Міняю жир на м'язи!
 У наше століття, коли кількість людей, що мають надлишки ваги, наближається до 30-35 відсоткам від населення, і епідемія ожиріння набуває масштабів катастрофи, як це не парадоксально, виник справжнісінький культ стрункості! Повних людей на Землі все більше, і в той же час худорлява струнка фігура є омріяною метою мільйонів жінок, та й чоловіків, - всі сили кидаються на боротьбу із зайвою вагою.

На озброєнні і незліченні дієти, більшість з яких абсолютно безглузді, і замість користі здатні принести тільки шкоду, і чудодійні засоби, покликані спалювати жир, а замість цього найчастіше розхитують крихку рівновагу нашого обміну речовин, навіть психотерапія та методи гіпнозу, покликані стримати апетит.

У боротьбі з кожним зайвим кілограмом будь-який засіб здається хорошим, і ми боремося, нерідко жертвуючи і здоров'ям, і красою, і молодістю! І якось так непомітно відходить на другий план той факт, що стрункість це не синонім худорбі, і саме по собі схуднення не гарантія красивою і стрункої фігури.

Добре розвинені м'язи здатні зробити привабливою фігуру і навіть з дещо пишними формами, надаючи їй ставність і елегантність. Так що фраза «біда не в зайвій вазі, а в тому, як ви його носите» - все-таки частково справедлива, в усякому разі, якщо зайвих кілограмів не надто багато.

 Міняю жир на м'язи!
 Боротьба із зайвою вагою - лише один бік проблеми, а друга, не менш важлива - м'язова дистрофія, в'янення м'язових тканин, яке у жінок починається досить рано, вже після 30-35 років, разом з уповільненням гормональних процесів. Жінка може бути і не настільки повної, скільки пухкої, якщо у неї низький відсоток м'язової тканини при високому вмісті жиру.

Але, можливо, існує який-небудь чарівний спосіб перетворити цю прикру жировий прошарок в пружні м'язи ?! На жаль, немає такого способу! Перетворити жирову клітину в м'язову неможливо , - Занадто різні у них структури. Але вихід є, ми можемо змусити жирові клітини «схуднути», тим самим, зменшивши товщину жирових відкладень, а м'язи можемо зміцнити, запустити назад (або хоча б уповільнити) механізм їх в'янення.

  «Сжигатели жирів»
Створити красиву фігуру, відновити втрачену стрункість можна, спалюючи зайвий жир і розвиваючи м'язи.

Під «сжигателями жиру» найчастіше мають на увазі різні препарати, дія яких спрямована на позбавлення від підшкірної жирової клітковини. Різновидів таких препаратів досить багато: одні сприяють зв'язуванню жирових кислот, не даючи їм відкладатися в жирове депо, інші кілька пригнічують апетит і посилюють обмінні процеси в організмі, треті просто працюють як проносні і сечогінні засоби.

Слід зазначити, що для того, щоб від «сжигателей жирів» був ефект, потрібно виконувати дві умови: розумне харчування і аеробні фізичні вправи. Основна вимога розумного харчування - щоб не поправлятися, кількість споживаних з їжею калорій не повинне перевищувати кількість калорій, які ви витрачаєте в процесі життєдіяльності, а щоб худнути - витрачати потрібно більше, ніж споживати. Витрачати калорії, одночасно активізуючи обмінні процеси, якраз і допоможуть фізичні навантаження. В принципі, не переїду і активно займаючись спортом, ви і без жодних «сжигателей жирів» зможете підтримувати вагу на потрібному рівні, хоча в деяких випадках їх застосування, можливо, і прискорює процес схуднення. А от від жиросжигателей типу амфетамінів або гормонів щитовидної залози краще взагалі триматися подалі, ці кошти володіють сильними побічними ефектами і можуть серйозно нашкодити здоров'ю.

Думаю, слід підкреслити, що в будь-якому випадку жирові клітини нікуди не подінуться, в процесі схуднення вони ніби «зіщулюються», втрачаючи вміст (жир), але не гинуть. І якщо ви перестанете стежити за своїм харчуванням і закинете тренування, то жирові клітини знову заповняться жиром, стануть рости, ділитися, і їх стане більше. А чим більше жирових клітин, тим складніше привести фігуру в норму, тут вже доведеться вдаватися до специфічних медичним методам.

 Міняю жир на м'язи!
 Ну, а поки не все так запущено, кращим «сжигателем жиру» можна вважати аеробну фізичне навантаження, а необхідною умовою - помірне і якісне харчування. До речі, виявляється, для нашої фігури важливо не тільки, що і в якій кількості ми їмо, але і час дня, коли ми приймаємо їжу.

Американські вчені в місті Сан-Франциско провели цікаве дослідження .  У дослідах взяло участь 10 молодих жінок з нормальним обміном речовин і невеликим надлишком ваги, їх розділили на дві групи і після стабілізаційного періоду запропонували харчування зі зниженою калорійністю .  Обидві групи харчувалися однаково за складом їжі (60% вуглеводів, 18% білків і 22% жирів) і калорійності, виконували однакові фізичні вправи (прогулянки, велотренажер, бігова доріжка, силові вправи) .  Різниця була тільки в тому, що одна група споживала 70% денної норми харчування в першій половині дня, а друга - після полудня .  Після перших шести тижнів спостережень з'ясувалося, що перша група в середньому дещо більше скинула ваги, ніж друга, але в теж час в учасниць відбулася відчутна втрата м'язової маси, друга група слабкіше скинула вагу, але і м'язи практично не постраждали .  Потім групи поміняли місцями і спостерігалися ще 6 тижнів .  Темпи втрати ваги сповільнилися в обох груп, але, загалом, до фінішу вони прийшли з однаковими результатами .

 Міняю жир на м'язи!
 Висновок: щоб швидко схуднути, харчуватися слід переважно в першій половині дня, але для м'язів це не кращий варіант, і якщо мета зберегти пружні м'язи і позбутися зайвого жиру, основний прийом їжі слід перенести на другу половину дня.

Ну, а щоб м'язи взагалі не втрачати, і навіть повернути втрачене, слід ретельно продумати свій раціон харчування, і, напевно, потрібно більше навантажувати м'язи. От тільки чим, який вид навантажень перевагу?

Аеробіка або силова атлетика?
Багато фахівців у галузі спортивної медицини, що займаються питаннями схуднення, вважають найкращим варіантом поєднання аеробіки з атлетичною гімнастикою .  Аеробні види занять, а сюди відносяться танцювальна аеробіка, біг, плавання, їзда на велосипеді та інші подібні заняття, ефективно борються з жиром, спалюючи зайві калорії і прискорюючи обмін речовин .  У теж час аеробне навантаження, як правило, передбачає роботу великої групи м'язів, ритмічне повторення рухів і досить тривалий час тренування .  Таким чином, регулярні тренування зміцнюють м'язи, покращують зовнішній вигляд і благотворно впливають на роботу серця .  А ось для нарощування м'язів, більш ефективними будуть силові тренування, до речі, такі популярні «домашні» вправи як віджимання, присідання, качання преса - це теж силові вправи, де як обтяження використовується власний вага .  До своїй вазі для більшої ефективності можна додати штанги, гантелі, еспандери, різні тренажери . 

 Міняю жир на м'язи!
 І нехай вас не бентежить поширена думка, що підняття штанги або вправи з гантелями не жіночі заняття, щоб успішно боротися з м'язовою дистрофією, жінкам силові навантаження показані навіть більше, ніж чоловікам .  Правда, і старатися в цій справі особливо не слід, адже ми ж не збираємося ставати чемпіонками з бодібілдингу .  Також не варто розраховувати, що вправи на яку-небудь одну групу м'язів сприяють спалюванню підшкірного жиру саме в цьому місці .  Просто, хитаючи прес, навряд чи ви досягнете тонкої талії або приберете зайвий жир з області живота .  М'язи, звичайно, зміцняться, але істотного впливу на жировий прошарок це не зробить .  Так що, приводити в порядок фігуру потрібно, поєднуючи аеробні вправи (при яких товщина підшкірної жирової клітковини через зрослу потреби організму в енергії поступово зменшується) і силові навантаження .  З іншого боку, м'язи, будучи метаболічно активними тканинами організму, і самі по собі - відмінні «спалювачі жиру», чим більше у вас м'язів, ніж вони краще розвинені, тим краще ваш організм спалює жир . 

Основа краси жіночої фігури - гармонійність, і добитися її можна, виділивши для занять по одній годині хоча б три рази на тиждень. Погодьтеся, це не так вже багато. Доповнюйте комплекс силової гімнастики вправами на розтягування і гнучкість, без них неможливі гармонійний розвиток м'язів, їх еластичність, витончені обриси, тонус. Не пропустіть можливість розпорядитися з користю і двома годинами після тренування. Саме протягом цього часу (після інтенсивних фізичних занять) зберігається висока швидкість обміну речовин, - саме час підкріпитися чимось корисним. Так як наша мета - струнка фігура і краса, краще всього з'їсти трохи овочів або що-небудь з морепродуктів, засвояться вони в цей період набагато краще, ніж в будь який інший час, сантиметрів на талії не додадуть, а ось користь, безсумнівно, принесуть!
Автор: Ольга Травлеева