|
Стрункість фігури продовжує залишатися модною, а боротьба за неї актуальною, вже не один десяток років. На щастя, стрункість вже не має на увазі під собою неприродну худорбу, і нинішньому поколінню модниць не потрібно мучити себе голодом, щоб досягти ідеалу, тобто стати блідою, худий, з випирають ключицями, запалих животом і худенькими ручками та ніжками.
Моделі на подіумах зараз також поступово приймають більш жіночний вигляд, адже в цілому ряді країн навіть на законодавчому рівні заборонили використовувати для показу колекцій модного одягу манекенниць з великим дефіцитом маси тіла. У рекламі в останні роки також в основному затребувані жінки з цілком нормальними параметрами, і цьому є навіть наукові обгрунтування: британські вчені начебто з'ясували, що жінка з підтягнутими (але аж ніяк не худими!) Формами на рекламній зображенні провокує купівельний попит куди дієвіше, ніж худа манекенниця.
Але давайте все-таки відрізняти «анорексичне худорбу» від здорової стрункості та спортивної підтягнутості. А мода на таку здорову стрункість, думаю, не пройде вже ніколи.
Та й що може бути красивіше стрункого підтягнутого тіла? Ось тільки шлях до такої стрункості лежить не через голодування і виснажливі дієти, а через здоровий спосіб життя - раціональне харчування, фізичну активність, повноцінний сон. Так, це не прискорений «експрес метод», за тиждень 10 кілограм не скинеш, і дотримуватися правил здорової стрункості потрібно постійно, а й результат такої стрункості буде постійним!
Отже, розглянемо правила стрункої фігури більш докладно, вони прості і не вимагають великих витрат, можливо ви навіть знаєте їх, але в суєті повсякденного життя ми часто забуваємо виконувати самі елементарні дії, які дійсно допоможуть скинути зайві кілограми, додадуть спортивну підтягнутість фігурі, додадуть блиску очам.
Стрункість і харчування
Досить трохи змінити звички, правильно розставити акценти на ті чи інші продукти, і в багатьох випадках вже цього достатньо, щоб поступово скинути зайву вагу і підправити фігуру. Прості принципи здорового харчування зберігають наші нерви, шлунок і не вимагають від нас неймовірних зусиль.
- По-перше, перед сніданком випивайте склянку теплої води, щоб шлунково-кишковий тракт почав працювати.
- По-друге, не відмовляйтеся від сніданку. Це може бути каша, пластівці, салат, сир або яйця. До речі, вівсяна каша покращує колір обличчя, якщо вживати її регулярно. Особливо корисний білковий сніданок, він запускає виробництво норадреналіну, який активізує весь організм.
- Другий сніданок і полуденок також необхідні. Вони дозволять вгамувати голод, і ви не накинетеся на їжу в обід або вечерю. Бажано, щоб перерви між прийомами їжі не перевищували 4:00, а ось порції можуть бути дуже невеликими.
- По-третє, намагайтеся не їсти після 18-19 годин вечора. У всякому разі, між останнім прийомом їжі і сном повинно пройти не менше 2-3 годин. Якщо зголодніли, просто випийте зелений чай з медом. До речі зелений чай (3- 5 чашок на день) має здатність прискорювати метаболізм, що дуже сприяє схудненню, а, крім того, володіє ще цілим рядом корисних якостей. Згідно з дослідженнями, у людей, які п'ють зелений чай 3 рази на день, обмін речовин прискорюється на 4%, тобто ви зможете спалювати зайві 60 калорій в день.
- До продуктів, котрі спалюють жири, відносять грейпфрути, ананаси, помело, апельсини. Ці плоди насичені ефірними маслами і органічними кислотами, які активізують травлення, прискорюють обмін речовин, крім того, мікроелементи в їх складі знижують рівень інсуліну в крові, і таким чином знижують апетит. Відомі жіросжігателі - ківі, кабачки, капуста брокколі.
- У салати обов'язково додавайте селеру - це кращий друг вашої стрункості, в ньому багато клітковини, він багатий корисними речовинами, це: вітаміни А, С, В1, В2, К, PP, мікроелементи - залізо, магній, фосфор, натрій, калій. Селера вважається дієтологами продуктом з негативною калорійністю, тобто організм витрачає більше калорій на те щоб переварити селера, ніж отримує від нього.
- Не відмовляйте собі в улюблених стравах і ласощах, просто не зловживайте їх кількістю, а ще постарайтеся полюбити корисні продукти.
Фізична активність
Рух - це життя, це здоров'я і стрункість. Тіло людини створене для руху, але щоб фігура була красивою і гармонійно розвиненої, рухи повинні бути різноманітними і навантажувати різні групи м'язів. Звичайно, всі ми знаємо про фітнес, в останні роки фітнес-клуби користуються величезною популярністю. Програми в таких клубах включають: заняття в тренажерному залі (з тренером або самостійно), заняття в аеробному залі (уроки різних стилів і напрямків, інтенсивності та складності), ігрові заняття (волейбол, теніс, і ін.) І як доповнення масаж, сауна .
Якщо у вас є можливість відвідувати заняття у фітнес клубі - відмінно, вони, безсумнівно, принесуть багато користі і позитивно позначаться на фігурі. Правда, деякі готові регулярно відвідувати спортзал: занадто швидка життя в сучасному світі, і витрачати один-2:00 для більшості - недозволена розкіш. Але існують і методики, займатися за якими можна і вдома, при цьому забезпечуючи гідний результат, одна з них це «пілатес».
Пілатес часто порівнюють з йогою, загального багато - обидві ці техніки роблять акцент на повільному і плавному виконанні вправ і дихальної гімнастики. Але якщо йога статична, то в пілатес є динаміка, і заняття багатьом здаються більш різноманітними і цікавими. Правда, тут вже, що кому подобається! Йога теж дуже хороша для формування красивої підтягнутою фігури.
Рухи - це не тільки фітнес або заняття за особливою системою. Звичайна ранкова гімнастика, вправи на розтягування, прогулянки швидким кроком, пробіжки, звичайний підйом по сходах, все це - способи урізноманітнити свої рухи.
Пишним способом скинути вагу і придбати стрункість є танці. Притому навіть не особливо важливо які - підійдуть і східні танці, і сучасні фітнес напрямки (зумба, стрип-пластика, боді-балет і т.д.). Танці це один з найкращих варіантів активного фізичного навантаження і в теж час захоплююче заняття, що дає масу позитивних емоцій і підвищує самооцінку.
Буде корисно час від часу міняти вигляд своїх фізичних вправ. Адже існує така залежність - чим довше і більше ви займаєтеся яким-небудь видом фізичної активності, тим більше ваш організм звикає до нього, і ефективність занять знижується, спалюється менше калорій. Якщо ви хочете підвищити швидкість обміну речовин, змініть, хоча б на час, вид фізичних вправ.
Режим сну і відпочинку
Причиною появи зайвих кілограмів може бути банальний недосип. Експериментально підтверджено, повноцінний і здоровий сон тривалістю не менше 8:00, сприяє схудненню. Режим сну прямо впливає на гормональний баланс організму. У недосипають виробляється багато гормону греліну, що відповідає за виникнення почуття голоду, а ось лептину, гормону який передає мозку команду припинити прийом їжі, після того як шлунок вже наповнений, відповідно виробляється менше. Дисбаланс греліну і лептину викликає надмірний апетит і як наслідок - ожиріння. Проведені експерименти показали, якщо лише дві ночі підряд спати на 2-3 години менше звичайного, наш організм почне виробляти на 15% більше греліну і на 15% менше лептину. Тобто мозок отримає сигнал про те, що нам бракує 900 ккал в день, і виникло почуття голоду змусить надолужувати згаяне.
А другий позитивний момент повноцінного тривалого сну - той, що сплячий їсти не просить. Якщо ви вечеряєте, припустимо, в 18 або 19 годин, а в 23 години ще не спите, то організм почне подавати тривожні сигнали: пора перекусити! Ось так і набігають зайві калорії!
Важливий і психологічний аспект. Адже все взаємопов'язане! Якщо ви систематично не висипаєтеся, організм починає працювати на знос і входить в режим постійного стресу, який ми намагаємося заїсти. Встановлено, що 30% людей повніють саме на нервовому грунті.
Отже, не нервуйте, а вже тим більше не нервуйте через те, що знайти бажану стрункість не виходить з наскоку, за короткий термін, або до певної дати. Не варто приносити в жертву стрункості здоров'я! Стрункість, краса і здоров'я - це процес довжиною в ціле життя, але цей процес реальний. Додавайте в свій спосіб життя корисні звички, позбавляйтеся від шкідливих, і солодкі мрії про модну стрункій фігурі обов'язково стануть реальністю.
|
«... Жирних з дитинства звик ненавидіти».
(В.В. Маяковський).
Мало радості бути повною, але і впадати у відчай не варто. Хтось із чоловіків, навпаки любить товстушок. Згадайте хоча б, які гроші платять чоловіки, щоб подивитися на шоу товстушок.
Але, якщо ви вирішили схуднути для себе, то обов'язково задайте собі питання - в ім'я чого? Психологи кажуть, що саме
мотивація
є головним стимулом схуднення, і чим вона значніше, тим вище і триваліший результат.
Наприклад, хтось хоче схуднути до літа, щоб ідеально виглядати в новому купальнику, хтось хоче схуднути, щоб утерти ніс подрузі, комусь стрункість потрібна для кар'єри і хорошої заробітної плати, а хтось робить це заради збереження краси та здоров'я на довгі роки.
Свою мотивацію потрібно завжди тримати в голові, а краще навіть записати і повісити над робочим столом.
Другий пункт програми схуднення -
спостереження
. Перед тим, як почати скидати вагу, потрібно поспостерігати за собою і проаналізувати своє харчова поведінка.
Якщо спробувати відразу відповісти на питання, що ми їли протягом місяця, тижня і навіть дня, рідко хто перерахує всі з'їдені продукти. Тому потрібно взяти аркуш паперу, ручку і протягом тижня спостерігати, що, скільки, і в скільки ви з'їли. Під час спостереження обмежувати себе ні в чому не потрібно, інакше важко буде встановити, що заважає скинути вагу. Після того, як тиждень пройде, потрібно заглибитися в свої записи і проаналізувати, які продукти особливо шкідливі? Отчего можна відмовитися?
Психологи не радять різко відмовлятися від усього, так як може наступити не тільки поганий настрій, а й справжня депресія. Потрібно, особливо на перших порах, обов'язково залишити для себе щось смачне. Наприклад, трохи шоколаду. А, от, жирним, борошняним, консервованим, копченим і солодким захоплюватися не варто. Днем їсти не менше 4-5 разів, але потроху. Не їсти на ніч, тим більше не спустошувати холодильник ночами.
Багато суперечок йде про макаронах. Більшість фахівців схиляються до того, що макаронні страви не дають збільшення у вазі, якщо є їх в міру і якщо самі макарони зроблені з борошна твердого сорту. Зате 100 гр. білого хліба - це вже 200 калорій. Якщо з'їсти 2-3 цукерки або 50 гр. торта, то на талії і стегнах відкладеться 20 грамів жиру. За місяць це вже 600 грамів, а за рік понад 7 кілограмів. Чи варто так страждати через 5-10 хвилин задоволення?
Існує обманний маневр - ви робите вигляд і вселяєте підсвідомості, що ви вже з'їли цей десерт або що вас нудить тільки при одній згадці про солодкий. Досягти цього не складно. Для людей з гарною уявою найпростіше - уявити, що торт кишить хробаками ... Уявили? ... Все ще хочеться?
Одна моя знайома не могла і дня прожити без сирокопченої ковбаси. 2 роки тому вона виявила у своїй улюбленій їжі великий щурячий кіготь. Так більше вона її не їсть, і схудла на 8 кг. Пощастило ж людині ... Тим, кому «не пощастило», доведеться задіяти уяву.
Про спорт знають усі, але не у всіх вистачає сили волі. Тому підійдуть піші прогулянки та велосипедні, наприклад, за містом. Тому як в місті тільки вихлопними газами надихаєшся, та й рух на дорогах в 4-6 рядів не для слабкодухих.
В аптеках продається багато всяких БАДів. Але якщо ви хочете скористатися для схуднення травами, краще самій зробити збір.
-
Збір для відновлення обміну речовин і лікування ожиріння.
Взяти по 1 ст. ложці трави материнки, м'яти перцевої, квіток липи, кори крушини, насіння кропу, перемішати. 1 ст ложку суміші залити 1 склянкою окропу. Наполягати 2:00, приймати по 1/3 склянки 3 рази на день за півгодини до їди. Курс 21 день.
Цей настій виводить з організму всі продукти розпаду, токсини, шлаки, покращує обмінні процеси, сприяє зниженню ваги і закріплює досягнутий результат.
- Для того щоб у процесі схуднення не відвисала шкіра, не з'являлися розтяжки і інші неприємності, фахівці радять приймати
ванни, що розгладжують шкіру.
Наприклад, такі:
• 1 стакан картопляного крохмалю розмішати в 1 літрі кип'яченої води кімнатної температури і вилити у ванну. Температура води у ванні повинна приблизно бути такою ж, як температура вашого тіла, тобто не вище + 37С. Приймати ванну 15 хвилин. Курс 15-20 ванн.
• Хвойна. 1 брикет або 1 ст. ложку хвойного екстракту або 1 літр хвойного настою (2 ст. ложки хвої залити 1 літром окропу, настоювати 1:00) додати у ванну. Приймати 15 хвилин. Курс 15 ванн через день, перерва в 10 днів і повторний курс.
Після душу в шкіру дуже корисно втирати оливкова олія. При регулярному його використання шкіра стає як у юної дівчини.
|
|
|
|
|
|