|
Як відомо, в боротьбі із зайвою вагою, як і на війні, всі засоби хороші. Вчені стверджують, що однією дієтою не звільнишся. Втім, не всі хочуть «класти яйця в один кошик», тим більше що дієтологи не дрімають і кожен місяць дають нам поради, як ефективно худнути. У нашому новому огляді новин для всіх бажаючих бути стрункими ми розповімо, яке значення для нормалізації ваги має час обіду, чи допомагають короткі тренування так само, як і довгі, і в чому потрібно спати, щоб швидше позбуватися від жирових відкладень.
Правильний час для обіду
Обід завжди вважався важливим прийомом їжі, а нещодавно вчені з'ясували, що принципове значення має, у скільки людина починає обідати. Нещодавно міжнародна група вчених (фахівці з Університету Тафтса, Університету Мурсії і Бостонської лікарні Brigham та Жіночого госпіталю) провела масштабне дослідження, результати якого були опубліковані у виданні International Journal of Obesity.
Щоб з'ясувати, як час трапези впливає на швидкість схуднення, вчені залучили до експериментів 420 чоловік. Дослідження проводилося протягом 20 тижнів в Іспанії. Випробовуваних розділили на дві групи, попередньо опитавши, у скільки вони зазвичай обідають. Це було зроблено з тією метою, щоб зберегти їх колишній режим харчування, при цьому з'ясувавши, як він впливає на фігуру. Таким чином, в одну групу потрапили люди, які обідають рано (до 15 годин), а в іншу ті, хто звик до більш пізньої полуденної трапези. В іншому раціон учасників і рівень їх фізичної активності не відрізнявся.
У ході експерименту з'ясувалося, що «ранні їдці» худнули значно швидше, ніж учасники, які представляють другу групу. При цьому виявилося, що на швидкість нормалізації ваги впливає лише обід. Ні сніданок, ні вечеря не надають такого вирішального впливу. Навіть ті учасники, які пропускали сніданок або з'їдали дуже мало, але пізно обідали, все одно повільніше позбувалися від зайвих кілограмів.
Паралельно вченим вдалося з'ясувати, що у пізньої групи була знижена чутливість до інсуліну, що, як відомо, є фактором ризику розвитку цукрового діабету.
Автор дослідження Франк Шир зазначає, що це перше масштабне дослідження, в ході якого була доведена взаємозв'язок часу обіду і нормалізації ваги. Таким чином, важливо не тільки те, що ви їсте, але і коли ви це робите. Обідайте раніше!
Як зробити тренування легше і не втратити в ефекті
Ні для кого не секрет, що більшість фітнес-програм щодо позбавлення від зайвої ваги вельми виснажливі. Коли ми чуємо, що хтось тренується по дві години на день, то просто втрачаємо душевні сили. Проте експерти вважають, що схуднути можна і відмовившись від такої радикальної тривалості. 30-секундні вправи не менш ефективні і, при цьому, зрозуміло, набагато легше!
Полегшена програма тренувань - це виконання вправ по півхвилини в кожен "захід". Потім слід 1-3-хвилинна пауза. Після паузи вправу поновлюється.
Інструктора вважають, що три заходи для кожної вправи цілком достатньо. Незважаючи на те, що періоди інтенсивності коротші в порівнянні з традиційними, такі вправи істотно збільшують витривалість, активізують роботу серцево-судинної системи, покращують роботу легенів. А головне - короткі вправи набагато простіше виконувати навіть чисто психологічно. Тренування не виснажують вас, як раніше, тому є сили, бажання і самодисципліна, щоб продовжувати.
По завершенні тренування рекомендується випити чашку зеленого чаю без цукру. Цей напій, як відомо, є дієвим сжигателем жиру.
Піжаму краще зняти
Сомнологи прийшли до висновку, що сон без одягу не тільки більш глибокий і спокійний, але й дієвий проти зайвих кілограмів. Сон без піжами приносить більше користі - це факт.
Справа в тому, що одяг під час сну може спричинити перегрів що порушує природну температуру людського тіла. Це загрожує порушенням вироблення гормонів росту, а також старінням шкіри. Такий сон ніяк не можна назвати здоровим, а стрес, який ви відчуваєте уранці, змушує більше їсти. Переїдання неминуче, і все через якийсь піжами ...
Позбавтеся від гормону стресу - кортизолу, дозвольте тілу відпочити. А головне - ніякого невгамовного апетиту, ніяких зайвих кілограмів. Будьте стрункі і щасливі!
|
Кожна жінка прагне зберегти молодість якими доступними засобами. Все частіше останнім часом представниці прекрасної статі вирішують цю проблему в кабінетах пластичних хірургів. Але чи варто гойдатися ботекса, або того гірше, лягати під ніж, щоб придбати ілюзію омолодження, щоб «здаватися, а не бути»?
Є гарна російська приказка - «бережи честь змолоду», а я б сказала - «бережи здоров'я змолоду». Бо, що посієш те й пожнеш! Переходячи через тридцятирічний рубіж людина, а особливо жінка, повинен більше приділяти уваги своєму здоров'ю. Організму як ніколи потрібна ваша підтримка у вигляді правильних фізичних навантажень. Вони дозволять зберегти м'язовий каркас в тонусі. При цьому здійснюється правильне харчування і кровопостачання тканин шкірних покривів. Так обрітається здоров'я, так продовжується молодість.
Як залишатися молодим
Що ж приводить людину до передчасного старіння? Багато будуть здивовані! Виявляється, це втрата одного з фізичних властивостей нашого організму, яке називається гнучкість. З віком гнучкість ставати менш інтенсивною. Це природний процес. Через це організм слабшає і настає старість. Чи можна відсунути старіння хоча б на кілька десятків років? Звісно так! І я розповім вам як це зробити.
Перевірка на гнучкість
Найкращий час для розвитку гнучкості тіла - 14-16 років. Але якщо ви вже далекі від такого віку, не турбуйтеся, все поправимо. Головне почати щось з цим робити.
Після 30-ти в організмі людини починаються процеси зміни кісткового скелета: твердіють краю суглобових западин, зменшується пластичність зв'язок. Найсильнішою деформації піддається хребет: його хрящі грубіють, стоншуються і змінюють форму. Багато хто вже в молодому віці не можуть толком нахилитися або прогнутися.
Як же перевірити свою гнучкість? Є всього кілька простих тестів дозволяють це зробити швидко і точно. Нахиліться і спробуйте всією площею долонь доторкнутися до підлоги або прогніться назад і постарайтеся побачити середину стіни. Якщо вам ці вправи не даються або виконуються насилу, значить ваш хребет і організм в цілому вже охоплений необоротним процесом старіння. Але порятунок є - це постійні, вправи і ще раз вправи!
Вправи - «розвиваємо гнучкість»
Всі наведені нижче вправи підходять для жінок будь-якого віку і комплекцій. Більшою мірою вони розраховані для початківців. Для їх виконання вам буде потрібно м'яч будь-якого розміру і ваги. Він задіюється у всіх вправах. Початківцям рекомендується робити по 4 повторення кожної вправи, поступово збільшуючи навантаження. Орієнтуйтеся при цьому на свої відчуття і загальний стан здоров'я.
Вправа № 1
Станьте прямо, поставивши ноги на ширині плечей. Руки тримайте в трохи зігнутому положенні перед грудьми. На раз, відводите руки вліво, на два - вправо. Ноги і тулуб при цьому нерухомі. Слідкуйте за диханням. При повороті вдихайте, при поверненні в стійку, видихайте.
Вправа № 2
Встаньте, витягнувши руки прямо над головою. Ноги на ширині плечей. На раз - нахил вперед, на два - повертайтеся у вихідне положення. Тримайте хребет максимально прямо. При нахилі намагайтеся витягнути його вперед якомога сильніше.
Вправа № 3
Прийміть вихідне положення - ноги на ширині плечей. Опустіть руки вниз разом з м'ячем. Починайте обертання тіла разом з руками за годинниковою стрілкою, а потім проти. Рухи нагадують роботу млинових рукавів. Обов'язково дотримуйтеся дихальний ритм.
Вправа № 4
З вихідного положення, робіть пружинисті нахили вперед. При цьому руки відводите назад за голову, як можна далі.
Вправа №5
Станьте прямо. Руками тримайте м'яч на рівні промежини. Підніміть ліву ногу вперед під кутом в 90 градусів і пронесіть її через м'яч. Те ж саме повторіть і з правою ногою. Хребет при цьому тримайте в прямому положенні.
Вправа № 6
Станьте на коліна. Руки витягніть вгору. Тримайте поставу. Повільно прогинається в попереку, відводячи руки назад за голову.
Вправа №7
Сядьте на сідниці поудобней, витягнувши ноги вперед. Хребет тримайте в прямому положенні. На раз - підніміть ліву ногу і пронесіть під нею м'яч, переклавши його з однієї руки в іншу. Виконай ті теж саме з іншою ногою.
Вправа № 8
Ляжте на живіт. Витягніть руки вперед. М'яч затисніть між стопами. На рахунок раз - одночасно піднімайте вгору руки і ноги. На рахунок дві повертайтеся у вихідне положення.
Ці вісім вправ в основному спрямовані на опрацювання вашого хребта, на посилення його гнучкості. Вони дозволять привести м'язовий каркас тіла в тонус. Але це не межа, а тільки початок великої роботи. Я рекомендую вам вибрати який-небудь вид гімнастики або йоги і почати спеціалізовані тренування. Головне не лінуватися - ваше здоров'я і молодість тільки у ваших руках!
|
|
|
|
|
|