Модний експеримент: купила велосипед
 З весняним потеплінням на дороги країни хлинули велосипедисти. Скільки разів, поки тягнешся в автомобільній пробці, кидаєш заздрісні погляди на водіїв «веломашин», які хвацько й вертко просочуються повз автоколони по вузенькій колії між дорогою і узбіччям і ховаються за горизонтом, поки ти просуваєшся лише на півкорпуса стоїть попереду автомобіля. Дивишся їм услід і розумієш: ось вона свобода пересування в міських джунглях! І відразу теплою хвилею відчуваєш спогади з дитинства, коли безтурботно мчиш на своєму «велоконе» з друзями на річку. Вітер в обличчя! І, здається, весь світ належить тобі!

А чому б не повернути все це? Вся прогресивна Європа пересіла на велосипеди. І старий, і молодий, і пересічні клерки, і навіть державні чиновники, не соромлячись, курсують по місту на велосипеді. Влада Амстердама власникам велосипедів навіть виплачують грошові компенсації за те, що останні - не забруднюють навколишнє середовище і не захаращують автотранспортом і без того вузькі вулички голландської столиці.

І хоча нам ще ох як далеко до організованого велоруху з виділеними велодоріжками, світлофорами і цивілізованими велостоянки, я в нинішньому сезоні наважуюся на модний експеримент і купую велосипед. Всього 3 сотні умовних одиниць, і я тримаюся за кермо чудо-агрегату на двох колесах. Та вже, переді мною далеко не та проста «залізяка» з двома педалями, на якій я носилася в дитинстві. Перемикачі швидкостей на кожній ручці керма, що складаються з 21 позиції і невеликий комп'ютер, що видає відразу кілька параметрів мого велоруху, спочатку злегка ставлять мене в безвихідь. Але перекинувши ногу, через досить жорстке сидіння, швидко розбираюся, що до чого.

До речі, щоб уникнути перевантаження м'язів і швидкої стомлюваності під час їзди, висоту сідла необхідно виставити таким чином, щоб в нижньому положенні на педалі нога була випрямлена в коліні. Під час же самої їзди на педалі потрібно тиснути не п'ятами, а подушечками під пальцями ніг. Оптимальне число обертів на хвилину - порядку 80. Щоб уникнути зайвого навантаження на суглоби передачі необхідно підбирати таким чином, щоб кручення не вимагало значних зусиль. Пам'ятайте, що набагато корисніше крутити педалі частіше, ніж крутити їх із зусиллям. Якщо ж на велосипеді немає передач, то на крутих підйомах, краще пройтися пішки.

Отже, розібравшись з перемиканням передач, виїжджаю з двору з гордістю: у мене гірський велосипед, мені будь гірки дарма, і я вся така з себе модна панянка, ведуча здоровий спосіб життя.

Велопрогулянки дійсно частина здорового способу життя. Адже їзда на велосипеді - це різновид аеробного навантаження, яка здатна за умови регулярності справити позитивний вплив не тільки на нашу серцево-судинну систему, а й принести помітний ефект схуднення. А це якраз те, що потрібно до пляжного сезону! Адже навіть при маленькій швидкості руху 9 км / год на годину спалюється порядка185 ккал, а при швидкій їзді зі швидкістю 20 км / год витрати енергії складе вже 540 ккал. До того ж при Велоїздою задіяні самі енергоємні м'язи.

Переваги велопрогулянок перед іншими видами фізичних навантажень полягають у тому, що при русі на велосипеді відсутня травмуючий тиск маси тіла на нижні кінцівки. Крім того, той самий приємний вітерець в обличчя під час велоїзді допомагає терморегуляції і сприяє загартовуванню і накопиченню імунітету.

Можливість колективних велопрогулянок і суміщення їх з корисними поїздками в магазин, для огляду місцевих визначних пам'яток або для виїздів на природу значно збільшує мотивацію і допомагає ненав'язливо і практично непомітно навантажити м'язи в процесі приємного дозвілля.

Проїхавши сяк кілометрів 5 по пересіченій місцевості, відчуваю, як зміцнюються м'язи моїх ніг. До речі, велопрогулянки дуже рекомендовані при варикозному розширенні вен. Адже циклічні обертальні рухи ногами разом з тиском на педалі змушують кров в нижніх кінцівках циркулювати швидше, що в свою чергу є відмінною профілактикою застійних явищ в ногах.

А ще вже на середині шляху я дихаю глибше і частіше, а, значить, всі клітинки мого організму збагачуються киснем, вивільняючись від токсичних летючих речовин.

Від віражів і вивертання від трапляються по дорозі купин і камінчиків, відчуваю легке заколисування. Таким чином, тренується мій вестибулярний апарат. До слова, регулярні велопрогулянки здатні попередити вегетосудинну дистонію.

Але й це ще не всі переваги дружби з велосипедом. Під час велопрогулянок малий таз отримує посилене постачання кров'ю. Правда, вчені побоюються, що при занадто частій їзді на велосипеді може знизитися чутливість в області геніталій. Але зловживати велопрогулянки я не збираюся, тому відкидаю побоювання вчених.

  До того ж їзда на велосипеді є відмінним способом зняти нервову напругу і поліпшити настрій. А ще доведено тими ж вченими, що велопрогулянки здатні поліпшити розумову діяльність і навіть продовжити життя.   Ще б! Від мого будинку до окраїни міста на велосипеді їзди хвилин 5. Коли перетинаєш межу житлового мікрорайону і опиняєшся на стежках заміських посадок дерев, чітко бачиш захід над багатоповерхівками, життя починаєш відчувати по-іншому. Відкривається простір, у погляду з'являється можливість спрямувати вдалину. Таким чином, катаючись на велосипеді, тренується і зір.

Єдине, про що пошкодувала, виїхавши перший раз на велопрогулянку, так це про те, що не взяла з собою воду і про те, що на корпусі мого велосипеда не передбачене кріплення для баклажки. Так що моя порада тим, хто напередодні покупки велосипеда, подбайте про те, щоб такий девайс був на вашому майбутньому велодруге. І ще не відмовляйтеся від дощовика в подарунок. Махнути вам захочеться на новенькому велосипеді подалі, а в дорозі погода може підкинути сюрприз. Приємних і комфортних велопрогулянок!

 Модний експеримент: купила велосипед

Автор: Наталя Гришко


 Данина моді чи рішення проблеми: ультразвукова ліпосакція
 Напередодні літа всі ми замислюємося над станом своєї фігури. У хід йдуть різні прийоми: хтось сідає на жорстку дієту, хтось посилено тренується в спортзалі, а хтось шукає інші способи.

Одним з найпопулярніших способів позбавлення від зайвих жирових відкладень є ультразвукова ліпосакція. Оскільки щорічно все більше число як жінок, так і чоловіків вдається до цього способу, давайте поговоримо про нього детальніше.

Отже, що ж являє собою ліпосакція ультразвуком?

Слово «ліпосакція», напевно, нікому пояснювати непотрібно: з поняттям «жіроотсасиванія» хоча б з чуток знайомі майже все.

Ультразвукова ліпосакція виконується на апараті, який дозволяє направляти і розподіляти ультразвукові хвилі на необхідні ділянки тіла, де знаходяться жирові відкладення. Позитивним моментом використання даного методу є його цілеспрямований вплив, тобто сусідні ділянки не зачіпаються. Ліпосакцію нерідко називають безопераційним методом видалення жиру.

Болі ви не відчуєте ні під час проведення процедури, ні після її закінчення. Зазвичай ультразвук використовують для видалення жирових відкладень в області живота, стегон («галіфе»), талії, сідниць («вушка»).

 Данина моді чи рішення проблеми: ультразвукова ліпосакція


Що відбувається під час процедури?

Ультразвук (тобто акустична хвиля) впливає на жирові клітини, внаслідок чого жир розріджується і виводиться з організму протягом 10 днів після процедури. Оскільки вийшла рідина виводиться з організму природним шляхом, то лікарі рекомендують пити велику кількість води в перші дні після процедури, щоб прискорити цей процес.

До речі, крім знищення жиру, ліпосакція такого виду ще й очищає кров, лімфу, зменшує целюліт, омолоджує організм в цілому і покращує обмінні процеси.

Після однієї процедури обсяги жирової тканини можуть зменшитися на 3-5 см, що, звичайно ж, залежить від індивідуальних особливостей організму людини. Повний курс ліпосакції ультразвуком включає в себе 5-7 процедур з частотою 1 процедура в 7-10 днів.

Ефективність методу обумовлена ​​тим, що на ділянках, які зазнали впливу ультразвуку, жир більше ніколи не з'явиться знову!

 Данина моді чи рішення проблеми: ультразвукова ліпосакція


Як підготуватися до ліпосакції ультразвуком?

По-перше, слід усвідомити, що хірург видаляє тільки самі «вперті» жири: тобто в ідеалі людина, що задумала скористатися послугою ультразвукової ліпосакції, займається спортом, дотримується здорового раціону харчування, а вже ті жири, які не хочуть зникати за допомогою цього, можуть бути видалені лікарем.

Перед тим, як звернутися за послугою, слід проконсультуватися з медиком, чи можна вам піддаватися подібній процедурі. Існує ряд протипоказань для ліпосакції:

• Вагітність і період годування груддю
• Вік до 18 років
• Міома матки
• Наявність відкритих ран та інших пошкоджень шкірного покриву
• Хронічні інфекційні захворювання
• Порушення жирового обміну
• Хронічні захворювання нирок і печінки
• Порушення кровоносної системи
• Розлади в області імунної системи
• Цукровий діабет
  і деякі інші.

Існує і ряд додаткових відносних протипоказань - тобто якщо ви можете віднести до себе що-небудь з додаткового списку, то, можливо, після консультації з медиком, той дозволить зробити цю процедуру. До відносних протипоказань відносять наявність імплантантів, рубців, шрамів і татуювань в зоні впливу, а також прийом нестероїдних протизапальних препаратів або аспірину менш чемза 10 днів до дня проведення процедури.

 Данина моді чи рішення проблеми: ультразвукова ліпосакція


Плюси і мінуси

Слід пам'ятати, що, як і будь-яка інша процедура, ліпосакція ультразвуком має свої плюси і мінуси.

До плюсів можна віднести:

• Рівномірний руйнування жирових клітин;
• Відсутність на шкірі слідів від ін'єкцій та інших дефектів;
• Надання позитивного впливу на організм в цілому (усунення целюліту та ін., Що перелічувалося вище);
• Повну безболісність;
• Відсутність необхідності реабілітації після процедур.

Однак існують і мінуси даної процедури, це:

• Апарат ультразвукової ліпосакції може зробити деякий вплив на внутрішні органи: підшлункову залозу, кишечник та ін .;
• Існує ймовірність зневоднення тканин;
• На оброблюваній ділянці можуть постраждати кровоносні судини і нерви - тобто може виникнути внутрішній опік;
• Може виникнути опік шкірних покривів.

Словом, як і у будь-якої процедури, у ультразвукової ліпосакції знайдеться величезне число як прихильників, так і ворогів. У будь-якому разі не слід йти на поводу ні в тих, ні в інших, ні - тим більше - у модних тенденцій - досліджуйте свій організм, розберіться в тих причинах, які підштовхують вас до даної процедури, порадьтеся з лікарем - і вже тоді прийміть обдумане решеніе.Какім буде цей вибір - вирішувати тільки вам!
Автор: Яна Колосовська