Вдих глибокий, руки ширше ...
 Найчастіше ми думаємо, що, працюючи без підвищених фізичних навантажень, можна зберегти життєві ресурси організму. Але от парадокс: у більшості працівників розумової праці, офісних працівників навіть невелика фізичне навантаження викликає скачки тиску, підвищення частоти пульсу, задишку.

Проблеми гіподинамії - це бич останніх десятиліть. При низькій фізичної активності в організмі сповільнюються процеси оновлення всіх органів, у тому числі і серцевого м'яза. Для того щоб підтримувати кровотік, серцю доводиться працювати з надривом: зниження сили серцевих скорочень компенсується збільшенням їх числа.

Паралельно в м'язових волокнах знижується синтез судинорозширювальних речовин і, як наслідок, регуляція серцевого тону лягає на нервову систему. Звідси і народжуються додаткові проблеми - схильність до спазмів судин, головних болів, посиленню серцебиття. У стані спокою (сну) дихання стає тихе, поверхневе, що цілком природно - адже низька м'язова активність супроводжується зменшенням легеневої вентиляції, уповільненням процесів тканинного дихання. У таких умовах м'язи втрачають свою масу і об'єм, погіршується структура м'язових волокон, знижується запас глікогену - основного джерела енергії для м'язової діяльності.

Досліджено механізм прямого впливу м'язової діяльності на ендокринну систему: при скороченнях м'язів «згорають» накопичені в організмі стресові гормони, посилюється синтез гормонів, що викликають почуття радості. Тривала або постійна «обездвиженность» зменшує навантаження на кістковий апарат, що супроводжується порушенням мінерального і білкового обміну в кістковій тканині. Кістки стають крихкими. При розвиненій мускулатурі не тільки підвищується міцність кісток, але і зміцнюються зв'язки, поліпшується рухливість суглобів.

Через шийний відділ хребта проходять спинний мозок і артерії, що живлять головний мозок. Тому тим, хто годинами сидить, втупившись в комп'ютер, загрожують не тільки болі в руках і плечах, але і гіпоксія (нестача кисню в судинах і м'язах), а також головні болі. Постійне статичне навантаження може призвести і до розвитку шийного остеохондрозу - передчасної зношеності хребетних дисків. Синдром хребетної артерії - це шум у голові, запаморочення, миготіння мушок і кольорових плям перед очима, пульсуючий головний біль. Попередити ці проблеми можна за допомогою нескладних вправ, стимулюючих три напрямки:

 Вдих глибокий, руки ширше ...
   1. Аеробні вправи , Що забезпечують рухливість, вентиляцію та збільшення обсягу легень, підвищення імунітету і поліпшення загального стану організму, кровообігу, настрою, стабілізацію ваги. Сюди можна віднести швидку ходьбу, лижні прогулянки, катання на ковзанах, біг, гру в теніс або інші рухливі ігри, плавання.

 Вдих глибокий, руки ширше ...
 2. Силові вправи , Які спрямовані на тренування певних груп м'язів, такі вправи, як правило, виконуються циклами, можна з обтяженням. Якщо похід в тренажерний зал неможливий з яких-небудь причин, цілком можна такі вправи виконувати вдома, використовуючи гантелі як обтяження. Такі вправи зміцнюють м'язи і збільшують їх масу, що благотворно впливає на загальний стан організму, в тому числі кісткової системи, хребта, покращують обмін речовин, допомагають позбутися зайвої ваги.

 Вдих глибокий, руки ширше ...
 3. Вправи, спрямовані на розтяжку , Завдяки яким поліпшується еластичність м'язів і зв'язок. Вправи на розтяжку рекомендовані до і після занять аеробними і силовими вправами. З одного боку, вони готують організм до фізичних вправ, збільшуючи рухливість зв'язок і знижуючи травмаопасность, а з іншого - знімають болі після фізичних занять і м'язового напруги.

Знаючи про ці «трьох китах», на яких тримаються основні комплекси вправ - кожен може вибрати для себе найбільш підходящі вправи.

Тільки от, чого гріха таїти, заняття фізкультурою вимагають певних витрат часу, ми часто «починаємо з понеділка» здоровий спосіб життя, але не конкретизуємо, з якого саме ... Я із задоволенням «активно» відпочиваю, катаюся на лижах, плаваю в басейні, бігаю , але відвести 30 хвилин на повноцінну зарядку вранці будинку - ніяк не виходить. Тому в мене є маленькі хитрощі, які дозволяють займатися зарядкою протягом дня, не відводячи для цього якесь спеціальне час. Більше року тому я почала робити зарядку на робочому місці за комп'ютером, і ефект від цих вправ - колосальний! Потім я доповнила свій «сидячий» курс «лежачим» і «стоячим» ...

Отже, почнемо завтра вранці!
Автор: Галина Круглик


 Найпопулярніші міфи про цукор
 Звичайно, багато цукру шкідливо. Є дослідження, які говорять, що в середньому, ми з'їдаємо в день близько 22 чайних ложок цукру. Якщо це й так, то це дуже багато. Перевірте себе, чи все ви знаєте про цукор. Це допоможе позбутися від помилок з приводу цукру, а також сформувати правильне до нього відношення.

У кожної медалі дві сторони. Дослідивши деякі наші помилки, можна сказати, що вони вірні лише частково, і не варто все приймати за чисту монету, головніше - слухати свій організм і свою природу. А міфи і помилки завжди піддавати сумніву.

Міф 1. Здебільшого, ми отримуємо цукор з цукерок і солодощів . Більшість людей думають, що цукор ми отримуємо з цукерок. І що стоїть від солодощів відмовитися, і споживання цукру знизиться. У реальності ж, не тільки цукерки несуть нм цукор. Дуже багато цукру ми отримуємо з газованих напоїв і різних популярних соусів. Столова ложка томатного кетчупу, приміром, містить цілу чайну ложку цукру.

Міф 2. Цукор, що міститься у фруктах, і цукор, який є в тістечок, - різні речі . Всі знають, що в плодах міститься цукор. Але багато хто думає, що це якийсь інший, більш корисний цукор. А це не зовсім так! Цукор там один і той же. Тільки от у фруктах він меншою концентрації, до того ж, він поступає разом з вітамінами і мінералами. У той час як в тортах і тістечках цукру, звичайно, багато, він повільніше спалюється організмом, в результаті чого підвищується рівень цукру в крові, зростає кров'яний тиск. Тому цукор - один і той же, а ось діє дійсно по-різному.

 Найпопулярніші міфи про цукор


Міф 3. Цукор викликає діабет . Діабет і цукор, і правда, пов'язані між собою. Але не все так однозначно. Найбільш поширений діабет другого типу, і викликається він часто переїданням. Переїданням цукру, в тому числі, але не тільки. Занадто велика кількість їжі, яку з'їдається, змушує організм виробляти більше глюкози, що в свою чергу вимагає від організму виробляти більше інсуліну. Занадто велика кількість інсуліну, як результат цього процесу, всмоктується клітинами, які з часом вже не в змозі обробити надходить зростаючий інсулін. Це і призводить до великої кількості цукру в крові. Тому, діабет і цукор, звичайно, пов'язані, діабет адже і називається «цукровим», але не тільки цукор - причина діабету.

Міф 4. Цукор може стати причиною старіння шкіри . На жаль, це не помилка, це дійсно так. Колаген - це білок, який тримає нашу шкіру в пружному стані, утримує молоду структуру шкіри. Але коли колаген зв'язується з цукром, він втрачає здатність робити шкіру пружною, і ми можемо виглядати набагато старше, а шкіра втрачає молодість. Що ж, непоганий стимул відмовитися від цукру, якщо це працює як хороший анти-age крем!

 Найпопулярніші міфи про цукор


Міф 5. Цукор є причиною гіперактивності . Багато хто вважає, що цукор призводить до гіперактивності, і особливо це проявляється у дітей. Всі бачили, як діти поводяться на вечірках з цукерками і тортом до дня народження. Проте дослідження показують, що насправді в цьому винен не цукор. Хвилювання призводить до викидів адреналіну, що і викликає гіперактивність, а зовсім не цукор. Любительки фітнесу теж даремно думають, що якщо вони з'їдять солодкого перед тренуванням, то будуть активніше рухатися. Це не працює". Цукор також не є енерджайзером для нас, тобто не заряджає енергією.

Міф 6. Цукор викликає збільшення ваги . Майже всі вважають, що для того, щоб скинути зайву вагу, потрібно відмовитися від цукру. Але насправді, не цукор викликає збільшення ваги. У нормальних умовах і нормальному режимі харчування, вуглеводи (включаючи цукор) перетворюються на жирові відкладення. І, між іншим, цукор містить менше калорій (у розрахунку на 1 грам), ніж алкоголь або білок. Правда, деяка залежність все ж є, і це заперечувати також не можна. Цукор викликає зниження інсуліну, а це веде до того, що ми відчуваємо втому і голод. Ось це вплив цукру може впливати на те, що є захочеться більше, що і призведе до набору ваги.

 Найпопулярніші міфи про цукор


Міф 7. Цукор - це все-таки цукор . А ось з цим можна точно погодитися. Як би ми не назвали його, які б нові сорти не з'являлися в нашому житті, все-таки цукор - це цукор, і дія його на організм цілком визначене. Коричневий цукор, пальмовий цукор, тростинний цукор, кукурудзяний сироп, фруктоза, концентрат фруктози, глюкоза, декстроза, мед, лактоза, мальтоза, патока, цукор-сирець, сахароза ... - це все цукор. Тому не обманюйте себе новими назвами. Просто знайте, що не дарма з цукром пов'язано дуже багато застережень фахівців-дієтологів. Цукор нам потрібен, але зайве його споживання може стати ризиком для здоров'я. А помірне споживання цукру абсолютно нешкідливо для організму.
Автор: Ольга Ларсен