Нове в схудненні: огляд останніх досліджень
 Тема схуднення навряд чи втратить свою актуальність. По крайней мере, до тих пір, поки кулінарія залишатиметься мистецтвом, а за допомогою апетитного м'яса у французькому соусі і шоколадних еклерів ми будемо не просто задовольняти свою фізіологію, а відчувати ні з чим незрівняне задоволення. Правда, не менше задоволення ми отримуємо від кожного втраченого кілограма і постройневшіе відображення в дзеркалі, а тому з пристрастю стежимо за новинами в області схуднення. Вашій увазі - огляд новітніх досліджень у цій області.

Дієтична їжа - прямий шлях до обжерливості

Дієтична їжа є однією з головних пасток для людей, охочих позбавитися від ненависних кілограмів. До такого висновку прийшли вчені з університету Брістоля (Велика Британія). Фахівці провели спеціальне дослідження і з'ясували, що спроба схуднути за допомогою переходу на низькокалорійну їжу має зворотний ефект. Результати проведеної роботи представлені на конференції Британського фонду харчування.

У рамках дослідження під керівництвом доктора Джеффа Браншторма (Jeff Brunstrom) психологи з'ясували, що люди, які дотримуються низькокалорійної дієти, значно частіше їдять великими порціями. Учасникам експерименту запропонували 18 різних продуктів. Добровольці оцінювали калорійність їжі, а потім визначали, який порції їм буде достатньо для втамування голоду. У більшості випадків порції були надто великими, і в підсумку люди споживали більше калорій, ніж якби дотримувалися звичайного меню.

В іншому дослідженні, організованому доктором Бранштормом, брали участь діти. В рамках експерименту юним створінням у віці 10-12 років запропонували шість різних видів шкідливої ​​їжі швидкого приготування і попросили сказати, скільки вони могли б з'їсти. Виявилося, що діти, яких батьки обмежували в споживанні солодощів, більше інших об'їдалися цукерками і шоколадом, бо не могли вчасно зупинитися. А от діти, які самі купували собі солодощі, правильніше визначали калорійність їжі і вибирали невеликі порції.

 Нове в схудненні: огляд останніх досліджень
 За словами дослідників, обмеження доступу до певних продуктів обмежує і знання їх властивостей. Крім того, відсутність будь-якого контролю (їж, скільки хочеш) сприяє тому, що низькокалорійну їжу їдять великими порціями. У цьому-то і криється головна помилка!

Повнота заразна! Де взяти вакцину?

Відкриття американських учених можна без перебільшення назвати сенсацією. Виявляється, повнота заразна - це довели результати дослідження за участю 5000 підлітків. Його результати опубліковані в журналі Economics and Human Biology.

Скажи мені хто твій друг, і я скажу тобі твоя вага - так можна охарактеризувати тенденцію, виявлену вченими. Наші приятелі і «пріятелькі» здатні не тільки впливати на нашу думку, але й на масу тіла! Тому секрет стрункості і краси простий - потрібно спілкуватися зі стрункими людьми, тоді й сам будеш залишатися у відмінній фізичній формі.

У рамках дослідження, організованого вченими з Гавайського університету, була виявлена ​​пряма залежність між вагою тінейджерів і вагою їх кращих друзів.

«Зараження» походить через шкідливі звички, які блискавично передаються від повних друзів до струнких. Зокрема, звичка багато і «шкідливо» є, а також нехтувати фізичними вправами.

 Нове в схудненні: огляд останніх досліджень
 Ви без зусиль знайдете такі приклади і в своєму житті. Якщо вашою подругою стала товстушка, любителька чаювань з кондитерським акомпанементом, ви навряд чи будете разом проводити час в спортзалі. Розмови будуть протікати за неспішними бесідами в оточенні цукерок, шоколаду, солодких булочок і домашнього «хмизу». Пару місяців такого життя - і ви не помітите, як додасте пару-трійку зайвих кілограмів. Тому будьте насторожі - намагайтеся проводити час з друзями корисними для фігури способами!

Виявлено зв'язок між раком грудей і дієтами

Питання взаємозв'язку раку молочної залози і щоденного раціону не один рік хвилювало вчених. Нарешті, їм вдалося знайти ідеальну пропорцію в харчуванні - щоб і фігура не страждала, і ризик розвитку раку грудей був мінімальним.

Спочатку фахівці вважали, що дієтичне харчування - кращий спосіб профілактики онкозахворювань. Проте дослідження показало, що обмеження калорій не змушує пухлина «голодувати», а лише змінює гормональний баланс в організмі.

У ході нового дослідження гризунів розділили на три групи: з нормальним харчуванням, постійно сидять на дієті і недоїдають час від часу. При звичайному харчуванні ризик онкології становив 71%, при «катуванні» обмеженнями - 35%. Кращий результат показали миші, недоїдають періодично - ймовірність захворіти у них склала всього 9%.

Вчені радять обмежувати калорії, але не вдаватися до радикальних дієт. Це не принесе користі ні здоров'ю, ні красі, адже втрачені кілограми не тільки повернуться, але і «гостинці з собою привезуть».

Що важливо знати худеющим після пологів

Німецький Інститут якості та ефективності охорони здоров'я видав рекомендації для мам, бажаючих (а хто ж не бажає?) Позбавитися від зайвої ваги після вагітності. Поради базуються на дослідженнях фахівців інституту.

Серед жінок поширена думка, що після вагітності схуднути практично неможливо. Допомогти жінкам розвінчати цей міф і позбутися жирових надлишків вирішили експерти німецького Інституту якості та ефективності охорони здоров'я. Вони випустили чудову брошуру, дотримуючись порад якої можна повернути свій колишній вагу.

Перш за все, вчені поспішили заспокоїти жінок, що їх «новий» вагу під час вагітності - це не завжди і не стільки жир, скільки рідину. Необхідна під час виношування дитини, після його народження вона піде з організму протягом декількох місяців.

 Нове в схудненні: огляд останніх досліджень
 З іншого боку, вчені попереджають, що вагітним жінкам не можна «їсти за двох». Можливість не відмовляти собі в їжі під час вагітності (майбутній мамі «можна»!) Призводить до того, що жінки їдять набагато більше, ніж у реальності вимагає їх організм. Насичення поживними речовинами перетворюється на «ненажерливість», і ви більше не в змозі контролювати свою нову звичку об'їдатися.

Тому вчені застерігають вагітних жінок від захоплення їжею. І попереджають, що у представниць прекрасної статі є невеликий термін, щоб позбутися зайвої ваги після народження дитини. Можливість повернутися в колишню форму «надається» лише протягом 6 місяців. Після закінчення цього терміну шанси знову перетворитися на «тростиночка» і «берізку» мізерні.

Головні поради німецьких докторів зводяться до того, що налягати слід не на калорії, а на кальцій і залізо. Раціон же стоїть «наростити» лише з початком 2-го триместру. При цьому додати до свого звичного харчування можна не більше 300 ккал в день. І не у вигляді цукерок і тістечок, а, приміром, горіхів.

Лікарі також не радять ставити рекорди у строках схуднення після пологів. Оптимальним терміном розставання із зайвими кілограмами є 3-6 місяців.

Худніть і залишайтеся здоровими!
Автор: Марина Тумовская


 7 способів швидко скинути зайву вагу
 Втрачайте зайві кілограми з цими легкими професійними порадами.

1. Знайдіть час для перекусу

З'їдений за 90 хвилин до початку тренування низьковуглеводних енергетичний батончик дозволяє вам займатися довше і з більшою силою (і спалювати більше калорій), ніж зазвичай - говорить Steve Zim, автор книги Точка Кипіння При Занятті фитнессе (Hot Point Fitness). Однак 90-хвилинна пауза може бути критичною. З'їдайте що-небудь ближче до вашої розминці, і кров буде мчати до живота, фактично зменшуючи вашу роботу.

2. Дихайте через ніс

Вдих і видих через ніс допомагають стабілізувати роботу серця і, подібно з'їденому батончики, збільшують вашу працездатність. Результат - ви тренуєтеся довше і спалюєте більше калорій. Але не лякайтеся, якщо відчуваєте себе спочатку неприродно - потрібно близько 6 - 8 розминок, щоб досягти досконалості.

3. Проводьте кардиотренировки

Оцініть інтенсивність тренувань перед виконанням будь-серцево-судинної роботи, каже Ken Fitzgerald, власник Lift Gym в Нью-Йорку. Чому? Вашому організму потрібно приблизно 15 хвилин, щоб розігрітися і почати спалювати жир. Так, при 30-хвилинній поїздці на велосипеді жир спалюється тільки останні 15 хвилин. Але якщо спочатку ви піднімаєте важка вага, внаслідок чого ваше тіло розігрівається швидше, то вся поїздка на велосипеді сприятиме спалюванню жиру.

4. Різноманітність цінностей

Роблячи завжди однакову розминку перед заняттями фітнесом, ваш організм почне пристосовуватися і в кінцевому рахунку стане припиняти спалювати так багато калорій, говорить Zim. Так, якщо один день ви бігаєте підтюпцем - пробуйте поїздку на велосипеді або плавання на наступний. Або, якщо один день ви робите акцент на плечі, то наступний присвятіть роботі ніг. Важливою річчю, говорить Zim, є те, щоб ваше тіло постійно перебувало в здогадах.

5. Не сутультесь

Згорбившись над поручнем велотренажера спина перешкоджає доступу кисню у ваш організм - і процес спалювання жиру сповільнюється, говорить Fitzgerald. Поручень служить для того, щоб допомагати вам балансувати, а не підтримувати вас. Якщо ви не можете рухатися без підтримки, сповільнюйтеся.

6. Тренуйтеся з інтервалами

Кращий спосіб позбутися від зайвих кілограмів - займатися настільки завзято й настільки тривало, наскільки вас вистачає, говорити Malick Diop, тренер Equinox Gyms в Нью-Йорку. Але якщо ви тільки починаєте займатися, інтервали між тренуваннями - ваш квиток. Дві хвилини на біговій доріжці, скажімо, зі швидкістю 7 миль на годину, наступні дві хвилини зі швидкістю 5 миль на годину, а потім знову 7 миль на годину (і так далі). Таке тренування тривалістю від 20 до 45 хвилин допоможе скинути зайві кілограми і підвищити вашу витривалість. У кінцевому рахунку ви будете здатні збільшувати періоди з високою інтенсивністю (і зменшувати - з низькою), поки вся ваша розминка не перейде на високий темп.

7. Додавайте легка вага

Це - факт: чим більше м'язів ви маєте, тим більше калорій спалюється, навіть коли ви не рухаєтеся. Так, якщо ви не можете знайти час для тренувань з вагою, Zim пропонує робити упор на біцепси і верхні м'язи преса, обтяжуючи його 1, 5 - 2 кілограмами, в той час, коли ви швидко крокуєте або піднімаєтеся по сходах. Це буде задавати тон вашим м'язам, допомагаючи вам втрачати більшу кількість кілограмів протягом cardio-розминки, ніж тренування без додаткового обтяження.