Фітнес і ваш менструальний цикл
 Місячний цикл жінки впливає на настрій, стан шкіри і волосся, фізичні кондиції. Складіть свій план тренування в залежності від того, в якій фазі знаходиться ваш менструальний цикл.

Не всі жінки страждають від гормональних «злетів і падінь», але медики вважають, що 85% жінок дітородного віку помічають зміни свого менструального циклу.

Скептично налаштовані дівчата вважають, що наші перепади настрою протягом циклу, горезвісний ПМС - це все вигадки і виправдання своєї ліні або апатії. Але ті, хто пильно спостерігає за змінами у своєму організмі, не сумніваються, що щомісяця в нашому організмі відбуваються грандіозні зміни. І ці зміни - явище об'єктивне. Навіть скептики не зможуть сперечатися з вимірами пульсу, температури тіла, кров'яного тиску. А уважні жінки спостерігають і більш тонкі зміни в настрої, стані шкіри, волосся, нігтів, харчових перевагах.

Причина в гормонах, які впливають майже на всі сторони нашого життя. У першу чергу, мова йде про двох основних жіночих гормонах: естроген і прогестерон.

Фахівці з фітнесу розрізняють чотири основні фази менструального циклу. Ці 4 фази є в кожному циклі, незалежно від його довжини, будь то 24 дня або 36 днів. Відповідно, у кожної з нас ці 4 фази мають свою довжину. Але обчислити це не складно. Досить спостерігати за собою, вести щоденник, в якому відзначати зміни температури тіла, власні відчуття. І вже через 3 місяці таких спостережень ви будете знати про себе набагато більше. Зараз є можливість і заміряти гормональний фон кілька разів на місяць, щоб остаточно з'ясувати індивідуальну тривалість кожної фази.

Далі - коротке керівництво, які види фітнесу вибрати в кожну з чотирьох фаз місячного циклу, щоб залишатися в гармонії і бути здоровими. Для прикладу береться «класичний» 28-денний цикл.

Фаза 1. Критичні дні
Дні циклу: 1-5 (7)

 Фітнес і ваш менструальний цикл


Гормони.   Рівень прогестерону і естрогену на найнижчому рівні. Рівень гормону серотоніну нижче в цій фазі, а серотонін - основний гормон, що допомагає відчувати себе добре. Але хороша новина в тому, що фізичні вправи підвищують рівень серотоніну природним чином, тому повністю відмовлятися від фітнесу не варто. Підійде помірне фізичне навантаження.

Самопочуття.   У цій фазі деякі відчувають судоми, фізичні вправи даються важче, ніж зазвичай, втома зростає, рівень енергії нижче. Але повна відмова від фізичних вправ тільки посилить самопочуття.

Фітнес.   Показані силові тренування, але без максимального напруження. Зараз у вас високий больовий поріг і короткий час відновлення. Є можливість руйнувати жири і нарощувати м'язову масу. Однак слід дотримуватися обережності, тому що зараз ви більш схильні до травм. Силові тренування можуть включати 2-3 підходи, і починайте поступово збільшувати навантаження і вага обважнювачів.

Фаза 2. Фолікулярна
Дні циклу: 6 (8) -13

 Фітнес і ваш менструальний цикл


Рівень гормонів.   Гормони ростуть, і це забезпечує гарну працездатність. Рівень естрогену підвищується трохи швидше прогестерону. Взагалі, це найбільш збалансований гормональний етап.

Самопочуття. Більшість жінок відчувають себе добре і енергійно.

Фітнес.   Рекомендуються кардіо-навантаження, можна також використовувати заняття з гирями і гантелями. Естроген допомагає м'язам поглинати глюкозу краще, даючи вам багато енергії і гарне самопочуття. Зараз саме час для дуже складних і інтенсивних тренувань. У цей період ви зможете побачити реальні результати від фітнесу, тому не лінуйтеся і навантажуйте себе по максимуму.

Фаза 3. Овуляція
Дні циклу: 14-15

 Фітнес і ваш менструальний цикл


Рівень гормонів.   Рівень естрогенів на максимумі, а прогестерон наближається до найвищої оцінці.

Фітнес.   Йога, пілатес, танці. Можна продовжувати помірну силове навантаження, щоб будувати м'язову масу. Естроген зараз на найвищому рівні, це змушує вас почувати себе в гармонії зі своїм тілом, відчувати прилив жіночності і впевненості в собі. І найкраще будуть виходити вправи, спрямовані на гнучкість, гарну поставу - типово жіночі види фітнесу.

Фаза 4. Лютеиновая фаза, включаючи ПМС
Дні циклу: 16-28

 Фітнес і ваш менструальний цикл


Рівень гормонів.   Прогестерон на максимумі, естроген починає знижуватися. Рівень серотоніну дуже низький, це робить настрій нестійким, навіть плаксивим.

Фітнес.   Показані помірні фізичні навантаження. Спробуйте заняття в групі. Ваш організм зараз не може ефективно розщеплювати жири для отримання енергії. Прогестерон не дозволяє сильно худнути. В результаті ви можете відчувати приріст ваги на 2-5 кг, тіло роздувається як кулька. Ризик травм високий, суглоби повинні бути під пильною увагою, вони зараз малорухливі.

Живлення. Особливо важливо зараз обмежувати солодке, тому що цукор з легкістю осідає у вигляді жиру, спалювання жиру недостатнє в ці дні, особливо в останні дні фази. У цю фазу може зростати рівень цукру в крові - стежте за правильним харчуванням, щоб не провокувати діабет.

ПМС (передменструальний синдром)
Дні циклу: 21-28

Деякі жінки починають відчувати ПМС за 2 тижні до критичних днів, але більшість відчувають передменструальний синдром в останні 3-7 днів циклу. У цей період худнуть дівчини засмучуються найбільше, бо не бачать результатів своїх зусиль. Іноді навпаки, жінки навіть роздуваються на пару кілограмів, що супроводжується набряками, здуттям і іншими неприємними симптомами. Медики розрізняють близько 200 симптомів ПМС (!), Від головних болів і втоми до зміни лібідо і розумової діяльності.

Фітнес.   Іноді тренери навіть радять пропускати фітнес в дні ПМС, якщо стан занадто розбите і погане. Слід уникати стрибків. Силове навантаження - помірна, що включає в себе 1-2 підходи вправ (присідання, віджимання, випади, прес). У порівнянні усіма фазами циклу, в цю фазу інтенсивність тренувань повинна бути найменшою.

Збалансувати гормональні зміни допомагає контроль над стресом і дихальні вправи.
Автор: Василина Кузіна


 Міфи схуднення
 Сьогодні ми розповімо про популярних методах і засобах для схуднення, які, на жаль ... не допомагають.

Корисний - не означає сприяючий схудненню

Зелена кава сьогодні позиціонується як продукт, що сприяє схудненню, однак дієтологи стверджують, що це просто комерційна виверт, сприяюча продажу нового для нашого ринку товару. Останній, до речі, відрізняється досить високою ціною. Але чи варто витрачати гроші на зелену каву, якщо звичайну каву лише незначно поступається йому за властивостями? .. Причому, до схуднення зелений кави не має ніякого відношення. У ньому справді міститься понад 300 біологічно активних речовин (у тому числі антиоксиданти), однак це лише доводить, що кава корисна, але ніяк не сприяє позбавленню від зайвих кілограмів.

Будь кава хороша в обмежених кількостях. Фахівці Гарвардського і Стенфордського університетів довели його користь, проте слід бути обережними з дозою. Передозування кофеїном погіршить ваше самопочуття.

 Міфи схуднення


Вчені назвали дієту по групі крові марною

Канадські вчені довели, що така популярна дієта, як дієта по групі крові, абсолютно марна. І якщо ви сподіваєтеся схуднути з її допомогою, вам краще відмовитися від марних сподівань і вдатися до більш дієвих методів - зайнятися фітнесом і знизити калорійність раціону.

Вчені з Університету задіяли у своєму дослідженні +1455 чоловік, які дотримувалися дієти по групі крові. Виявилося, що поставлених цілей прихильникам даного типу харчування досягти не вдалося, зате з'явилися проблеми з метаболізмом і серцево-судинною системою.

Відзначимо, що дієта по групі крові стала набирати популярність після того, як світ побачила книга Пітера д'Адамо «Харчуватися правильно - по групі крові». Автор вважає, що в залежності від групи крові люди по-різному засвоюють їжу. На цій основі й розроблялися рекомендації щодо складання щоденного меню.

 Міфи схуднення


Замерзаємо, але не худнемо

Раніше вважалося, що низька температура сприяє схудненню. Мовляв, коли людина замерзає, він починає більше рухатися, і зайві кілограми йдуть. Проте британські вчені виявили, що для більшості людей ця закономірність не працює.

На прикладі 100000 британців з'ясувалося, що рідше всіх ожирінням страждають люди, в чиїх будинках і квартирах висока температура - плюс 25 градусів Цельсія і вище. З числа учасників з надмірною вагою практично всі живуть в прохолодній обстановці - нижче 20 градусів.

Всім відомо, що європейці намагаються економити на опаленні. До того ж, вважається, що жити і спати в прохолоді корисно для здоров'я. З одного боку це дійсно так - холод жене людей з будинку в спортивні зали, на вечірки та інші види активності. І, дійсно, організм витрачає багато енергії на обігрів тіла, якщо йому холодно. Однак навіть ці втрати непорівнянні з тим, скільки їдять і п'ють люди, які постійно намагаються зігрітися. Холод жене їх на кухню, де вони споживають калорійні страви та напої, постійно п'ють гарячий чай з цукром і солодощами і т.д. Так що користь для фігури холоду повністю перекривається прагненням зігрітися за допомогою їжі. Дієтологи рекомендують не економити на опаленні. Це дозволить знизити апетит і уникнути зайвої ваги.
Автор: Марина Тумовская