Ці вправи сприяють виправленню постави. Якщо гірокінезіс в чистому вигляді явище досить рідкісне для російської фітнес індустрії, то Gyrotonic досить часто зустрічається у фітнес клубах.

Hot Yoga
 "Що новенького? »Або Фітнес на шпильках


З одного боку, абсолютно новий напрямок фітнесу, з іншого - давно вже модна і популярна йога, тільки трохи видозмінена. Принципово хот йога відрізняється від класичної йоги тим, що заняття проходить у приміщенні, повітря в якому нагрівається до 40 градусів за Цельсієм. При такій температурі тіло будь-якої людини стає більш гнучким і еластичним, тому користь від тренування зростає багаторазово. Крім того, збільшується потовиділення, що сприяє очищенню організму від шлаків і токсинів, що виходять разом з потом.

Хот йога складається з двадцяти шести асан і двох вправ на дихання. Заняття триває півтори години, і, на відміну від класичних видів йоги, тут немає поділу людей за рівнем. Усі займаються в одній групі і мають можливість стежити за своїм прогресом, весь час, порівнюючи себе з більш просунутими учасниками і з новачками. Ті, кому спочатку важко, працюють у своєму, більш щадному, режимі. Але в кожному разі тренування триває не менше дев'яноста хвилин, так як для йоги необхідна концентрація уваги на диханні, на роботі тіла, на що відбуваються всередині процесах, яка не може бути досягнута за тридцять-сорок хвилин.

Хот йога чудово приводить у форму і тіло, і душу і розум. Тіло стає більш гнучким і еластичним. Через три місяці регулярних (не менше двох разів на тиждень) тренувань ви побачите, що здатні на таке, про що й не підозрювали. Разом з цим ви станете більш врівноваженими, спокійними, менш схильними стресу. Адже йога - це не фізкультура, а ціла філософія, націлена на досягнення гармонії.

Jukari Fit to Fly
 "Що новенького? »Або Фітнес на шпильках


Принципово новий напрямок фітнесу, яке тільки зараз завойовує світове фітнес співтовариство. В основу лягли тренування повітряних акробатів під куполом цирку - в сильно спрощеному вигляді, зрозуміло. Для цього було розроблено спеціальне обладнання Fly Set, що представляє собою канат з декількома петлями, який кріпиться до стелі на шарнірне з'єднання, що дозволяє йому обертатися на 360 градусів. Між двома будь-якими петлями, що знаходяться на різних рівнях каната, закріплюється перекладина, на якій виконуються всі елементи. Довжина каната регулюється під ваш зріст. В результаті - підтягнуте тіло і неповторне відчуття польоту. Якщо в аеродинамічній трубі ви літаєте протягом двох-п'яти хвилин, то тут - цілу годину, та ще й з величезною користю для здоров'я.

Body Ballet
 "Що новенького? »Або Фітнес на шпильках


Боді-балет - напрямок не нове, але, тим не менш, маловідоме в Росії .  Боді-балет виріс із класичного балету і запозичив у останнього все саме хороше .  Однак, можливо, причина низької популярності саме в походженні .  У нас багато шарахаються від класики як від вогню .  Але тим самим самі себе і обділяють .  Адже спочатку потрібно спробувати .  Швидше за все, вам сподобається .  Тренування включає в себе роботу у верстата і на середині залу, розтяжку і, на відміну від класичного варіанта, елементи пілатесу та йоги .  Боді-балет дає помірну, але інтенсивне навантаження на всі групи м'язів, прекрасно підтягує проблемні зони і виправляє поставу, надаючи їй гордовитість .  Якщо балерини змушені по 6:00 в день танцювати на пуантах, то у фітнес варіанті від вас ніхто подібних подвигів вимагати не буде .  Боді-балет увібрав в себе тільки те, що корисно, що робить тіло гарним, а не деформує його .  У дорогих фітнес клубах і танцювальних школах заняття йдуть під живу музику, що саме по собі набагато приємніше, ніж будь-який запис .  Елементи йоги і пілатесу тренують ті м'язи, якими ми зазвичай не користуємося, оскільки задіяні вони можуть бути тільки в статичних позах і асанах, які ми навряд чи приймаємо в звичайному житті . 

BOSU
 "Що новенького? »Або Фітнес на шпильках



«Bosu balance trainer» - це тренажер, назва якого розшифровується як «Both Sides Use», тобто «Використовується з обох сторін». Зовні він схожий на половину м'яча, при цьому в тренуванні використовується і м'яка півсфера і плоска і жорстка зворотна поверхню. При виконанні вправ на цьому тренажері в роботу активно включаються не тільки основні групи м'язів, а й дрібні м'язи-стабілізатори, що відповідають за збереження рівноваги. Bosu дає рівномірне навантаження на м'язи, при цьому, на відміну від традиційного фітнесу, практично не навантажуючи суглоби.

Stiletto
 "Що новенького? »Або Фітнес на шпильках


Цього напряму поки ще немає в Росії, але воно вже активно завойовує європейські країни. Італійські фітнес інструктора зрозуміли, що переконати жінок змінити високі підбори на зручні та нешкідливі кросівки неможливо. Жінки все одно будуть носити шпильки, якими б наслідками це не загрожувало. Вихід знайшовся: новий напрямок фітнесу, розроблене спеціально для жінок. Тренування проходять в самій неналежної для цих цілей взуття - туфлях на підборах. Стілетто являє собою спеціальний комплекс вправ, які виконуються на високих підборах, і покликані зміцнити певні м'язи, зв'язки і суглоби ніг, щоб мінімізувати шкоду від щоденного носіння каблуків. Крім того, ці вправи відмінно підтягують м'язи ніг, особливо стегна і сідниці, зміцнюють хребет і покращують поставу. А також роблять ходу більш граціозною і спокусливою.

Фото: Olga Ekaterincheva, Hannamariah, 1759443 Ontario Incorporated, Buida Nikita Yourievich, Yuri Arcurs, Michelle D. Milliman, .shutterstock.com
Автор: Ольга Калмикова
Джерело: Стаття надана Diets.ru