Як подружитися зі спортом тим, хто його ненавидить?
 Чудово, якщо з дитинства вам прищепили любов до спорту, і зараз ви без особливих зусиль робите щоденну зарядку, бігаєте або відвідуєте тренажерний зал. Але є з нас ті, хто ще зі школи запалився ненавистю до занять фізкультурою, вважаючи їх покаранням, або, в кращому випадку, марною тратою часу. Чи можна переконати таких супротивників фізичної активності та подружити їх зі спортом?

Багато з тих, хто недолюблює спорт, ведуть малорухливий спосіб життя. Зробити пробіжку або виконати кілька вправ, не кажучи вже про відвідування спортзалу - для них здається непосильно складним. І хоча про користь і важливості спорту їм добре відомо, подружитися з ним вони не квапляться. Причини тому бувають різні:

- Комплекси з приводу зовнішності,
- Страх отримати травму,
- Стан здоров'я, при якому фізичні навантаження даються важко
(ожиріння, гіпертонія, слабке серце та ін.),
- Занадто суворий і шкідливий вчитель фізкультури ...

 Як подружитися зі спортом тим, хто його ненавидить?


Але, мабуть, найпоширеніше пояснення неприязні до спортивних занять - це горезвісна лінь. Проте стати ближче до спорту не так вже й складно. Важливо зрозуміти, для чого він вам потрібен?

Намітити конкретну мету

Перед тим, як зайнятися спортом багато визначають відразу кілька цілей: поправити фігуру, схуднути, поліпшити здоров'я, сісти на шпагат та ін. При такому відсутності конкретики мотивація і серйозний настрій на результат швидко зникають. Тому для початку краще вибрати одну мету   - Найбільш пріоритетну для вас. Тільки після її виконання можна приступати до наступної за списком.

 Як подружитися зі спортом тим, хто його ненавидить?


Намагайтеся уникати невизначеностей. Мета повинна відрізнятися чіткістю і конкретністю : Наприклад, не просто «треба схуднути», а «схуднути протягом 3-х місяців на 5 кг». Сформулювати її потрібно не тільки подумки, а й на папері.   І чим частіше вона буде маячити перед вами, тим краще, тому можна розвісити папірці з описом ваших прагнень на чільні місця в квартирі або в машині.

 Як подружитися зі спортом тим, хто його ненавидить?


Щоб мета не лякала вас своєю нездійсненністю, не варто максимально її ускладнювати. Нехай вона буде цілком реальною і досить легко здійсненним.   Через довгої відсутності бажаного результату ваша дружба зі спортом може швидко завершитися, не встигнувши, як слід розпочатися. Для того щоб не порушувати намічений графік, ставте перед собою невеликі умови : «Прийму ранковий душ тільки після невеликої зарядки», «подивлюся серіал тільки після прогулянки або пробіжки» і т.п.

Знайти підтримку

Якщо про вашу мету ніхто крім вас не знає, то можна її легко втратити або відкласти на невизначений термін. Розкажіть про неї всім близьким і знайомим, і тоді схалтурити вам буде вже складніше. Чим більше людей знають про вашу мету, тим вищою буде ваша відповідальність перед усіма. Хороший спосіб - завести ЖЖ, сторінку в соцмережах або блог, де б ви змогли ділитися вашими успіхами і результатами.

 Як подружитися зі спортом тим, хто його ненавидить?


Друзів і знайомих можна залучати не тільки в якості пасивних спостерігачів, але й активних учасників. З хорошою компанією навіть нелюбиме заняття раптом стає веселіше і цікавіше. Якщо серед вашого оточення немає бажаючих вас підтримати, то виберете види фізичної активності, які передбачають діяльність в групі: фітнес, танці, аеробіка і ін.

Вибрати альтернативу

Для більшості людей фізична активність асоціюється тільки із заняттями в спортзалі або на стадіоні, де для досягнення результатів потрібно викладатися по повній. Але є маса інших близьких до спорту заходів, які не потребують посиленого навантаження. Вони можуть стати чудовою альтернативою для тих, хто недолюблює силові тренування і фітнес.

Ось кілька видів фізичної активності, якими можна займатися з задоволенням і без особливих зусиль:

Піший туризм.   Для початку можна вибрати простий маршрут на 1-2 години з невеликими зупинками через кожні 10-15 хвилин. Важливо завжди дотримуватися правил безпеки і не пускатися в похід поодинці на невідомій території.

Прогулянки.   Необов'язково для цього виділяти спеціальний час. Гуляти можна до або після роботи, забравши дитину з дитячого саду, до або після походу в магазин і т.д.

 Як подружитися зі спортом тим, хто його ненавидить?


Поїздка верхом.   Спілкування з кіньми - це не тільки чудова альтернатива тренувань у спортзалі, але і величезний емоційний позитив.

Базова йога або пілатес.   Це види фізичної діяльності не включають в себе активних рухів і важких навантажень. Займатися ними не тільки корисно, але й приємно.

Їзда на велосипеді.   Для деяких країн велосипед став вимушеним засобом пересування, оскільки він відмінно рятує від пробок і забруднення середовища. До того ж це заняття відмінно тренує м'язи ніг і допомагає в боротьбі із зайвою вагою.

Вигул собаки.   Завівши чотириногого друга, не здійснювати регулярні прогулянки досить складно. Важливо не пасивно спостерігати за бешкетним вихованцем, а намагатися брати участь у його іграх і пробіжках.

Танці.   Ті, хто вміє гарно танцювати, завжди будуть знаходитися в центрі загальної уваги. Захопився уроками танцю і вашого партнера, що стане відмінним способом освіжити ваші відносини і додати в них романтики.

 Як подружитися зі спортом тим, хто його ненавидить?


Рухливі ігри.   Всі, у кого є маленькі діти, навряд чи страждають від браку активності. Карапузи завжди знайдуть, чим зайняти себе і батьків. Але є і дорослі варіанти активних і захоплюючих ігор, які не потребують складних фізичних навантажень: пейтнбол, боулінг, гольф та ін.

Плавання.   Всі ми до народження знаходилися у водному середовищі, тому більшість з нас просто обожнюють плавати, навіть якщо не вміють цього робити. Вчитися цьому ніколи не пізно і дуже приємно.

Альтернатив занять у спортзалі безліч. І кожен може знайти те, що підійде саме йому. Переходити до справжнім спортивним тренуванням потрібно поступово. Перед цим бажано проконсультуватися з досвідченим інструктором, який зовсім не схожий на шкідливого вчителя фізкультури. Він допоможе вам підібрати комплекс вправ, враховуючи ваші побажання і фізичні дані.

 Як подружитися зі спортом тим, хто його ненавидить?


Не починайте з великих навантажень, але нехай тренування стануть регулярними (хоча б один раз на тиждень). Важливо, щоб процес приносив задоволення! Частіше думайте про те, що ваші заняття спортом приносять величезну користь вашому здоров'ю і зовнішньому вигляду.

Дружелюбного вам спорту!
Автор: Альбіна Рогова


 Вправи для преса
 Мода сьогоднішнього дня як ніколи вимоглива до фігурі. Велика кількість обтягуючих моделей змушує багатьох жінок мріяти про красивий підтягнутий живіт. Але навіть якщо ваш живіт став схожий на холодець, не варто зневірятися. Спеціально підібрані вправи допоможуть вам привести себе в порядок в найкоротші терміни, за умови сумлінного та регулярного їх виконання.

1. Початкове положення: ляжте на спині, ноги випрямити, руки покладіть на потилицю. Зігніть ноги, коліна підтягніть до грудей, потім ноги випрямити вгору, і повільно поверніться у вихідне положення. Повторіть вправу 10 разів.

2. Лежачи на спині, підніміть одну ногу вертикально під кутом 90 °. Опускаючи її, піднімайте іншу - і так, поперемінно, зробіть по 10 підйомів кожної ноги.

3. Сядьте на стілець, зігніть коліна і 10 разів відірвіть ноги від підлоги, тримаючи спину при цьому прямо.

4. Сидячи на стільці, втягніть живіт, напружуючи м'язи, вдихніть. На видиху утримуйте в напрузі м'язи протягом 3 секунд. Повторіть 10 разів.

5. Сидячи на стільці, зафіксуйте ноги, в руки візьміть легкі гантелі. Підніміть руки і нахиліться назад, прогинаючись у спині. Торкніться гантелями підлоги і знову сядьте. Виконайте 5 разів.

6. Сядьте на підлогу, зіпріться об підлогу зігнутими в ліктях руками. Спина пряма, ноги підняті і витягнуті. Повільно згинайте і розгинати ноги. Виконайте 30 разів.

7. Сидячи на підлозі, високо підніміть ноги, руками зіпріться об підлогу. Спочатку повільно, потім все швидше і швидше схрещуйте прямі ноги. Долічіть до 20, потім розслабтеся.

8. Ляжте на підлогу, руки за головою, ноги лежать прямо. Виконуйте скручування, згинаючи ноги в колінах, підтягуючи коліна до грудей, відриваючи сідниці і плечі одночасно від підлоги. Лікті при цьому стикаються з колінами. Виконуйте рухи плавно, без ривків. Повторіть 15 разів.

9. Ляжте на правий бік, голову покладіть на руку, ноги витягніть в одну лінію з корпусом. Ліва рука зігнута в лікті, долоня впирається в підлогу перед грудьми. Розгорніть тіло в пряму лінію. Залишаючи його прямим, підніміть одночасно праву руку, тулуб і ноги настільки високо, наскільки це можливо, не скочуючись при цьому вперед або назад. Поверніться у вихідне положення. Виконайте 10 разів на правому боці, потім перекиньтеся і зробіть 10 разів на лівому.

10. Ляжте на спину, одночасно згинайте праву ногу і сідайте, потім повільно поверніться у вихідне положення. Повторіть те саме з лівою ногою. Виконайте по 10 згинань кожною ногою.

11. Лежачи на спині, зігніть ноги в колінах і поставте ступні на підлогу, руки лежать уздовж тіла. Підніміть голову і плечі від підлоги, зігніть спину, руки покладіть на коліна. Затримайтеся в такому положенні 3 секунди, потім повільно прийміть вихідне положення. Повторіть 10 разів.

12. Лежачи на спині, покладіть руки за голову, одну ногу зігніть в коліні і поставте на підлогу, п'ята іншої ноги лежить на коліні першою. Підніміть обидві ноги вгору і у напрямку до плечей. Ноги при цьому не розмикати. Підтягніть їх якомога ближче до грудей і поверніться у вихідне положення. Виконайте 10 разів, потім поміняйте ноги і повторіть ще 10. Намагайтеся виконувати вправу тільки за рахунок напруги м'язів нижньої частини живота, а не за рахунок маху ногами. Поперек повинна притискатися до підлоги - якщо це не виходить, то руки можна покласти під сідниці.

13. Лежачи на спині, підніміть ноги вгору, коліна напівзігнуті. Руки за головою, при цьому пальці в замок не з'єднуйте. Тримаючи поперек весь час притиснутою до підлоги, напружте м'язи преса і відірвіть від підлоги голову, шию і плечі, одночасно зігнувши в коліні праву ногу. Поверніться у вихідне положення. Повторіть вправу 10-15 разів спочатку на праву, а потім на ліву ногу.

14. Лежачи на спині, підніміть обидві ноги під кутом 45 °. Виконуйте кругові рухи ступнями обох ніг спочатку в одному, а потім в іншому напрямку. М'язи живота при цьому постійно напружені. Виконайте 15 разів в одному напрямку і 15 раз в іншому.

15.
Лежачи на спині, зігніть ноги в колінах і поставте ступні на підлогу, руки лежать уздовж тіла. Підніміть голову і плечі від підлоги. Поверніть тіло вліво, праву руку покладіть на ліве коліно, ліву руку відведіть убік паралельно підлозі. Затримайтеся на 3 секунди, потім повільно прийміть вихідне положення і повторіть в іншу сторону. Виконайте вправу по 10 в кожну сторону.

16. Лежите на спині, ноги випрямлені, руки - вздовж тіла. Підніміть ноги і таз вертикально, потім повільно опустіть ноги за голову, торкаючись носками підлоги. Також повільно випрямити їх і опустіть на підлогу. Повторіть 5 разів.
Автор: Наталя Біатова