Тетяна Шахнес - піарщиця, мандрівниця і просто красуня
 Сходинка за сходинкою ... Зусилля волі, старання, «виліт в трубу» вихідних, постійний мозковий штурм, зустрічі, переговори і нескінченний стукіт клавіш, якими ти керуєш, як чарівною паличкою. І ось через десяток-другий років ти на самому верху. Перед тобою - величезна панорама успіху, вибудувана по цеглинці З не втрачених можливостей. І ось тоді хтось просто насолоджується відкрилися виглядом, а хтось замислюється, як допомогти оточуючим ...

Сьогодні Тетяну Шахнес знають не тільки як професіонала, зробив запаморочливу кар'єру в LG Electronics (саме їй належить зміна імені компанії з Goldstar на LG та інші успішні піар-ходи компанії). Тетяна активно просуває проект безоплатного донорства в Росії, а в перспективі планує зайнятися й іншими благодійними проектами. Хто вона в житті - ця тендітна на вигляд жінка, а насправді мисливиця-Амазонка за птахом удачі? .. Сьогодні директор зі зв'язків з громадськістю компанії LG Electronics Тетяна Шахнес   дає ексклюзивне інтерв'ю проектам групи «МедіаФорт».

- Тетяна, здрастуйте! Почнемо все ж з роботи. Я знаю, що Ви рано почали працювати, вчилися ж паралельно на вечірньому відділенні. Скажіть, це було вимушене рішення або Ви вже в 17 років розуміли, що «брати бика за роги» потрібно якомога раніше? І чи не шкодуєте Ви (хоча б інколи) про те, що у Вас не було п'яти веселих і безтурботних студентських років?

- Я закінчувала школу, коли в країні почалася перебудова .  За вікном була така цікава життя і такі стрімкі зміни, що хотілося бути готовою і відповідати цьому незвичайному часу, в якому з'явилася можливість реалізуватися .  У мене все ж були щасливі п'ять років, тому що я вступила на вечірнє відділення .  І хоч цей час була не безтурботне, так як я відразу почала працювати, я була щаслива від того, що мрії стали миттєво реалізовуватися .  А основна мрія була зайняти своє місце в новому житті і почати забезпечувати сім'ю, отримати в 18-20 років можливість подорожувати! Я відразу стала працювати за професією - викладачем - і вже до 18 років не боялася аудиторії, потім перекладачем, що дало можливість вільно говорити мовою, а до моменту закінчення інституту я мала настільки великий послужний список, що влаштуватися на роботу не було ніяких проблем .  Кінець 80-х-початок 90-х років дали можливість відвідувати виставки, нові галереї, ресторани, готелі, які тільки почали відкриватися в Москві, подорожувати і постійно розширювати горизонти .  Я вважаю, що покоління, народжене в 70-е, або реалізувалося або, навпаки, дуже розчароване в житті .  Тут важливо було зловити кураж і не розгубити його . 

- Тетяна, Ви зробили запаморочливу кар'єру в піарі. На це здатний тільки по-справжньому творчий, захоплений людина, яка живе і дихає своєю роботою. Скажіть, робота для вас - це головне в житті? Яке тоді місце займає сім'я? Вибір між сім'єю і роботою відбувається майже щодня, коли виникає питання - «зависнути» з робочих питань в Інтернеті, на телефоні або провести час з близькими людьми. Наскільки гостро стояла і стоїть ця проблема для Вас?

- Ви задали дуже цікаве питання, і я хочу бути також відверта з Вами. Якби сім'я утворилася у мене років у 20, то, напевно, ми разом з чоловіком йшли б вперед, а кар'єра розвивалася паралельно сімейного життя.

Зараз, якби близька людина бачив, що я міняю його на телефон або Інтернет, боюся, з цього нічого доброго б не вийшло. У всякому разі, приклад моїх подруг переконав мене в цьому.

Але я переконана, що, маючи дітей, піклуючись про чоловіка, я не могла б стільки часу проводити на роботі. Були роки, коли доводилося працювати по 12:00 довгі місяці протягом декількох років, і мені довелося б пожертвувати роботою. У житті є період, коли робота займає головне місце в житті, особливо коли штурмуються нові вершини. Наприклад, з минулого року я веду проект з просування безоплатного донорства в Росії (LG підписала угоду з ФМБА Росії і стала першою компанією з подібної активності), і ця робота по-справжньому захопила мене. Я зрозуміла, що в житті головне аж ніяк не бізнес, а можливість стати волонтером. Це докорінно змінило моє уявлення про людяність, важливості допомоги іншим і відповідальності не тільки за себе і близьких. Моя мрія - в майбутньому відкрити свій благодійний фонд або щось подібне.

- Чи не думаєте Ви, що коли-небудь захочете змінити скажений ритм життя на спокійний, переїхавши в затишний особняк на узбережжі Адріатичного моря?

- Ви задали дуже гарне питання, тому що я теж почала його ставити перед собою. Думаю, в зрілому віці (а він у всіх настає в різний час) людині треба відпочивати. Де це буде - на Адріатичному морі, в Підмосков'ї, на узбережжі Гоа або якому-небудь ще місці - кожен вирішує сам.

- Побутує думка, що людина на роботі і вдома - це зовсім різні люди. А Ви в колі сім'ї, родичів така ж, як в офісі LG Electronics?

- Батьки говорили мені, що я сильно змінилася, займаючись кар'єрою - стала більш жорсткою, ділової, і цю маску часом важко зняти. Тому я роблю все від мене залежне, щоб бути максимально коректною з людьми, друзями, близькими. Мені здається, це велика перевага людини - вміти діаметрально протилежно змінюватися, покинувши офіс. Працюючи у відділі комунікацій, де потрібно постійно бути на зв'язку, це дуже непросто. Робота неминуче входить у наше особисте життя, так само як і багато ділові партнери стають згодом друзями.

- Чи допомагає Вам хтось по господарству? Адже побут забирає так багато часу і сил, яких він просто не заслуговує ...

- З одного боку, робота по дому відволікає, адже така «фізичне навантаження» також необхідна, щоб відволіктися. Але я повинна зізнатися, у мене зовсім немає на це часу, тому доводиться звертатися до допомоги інших людей. У мене є дві помічниці по господарству - одна готує двічі на тиждень, інша займається прибиранням квартири. На жаль, без цього не обійтися.

- Тетяна, розкажіть, будь ласка, про свою сім'ю.

- Я не заміжня, і, з моєї точки зору, вийти заміж заради штампа в паспорті було б не зовсім правильно. Треба зізнатися, я велика егоїстка. Відверто кажучи, мені ніколи не хотілося присвячувати своє життя тому, без чого не можна побудувати щасливого сімейного життя, - турботі про сім'ю та дітей. Мені завжди здавалося, що це буде заважати або відволікати.
В юності я не хотіла відмовлятися від кар'єри. А якщо вже бути до кінця відвертою, то просто не хотілося рутини. Тому коли мені «загрожувало» заміжжя, я робила все, щоб втекти. Ось така «втекла вічна наречена».

- На Вашу думку, що склалася особисте життя - це в більшій мірі удача чи результат копіткої психологічної роботи?

- А це питання випливає з попереднього. Я думаю, і те, і інше. Коли ви зустрічаєте відповідну вам людину, це удача. Ну а потім починається велика психологічна робота і терпіння, терпіння, терпіння. У своєму житті я пішла на подібний експеримент. На жаль, цієї людини більше немає ...

- Я читала, що Ви обожнюєте подорожувати і часто їздите в круїзи. Який відпочинок Вам більше подобається - пляж, екскурсії, знайомство з місцевими традиціями, кухнею?

- Мені здається ідеальне поєднання - це активні подорожі протягом тижня, а потім пляжний відпочинок, наприклад, круїз по Європі та відпочинок на узбережжі Італії чи Іспанії. В основному, круїзи починаються з Риму, Венеції або Барселони. Або подорож по островах Карибського басейну та відпочинок в Майямі. Моя мрія - це круїз по Австралії та Нової Зеландії і Азіатському регіону, але на це потрібно близько трьох тижнів, які важко викроїти. Моя остання поїздка була по В'єтнаму, де мені вдалося побачити затока Халонг, південне узбережжя Нья Чанг.

Кухня регіону має величезне значення. Я дуже люблю італійську кухню, а також корейську - завдяки тривалій роботі в корейської компанії.

Останнім часом мені найбільше хотілося б подорожувати по Росії, в тому числі відправитися в круїз. Єдине, що зупиняє - старі кораблі і ціни, непорівнянні навіть з європейськими. Наприкінці минулого року мені вдалося поїхати на екскурсію в Павлов Посад і садибу Жуковського. Я зрозуміла, що рівень підготовки російських гідів не можна порівнювати з іноземними - настільки повно і цікаво оповідають наші екскурсоводи.

 Тетяна Шахнес - піарщиця, мандрівниця і просто красуня


- Як Ви вважаєте, хто повинен бути головним у сім'ї? І як повинен здійснюватися вибір - по підлозі або «кожному за здібностями» - хто краще справляється, той нехай і керує?

- Якщо уявити, як я зараз бачу свою сім'ю, а я маю намір дуже серйозно зайнятися цим питанням, то мені здається, що один одному треба поступатися і головне - жаліти один одного. Існує величезна дилема. Якщо партнер відбувся і заможний, то він не потерпить диктату і, мабуть, сам буде «тиснути». А якщо він слабкий, чи потрібен він взагалі? .. І, треба знову зізнатися (а ми з вами ведемо відвертий разговор), недавно я зустріла такого сильного людини, але спілкуватися з ним мені було дуже важко. А адже стільки молодих жінок мріяли б опинитися на моєму місці. Тому, напевно, в кожній сім'ї все дуже індивідуально ....

- Тетяна, Ви чудово виглядаєте. Це фітнес, дієти або щось інше?

- Це ні в якому разі не дієти. Я їм абсолютно все кілька разів на день, і зізнаюся, не вважаю калорії. З 17 років я займаюся фітнесом в залі, обожнюю «залізяки». Я думаю, що важливо займатися з тренером, який направляє і знає, яке навантаження давати на м'язи, щоб завжди бути у формі. Можливо, секрет моєї стрункої фігури в тому, що я роблю це протягом довгих років практично без перерви. Зараз планую також зайнятися груповими заняттями типу йоги або танців. Також раз на тиждень протягом довгих років я відвідую косметолога і пробую практично всі новинки косметології. Відразу хочу обмовитися, що при всій повазі до ботоксу, цей препарат на мене не діє. А ще час від часу я роблю масаж.

 Тетяна Шахнес - піарщиця, мандрівниця і просто красуня


- Чи вірите Ви в Бога? Ходите до церкви?

- Це дуже складне питання. Я б сказала, я вірю в якийсь вищий розум, який багато зумовлює. Я вірю, що у кожної людини своя доля, і якщо хтось отримує удар і йому потрібно виговоритися, а для цього він йде до церкви помолитися і сповідатися, то це дуже добре. Я з великою повагою ставлюся до церкви, але постійно туди не ходжу.

- Як Ви ставитеся до моди? Чи є у Вас улюблені бренди, модельєри? Де Ви зазвичай оновлюєте гардероб - в Росії чи в закордонних поїздках?

- Зізнаюся, я дуже люблю гарні речі. Однак не вважаю це вдалою інвестицією, бо мода досить швидко змінюється. У той же час, завдяки тому, що моя вага і фігура не змінюється багато років, я рада, що можу дозволити собі купувати досить дорогі речі. В основному, це костюми.

Це речі несуворі, яскраві (у нашій компанії немає дуже жорсткого дрес-коду), і вони ніколи не виходять з моди. Можна згадати, наприклад, що увійшла два роки тому в моду клітку. Порившись в гардеробі, я знайшла картаті штани Живанши, куплені в Празі з нагоди зйомки ролика зміни бренду з GoldStar на LG. Це далекий 96-й рік, а брюки надзвичайно актуальні і сегодня. У мене є два улюблених магазину в Москві - один взуттєвої та один магазин одягу. Також мені подобається займатися шопінгом за кордоном.

- Чи є у Вас хобі, на яке Вам вдається викроювати час у своєму щільному графіку? І чого б Ви присвятили цілком вільний день, якби такий раптом видався у Вашому житті?

- Я дуже люблю читати, віддаючи перевагу класиці. І роблю це постійно, виділяючи хоча б 1:00 ввечері. А у вільний день я, залежно від настрою, просто полежала і відпочила або поїхала б кудись на екскурсію, щоб здригнутися і набратися нових вражень.

- Чи подобається Вам готувати? Чи можете похвалитися «фірмовим блюдом»? І чим взагалі повинна харчуватися (і харчується) бізнес-леді, щоб чудово себе почувати і успішно займатися креативом?

- Хай вибачать мене завзяті кулінарки і гурмани, я не люблю готувати. Як я вже сказала, у мене є помічники по господарству, а мій раціон виглядає приблизно так: вранці вівсянка з ягодами або сир зі сметаною і овочами, бутерброди і чай. Повноцінний обід поза офісом з колегами і вечеря за обставинами, або ресторан з друзями, або будинку - це салат і друге. Принцип «не їсти після 18.00» не про мене. Вага не той - всього 53 кг ...

- Чи любите Ви тварин? Яких? Чи є у Вас вдома який-небудь муркоче пухнастий клубочок або невщухаючий пернатий друг?

- Я дуже люблю тварин, тому в подорожах намагаюся пофотографуватися або поспілкуватися з ними. 4 роки тому у мене з'явилася пухнаста подруга Ніка, йокшірскій тер'єр, і в життя увійшло розуміння, що є якась істота (бо це і не собачка, і не кішка), яке тебе просто обожнює.

- Чи любите Ви театр, кіно, музику? Надихають вони Вас так само, як книги?

- Я дуже люблю кіно, і для мене величезне задоволення подивитися новий фільм в кінотеатрі. Це дуже сильно відволікає, і ви, потрапляючи в інший світ, як би перетворюється. Словом, йде справжнісінька перезавантаження. Що стосується театру, то останнім часом я не можу похвалитися, що бачила особливо цікаві постановки.

- Хто Ви за знаком зодіаку? Чи вірите Ви в гороскопи?

- Я вірю в гороскопи, бо вони дуже точно відображають характер людини. За гороскопом я Рак, що народилася в рік Кабана.

- Тетяна, Ви вважаєте себе щасливою людиною? І що таке щастя, на Ваш погляд?

- Кажучи відверто, я боюся називати себе щасливою людиною саме тому, що це якийсь елемент самовдоволення, і, сказавши так, можна просто прогневать долю або Бога .  Звичайно, я дуже рада, що ті життєві етапи, які я планувала, поки збуваються .  Мені здається, щоб і далі все відбувалося б так, як хотілося, потрібно трохи вище підняти планку .  Але, можливо, не в питанні кар'єрного росту, а допомоги іншим .  2009 рік був дуже непростий для мене, я втратила маму, і за цей час відбулася величезна переоцінка цінностей .  Я впевнена, що після 30-ти людина, що відбулася не може відчувати себе щасливим, якщо він хоч щось не зробив для інших, тому для мене стала по-людськи важлива програма корпоративного волонтерства з безоплатного донорства крові, яку я всіляко просуваю .  Мені здається, що робити добро - це теж певний етап вже духовного розвитку, і саме він відкриває шлях до успіхів і особистого щастя .  Я хотіла б побажати всім читачкам: міцного здоров'я їм та їхнім сім'ям .  Адже уміння створити особливу атмосферу будинку, радіти тому, що є, цінувати кожну хвилину з близькими - це і є справжнє щастя .   А успіх? Він обов'язково прийде .

Розмовляла Марина Тумовская.
Автор: Марина Тумовская