Крути педалі: в чому користь велосипедних прогулянок?
 Кому хочеться витрачати дорогоцінні літні дні на перебування в чотирьох стінах, навіть якщо це новомодний фітнес-клуб? Зараз душа і тіло вимагають якомога більше часу проводити на свіжому повітрі. Прекрасною можливістю поєднати приємне з корисним є велосипедні прогулянки, але яку користь вони таять в собі? Давайте познайомимося ближче з позитивними моментами для жіночого організму, які таїть в собі дружба з велосипедом:

• підвищення витривалості мищц

Їзда на двоколісному «коні» будується на контрастах: м'язи ніг поперемінно то скорочуються, то розслабляються, що найкращим чином впливає на їх загартування і формування красивого рельєфу. Крім того, ризик перенапружити м'язовий апарат і суглоби, катаючись на велосипеді, мінімальний на відміну від бігу та фітнесу.

• аеробне навантаження на легені

Тривалий променад упереміш із знаходженням на свіжому повітрі - прекрасна можливість змусити працювати легені, навіть якщо ви рухаєтеся з мінімальною швидкістю. Збагачена киснем кров починає активніше живити клітини мозку, печінки, серця та інших органів. Як результат - прекрасне самопочуття і відмінний зовнішній вигляд.

 Крути педалі: в чому користь велосипедних прогулянок?


• зміцнення серця і судин

Ті, хто вибирає велосипед як фізичних навантажень, на 50% знижують ризик заробити інфаркт. Серед позитивної дії на магістралі життя, судини, варто відзначити запобігання розвитку варикозу і вегетосудинної дистонії. До речі, у випадку другого захворювання можливо навіть повне зцілення в сукупності з виконанням рекомендацією лікаря.

• можливість скинути вагу

Хороша новина для всіх бажаючих знайти стрункі форми: велосипедні прогулянки спалюють значну кількість жирів, особливо в області стегон. Єдиний нюанс - щоденні тренування повинні бути тривалістю від 45 хвилин. Додайте до цього збалансоване низькокалорійне харчування, і результат вас незабаром приємно здивує.

 Крути педалі: в чому користь велосипедних прогулянок?


• «перезавантаження» нервової системи

Велосипед - ваш вірний друг у набутті душевного спокою та рівноваги. Судіть самі: управління двоколісним транспортом допоможе відволіктися від проблем, життєвих негараздів і нав'язливих дум, поліпшити настрій, отримати величезний заряд оптимізму і прилив сил.

• профілактика розвитку короткозорості

Прогулянки на велосипеді благотворно діють навіть на очну м'яз. Справа в тому, що направляючи свій погляд вдалину, ви мимоволі фокусируете його на предметах, розташованих далеко від вас. Подібна тренування якраз і знижує ймовірність розвитку короткозорості.

 Крути педалі: в чому користь велосипедних прогулянок?


• підвищення імунітету

Регулярно крутячи педалі на свіжому повітрі, організм віддячить вам міцним імунітетом і дозволить з легкістю перенести сезон застуд. Ще б пак: за статистикою ті, хто воліє лежання на дивані активний відпочинок, на 70% рідше хворіють в холодну пору року.

Зрозуміло, велосипедні прогулянки принесуть користь лише тоді, коли будуть дотримані всі правила безпеки до управління залізним другом. Тому будьте уважні до правил дорожнього руху, стежте за транспортним потоком, самі не створюйте загрозу для пасажирів і, звичайно ж, завжди надягайте захисний шолом, а по можливості - налокітники та наколінники. Регулярно перевіряйте свій двоколісний транспорт на предмет несправностей і відразу ж приводите їх у належний стан при виявленні.

Подібні нехитрі заходи допоможуть не тільки зберегти вам здоров'я, але і значно примножити його. Не пропустіть золоті теплі деньки, щоб стати ще красивіше, поліпшити самопочуття і отримати свою порцію лагідного літнього сонця, яке прихильно до нас так недовго! Тим більше що спосіб переміщення обраний дуже і дуже приємний.
Автор: Анна Ходченкова


 Фітнес в критичні дні: що можна і що не можна?
 Проблема не тільки в тому, щоб залишити білизну і одяг чистими. Важливо зробити все, щоб не нашкодити своєму жіночому організму і правильно скористатися тими особливостями стану, які нам дають критичні дні.

Вправам «так! »

Сучасні лікарі і фітнес-тренери не схильні забороняти відвідування спортзалу під час критичних днів. Розумна фізична активність навіть показана, оскільки дозволяє пом'якшити деякі симптоми, що супроводжують менструацію: такі як тривога, втома, головний біль, болі в попереку, спазми, судоми, здуття живота.

Йога

Що можна.
  Дихальні техніки і релаксація вітаються. Це знімає напругу, стрес, збільшує приплив крові і кисню, заспокоює нервову систему. Більшість асан підходять для періоду менструації. В арсеналі йоги є навіть асани, що полегшують менструальні болі. Наприклад, це:

- Поза кобри. Дуже проста вправа, тонізуючу м'язи матки, що полегшує болі в попереку. Поза кобри надає загальне розслаблюючу дію і знімає напругу. Як правило, ця поза входить в комплекс розминки, з неї починають заняття. А під час менструації розминкою варто обмежитися. Підніматися від підлоги в позу кобри слід на вдиху, а виходити - на видиху. Затримуватися в позі на 30 секунд. Повторювати 5 разів.

 Фітнес в критичні дні: що можна і що не можна?


- Поза півмісяця.   Ця поза показана не тільки від менструальних болів. Її рекомендується виконувати при гастриті, розладі шлунка, остеопорозі. Поза зміцнює м'язи живота, розтягує підколінні сухожилля, покращує координацію. Повторювати позу слід кілька разів для однієї й іншої ноги.

 Фітнес в критичні дні: що можна і що не можна?


- Поза лука. Вважається, що ця асана - для просунутих. Але слід спробувати зробити цю вправу, оскільки воно, мабуть, одне з найефективніших від менструальних болів. Правда, якщо ви страждаєте болями в спині - то ця асана протипоказана. Тримати позу лука слід не менше 20 секунд. І якщо відчуваєте дискомфорт - то краще відмовитися від виконання цієї вправи.

 Фітнес в критичні дні: що можна і що не можна?


Серед рекомендованих поз також поза верблюда, пози рибки. А головне при виборі асан - просто дотримуватися загальної рекомендації: під час менструації не робіть поз, в яких голова ближче до підлоги, ніж тіло.

Що не можна. Йога в цілому безпечна в критичні дні, але є винятки. Це інтенсивна йога і так звані «перевернуті пози». До перевернутим відносяться будь стійки на голові, пози з опорою на плечах, а також «плуг». Перевернуті пози призводять до великого тиску в кровоносних судинах, через що рясність кровотеч зростає, і як наслідок - збільшуються судоми.

 Фітнес в критичні дні: що можна і що не можна?


Аеробіка

Що можна.
Якщо ви ходите на аеробіку, то критичні дні - не привід переривати заняття. Аеробіка - один з видів фітнесу, який показаний в ці дні. Ці вправи піднімають настрій, налаштовують на оптимізм, позбавляють від судом. Хороше доповнення - музика. Є думка, що музика допомагає відволікатися від больових відчуттів, і її взагалі потрібно слухати більше в період хворобливих менструацій.

Що не можна. Під забороною аеробіка високої інтенсивності - це комплекси вправ, що вимагають дуже великої напруги. Такі заняття тільки погіршать неприємні симптоми критичних днів.

Біг

Що можна.
  Любителькам бігу доведеться багато від чого відмовитися. Але якщо ви займаєтеся джоггингом на відкритому повітрі - то не пропускайте тренування, просто перейдіть на швидку ходьбу або біг підтюпцем. Свіже повітря полегшує будь-які болі. Кардіо-навантаження навіть низької інтенсивності (ходьба) допомагають тілу виділяти ендорфіни, які блокують сигнали болю, що дозволяє відчувати себе добре.

Що не можна.   Не рекомендується біг. Є дослідження, яке підтверджує, що у жінок-спортсменок, які не припиняли інтенсивні тренування під час менструацій, - більш високий ризик травм. Під час менструації особливо уразливі суглоби, тому не навантажуйте їх тренуваннями, які за інших Днями безпечні.

 Фітнес в критичні дні: що можна і що не можна?


Танці

Що можна.
Будь танці стануть вашими рятівниками в ці дні. Про благотворний вплив музики ви вже в курсі. А танцювальні рухи позбавлять від судом. Розтягнення м'язів живота - часта навантаження в танцях, це благотворно вплине на позбавлення від болів.

Що не можна. Будь-які види танців з елементами акробатики (акробатичний рок-н-рол, брейк-данс), класичний балет.

Плавання

Що можна.
Відмінний вид активності при менструації, оскільки не чинить тиску на суглоби, а допомагає зміцнити м'язи. Опір води також допомагає полегшити судоми, головні болі. Всі хвилювання щодо того, як з'явитися в купальнику під час менструації, - марні. Сучасні гігієнічні тампони дозволяють спокійно займатися плаванням.

Що не можна. Обмежень щодо видів плавання немає. Є тільки рекомендація запастися хорошими гігієнічними тампонами і надягати темний купальник.

 Фітнес в критичні дні: що можна і що не можна?


Зумба

Що можна.
  Нагадаємо, що зумба - це мікс латино-американського танцю і хорошого тренування. «Фітнес-вечірка», - так іноді називають Зумбо. Шкоди від Зумбо під час менструації немає. Розтягнення м'язів і танцювальні рухи допомагають полегшити спазми.

Що не можна. Під час критичних днів краще відмовитися від вправ високої інтенсивності - це коли вам настільки важко дихати, що ви навіть не можете перекинутися парою фраз з колегами з танцювального класу. Пульс не повинен бути занадто прискореним: якщо ви відчуваєте глухі удари в грудях - терміново припиняйте інтенсивне тренування, переходьте на свій ритм. Інше обмеження - на вправи, при яких ви позбавлені опори: хоча б одна нога повинна бути на землі. Не можна забувати про воду. Збільште її споживання під час тренування, тому що її недолік призведе до судом. Не носіть одяг, який буде приводити до перегріву, тілу потрібно дихати.

І головна порада:

Слухайте себе, свій організм. Він першим підкаже, що ви щось робите неправильно. Будьте уважні до таких сигналів як запаморочення, біль у грудях, задишка, головні болі, набряки в литках. Як тільки відчуєте один з цих знаків - переходьте на заспокійливі руху і припиняйте тренування. При дуже сильних менструальних болях - просто зосередьтеся на спокійних вправах для м'язів живота, а суглоби і серцевий ритм повинні залишатися в спокої.
Автор: Юлія Шестакова