Чому виникає антимода і як вона впливає на нас
 Мода за визначенням означає тимчасове панування певного стилю в якій-небудь сфері життєдіяльності або культурі. Відповідно, вона позначає не тільки розуміння прекрасного в певний період часу, але також відображає основні традиційні та історичні аспекти, політичний і соціальний устрій. Оскільки ці сфери безпосередньо впливають на сприйняття світу, особливо якщо мова йде про підростаюче покоління, їх роль у встановленні законів моди в усі часи була висока.

Іншими словами, політика держави значною мірою впливає на виникнення нових модних віянь. І в різні часи, коли політичний уклад викликав настрій протесту, протиріччя в інших сферах життя, виникали передумови для виникнення явища під назвою «Антимода»   - Тобто маси (особливо молодь), намагаючись протиставити себе більшості, одягалися нестандартно, намагаючись відійти таким чином від загальноприйнятих стереотипів.

Антимода як нове віяння з часом почала розвиватися, набувати нових відтінків і навіть послужила основою для виникнення абсолютно нових напрямків (наприклад, такі популярні в наш вік течії як панки, хіпі та ін. - Це свого роду продовження традицій антимода, які, як не парадоксально , у часи бурхливих експериментів і переворотів стали модними).

Явище антимода в різні періоди в різних країнах проявлялося по-різному - в поширенні нестандартної одягу, аксесуарів або манер поведінки. Але основна суть в тому, що це явище виникало в кризові, переломні періоди і з психологічної точки зору означало (як зазначалося раніше) демонстративний протест існуючим принципам і стереотипам.

 Чому виникає антимода і як вона впливає на нас
   Чому ж такий напрямок стало набувати дивовижну популярність у наш час серед молодих верств населення. І як нові віяння можуть вплинути на підлітків?

Справа в тому, що зараз у багатьох підліткових групах модно виділятися в натовпі. Прагнення виглядати нестандартно є певним способом самовираження. Але іноді «новий образ» серед молоді знову-таки є певним способом протесту - наприклад, проти шкільних порядків, умовностей, правил поведінки. Про те, як попередити або запобігти таке явище піде мова далі.

Друга причина розвитку нових і тепер уже модних течій - прагнення кожної людини (особливо дитини) бути частиною певної мікрогрупи. Таким чином, в новій групі за інтересами людина може відчувати себе комфортно, забути про проблеми, залишити сумні думки про самотність, тимчасові труднощі в навчанні, вдома. До того ж, загальні захоплення, цілі, а іноді і ритуали (які є правилами в деяких молодіжних компаніях) стають для підростаючого покоління цікавими.

Якщо дитина вступає в одну з таких груп, батьки часто починають побоюватися - не схильний він до ризику виникнення шкідливих звичок, як це надалі вплине на його навчання і на відносини з людьми, як він надалі буде будувати особисте життя і т. Д.

Тут важливо розставити пріоритети. Батьки повинні думати не тільки про те, як підліток одягається і виглядає (хоча це, безумовно, також має важливе значення, оскільки за зовнішнім виглядом складається загальне враження про людину), але в першу чергу вони повинні дбати про його психічний стан. Перш за все, це має на увазі повноцінне спілкування.

Батьки повинні знати, чим їхні діти живуть, сферу їхніх інтересів, хобі, а також протягом усього життя ненав'язливо підказувати їм потрібний напрямок.

Якщо у підлітків складаються мирні і навіть дружні стосунки з близькими, це є самим ідеальним варіантом, оскільки в такому випадку вони сміливо посвещали старших в свій мікросвіт, діляться проблемами і переживаннями, а думка батьків для них стає в такому випадку більш авторитетним, ніж погляди і стереотипи, які існують у групах друзів.

 Чому виникає антимода і як вона впливає на нас
 Щодо зовнішнього вигляду, якщо така манера самовираження не заважає шкільного життя і нормальному розвитку підлітка (тобто він ставить перед собою цілі, думає про освіту і подальшого життя), батьки повинні змиритися з тим, що в цей час ще дозволені експерименти, і не тиснути на дітей думкою про те, що всі повинні відповідати якимось ідеалам - це може спровокувати прямо протилежну реакцію. Але якщо особлива манера одягу та поведінки являють собою протест існуючими правилами (наприклад, шкільним), у такому випадку слід задуматися про те, щоб діти в школі могли відчувати себе комфортно, розуміли, що правила створені для їх же зручності і блага.

Важливу роль тут відіграє психологічний клімат у колективі та ставлення педагогів до учнів. Якщо вчителі вміють знаходити щось хороше в кожній дитині і у відповідність з цим шукати правильний підхід до всіх, в учнів не повинна виникати реакція протесту і бажання протиставляти себе всім.

Тобто, не можна в цілому сказати, що «антімодние» або, точніше, «новомодні» течії несуть виключно негатив. Головне - правильне ставлення дітей і дорослих до цих напрямків.

Фото: neformalov.at.ua
Автор: Алла Пилипенко


 Та сама Прада
 Прада - це не просто звучна італійська прізвище, це ще й назва відомого у всьому світі модного бренду. Дизайнер і бізнес-леді Міучча Прада з честю продовжує справу свого діда, розпочату ним колись давно.

Багата спадкоємиця
У далекому 1913 італієць Маріо Прада заснував невелике виробництво виробів з шкіри. Нинішня власниця Prada, Міучча Прада отримала свою компанію у спадок від матері. Наприкінці 70-х років Миуччи довелося взяти кермо влади в свої руки. Треба визнати, що вона неохоче прийняла керівництво. У ті часи політика цікавила її набагато більше, ніж мода.

Міучча Прада закінчила політологічний факультет міланського університету, була переконаною комуністкою і боролася за права жінок. Якби вона продовжила займатися політикою, то зробила б блискучу кар'єру, і зараз цілком могла б скласти гідну конкуренцію нинішньому прем'єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі. Однак прості сімейні цінності і вабливий світ моди взяли верх, про політику було забуто.

 Та сама Прада
   У 1977 році на торговому ярмарку Міучча Прада познайомилася з підприємцем Патріціо Бертеллі, вони почали співпрацювати і через рік уклали ексклюзивний контракт. Через 10 років вони зв'язали себе узами шлюбу і стали справжньою сім'єю. Зараз Патріціо Бертеллі є співвласником Prada SpA, йому належить третя частина акцій. Пан Бертеллі став незамінним помічником у справах. Разом подружжя займаються розвитком компанії Prada, в цьому вони досягли успіху.

 Та сама Прада
 Хто є хто
Приступивши до керівництва компанією Prada, Міучча Прада не побажала займатися лише виробництвом аксесуарів. Вона взяла курс на підкорення світу моди і зайнялася створенням одягу. Перша презентація колекції одягу prêt-à-porter відбулася в 1988 році. З тих пір Prada регулярно представляє сезонні колекції на Тижнях моди, які проходять в Мілані.

Сьогодні Prada виробляє жіночий та чоловічий одяг, стильне взуття, всілякі аксесуари, вишукану парфумерію і навіть мобільні телефони. Компанія має мережу фірмових бутиків у різних країнах світу.

 Та сама Прада


Miu Miu   - Нині широко відомий бренд одягу, запущений Prada в 1993 році. Одяг під новою маркою була розрахована на більш молодих покупців, які не можуть дозволити собі великі витрати на оновлення гардеробу. Марка Miu Miu отримала назву на честь своєї засновниці Миуччи Прада, причому, це навіть не псевдонім, а прізвисько, яким її називають тільки рідні й близькі друзі. Для Миуччи Прада оригінальний стиль Miu Miu - це творча віддушина, відображення її думок і настрою. Фахівці вважають, що стиль Miu Miu бере свій початок у дитинстві самої Миуччи.

Одяг, взуття та аксесуари Miu Miu - яскраві і незвичайні, славляться своєю навмисною наївністю, вони забавні і разом з тим інтелектуальні. Марка Miu Miu успішно розвивалася і стала самостійним проектом. Міучча Прада не боїться конкуренції свого дітища Miu Miu з гігантом Prada, адже у цих двох брендів абсолютно різна аудиторія.

 Та сама Прада


Історія компанії Prada - це не тільки низка гучних перемог, траплялися і поразки. У 90-х роках Prada купила римський будинок моди Fendi, положення якого було жалюгідним. Prada придбала акції Fendi спільно з компанією LVMH для того, щоб забезпечити підтримку терпить фінансове лихо марці. Однак Prada не вдалося здійснити задумане, свою частину акцій Fendi довелося продати. Невдалим виявилося та придбання марок Jil Sander і Helmut Lang. Спроба зрівнятися з гігантом світу моди концерном LVMH з тріском провалилася.

 Та сама Прада
 Бізнес і не тільки
Міучча Прада впевнена в тому, що дизайнер повинен займатися тим, що йому подобається і до чого лежить його душа. Вона говорить так: «Мене не цікавить наряд. Мене цікавить я ». Те, що подобається пані Прада, не залишає байдужими тисячі жінок у всьому світі. Дизайнер приділяє велику увагу якості продукції, воно повинно бути тільки високим. Вона контролює всі етапи виробництва: від зародження ідеї до її втілення.

Оскільки мультибрендові магазини не дозволяють передати особливу атмосферу і стиль Prada, продукція компанії поширюється переважно через мережу власних бутиків - це принципова позиція. Для будівництва та оформлення фірмових магазинів залучаються кращі архітектори та дизайнери інтер'єру.

Успішний і прибутковий бізнес дозволяє Миуччи Прада і її чоловікові Патріціо Бертеллі займатися проектами іншого порядку. Фонд Prada, заснований ними в 1995 році, є одним із самих значних фондів сучасного мистецтва в Італії. В інтерв'ю International Herald Tribune Міучча Прада озвучила свою позицію: «Я наполягаю на тому, щоб мій фонд воспріні¬малі окремо від мого бренду. Я займаюся мистецтвом зовсім не для того, щоб краще продавалися мої сумки. Рівно навпаки ». Крім серйозного бізнесу та захоплення мистецтвом у подружжя є свої маленькі слабкості: у неї - смачна їжа, у нього - розкішна яхта.

Принципи та упередження
Міучча Прада досить консервативна в деяких питаннях ведення бізнесу. Незважаючи на неймовірну популярність соціальних мереж і блогерского руху, вона відмовляється використовувати їх для просування власних брендів. Тим часом багато відомих дизайнерів активно освоюють Інтернет-простір, сприймаючи його як гігантську рекламний майданчик.

От як сама Міучча Прада прокоментувала свою точку зору в інтерв'ю американському виданню Wall Street Journal Magazine: «Чому ви думаєте, що чиєсь поява в тренчі на сторінках блогів або в соціальних мережах означає для бренду бути відкритим для всього світу? Що якщо через кілька років той самий Twitter стане непопулярним, і ми зрозуміємо, що зробили велику помилку? ». Втім, офіційні сайти у Prada і у Miu Miu все ж є.

 Та сама Прада


Останнім часом відомі дизайнери все частіше штурмують ринок масового одягу. Ось лише пара показових прикладів. Осінньо-зимова колекція під назвою Lagerfeld продається в тому числі і через популярний французький поштовий каталог 3 Suisses, ціни на цей одяг не перевищують 200 євро. Дизайнер марки Lanvin Альбер Ельбаз створив капсульну колекцію для демократичного бренду H & M.

Міучча Прада не бажає наслідувати приклад колег. Вона вважає, що подібні спільні проекти негативно позначаються на репутації люксових брендів. Крім того, пані Прада побоюється, що в гонитві за низькою ціною і доступністю одяг втратить якість, а висока якість має для неї найважливіше значення.

Знаменитий офіс-студія пані Прада, схожий скоріше на арт-об'єкт, знаходиться в Мілані. Протягом робочого дня Міучча Прада намагається якомога рідше стикатися зі своїм чоловіком Патріціо Бертеллі, не так-то просто працювати пліч-о-пліч на протязі багатьох років. Увечері подружжя поспішають в свій затишний будинок, де їх чекають улюблені сини.
Автор: Ірина Рукавишникова