Фітнес в 20, 30, 40, 50 ...
 Ви, нарешті, вирішили почати тренуватися. І правильно кажуть, що це ніколи не пізно. Вірно також і те, що якщо ви все життя бігали по кілька кілометрів у день, то і після 45-и для вас не буде становити праці Щорання інтенсивна пробіжка. А якщо немає? А якщо ні - то починати потрібно з того, що найбільше відповідає вашому віку і особливостям вашого організму.

Ця невелика добірка розповість, які види навантажень найбільше підходять для різного віку. А ви можете вибрати щось для себе, якщо поки перебуваєте в роздумах, з чого ж почати.


ФІТНЕС У 20. Це найкращий час для формування звички займатися спортом. Відкриті всі шляхи, бо сил предостатньо, і для 20-річних найлегше запропонувати різні типи активностей. Тому вибирайте серцем, тілу начебто поки все по плечу!

- Латиноамериканські танці.   Цей вид активності об'єднує гарячі танцювальні рухи і фантастичну музику, а серце калатає як від степ-аеробіки. І все це за 45-хвилинний урок! Це весело, хоча і втомлює. Але в 20 ви не будете втомлюватися.

- Еліптичні тренажери.   Навіть у 20 вимагається кардіонагрузку, краще всього, якщо це будуть вправу по 20-30 хвилин, чотири рази на тиждень. Як правило, ми отримуємо таке навантаження, просто, якщо робимо зарядку і досить ходимо пішки. Але якщо ні, якщо ваш спосіб життя «автомобіль-робота-автомобіль-дім», то доведеться витратиться на заняття у фітнес-залі.

 Фітнес в 20, 30, 40, 50 ...


- Силові вправи.   Саме вік для тренування і зміцнення м'язів різних груп. Почати можна досить інтенсивно: три рази на тиждень. У 20 ще можна «ліпити» фігуру. Якщо вам здається, що навантаження недостатньо, то збільшуйте тренування до 5 разів на тиждень.

- Біг.   Коліна й щиколотки в хорошій кондиції, можна бігати часто і по багато. Якщо кардіо-тренажери для вас нудні, то біг - найкраща кардіо-тренування.

 Фітнес в 20, 30, 40, 50 ...


- Йога.   Якщо вам подобаються вправи на гнучкість, а також необхідно знімати стрес, то сміливо записуйтеся на йогу. Почніть з 2 разів на тиждень. Можна купити відео-уроки на DVD і почати займатися вдома.

- Степ-аеробіка.   Ви будете здивовані, але лише раз на тиждень подібних занять дадуть вам достатнє навантаження. Правда, багато дівчат, захоплені степ-аеробікою, кажуть, що дуже багато залежить від тренера. Тому, перед початком занять попитайте відгуки завсідників.

- Кікбоксинг.   Це для дівчат спортивних і дуже активних. А також для тих, хто не мислить себе без спорту. Результат? Відмінні сідниці, витривалість, гнучкість. Ви будете постійно відчувати кураж і станете більш впевненою в собі. А додаткова кардіо-тренування вам не буде потрібно, тому що кікбоксинг в себе включає це.

 Фітнес в 20, 30, 40, 50 ...ФІТНЕС У 30.   Якщо вам зараз 30 і ви вирішили почати займатися, то зробили правильно. У цьому віці нам вже потрібна додаткова енергетичне підживлення, необхідно тренувати витривалість, а також починаються коливання ваги, тому фітнес потрібен, щоб тримати вагу в нормі. Почніть з якогось незвичайного заняття, тоді інтерес до спорту довго не згасне. Ось деякі ідеї для 30-річних:

- Йога.   Ця універсальна тренування, оскільки для кожного віку може запропонувати свої особливості. Якщо у вас вже є сім'я, то можливість знімати стрес і розслаблятися від жвавої сімейного життя та роботи особливо можуть залучити. Оптимальний режим занять йогою для початківців - 2 рази на тиждень.

 Фітнес в 20, 30, 40, 50 ...


- Біг.   Якщо ви почали бігати вперше тільки в 30 років, то саме час звернути увагу на біг на більш довгі дистанції. Як щодо міні-марафону? Суглоби вам поки не нагадують про себе, а тривалі неквапливі пробіжки допоможуть тренувати витривалість і тримати тіло в тонусі. Щоб коліна й щиколотки не хворіли, зверніть особливу увагу на якість взуття для бігу.

- Їзда на велосипеді.   Якщо біг діє на суглоби досить жорстко для вас, то можна замінити його велопрогулянки. Одна з найкращих кардиотренировок, між іншим. А якщо немає поблизу лесопрака, то велотренажер - непоганий замінник.

 Фітнес в 20, 30, 40, 50 ...


- Силові вправи.   Вони допоможуть і після 30 зберегти дівочу постать. Обов'язкові навантаження для стегон, сідниць, верхньої частини рук. Хоча якщо ви вже народжували, то повернути фігуру 18-річної неможливо, давайте будемо чесні з собою. Крім того, будемо також чесні і в тому, що немає таких вправ, які відразу прибирають жир з живота або зганяють жирові відкладення. Тільки в комплексі з правильним харчуванням (їжа з низьким вмістом жирів і високим вмістом клітковини) і правильним способом життя можна досягти результатів.

- Командні види спорту.   Відмінний спосіб продовжити молодість і отримувати задоволення не тільки від руху, а й від спілкування. Якщо у вашому місті немає подібних секцій для дорослих, зберіть подруг і спробуйте займатися хоча б раз на тиждень. Можна орендувати зал на годину-півтори на тиждень. А якщо візьмете з собою дітей - то відкриєте для себе прекрасний вид фітнесу, поєднаний з позитивними емоціями і зарядом енергії.

 Фітнес в 20, 30, 40, 50 ...ФІТНЕС У 40 . Головне у віці 40 - не зупинятися у своєму бажанні почати займатися, і не зменшувати темпу з часом. Саме час - для тренувань серця. А кількість часу, який ви витрачаєте на себе в спортзалі, потрібно тільки поступово збільшувати. Тому вибирати навантаження треба не занадто інтенсивні, але досить тривалі.

- Плавання.   Толк буде, якщо ходити в басейн чотири або п'ять разів на тиждень. Це відмінна кардіонагрузку, без катування суглобів. Не зайвим буде іноді чергувати плавання з аква-аеробікою, а також іноді попрактикувати зимове плавання.

 Фітнес в 20, 30, 40, 50 ...


- Силові навантаження.   Після 40 ні про яке бодібілдингу мови не йде. Навіть не плануйте, що зможете «побудувати» сексуальне тіло на тренажерах. У 40 такі заняття лише допомагають зберігати тіло в тонусі і тримати його в потрібному обсязі. Використовуйте малу вагу, обов'язково знайдіть фахівця, який покаже, як правильно виконувати вправи.

- Йога.   Універсальна і улюблена багатьма жінками йога дуже корисна для збереження гнучкості і тонусу. І це всього за 2 заняття на тиждень!

- Вправи для зміцнення спини.   У 40 це стає актуальним для більшості жінок. Для того щоб зберегти поставу і позбутися від болю, потрібно зміцнювати м'язи спини, тому включіть вправи на спину в свої силові тренування (якщо ви такими користуєтеся), або виділяйте час на них протягом тижня. Тільки порадьтеся з фахівцем, щоб не отримати травму спини.

 Фітнес в 20, 30, 40, 50 ...


- Біг, а краще ходьба.   Якщо любите бігати, то тільки підтюпцем. Але найкраще - ходьба.

- Велотренування.   Це може бути не тільки відмінною кардіонагрузку, але і буде постійно тримати в тонусі ноги (профілактика целюліту), а також спину (теж характерна проблема для жінок після 40).


ФІТНЕС У 50 . Здивовані, що можна почати займатися в 50? Значить, вам ще немає 50-и. Тому що жінки цього віку дуже люблять рухатися. Тільки мало собі цього дозволяють. А треба більше! Фітнес-цілі вже зовсім інші - це просто активність. Будь-яка, а особливо та, яка приносить насолоду. А підійдуть будь-які тренування, тільки їх треба трохи скорегувати.

 Фітнес в 20, 30, 40, 50 ...


- Плавання.   Чотири-п'ять разів на тиждень по 20-30 хвилин плавати в невисокому темпі, так, як подобається, просто як відпочинок. Але насправді можна отримати дуже гарне тренування серця і організму в цілому.

- Тай Чи.   Будь-яка китайська гімнастика в цьому віці додасть гнучкості тілу, не навантажуючи при цьому суглобів та м'язів. Не дарма в Китаї та Японії не соромно для літніх виходити на відкрите повітря і робити протягом дня цю гімнастику. Доведено також, що китайська гімнастика тримає в тонусі не тільки тіло, а й мозок.

- Силові вправи. У 50 вони показані, тільки, звичайно, не для накачування м'язів, а для тонусу. Мала вага, особистий тренер, особливу увагу на спину - ось основні пункти вашої уваги в силових тренуваннях.

 Фітнес в 20, 30, 40, 50 ...


- Йога.   Її не можна не згадати, вона підходить будь-якому віку!

- Ходьба.   5 днів на тиждень ходите по півгодини. Досить швидко, щоб дихання трохи збивалося. З цього почати може кожен!

- Вправи для спини.   Це дуже важливо. Ви знаєте, що майже 90% літніх людей відчувають біль в спині. А основні причини цих болів - зайва вага і відсутність фізичної активності. Але головне - порадьтеся з фахівцем у виборі хороших вправ.


Сподіваюся, у вас є і свої рекомендації, з чого краще почати в будь-якому віці. Напишіть про це в коментарях. Це цікаво, з чого вирішили почати ви.
Автор: Ольга Ларсен