Десять найкращих кардіо-тренувань
 Чому фахівці наполягають на тому, щоб у кожного з нас були кардіо-навантаження? Та тому що здорове серце дозволяє не тільки покращувати якість життя, але і її тривалість. Часто заняття у фітнес-залах стають малоефективними саме через нестачу хороших кардіо-навантажень.

Фахівці радять в кожне тренування включати кардіо-вправи. Тоді сильне серце дозволить вам ставити будь-які завдання у фітнес-залі. Найбільш ефективними вважаються тренування, в яких, принаймні, 30 хвилин присвячені кардіо-навантажень. Цього часу цілком достатньо, щоб поліпшити функцію серця і перешкодити серцево-сосудітсим проблемам у майбутньому.

То може, настав час переглянути свої звичні відвідування фітнес клубів, обов'язково починаючи заняття в залі кардіо-тренуванні? Залишається тільки вибрати підходящий вид подібної навантаження. Ось невеликий огляд, який допоможе вам зробити вибір:

1. Біг. Це найкраща кардіо-тренування. Біг ефективний у всіх сенсах, до того ж дуже доступний. Вам буде потрібно тільки пара хороших кросівок для бігу: на товстій підошві для зими, і на тонкій - для літа. З обов'язковим супінатором! Якщо взуття невідповідна, то ви будете відчувати болю в колінах і гомілки.

 Десять найкращих кардіо-тренувань


2. Їзда на велосипеді. Відмінне тренування! Звичайно, найкраще - на повітрі. Але взимку або в дощову погоду можна скористатися і велотренажером. Дуже гарне тренування - їзда по горбистій місцевості, їзда в гірку - відмінне тренування серцевого м'яза. До речі, велосипед з декількома швидкостями дозволить вам спочатку не дуже втомлюватися.

 Десять найкращих кардіо-тренувань


3. Еліптичний тренажер.   Якщо ви йдете в спортзал, обов'язково присвятіть якийсь час цього чудового тренажеру, який дозволяє розподіляти навантаження відразу на всі частини тіла. Зараз це один з найбільш популярних тренажерів, він імітує біг, ходьбу в гору, біг в гору, і взагалі відмінно зміцнює серце. Багато заможних людей зараз купують додому не велотренажер, а саме ось такі «машини».

 Десять найкращих кардіо-тренувань


4. Плавання.   Купуйте красивий модний купальник - і ось ви вже мотивовані! А далі - досить просто йти в басейн або на узбережжі, і плавати. Найкраща техніка для кардіо-тренування - брас, до того ж він дає найвищий викид адреналіну. Але й інші техніки можуть бути цілком ефективні, особливо, якщо ви не забуваєте про ноги і працюєте досить інтенсивно. Тепер багато клубів мають басейни, тому розпочати тренування з плавання - дуже здорово!

 Десять найкращих кардіо-тренувань


5. Степ-аеробіка.   Такими заняттями можна займатися і вдома, включивши готовий комплекс вправ по DVD. Це дуже цікавий спосіб слухати хорошу ритмічну музику і в цей же час тренувати серце. Може, тільки ще танці зможуть давати подібний ефект. До того ж, тренування вдома допоможуть заощадити дуже багато часу! Хоча тренування в залі, в хорошій компанії, з професійним інструктором частіше трохи ефективніше.

 Десять найкращих кардіо-тренувань


6. Веслування.   Вид тренувань, звичайно, рідкісний, хоча недооцінювати його не варто. Справа в тому, що зараз вправи в гребному клубі стають престижними, як на Заході. Складність у тому, що без спеціального обладнання не обійтися. Але якщо ви живете поблизу водойми, де є такий клуб, то записатися туди варто. Або спробуйте для початку тренажер, що імітує рухи весляра. Це дуже хороший джерело адреналіну, руки отримують чудову розробку всіх м'язів. Є тренажери, де і ноги теж рухаються разом з руками, і це стає дуже корисною кардіо-навантаженням.

 Десять найкращих кардіо-тренувань


7. Ходьба.   За цю кардіо-тренування можна взятися в будь-який час і практично в будь-якому місці. Єдине, що потрібно враховувати, - це достатня робота рук, якої іноді нехтують. Обов'язково згинайте і розгинати руки під час ходьби і тоді це стане вашою улюбленою кардіо-навантаженням, адже більше нічого не потрібно, а результат ви помітите відразу, у вигляді відмінного травлення, гарного настрою і заряду енергії.

 Десять найкращих кардіо-тренувань


8. Бадмінтон, Гандбол або Рекетбол.   Можна в парі, а можна і однією. Є зали, оснащені для таких тренувань. Тепер ви можете спокійно спробувати такі заняття, оскільки знаєте, що це не просто весело і цікаво, але і ще неймовірно корисно. І це зовсім не нудно стукати об стінку м'ячиком! Тільки обов'язково запасіться захисними окулярами, а то ці маленькі синенькі м'ячики так швидко спочатку відскакують, що буває складно встежити.

 Десять найкращих кардіо-тренувань


9. Бокс.   Відмінне тренування серця і координації руху. А також хороший спосіб схуднути. І бокс, і кік-бокс дають хороше тренування серцевого м'яза. Кік-бокс, крім усього іншого, трохи більше зміцнить ноги. А якщо є проблеми в координації і утримуванні балансу - то найкраще простий класичний бокс. Дуже модна зараз тренування, особливо, для ділових дівчат.

 Десять найкращих кардіо-тренувань


10. Йога.   Хочете вірте, хочете - ні, але деякі практики йоги пропонують досить енергійні навантаження, в яких серце буде битися досить інтенсивно. Наприклад, Ashtanga-йога (аштанга) є прекрасним поєднанням поз йоги та аеробіки. Для таких занять не потрібно ні модного одягу, ні навіть взуття. Спробуйте, проконсультуйтеся з інструктором, можливо, вам підкажуть кілька нескладних вправ.

 Десять найкращих кардіо-тренувань


Але навіть якщо у вас немає достатньо часу на заняття тільки кардіо-вправами, пам'ятайте, що робити сосем нетривалу тренування, все одно краще для вас, ніж не робити нічого. Не бійтеся інтенсивних занять, вони збережуть ваше серце!

Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем.
Автор: Ольга Ларсен


 Як поліпшити метаболізм ... в офісі?
 Як правило, коли ми вирішуємо змінити раціон харчування, режим фізичної активності, нам вдається це дотримуватися. Але тільки не в стінах офісу. Робочий час буває як би викреслено з нашого проекту під назвою «здоровий спосіб життя». Я пропоную використовувати і робочий час на благо свого здоров'я і красивої фігури.

І для цього потрібно, насамперед, зробити так, щоб і в умовах сидячої роботи, висловлюючись мовою космонавтів, «всі системи працювали нормально». Отже, спалюємо калорії і збільшуємо метаболізм ... в офісі.

Правило перше. Частіше вставати . Ви будете сміятися, але вчені підрахували, скільки ми спалюємо калорій, коли встаємо і сідаємо. Хочете вірте, хочете ні, але це близько 36 калорій за середній робочий день. А якщо кількість вставань збільшити? Значить, потрібно використовувати будь-яку можливість, щоб вставати і ходити, навіть при дуже великій завантаженості. А для хорошого травлення необхідно вставати хоча б на 5-10 хвилин в кожній годині.

Правило друге. Використовуйте принципи пасивної тренування.   Ви, звичайно, знаєте, що можна тримати м'язи в тонусі, стоячи в черзі або сидячи в транспорті. Для цього достатньо енергійно напружувати і розслабляти м'язи сідниць і живота. Чому б не робити це на роботі? Це не тільки тренує м'язи, але й прекрасно стимулює метаболізм. Особливо така вправа як часті-часті втягування живота. Правда, відразу після таких вправ можуть з'явитися позиви до спорожнення кишечника, тому будьте готові. А вправи для сідниць, литок, стегон і навіть піхвових м'язів можна робити по 8 повторів, по кілька разів за робочий день.

 Як поліпшити метаболізм ... в офісі?


Правило третє. Перекус - за розкладом.   Заплануйте два перекуси протягом робочого дня. Ніколи не тримайте їжу на робочому столі, навіть один безконтрольний ковток питного йогурту може бути не такий корисний, як здається, якщо він зроблений не вчасно. Тим більше, можна протягом дня дійсно з'їсти дуже багато, якщо постійно бачити перед собою горішки і печива. Перекушуйте завжди в певний час, це допоможе метаболізму. П'ять хвилин перед перекусом пройдіться, потім насолоджуйтеся ланчем. Краще, коли ви їсте, зосередьтеся тільки на їжі, не думайте про роботу, тим більше не продовжуйте працювати. Інакше ви будете просто бездумно отримувати калорії, а не слухати відчуття свого організму.

 Як поліпшити метаболізм ... в офісі?


Правило четверте. Менше стресу . Звичайно, це найскладніше правило. Особливо, якщо ви любите свою роботу і вболіваєте за неї всією душею. Але ось послухайте мій аргумент. Коли організм відчуває стрес, метаболізм сповільнюється, і жирові клітини починають будуватися в області талії і живота. Ні, нам це не потрібно! Тоді робимо дуже проста вправа. Тільки відчули, що починаєте нервувати, візьміть тайм-аут всього на пару хвилин. У цей час зробіть кілька глибоких вдихів і видихів, випряміть спину, зробіть плавні обертання шиєю.

 Як поліпшити метаболізм ... в офісі?


Правило п'яте. Вода з льодом . Питна вода з льодом - фантастичний спосіб не тільки уникнути зневоднення, а й дати справжній імпульс вашому метаболізму. Крім того, вода з льодом допоможе вам спалити додатково 100 калорій на годину. І це притому, що ви сидите і продовжуєте працювати. Хороший трюк?

 Як поліпшити метаболізм ... в офісі?


Правило шосте. Використовуйте ліву руку.   Не поспішайте сміятися. Поспостерігайте за собою, як часто ви використовуєте ліву руку для того, щоб щось дістати, принести, записати? Природно, якщо ви не лівша. Задіюючи однаковою мірою обидві сторони свого тіла, діючи симетрично, ви покращуєте метаболізм, всі процеси всередині організму протікають більш рівно і застійних явищ не виникає. Так що, покладіть в наступний раз тарілку з виноградом зліва від себе, і беріть його лівою рукою.

 Як поліпшити метаболізм ... в офісі?


Правило сьоме. Станьте вегетаріанкою . Ні, я не закликаю вам змінювати свої переконання. Швидше за все, вдома вас чекає чоловік, який обожнює м'ясо, а син вранці любить сосиску. У таких умовах складно протиставити себе сім'ї. А ось на час роботи можна стати вегетаріанкою. Можна не суворої, залишаючи молочні продукти в увазі. Ви думаєте, що не наїстеся овочами? Даремно! Найкращі енерджайзери (продукти, які насичують на тільки калоріями, але й енергією, так необхідної особливо в середині робочого дня) - це горіхи, цитрусові, овочі з клітковиною, хліб з борошна грубого помелу.

 Як поліпшити метаболізм ... в офісі?


Спробуйте ці правила. А якщо ви знаєте ще щось, що допомагає вам не випадати з правил здорового способу життя в офісі, то напишіть в коментарях. Це цікаво!
Автор: Ольга Ларсен