Огляд гібридних фітнес-планів
 Останнім часом у фітнес-середовищі величезну популярність придбали гібридні плани спортивних тренувань, які являють собою несподівані поєднання елементів різних традиційних фітнес-програм з бойовими або танцювальними вкрапленнями. У цій статті ми спробуємо розібратися у всіх цих нововведеннях і проведемо огляд існуючих гібридних фітнес-планів.

В арсеналі багатьох спортивних клубів все частіше з'являються пропозиції фітнес-програм з бойовими елементами. Найбільш поширений в цьому сенсі фітнес-мікс під назвою тай-бо . Її автор - знаменитий голлівудський актор, багаторазовий чемпіон світу з карате, володар чорного поясу з таеквондо і чемпіон США з боксу Біллі Бленкс. Його авторська тренування передбачає активну роботу ногами («тай» в перекладі з корейської означає «нога»). Крім цього тай-бо включає елементи карате, таеквондо, боксу, аеробіки і навіть танцю. Часто (але не обов'язково і більше для куражу) заняття з тай-бо проводяться в боксерських рукавичках. Також деякі тренери пропонують своїм підопічним вправи з боксерською грушею. Незважаючи на бойовий дух, яким просякнуто тай-бо, контактного бою таке заняття не припускає.

Різновидами тай-бо є а-бокс   і фітбокс , А його більш повільної версією - Кібо . Останній план тренувань - виключає різкі удари і більше нагадує плавний танець.

Файтинг-клас   - Передбачає змішання боксу, кікбоксингу і таеквон-до. У цьому плані тренувань активно застосовується такий спортивний інвентар як лапи, мішки тощо

Інтенсивність рухів протягом тренування постійно змінюється. Обов'язковою заключним елементом файтинг-класу є вправи на релаксацію.

Ще однією гібридної тренуванням, популярної нині в середовищі голлівудських знаменитостей є будокон   Його автором є Камерон Шейн - людина, яка з раннього дитинства вивчав східні бойові мистецтва, працював охоронцем у багатьох голлівудських знаменитостей, брав участь у постановці сцен для Джекі Чана .  Його фітнес-дітище поєднує в собі елементи йоги, медитації та східних бойових мистецтв .  При цьому перша частина заняття присвячується дихальній гімнастиці, розучування бойових елементів і йоги .  Другим же невід'ємним елементом будокона є медитація .  Завдяки регулярним тренуванням поліпшується координація рухів, концентрація уваги, пам'ять, спритність і т . д .  Важливою складовою філософії будокон є спеціальне харчування, що виключає вживання м'яса і цукру .  Основою харчування при цьому повинна стати їжа рослинного походження - овочі, зернові, фрукти, натуральний мед .  Життєва позиція будоконца - спокій, врівноваженість, помірність у всьому, повагу своїх батьків, наставників і самих себе .  У числі знаменитих прихильників будокона можна виділити Дженніфер Еністон, Кріса Такера, Амбер Валетту і Мег Райан .

Пілоксінг   - Це ще один фітнес-гібрид, популярний в «зоряної середовищі». Автором програми є тренер з каліфорнії Вівіка Йенсен, в числі зіркових клієнтів якої Ванесса Хадженс, Хіларі Даф та інші. Тренування по пілоксінгу проходить в спеціальних рукавичках-обважнювача або просто з двома гантелями в руках. Сама програма являє собою досить вдале поєднання елементів боксу і пілатесу.

Поряд з фітнес-гібридами з переважанням бойових елементів, спортивні клуби також активно пропонують своїм клієнтам спортивні програми з танцювальними елементами. Всі вони, як правило, проходять під запальну музику і забезпечують потужну кардиотренировки. До таких напрямків насамперед можна віднести капоейру , Що має солідну історію, власну філософію, цілий ряд різновидів, що поєднують в собі в різних пропорціях елементи бою, танцю та акробатики. Показові виступи майстрів капоейри - це незабутнє видовище, що зачаровує.

Зумба-фітнес   занурить вас в латиноамериканські ритми ча-ча-ча, мамби, сальси, бачати, Кумби, Реггетон, каліпсо, афро, Боллівуда, меренги і самби, навчить характерним рухам цих танцювальних напрямків. І все це у форматі фітнес-тренування з гарантованим ефектом схуднення і підтягнутості. Автор програми - латиноамериканський хореограф Бето Перес.

БутіДенс   або як його ще називають «тряска попою» познайомить вас з неймовірно сексуальною культурою африканського танцю. Пластичні рухи, обертання стегнами і животом, удари стегнами, вібрації, вміння однієї сідничної м'язом рухати ізольовано від іншої, а також мистецтво виконувати складний ритмічний малюнок сідницями, ізолюючи верхню частину тулуба від нижньої - ось далеко не повний список того, чому вас навчать БутіДенс. Характерне музичний супровід для такого тренування - самба, реп, R & B або reggae. Серед світових знаменитостей, що займаються бутіденс і використовують її елементи у своїй творчості можна відзначити Шакіру, Бейонсі і Дженіфер Лав Х'юїт.

Яку б з сучасних гібридних фітнес-програм ви не вибрали, пам'ятайте, що для найбільшого ефекту від спорту міняти план тренувань слід раз на 3-4 місяці. Так що не соромтеся експериментувати!

Фото - Яна Підлісна
Автор: Наталя Гришко


 Ходьба як простий спосіб омолодження
 «Гімнастика, фізичні вправи, ходьба повинні міцно увійти в повсякденний побут кожного, хто хоче зберегти працездатність, здоров'я, повноцінне і радісне життя» (Гіппократ).
А ще древні говорили, що «рух це життя», але, на жаль, з кожним роком люди рухаються все менше.


Вранці ми вирушаємо на транспорті на роботу, на роботі більшість з нас сидить, з роботи знову на транспорті, вдома знову сидіння перед екраном телевізора чи монітором комп'ютера.

У вихідні або посиденьки з друзями в кафе, в кращому випадку - театри, або знову все ті ж двоє - телевізор і комп'ютер. У результаті гіподинамія та її наслідки.

На фітнес ходити модно, але у більшості не вистачає сили волі чи коштів.

Вихід з положення простий - ходьба швидким кроком.

Давно відомо, що хороші ходоки живуть довго і мають хорошу фігуру. Спортивна ходьба спалює більше калорій, ніж, наприклад, біг підтюпцем.

Вчені з Університету Альберти в Канаді запросили 128 добровольців ведуть малорухомий спосіб життя, розділили їх на дві групи. Перша група стала тренуватися в тренажерному залі. А друга група зайнялася ходьбою. Всім учасникам експерименту видали крокоміри. Інтенсивність тренувань відкоригували таким чином, щоб кількість витраченої енергії було однаковим в обох групах.

Групі, що займається ходьбою, пропонували збільшувати кількість пройдених кроків, довівши їх поступово до 10000 в день. І до кінця дослідження учасники експерименту проходили до +9221 кроку в день.

У результаті через шість місяців здоров'я займаються ходьбою значно покращився і стало помітно краще, ніж у тієї групи, що займалася фітнесом.

 Ходьба як простий спосіб омолодження


Треба сказати, що вивченням впливу ходьби на організм людини займалися і вчені інших країн. Усі вони прийшли до висновку, що ходьба корисніший для серця, ніж тренування в спортзалі, до того ж люди швидко втягуються в заняття ходьбою і не кидають її так легко, як фітнес.

Починати заняття ходьбою найкраще навесні, влітку, ранньої осені, тоді звиклому до руху людині і зима не стане перешкодою для піших прогулянок.

Для того щоб зберегти здоров'я до похилого віку, схуднути і не втратити гарну поставу, моложавість, слід ходити щодня в хорошому темпі і не менше 30-40 хвилин.

При ходьбі в м'язах, в тому числі і в серцевому, у міру тренованості, вдвічі збільшується кількість відкритих капілярів, а це означає, удвічі скорочується шлях прямування до клітин кисню і поживних речовин.

Люди, що займаються ходьбою, практично ніколи не страждають від склерозу.

Для оздоровчої ходьби фахівці радять відводити по 40-45 хвилин 3 дні на тиждень. Відомо, що вплив тренувального навантаження на організм триває 48 годин. Якщо через дві доби не відновити навантаження, що посилюється ефект пропадає.

Ходити можна вранці або у вечірні години за 1:00 до вечері або через півтора - 2:00 після нього.

У вихідні дні, якщо немає спеки, ходити можна днем ​​за 2:00 до обіду або через 2 години після нього.

 Ходьба як простий спосіб омолодження


При зайнятості і всім нам властивою ліні, для ходьби можна використовувати будь-який відповідний випадок. Наприклад, вирушаючи на роботу, частину шляху можна пройти пішки, вийти з автобуса, тролейбуса, метро раніше на 1-2 зупинки і пройти їх швидким кроком.

Лікарі радять погоджувати ритм рухів з диханням - 4 кроки - вдих, 4 кроки - видих.

Для ходьби можна використовувати сходи, ігноруючи ліфт. Спочатку по сходах потрібно підніматися повільно, поступово прискорюючи підйом, чергуючи проходження одних прольотів в швидкому темпі, інших в повільному.

Швидка ходьба не тільки тренує серце, легені, але й зміцнює нервову систему і імунітет.

У тих, хто багато ходить шкіра довго залишається ніжною, гладкою, квітучою.
Автор: Наталя Алексєєва