Ідеальне тіло - все в наших силах!
 Ідеальне тіло, ідеальна фігура, ідеальна форма стегон і грудей - казка чи реальна можливість? У гонці «за ідеальністю» ми знаходимо нові шляхи і способи досягнення заповітного, керуючись природними способами підтримки краси. Для цього зовсім не обов'язково лягати під скальпель хірурга і переводитися від жорстких дієт. Самий природний шлях - заняття спортом, про який ми поговоримо сьогодні.

Багато зірок вітчизняного та зарубіжного шоу-бізнесу віддають перевагу заняттям в тренажерних залах (спортзалах / фітнес-центрах) з особистим тренером (Віра Брежнєва, Хайді Клум, Сінді Кроуфорд, Бейонсе, Дженніфер Лопес, Крістін Девіс), занять бойовими мистецтвами (Дженніфер Еністон, Шарліз Терон, Камерон Діаз, Кіра Найтлі), ранкових пробіжок / прогулянкам пішки і на велосипеді / катання на роликах (Джанет Джексон, Мег Райн, Салма Хайєк), зимових видів спорту (Демі Мур), дайвінгу (Наталі Портман), самостійних занять вдома від звичайної аеробіки до йоги (Жанна Фріске, Шарліз Терон, Дженніфер Еністон, Кейт Мосс, Єва Мендес, Гвінет Пелтроу, Джоді Фостер) і іншому.

Будь-які фізичні навантаження на організм забезпечують :
1. Збільшення гнучкості, витривалості і фізичної сили організму;
2. Зміцнення мускулатури і її рухливості, підвищення еластичність сухожиль і зв'язок;
3. Підвищення опірності організму до різних захворювань;
4. Зниження ваги, удосконалювання фігури;
5. Бадьорість і енергія для організму, можливість розслабитися і отримати задоволення від вправ.

Щоб отримати довгоочікуваний ефект , Починаючи з перших занять, необхідно приділяти увагу наступним пунктам:
- Регулярність і частота занять
- Вибір програм, комплексність
- Складність і черговість навантажень
- Раціон харчування
- Гарний настрій

Тренажерні зали / спортзали / фітнес-центри
При відвідуванні тренажерного залу слід пам'ятати про деякі важливі моменти і чітких правилах:

1. Перед первинним відвідуванням необхідно пройти інструктаж з техніки безпеки, а також експлуатації тренажерів, щоб уникнути травм;

2. Відвідування тренажерного залу тільки в спеціальній спортивному одязі та взутті (кросівки з рифленою або гумовою підошвою);

3. Будь-які тренування необхідно починати з розтяжки або простий розминки;

4. Не слід використовувати максимальне навантаження на тренажерах при первинному відвідуванні залу;

5. Не рекомендується перед відвідуванням і під час нього використовувати парфумерію з різкими запахами.

Послуги фітнес-центрів на сьогоднішній день включають різноманітну програму групових та індивідуальних занять: аеробіка, пілатес, стретчинг, йога, силові тренування, шейпінг і т.д.

 Ідеальне тіло - все в наших силах!
   Науково доведено, що люди, що займаються аеробікою   або піддають себе іншим фізичним навантаженням, менш схильні до депресій і стресів. Тому аеробіка дуже корисна для психічного здоров'я так само, як і для фізичного. Якщо ви довго сидите перед комп'ютером або ваш вид діяльності пов'язаний з нерухомою або малорухомої роботою, то заняття аеробікою саме для вас. Аеробіка допоможе вам підтримувати себе в хорошій формі.

 Ідеальне тіло - все в наших силах!
 Система вправ - пілатес   - Створена вже більше ста років тому. Завдяки цьому методу поліпшується постава і координація тіла, зміцнюються м'язи спини і преса, збільшується гнучкість. Заняття пілатесом показані у фітнес-клубах і вдома, людям будь-якого віку і з різним рівнем фізичної підготовки. Центральна роль в пілатес відводиться пресу, який, на думку засновника методики, містить в собі всю енергію людського тіла. Пілатес вчить жити і рухатися, тримати поставу і правильно дихати.

 Ідеальне тіло - все в наших силах!
 Стретчинг   являє собою комплекс вправ, спрямованих на розвиток гнучкості. Дана методика підвищує тонус і еластичність м'язів, покращує координацію рухів, допомагає м'язам відновитися після навантажень, збагачує їх киснем і необхідними поживними речовинами, ефективна під час реабілітації після травм.

Біг / прогулянки пішки / катання на велосипеді
Завантаженість робочого дня і постійний поспіх, особливо в мегаполісах, не залишає сил і часу на відвідування фітнес-центрів і тренажерних залів. Якщо сильно захотіти, можна організувати піші прогулянки на роботу і назад, перед сном і у вихідні дні. Важливо в процесі таких прогулянок стежити за диханням і виконувати корисні дихальні вправи. Наприклад, для тренування преса слід дихати животом, напружуючи і розслабляючи м'язи. У вихідні дні під час сімейних піших прогулянок ви зможете насолодитися не тільки красою природи, але й спілкуванням з коханими і близькими вам людьми.

 Ідеальне тіло - все в наших силах!
 Оптимальний час для пробіжки - ранок і натщесерце, коли спалюється в три рази більше калорій, ніж бігати в денний час. Ідеальне місце - ліс, парк або стадіон. Протяжність - 20-45 хвилин. Звичайно, все залежить від поставленої мети - для чого ви бігаєте, тому вечірні пробіжки не менше ефективні. Під час бігу людина не тільки спалює калорії, але і зміцнює мускулатуру ніг, підвищує загальну енергетику і бореться з депресією. Заняття бігом насичує всю кровоносну систему киснем, завдяки чому покращується здоров'я.

Якщо ви сьогодні зважилися на перший пробіжку, то потрібно пам'ятати, що біг, як і будь-які фізичні навантаження, необхідно починати поступово і з попередньої розминки, з часом збільшуючи кілометраж і швидкість. Адаптація організму буде проходити в залежності від індивідуального фізичного стану кожного з вас.

 Ідеальне тіло - все в наших силах!
   Прогулянки на велосипеді можна зробити звичкою для всієї родини. Таким способом, ви будете підтримувати гарне самопочуття, спалювати зайві калорії (в середньому 20 хвилин = 300 калорій), розвивати фізичну витривалість і приводити в активність всі групи м'язів. Головна умова успіху - це безперервність занять. Заняття на велотренажері теж приносять значні результати, але спортивний зал - це все ж не природа і не свіже повітря, які, як плюс, ще приносять і позитивні емоції.

Це цікаво:   20-30 хвилин бігу, швидкої ходьби або їзди на велосипеді у вечірній час допоможуть організму спалювати калорії навіть після того, як ви вже ляжете спати.

«Біжить по хвилях»
Плавання сприяє зміцненню серцевих м'язів і дихальної системи (допомагає уникнути задишки після бігу), показано як терапія суглобам і м'язам після травм і терапія після стресу, допомагає у втраті ваги, а заняття аквааеробікою дуже корисні вагітним жінкам і людям, страждаючим захворюваннями хребта.

Сьогодні аквааеробіка - це альтернатива аеробіки. Важливим є той факт, що під час занять у воді відбувається водний масаж органів і тканин, активізується обмін речовин, більш інтенсивно забезпечуються кров'ю майже, що сприяє швидкому виведенню токсинів і шлаків з організму.

Це цікаво:   1 заняття у воді = 3 заняття в спортивному залі; ходьба зі швидкістю 6 км / год - втрати 360 ккал / ч, втрати у воді - 720 ккал / ч.

Пояснити цей факт дуже просто: тиск води в десятки разів більше тиску повітря, тому на кожен рух у воді людині доводиться витрачати набагато більше сил, у тому числі і калорій.

Заняття аквааеробікою, як і будь-які інші, повинні починатися з розминки тривалістю в 10-15 хвилин. 20-30 хвилин відводиться на основний тренувальний процес. Стільки ж часу необхідно витратити потім і на зміцнення м'язової сили і серцево-судинної системи. Заняття завершується відновними вправами протягом ще 5-10 хвилин.

«Домашній спорт»
Як би ми не називали домашні спортивні вправи, кожне з них робить позитивний вплив на наш організм. Важливо лише зрозуміти, в який час доби наш організм більше схильний до фізичних навантажень. У свою чергу, американські фахівці вважають, що найефективнішою фізкультурою буде ранкова на порожній шлунок і вечірня перед сном.

 Ідеальне тіло - все в наших силах!
 Для занять спортом вдома потрібне дотримання деяких умов:
- Добре провітреному приміщенні, з помірною температурою;
- Легка і вільна для рухів одяг;
- Для виконання вправ на підлозі - спеціальний килимок або покривало;
- Музика для настрою або ритмічності деяких вправ.

Для ранкової зарядки підійдуть найпростіші вправи: присідання, ходьба на місці, повороти убік, обертання тулуба, підняття ніг, вправи для кистей рук, плечей, шиї і т.д.

Кетті Келлер, особистий тренер Джулії Робертс і Дженніфер Еністон, рекомендує по можливості більше присідати. Для цього потрібно розкласти на підлозі 10 гральних карт на певній відстані один від одного. Присядьте і підійміть першу карту, після чого підніміться і ступніть до наступної. Присядьте і покладіть першу карту на другу. Встаньте, присядьте, підніміть одну з карт, встаньте. Потім опуститеся за другий картою. Коли в руках будуть обидві карти, ступніть убік до третьої. Дотримуйтесь черговість рухів по ходу збирання всіх 10 карт, при цьому тримайте спину прямо, а центр ваги перенесіть на п'яти.

Заняття з гантелями можна проводити в середньому 3-4 рази на тиждень, піднімаючи по 8-10 разів, при цьому їхня вага може коливатися від 1 до 7 кілограм.

Якщо ви вибрали пілатес, яким можна займатися не тільки у фітнес-центрах, але і вдома, то потрібно пам'ятати, що всі вправи даної методики виконуються повільно і вимагають повної концентрації і контролю над системою дихання і технікою виконання.

І все ж кажуть, що ідеалів не буває, але ми невпинно до них прагнемо, змінюючись і вдосконалюючись. Перетворіть спорт в звичку і головне - любіть себе! Я ж вибираю піші прогулянки і ранкову зарядку протягом усього року, а взимку додатково - катання на лижах і ковзанах. І люблю себе!
Автор: Alesya Marchenko