Що нам пропонують у боротьбі за гарне тіло?
 Кожен вид спорту і напрям фітнесу постійно бореться за те, щоб збільшити число своїх шанувальників, пропонуючи нові модні напрями. Як же не загубитися в цьому нескінченному потоці інформації про науку руху та оздоровлення? Для того щоб вибрати саме те, що необхідно, потрібно постійно бути в курсі всіх існуючих основних тенденцій у фітнесі і тих, що тільки недавно з'явилися, знати їх ключову мету, «спрямованість на фігуру».

Постараємося розібратися в найбільш часто зустрічаються різновидах програм і фітнес тренувань, пропонованих спортивними клубами.

Модне і красиве, непроста в освоєнні і дуже корисне напрямок сучасного фітнесу, це, безумовно, пілатес . Гімнастичні програми пілатеса займають одне з провідних місць за популярністю і відвідуваності. Унікальність методики в тому, що вона націлена на розтяжку і опрацювання глибинних м'язів і суглобів. Це дозволяє розтягнути і зміцнити основні м'язові групи, розвинути гнучкість суглобів, еластичність зв'язок і силову витривалість, надаючи м'яке впливу на тіло і одночасно зміцнюючи його. Програма повністю безпечна, тому що в пілатес немає ударної фізичного навантаження. Цілі у нього інші - зміцнити м'язи, що не нарощуючи обсягу москалів, розвинути гнучкість, грацію, пластику, поліпшити поставу. Заняття спрямоване на підтримку м'язового тонусу, поліпшення м'язового балансу і контролю над тілом. Навантаження низької інтенсивності. Рекомендується для всіх рівнів підготовленості.

Для тих, кому подобається відчувати впевненість у собі та своїх силах, існує чудовий урок тай-бо   - Аеробіка з використанням елементів техніки карате та кік-боксингу. Вона не вчить атакувати, скоріше, призначена для самозахисту.
Спочатку розминка, потім розтяжка. Потім йде головна частина тренування - 10-15 хвилин інтенсивних вправ. Стрибки, різні удари - по "груші" або довільно. Плавні, повільні рухи допомагають відновити дихання. Удари виконуються як в уповільненому кіно, що допомагає засвоїти їх техніку. І під завісу - силові вправи, стрибки, вправи для пресу. Цікаво те, що під кінець завжди прискорюється темп і збільшується навантаження. Достатньо пару разів дійти до повної знемоги - і надалі навчишся розраховувати свої сили.

При складанні графіка тренувань дуже важливо враховувати цілий ряд факторів: вік, рівень фізичної підготовки, наявний досвід занять спортом і наявність захворювань. Так, наприклад, новачкам не варто починати свої заняття з високоінтенсивних кардіо і інтервальних тренувань, оскільки навантаження на організм буде надмірною.

 Що нам пропонують у боротьбі за гарне тіло?


Body Sculpt   - Силовий клас для тренування м'язів всього тіла. Навантаження буде середньої та вище середньої інтенсивності, з використанням гантелей або інших обтяжень вагою приблизно від 2 до 6 кг. Ці тренування прості по координації, розвивають силову витривалість, зміцнюють і надають красиву рельєфність вашим м'язам.

 Що нам пропонують у боротьбі за гарне тіло?
   Не бійтеся, величезних збільшень м'язових обсягів у вас не відбудеться, але гарний рельєф і тонус ви точно придбаєте. Нехитрий тренажер bosu можна використовувати з обох сторін: півсферою вгору або вниз. Вправи на нестійкій поверхні набагато ефективніше звичайних силових занять, оскільки, виконуючи той чи інший рух, вам доводиться ще й утримувати рівновагу, задіюючи дрібні м'язи-стабілізатори. Щоб освоїти bosu, ніякої попередньої підготовки не потрібно. Однак тренажер незвичайний, тому стартове заняття новачкам дається нелегко. Таке тренування зміцнює вестибулярний апарат, розвиває силу і спритність, гнучкість і координацію, покращує поставу. Крім того, цей тренажер застосовується і в інших видах фітнесу, наприклад в пілатес.

Ще одне тренування з використанням незвичайного інвентарю - це Фитболл   - Різновид аеробіки з використанням великого м'яча. Ви виконуєте вправи, сидячи на м'ячі або спираючись об нього. При цьому Ви отримуєте досить високе навантаження і чудовий оздоровчий і зміцнюючий ефект.

Йога   - Перевірена тисячоліттями практика розвитку особистості через фізичне вдосконалення тіла і внутрішньої гармонії. Тренування сприяє нормалізації психоемоційного стану, розвитку сили і гнучкості. Це - практична філософія, заснована на розумінні нашої спільної людської сутності. Заняття йогою розвивають силу, гнучкість, витривалість до фізичних навантажень, підвищують рівень енергії людини, тобто ви починаєте просто добре себе почувати. Підвищується імунітет, поліпшується обмін речовин. Людина стає більш стійким, позбавляється від комплексів, залежно від несприятливих зовнішніх факторів.

Якщо Ви вже вибрали відповідне напрямок фітнесу, в якому хотіли б працювати і розвиватися, встановили найближчі цілі і виділили час для щотижневих тренувань, то не забувайте, що необхідно ще визначитися з тривалістю і частотою занять. Результати проведених досліджень показали, що найбільш оптимальною частотою для початківців є проведення 3-5 занять на тиждень.

 Що нам пропонують у боротьбі за гарне тіло?
 Степ-аеробіка . Вправи розвивають рухливість в суглобах, формують склепіння стопи, тренують рівновагу і дозволяють спалювати велику кількість калорій. Степ-аеробіка чудово покращує фігуру, особливо, форми гомілок, стегон і сідниць. Степ-аеробіка є одним з найшвидших способів зробити собі талію Але головною тренируемой зоною будуть все ж ноги, які стануть стрункими і сильними! Вчені визначили, що годинне заняття зі степ-платформою прирівнюється до швидкого бігу на дистанцію 20 км. Ці тренування сприяють розвитку серцево-судинної та дихальної системи, за рахунок постійного підйому на сходинку збільшується навантаження на м'язи ніг. Організм використовує енергію, що отримується з глюкози крові і жирових запасів організму.

Flex   - Тренування, заснована на методиці "Пілатес", з використанням кращого з досягнень таких програм як: "Фітнес-йога", "Бодібалет", "Калланетік", "Стреччінг" і т.д. Головна особливість Flex - комплексна робота над тілом. Тренування підвищує м'язовий тонус, розвиває гнучкість і координацію, покращує поставу. Замість того щоб качати окремо спину, прес, ноги, на заняттях Flex тренується все тіло разом. Така методика викликає циркуляцію енергії в організмі і її накопичення.

І, звичайно, просто не можна обійти увагою таку унікальну різновид тренування, як аквааеробіка . На сьогоднішній день є безліч жінок, які страждають варикозним розширенням вен або схильністю до цього захворювання. Людям з подібними проблемами категорично заборонені всі види агресивної навантаження. Під подібну характеристику потрапляють і будь-які модифікації наземної аеробіки. А ось акваваріант не тільки не протипоказаний, але і є дуже корисним для ослаблених судин. Вправи на занятті малотравматичні, але при цьому дають навантаження в три рази більше, ніж на суші - за рахунок подолання опору води. Додатково присутній ефект гідромасажу, що корисно для шкіри і при целюліті.

 Що нам пропонують у боротьбі за гарне тіло?


Аквааеробікою можуть займатися як новачки, так і спортсмени, а так само вагітні, літні й ті, хто має порушення опорно-рухового апарату. Заняття у воді робить ні з чим не порівнянний оздоровчий ефект, в них повністю виключається негативна ударна навантаження на суглоби і хребет, а так само ви отримуєте прекрасну можливість для зняття психічного і фізичного стресу.

Інтенсивність занять - найбільш важливий фактор складання фітнес занять. Правильно вибрана інтенсивність може порушити інтерес до продовження занять фітнесом, що буде стовідсотковою гарантією того, що ви досягнете бажаних результатів. Тому інтенсивність тренування повинна бути підібрана таким чином, щоб в кінці тренування ви відчували радість від досконалої фізичної роботи і від виконаного обов'язку перед своїм організмом.

Заняття по системі калланетик   дозволяють за короткий термін домогтися вельми значних результатів. Особливістю цих занять, є потужна статичне навантаження на всі м'язи тіла. Беручи необхідну позу, потрібно утримувати її протягом 60-100 секунд. Тренування проходить під тиху, спокійну музику, вправи виконуються в повільному темпі. Кожна вправа розроблена таким чином, щоб одночасно працювали всі м'язи тіла. Ударне навантаження на хребет тут повністю відсутня, немає напруженості в роботі серцево-судинної і дихальної систем. Тренування надає хороший оздоровчий і зміцнюючий ефект. Основний постулат калланетик полягає в тому, щоб займається постійно відчував своє тіло.

Урок Body Вallet   включає в себе елементи класичного танцю, проте всі використовуються руху виключно безпечні для суглобів і корисні для м'язів, оскільки адаптовані для шанувальників фітнесу. Слід зазначити, що Body Ballet і балет не зовсім одне і теж, точніше кажучи, зовсім різні речі. Body-Ballet так само, як і балет, використовує класичну хореографію. На цьому їх схожість закінчується. Класичний танець, що є основою заняття - світ незліченних можливостей. Цей урок має свою, абсолютно особливу енергетику, створюючи атмосферу вишуканості й витонченості. Заняття допоможе вам відчути красу і легкість вашого тіла, придбати граціозну поставу і йти по життю з високо піднятою головою.

КІК   (кардіо - інтенсивність - кондиція) - інтервальна тренування високої інтенсивності з використанням скакалки. Стрибкова частина може чергуватися як з силовою роботою, так і з елементами тай-бо. Тренування розвиває загальну і силову витривалість, силу і гнучкість, спритність і координацію рухів. Значним недоліком цього тренування можна вважати високе ударне навантаження на хребет і суглоби.

Обраний вид тренувань повинен точно відповідати Вашим сьогоднішнім потребам. Чи не раціональним буде змінювати форму м'язів тіла за допомогою аеробних навантажень і, навпаки, поліпшувати роботу серцево-судинної системи за допомогою силових. Буде краще і ефективніше, якщо обраний вид фізичної діяльності буде точно відповідати Вашим цілям.

Cycle   - Імітація групової шосейної гонки на велотренажерах. Учаснику представиться можливість разом з іншими учасниками випробувати реальні навантаження шосейної гонки. Сайклінг допомагає худнути в рекордні терміни: енерговитрати складають 750 ккал за годину і при цьому немає необхідності в виснажливих тренуваннях. Крутіння педалей в режимі "важко - легко" досить швидко надає стегнам, сідницям і литках красиву форму. Тренується серцево-судинна система, тиск приходить в норму. Заняття на велотренажерах також рекомендують жінкам з початковою стадією варикозної хвороби.

Якщо ж ви вирішили, що вам необхідно зміцнення і збільшення м'язової сили, а так само нарощування м'язового обсягу, то слід звернути погляд на тренажерний зал із силовими тренажерами і вільними вагами. Дуже рекомендується при цьому скористатися послугами кваліфікованого інструктора. Він складе для вас програму тренування, дасть необхідні рекомендації з харчування, навчить техніці виконання вправ, а також зможе забезпечити належну страховку при роботі з вагою. Без кваліфікованої допомоги ви можете легко помилитися з підбором вправ і ваги, а невірне виконання може бути не тільки марно, але й травмоопасно.

Привести себе в порядок цілком реально, все як завжди тільки в ваших руках. Дотримуючись наших порад, ви зможете легко вибрати саме той напрямок фітнесу, яке відповідає вашим потребам і поставленим цілям.

Так, гарна фігура - це титанічна праця, на який у жінки, як правило, не залишається ні часу, ні сил. Але все-таки, якщо чогось дуже хочеш добитися, то потрібно невідступно намагатися, раз за разом. І результат не змусить себе чекати.
Автор: Валентина Сиренкова