Повітряна йога: спробуйте, це весело!
 Повітряна йога - це абсолютно новий вид фізичного навантаження. Розробник напрямки - колишній гімнаст Крістофер Харрісон. Завдання повітряної йоги - розтягнути і зміцнити тіло без перевантажень для суглобів.

Повітряну йогу ще називають аеро-йогою або анти-гравітаційної йогою. Це не класична йога, а сучасний напрямок фітнесу, і йогою її називають тільки тому, що вона використовує лише деякі пози йоги. По суті, це мікс відразу декількох напрямків фізичної активності: пілатес, повітряна акробатика, художня гімнастика. І головна особливість - використання для занять спеціального гамака. Відмінна можливість відчути себе справжньою повітряної акробаткою Цирку дю Солей.

Повітряна йога - веселе заняття, на відміну від традиційної йоги. Можна випробувати абсолютно нові відчуття, якщо виконувати звичні і рутинні пози йоги, висячи на гамаку. Тренування стає дуже цікавою.

Гамак допомагає робити традиційні пози йоги, підтримуючи тіло. Але і дозволяє створювати нові асани. У результаті навіть найскладніші пози досягаються без зусиль.

Повітряна йога відноситься до реабілітаційним видам навантаження. Використання гамака допомагає розслабити і розтягнути хребет, м'язи, уникнути травм, повністю прибрати навантаження на суглоби.

 Повітряна йога: спробуйте, це весело!


Для початківців

Початківці роблять прості пози, дихальну гімнастику, звичайні похитування і вправи на рівновагу. А ось, більш просунуті роблять в повітрі такі складні рухи як сальто, обертання і перевороти.

Новачки часто не отримують задоволення від першого заняття, оскільки занадто затиснуті і напружені. Тому головна порада - максимально розслабтеся, не прагніть відразу стати професіоналом, не бійтеся робити помилки. Просто пробуйте довіритися тілу і спирайтеся без остраху на гамак.

 Повітряна йога: спробуйте, це весело!
  Повітряна йога: спробуйте, це весело!


Одна з основних труднощів новачків - подолання страху. Так, досить складно парити в повітрі без всякої опори. Є також побоювання «А чи витримає мене гамак? ». Ці страхи повинні зникнути на першому ж занятті. По-перше, не переживайте, гамак витримує навантаження до 970 кілограмів! Крім цього, його можна закріпити низько над підлогою або покласти під нього мат, щоб спочатку не хвилюватися про падіння. У кожному разі, починати слід з легких поз, де на гамак доводиться тільки 50% вашої ваги, і є опора на підлогу. А потім переходити до повного ширяння над землею.

Устаткування для повітряної йоги

Гамак виготовляється з високоякісної тканини і високоміцної тканини. Продаються гамаки-слінги різних кольорів і розмірів. Можна використовувати один гамак або відразу декілька (для складних поз).

Для кріплення гамака на стелю використовується альпіністське обладнання. Чи варто говорити, що це дуже міцні кріплення, адже в горах вони рятують людям життя.

 Повітряна йога: спробуйте, це весело!


Домашній варіант

Займатися повітряної йогою можна і вдома, якщо є можливість купити гамак і міцно його закріпити. У спортивних магазинах для домашніх занять продаються спеціальні поперечини, які встановлюються міцно і не загрожують впасти.

Якщо плануєте займатися вдома, то після встановлення обладнання обов'язково перегляньте відео-урок по повітряній йоги, щоб правильно виконувати вправи. При покупці домашнього обладнання, до нього, як правило, додаються підручники з першими позами.

Переваги повітряної йоги

- Повітряна йога покращує гнучкість тіла, збільшує силу.

- Деякі розглядають повітряну йогу як додаток до звичайного фітнесу та можливість весело провести час. Ці заняття дійсно покращують настрій, додають оптимізму і бадьорості.

- Під час занять, до них і після пийте воду. Хороша гідратація організму потрібна. Деякі відчувають легкі головні болі, коли довгий час перебувають в перевернутому стані, споживання звичайної води позбавить від болю.

- Повітряна йога сприяє не тільки фізичному досконалості, вона прояснює розум, покращує пам'ять.

- Повітряна йога ефективно бореться з целюлітом.

- Основне показання до занять - якщо у вас є захворювання хребта, погана постава, якісь м'язові проблеми.

- Повітряна йога активізує травну, лімфатичну, кровоносну системи. А це означає, що організм добре очищається, позбавляється від токсинів, омолоджується.

 Повітряна йога: спробуйте, це весело!


Повітряна йога та живлення

Перед заняттями можна з'їсти легку закуску, щоб вас не переслідувало відчуття голоду. А от від основного прийому їжі варто відмовитися. Не можна щільно їсти за 3-4 години до занять. Займатися повітряної йогою потрібно на голодний шлунок, так як гамак надає певний тиск на живіт, і інтенсивні заняття можуть викликати травні проблеми.

Одяг для повітряної йоги

Одягатися найкраще в облягає трико і майку з довгим рукавом. Важливо, щоб трико закривали коліна. У деяких студіях забороняється приходити на заняття в короткому топі без рукавів з міркувань гігієни, щоб гамак залишався чистим. Однак є і більш істотна причина. Закриваюча тіло одяг захищає від потертостей, мозолів. Тканина гамака досить шовковиста, вона добре ковзає по звичайному бавовняному трикотажу, так що вибирайте облягаючий трикотажний одяг.

Про взуття можна не хвилюватися. Як правило, вправи робляться босоніж, як при будь йоги. Але якщо є мозолі на стопах, їх варто забинтувати.

 Повітряна йога: спробуйте, це весело!


Застереження:

- Не залишайтеся в перевернутому стані занадто довго, особливо, якщо ви страждаєте підвищеним тиском.

- Прислухайтеся до свого тіла. Будь неприємний симптом (такі як підвищення тиску або запаморочення) - це сигнал, що слід прийняти вертикальне положення.

- Не можна займатися повітряної йогою при вагітності.

- Протипоказаннями є захворювання середнього вуха.
Автор: Василина Кузіна


 Коли тренер з фітнесу - чоловік
 Моя пауза в заняттях фітнесом затягувалася, коли я одного разу після роботи зустріла в супермаркеті колишню колегу по спортивним тренуванням Аллу.

- Ти знаєш, Віт, а я адже ходжу і зараз на фітнес, - відразу ж після привітання випалила мені та з ентузіазмом. - Правда, тренерський склад повністю змінився.

- Як так? - Здивувалася я.

- Навіть не знаю, що там вийшло, але тільки я зараз ходжу на нову гібридну тренування латина-фітнес та інструктор на ній молодий дуже цікавий хлопчина.

- Фітнес веде чоловік? - Зацікавилася я.

- Так-так, - підтвердила Алла. - Ти знаєш, і дуже здорово веде. Ми розучуємо багато запальних танцювальних рухів, багато стрибаємо, розтягуємося. Є й силова частина в тренуванні, коли ми качаємо прес, м'язи стегон і сідниць ...

Що там танці, прес і сідниці. Я вже не слухала Аллу. Мене зацікавило інше. Заняття з фітнесу веде чоловік! Такого в моїй помірно насиченою спортом житті ще не було. І мені шалено захотілося купити абонемент до цього інструкторові.

Пам'ятаю, як після тривалої перерви зайшла в спортивний клуб і попрямувала до стійки адміністратора. Деякі завсідники тренажерного залу мене впізнали і стали вітатися і розпитувати, де пропадала. Серед усього цього скупчення «сталевих» груд м'язів раптом прослизнуло дивне сухорляві створення невизначеною статевої приналежності в безглуздих «трениках» з низьким середнім швом. Яке ж було моє здивування, коли я увійшла в танцювальну кімнату і зрозуміла, що це дивне створіння і є мій інструктор з латина-фітнесу.

Але весь мій шок розсіявся, як тільки почалося тренування. Паша (саме так звали мого нового тренера) виявився великим професіоналом. Він приголомшливо рухався, і я стала жадібно вбирати всі його запальні рухи. Мене захопило, наскільки ця людина володіє своїм тілом. Його стегна під латиноамериканські мелодії ходили таким ходором, що здавалося, живуть своїм власним життям. Мені - жінці - і не снилася така розкутість! Якщо Павло нахиляв шию, то цей рух був таким вольовим! Якщо рухалися його плечі, то це була така харизма!

Дуже скоро я зрозуміла, що Паша просто на тлі хлопців із «гойдалки» виглядав хистко. А тут в танцювальному залі виявилося, що все його тіло знаходиться в дуже естетичному тонусі і досить рельєфно і мужньо. Його гнучкість, відчуття ритму, розтяжка і вміння балансувати надихали. Я, нарешті, здобула беззаперечну мотивації не прогулювати тренування з танцювального фітнесу. Розумієте про що я? Саме тренер-чоловік став моїм натхненням!

Поряд з усіма іншими достоїнствами Паші я відзначила про себе його терплячість. Він не малювався своїм танцювальним професіоналізмом перед нами - дівчатами. Він робив свою роботу інструктора на відмінно, рухаючись в нашому навчанні поетапно і виважено. Розучуючи з нами прості танцювальні зв'язки, він окриляв кожну з нас, даючи відчути, що ми можемо ТАНЦЕВАТЬ. А потім раптом вставляв у просту в'язку віртуозний елемент, що знаходиться за гранню наших поточних можливостей. І тоді ми одразу розуміли, що нам ще ох як багато чому належить навчитися.

- Досить пожирати мене очима, пані! Вистачить хапатися за кожен елемент! Танцюйте, нарешті! Більше куражу! - Підбадьорював нас Паша.

А ще я відзначила про себе різницю в стилі ведення тренування тренера-чоловіки (та ще й танцюриста) і моїх попередніх тренерів-жінок, які раніше інструктували мене по роботі на тренажерах, виконанню вправ з м'ячем, гантелями, на фітбол і т.д. «Тренершей» орієнтували своїх підопічних на плавні перетікають один одного в одного руху. Манера ж тренера-чоловіки докорінно відрізнялася: тут все більше різких рухів, плавних малюнків, то і справа змінюваних ривком, вибуховим елементом і т.д. І я знайшла, що мені до душі ця раптовість. Вона якось більше відповідає моєму внутрішньому світосприйняттю.

 Коли тренер з фітнесу - чоловік


Більш вольовим опинився і силовий блок від інструктора-чоловіки. Тут я відчула навіть якусь військову виправку чи що, що не визнає апеляцій.

- Сьогодні 300 преса! Не зупиняємося! Продовжуємо спалювання! Якщо хтось зупиниться, вся група робить ще додатково 10 повторів! - Кричить Паша, коли зауважує, що хтось із підопічних починає «филонить».

Якого вам таке? Мені до вподоби. Я відчуваю домінанта, лідерські якості свого тренера, і мені хочеться йти за ним.

А на закінчення хотілося б поділитися своїми еротичними відчуттями під час тренування. Впевнена, в тій чи іншій мірі, спостерігаючи за гнучким пружним тілом свого тренера, всі дівчатка в групі переживають певну емоцію сексуального характеру. Неможливо залишатися байдужою, коли перед тобою чоловік рухається під ритмічну музику не просто гармонійно, а явно отримуючи задоволення від своїх рухів і знаючи в них толк. Навіть не знаю, що більш еротично: накачані пупиришки трицепса, через які чоловіча рука вже не може притиснутися до корпусу, або чоловік-танцюрист, від заняття до заняття, терпляче учащий тебе володіти своїм тілом, при цьому не торкаючись до нього.

І для себе я зрозуміла, що чоловік-тренер в моєму житті здійснив приблизно такий же переворот, як свого часу чоловік гінеколог. І полягає він у тому, що послугами жінок в цих галузях я більше ніколи користуватися не стану ...
Автор: Наталя Гришко