Талія тонша - життя довше!
 Та, схоже, це дійсно так! Все більша кількість досліджень, проведених в самих різних частинах земної кулі, підтверджують - тривалість і якість життя багато в чому залежать від обсягу талії.

Чим цей обсяг менше (у жінок він не повинен перевищувати 80-82 см), тим більше у вас шансів ніколи не зіткнутися з такими захворюваннями як: інсульт, інфаркт, астма, діабет, захворювання печінки, онкологічні захворювання. Найбільш масштабні дослідження в цій області проводилися в Америці. Обстеживши майже 80000 чоловік, американські медики прийшли до висновку, що в розвитку серцевої недостатності істотну роль відіграють жирові відкладення на талії, а ось відхилення від норми загальної маси тіла, хоча і позначається на серцевому здоров'я, але відносно несуттєво.

Інші дослідження (Великобританія, Австралія, Японія) переконливо доводять зв'язок між абдомінальними (в області живота і талії) запасами жиру з ризиком придбати діабет II типу, пухлини кишечника і деякі інші серйозні захворювання.

Так що ж такого фатального в цьому жирі, чим він відрізняється від жиру, наприклад, на стегнах?

Жир жиру ворожнечу!
Жир, який псує обриси нашої талії, буває двох типів: підшкірно-абдомінальний і вісцеральний.

Підшкірний абдомінальний жир, може, не додає нам стрункості, але здоров'ю практично не загрожує. Інша справа, вісцеральний (від лат. Viscera - внутрішній ) Абдомінальний жир, який, накопичуючись в черевній порожнині, обволікає життєво важливі органи і здатний виробляти хімічні речовини (у тому числі близько 30 гормонів). Ці активні речовини мають здатність пошкоджувати стінки артерій серця і мозку, провокуючи тим самим інсульти та інфаркти, їхня діяльність підвищує ризик розвитку злоякісних пухлин, викликає запальні процеси. Метаболічно активні клітини вісцерального жиру, змушують печінку працювати в посиленому режимі, з яким вона може і не впоратися, що загрожує порушеннями в роботі внутрішніх органів і розвитком діабету II типу. Комплекс симптомів, які часто супроводжують вісцеральні ожиріння, називають метаболічним синдромом.

Останні дослідження в галузі розподілу жирових тканин показали, що внутрішній абдомінальний жир особливий і його відносять до ендокринної системи. Коли людина набирає вагу, відбувається збільшення абдомінальних клітин жиру в розмірах, у той час як на стегнах збільшується кількість самих клітин. В принципі, розумна кількість жиру на стегнах і сідницях у жінок не тільки не шкодить їм, а й завжди вважалося показником хорошого здоров'я і краси. І деяке збільшення жирового прошарку в цих частинах тіла навіть може володіти захисним ефектом від розвитку метаболічного синдрому.

На щастя для жінок, у молодому віці у них досить рідко розвивається вісцеральні ожиріння. Але з віком, коли падає рівень естрогену в організмі, в області живота і талії у жінок також починає накопичуватися шкідливий вісцеральний жир.

 Талія тонша - життя довше!
   Щоб виявити у себе в організмі надлишки цього шкідливого для здоров'я жиру, потрібно пройти обстеження на магнітно-резонансному сканері. Але можна і просто виміряти власну талію. Якщо обсяг талії більше 80-82 см, то це побічно, свідчить про наявність надмірної прихованого жиру. Впадати в паніку, в цьому випадку не слід, але, безумовно, активно зайнятися своїм способом життя і раціоном харчування варто.

Не всі засоби хороші
Звичайно, надлишок жиру на талії це некрасиво і чревато шкідливими наслідками для здоров'я, але не варто пороти гарячку і прагнути в щоб те не стало, в найкоротші терміни позбутися цих відкладень.

Голод, екстремальні дієти, таблетки для схуднення, виснажливі фізичні вправи - все це невірний шлях до вирішення проблеми, який може тільки погіршити ситуацію, що склалася.

 Талія тонша - життя довше!
 Про шкоду жорстких дієт саме для процесу схуднення говорять результати багатьох досліджень. Чим частіше сидіти на дієтах, тим більша ймовірність не втратити вагу, а навпаки, придбати в кінцевому підсумку зайві кілограми. Дієта зазвичай супроводжується відчуттям голоду і дискомфорту, в організмі виникає сигнал тривоги і у відповідь на нього запускається своєрідний механізм захисту, суть якого в скороченні витрати енергії. Знижується активність обмінних процесів, калорії спалюються повільніше! Але ось дієта закінчилася, раціон харчування став звичайним, а організм не встиг перебудуватися і все так само повільно спалює калорії. Якщо вам за 30, то така інерційність досить велика, і часта зміна дієт уповільнює швидкість обмінних процесів все більше і більше. У таких умовах позбутися від надлишків жиру досить важко, а то й неможливо.

 Талія тонша - життя довше!
 Не вихід і ліпосакція! Бразильські вчені (University of Sao Paulo) під керівництвом Фабіанів Бенатті не так давно провели спеціальне дослідження, опубліковане в «Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism». Виявляється, через кілька місяців після ліпосакції в абдомінальній області можливе компенсаторне збільшення вісцерального жиру, навколишнього органи черевної порожнини. Правда, виправити ситуацію і запобігти збільшенню вісцерального жиру можна регулярними фізичними вправами після ліпосакції. Але навіщо тоді ліпосакція, не така вже й невинна операція, якщо зміною раціону харчування і фізичною активністю можна і так добитися відмінних результатів?

Як утримати абдомінальний жир в нормі
Вирішити проблему з надлишком вісцерального жиру допоможуть всім відомі методи: заняття спортом (аеробні види), здорове харчування і вміння справлятися зі стресом.

Якщо на підшкірні жирові відкладення ми можемо вплинути в якійсь мірі такими методами як масаж, обгортання та інші, то на вісцеральний жир ніякі зовнішні косметологічні впливу не вплинуть. Але зате цей різновид жирових відкладень дуже чутлива до зміни раціону, в тому числі і в калорійному відношенні, і до аеробних фізичних навантажень (аеробіка, біг, танці, лижі, плавання).

Якщо ви знизите калорійність свого харчування і почнете займатися спортом, то в першу чергу буде йти саме вісцеральний жир, як більш метаболічно активний. Ось тільки різко зменшувати порції не слід. Якщо ви хочете зменшити свої порції, то не робіть цього різко, знижуйте калорійність не більше ніж на 250 калорій в день, щоб організм не сприйняв такі зміни як стрес і не включив захисні механізми.

 Талія тонша - життя довше!
 Включайте в свій раціон продукти з цільних злаків, овочі, молочні та кисломолочні нежирні продукти, нежирне м'ясо, рибу, яйця та птицю. Такий раціон дозволяє отримувати всі необхідні речовини і в теж час зменшити розмір талії. З напоїв надзвичайно корисний в цьому відношенні, як втім, і в інших, зелений чай. П'ять чашок зеленого чаю в день значно підвищують ваш рівень метаболізму, дозволяючи краще спалювати жири.

Обов'язково займайтеся фізичними вправами від 40 до 80 хвилин в день на регулярній основі. Для позбавлення від внутрішнього жиру рекомендують аеробні види навантаження, але й силові вправи, розвиваючі мускулатуру, що дозволяють зберегти м'язи, також будуть не зайвими. Адже ми знаємо, що м'язова дистрофія (в'янення м'язової тканини) у багатьох жінок починається вже в 35-40 років. Так що в боротьбі з вісцеральним жиром не забуваємо і про інші проблеми підстерігають нас.

Окремо варто згадати про спеціальних фізичних вправах, що впливають на певну групу м'язів, наприклад, м'язи живота і черевного преса - це присідання, хитання преса, нахили та інші вправи. Безсумнівно, вони корисні, зміцнюють основні м'язи живота, м'язи спини, кінцівок. Правда, істотного впливу саме на підшкірну жирову прошарок і внутрішній жир ці вправи не надають. Але це не привід відмовлятися від них.

Наприклад, відмінна вправа - «Вакуум»   - Призначено для м'язів живота:
  • глибоко вдихніть, нахиліться, дістаючи пальцями до землі, намагаючись усіма м'язами притиснути живіт до спини.

  • затримайте дихання, на рахунок 10 випрямтеся і видихніть.

  • Ця вправа добре тренує м'язи, які важко піддаються опрацюванню, нормалізує роботу внутрішніх органів і в цілому, поряд з іншими заходами, сприяє формуванню красивих обрисів живота і талії.

    Велике значення для позбавлення від зайвої ваги має боротьба із стресами. Звичайно, виключити їх зі свого життя ми не можемо, але не дати їм управляти нами і нашим життям цілком можливо.

     Талія тонша - життя довше!
 І остання порада: спіть не менше 8 годин на добу. Вчені виявили пряму залежність ефективності спалювання жиру від сну.

    Отже, помірне, якісне харчування і фізичні навантаження, достатній сон - ці прості заходи дозволять вам позбавитися від надлишкової ваги, і від шкідливого вісцерального жиру, знайти струнку підтягнуту фігуру, хай не дуже швидко, але надійно і без шкоди для здоров'я!
    Автор: Ольга Травлеева