Як підібрати собі сонцезахисні окуляри?
 «Я на сонечку лежу і на сонечко дивлюся ...» співав левеня з усім відомого мультика. І мене завжди цікавило, ну от як можна дивитися на небесне світило, що не мружачись і не закриваючи очей? Мені здається, це можна зробити тільки в окулярах!

Це питання я задаю собі кожну весну, коли сонце починає світити все яскравіше, і цей аксесуар ставати мало не найнеобхіднішим для прогулянок по залитим сонячним світлом вулицях. Ось тільки підібрати гарні сонячні окуляри дуже складно. Незважаючи на постійні поради глянцевих журналів, спиратися на моду у виборі цього аксесуара можна. Там, як правило, до вибору окулярів підходять з точки зору стилю, геть забуваючи про ваше здоров'я. Ви дивитеся на сонце, але не розумієте, як це згубно впливає на рогівку і сітківку ваших очей. І наслідки можуть бути вельми негативними.

 Як підібрати собі сонцезахисні окуляри?

Але не треба впадати у відчай! Раз ви попереджені, значить можна озброюватися, а точніше бути готовим до «страшному нападу злісного сонця» на ваші гарні оченята. Отже, запам'ятовуємо або ж, якщо треба, записуємо, що ви повинні пам'ятати при покупці сонячних окулярів.

1. Колір має значення?   Багато хто, керуючись порадою знайомих, вибирають окуляри потаємні, не звертаючи ніякої уваги на світлі скла.

Відкиньте ці стереотипи! Звертати увагу потрібно не на колір, а на пропускаемость стеклами ультрафіолету (адже саме від нього ми й захищаємося)! На найкращих окулярах, які взагалі не пропускають ультрафіолетове випромінювання повинна стояти позначка 400 нанометрів (нм). Такі скла зазвичай темно-сірого кольору.

 Як підібрати собі сонцезахисні окуляри?

Поспішаю засмутити прихильниць моди і гламурних аксесуарів. Справа в тому, що рожеві, втім, як і блакитні, і навіть сині окуляри не будуть вас довго радувати. Перші, бо змінять всі кольори, і ви просто-напросто загубитесь в просторі, другі буде сприяти ушкодженню кришталика ваших очей. Сині окуляри, наприклад, носить співачка Аврил Лавін .

 Як підібрати собі сонцезахисні окуляри?


Чому вона не піклується про своє здоров'я, незрозуміло. А якщо яка-небудь любителька рожевих окулярів все-таки не послухається наших порад, і сяде, припустимо, за кермо, то ризикує проскочити на червоний сигнал світлофора і, не дай бог, звичайно, потрапить в аварію.

2. Порадьтеся з професіоналами.   Не лінуйтеся, дійдіть до лікаря, який огляне ваші очі і скаже, чи потрібні вам взагалі окуляри? Бувають винятки - люди, очі яких цілком нормально сприймають ультрафіолетові промені. Якщо ви не потрапляєте в цю категорію, все одно з'ясуйте у професіоналів все про особливості ваших очей і послухайте їхні поради. Вони дадуть вам незалежну оцінку. На відміну від заповзятливих продавців цього товару в переході метро або в дорогому магазині.

 Як підібрати собі сонцезахисні окуляри?

3. Як купити фірмові окуляри.   Уважно дивіться на етикетку. З чого зроблені, назва фірми, країну виробник, адреса, телефон. Потім звіряйте з написами на стеклах або оправі. Якщо вони не збігаються, наприклад, в одну дві букви, значить це не просто «заводська помилка», в чому намагається запевнити вас продавець, а етикетка від інших, фірмових окулярів, з яких він так старанно її зірвав і приробив до підробки.

 Як підібрати собі сонцезахисні окуляри?

4. Якщо ви все-таки купили окуляри - підробку.   Продешевили? Купили окуляри на ринку? Або в дорогому бутіку, але підробку? Сміливо викидайте! Не шкодуйте витрачених грошей. Найчастіше окуляри-підробки можуть збільшити ймовірність проникнення ультрафіолетових променів.

5. Скло або пластмаса?   Складний вибір. Скло важче і його не так легко подряпати, як пластмасу. Також ви будете впевнені, що ці окуляри в будь-якому випадку захистять ваші очі від ультрафіолетових променів. Разом з тим, все частіше цей аксесуар роблять з пластмаси і найголовніше їх перевага - вони не б'ються на дрібні шматочки. Попадання гострих голок загрожує втратою зору. А ви ж не хочете ризикувати своїм здоров'ям?

6. Ходити не по моді, а по погоді.   Дуже часто я помічаю влітку, як модниці розсікають в окулярах і в нічний час доби, зовсім не підозрюючи про те, як такою поведінкою методично забивають по цвяху в труну здоров'я їхніх очей. Справа в тому, що цим самим ви зменшуєте і без того слабке світло, погіршуючи видимий огляд і зір. Зіниці будуть постійно розширюватися, а в результаті - порушення відтоку внутрішньоочної рідини.

 Як підібрати собі сонцезахисні окуляри?

Та й жінки у віці теж грішать цим. Почувши одного разу про те, що якщо дивитися в окулярах на сонце не буде з'являтися зморшок, вони починають носити їх постійно. Підсумок такого зловживання сонячними окулярами описаний в пункті 6.

Крім всього вище перерахованого, не варто забувати і про самому елементарному: при покупці сонячних окулярів обов'язково їх приміряйте . Вони повинні бути зручними і не сповзати на кінчик носа. А найголовніше - подобатися саме вам. Та й після покупки сонячні окуляри можна кидати, де попало. Для них потрібно купити спеціальних чохол і ганчірочку для протирання стекол. Тоді вони будуть довше служити вам і радувати.
Автор: Лариса Тришкіна


 Готуємося до свята: чистимо прикраси
 Ось кілька порад, як правильно і швидко почистити ваші улюблені ювелірні прикраси і біжутерію.

Скоро новорічні та різдвяні свята, пора обмірковувати святкові зачіски і вбрання. Але образ буде не завершеним, якщо не розбавити його прикрасами - біжутерією або дорогими комплектами з дорогоцінних металів. Однак, дістаючи з заповітної шкатулочки святкові прикраси, помічаємо, що срібло потемніло, а вироби з золота чи просто гарна біжутерія втратили свій блиск і помітно потьмяніли. Такі тьмяні, бляклі аксесуари навряд чи здатні вдихнути новий струмінь у ваш новорічний образ. І, здається, що все пропало, свято повністю зіпсований, а часу шукати нові прикраси просто немає. І що ж робити, засмучуватися? Звичайно ж ні. Пара вірних дій - і ваші прикраси знову засяють і будуть лише тьмяніше вашої посмішки. Тож почнемо!

Срібло

На жаль, сіруватий наліт з часом практично завжди з'являється на срібних прикрасах. Якщо улюблені сережки або колечко лише трохи втратило свій блиск, то можна скористатися наступним рецептом: змішайте декілька крапель засобу для миття посуду з теплою водою. Умочіть в цей розчин чисту лляну ганчірочку і акуратно протріть свої прикраси. Після цієї процедури, сполосніть їх під струменем холодної води і витріть насухо.

Якщо справа йде набагато гірше, і прикраси сильно потемніли, можна приготувати відбілюючі пасту з соди, змішаної з водою в пропорції 3: 1. Намочіть злегка ювелірні вироби і акуратно нанесіть пасту м'якою ганчіркою або м'якою, краще дитячою, зубною щіткою, які не залишать подряпин на сріблі. Коли ганчірочка стане брудною, то змініть її на чисту, а щітку можна просто сполоснути. Потім ретельно змийте пасту холодною водою і висушіть прикраси.

Важливо!   Срібло не можна довго замочувати у воді - від цього воно потемніє ще сильніше.

Золото

Кожен день на нашій шкірі осідає пил і бруд, яка змішується з шкірними виділеннями, кожен день ми очищаємо нашу шкіру від забруднень за допомогою лосьйонів і пінок, плекаємо її різними кремами і масками, які покривають нальотом наші ланцюжки або сережки. Крім того, ми миємо посуд, стираємо або просто купаємося, не знімаючи наших золотих прикрас. І, на жаль, золото, як це не парадоксально, тьмяніє і втрачає блиск від щоденної шкарпетки.

Щоб підвіска знову замерехтіла, а не висіла тьмяним шматком жовтого металу, влаштуйте їй ванночку з декількох крапель засобу для миття посуду і столової мінеральної води. Покладіть прикраси та воду і залиште на 5 хвилин. Візьміть м'яку зубну щітку і почистіть прикраси, не упускаючи жодного отвору або завитка. Акуратно промийте під холодною водою золоті прикраси і витріть насухо їх м'якою ганчіркою.

Якісна біжутерія

Зараз минув той час, коли біжутерія вважалася «дешевинкою». Дорогі і якісні прикраси, деколи прикрашені стразами Сваровскі, напівдорогоцінним камінням, шкірою, кісткою можна спостерігати на шийках, вушках і ручках зірок вже давно. Однак біжутерія, якою б дорогою вона не була, теж втрачає свій зовнішній вигляд і тьмяніє. Але, прикраси, особливо, де декоративні камінці приклеєні до самого металу, не рекомендується мити під струменем води і тим більше замочувати, оскільки декоративні елементи можуть попросту відвалитися.

Щоб привести в порядок свої улюблені комплекти, досить змочити ганчірочку в розчині засобу для миття посуду і просто протерти пил, бруд і зняти жирний наліт, а потім ще раз протерти прикраси вологою ганчірочкою. Після цього покладіть біжутерію на бавовняну тканину лицьовою стороною вниз, щоб вода не проникла в застібки і кріплення, і нехай так лежить до повного висихання.

 Готуємося до свята: чистимо прикраси
 Вироби з перлами

Перли дуже швидко і легко втрачає свій глянець і перламутровий блиск, і при цьому не має ніякого значення той факт, справжній у вас перли або штучно вирощений. Так як перлинки дуже крихкі за своєю природою, то їх потрібно чистити особливо акуратно.

Розкладіть нитку перлів, або інша прикраса з ним, на м'якій чистої тканини. Візьміть тонку м'яку пензлик для нанесення тіней, умочіть її в розчин нейтрального шампуню з теплою водою і чистіть окремо кожну перлину. Після змийте весь розчин трохи вологою м'якою ганчіркою і залиште на тканини до повного висихання.

Важливо!   Чистити ювелірні прикраси і біжутерію рекомендується не рідше ніж раз на місяць, а також регулярно протирати їх замшевою серветкою. Сильно забруднені вироби слід віддавати для чищення в ювелірну майстерню.

Автор: Інна Сєдих