Голос України на Євробаченні-2010: ALYOSHA
 Це вам тільки здається, що ви не чули раніше, як співає співачка з нежіночим сценічним ім'ям ALYOSHA. Так-так, та сама ALYOSHA, яка після тривалих перипетій на Україну з вибором учасника для Євробачення-2010, поїде представляти свою країну на європейському пісенному конкурсі №1 в норвезьке Осло.

Насправді, кожен раз, коли по радіо або у вашому плеєрі звучить відомий хіт Потапа і Насті Каменських «Не люби мне мозги», саме голос співачки ALYOSHA ми чуємо в мелодійному англомовному вступ. Альоша - не тільки співачка, вона і автор, і композитор в одній особі. Відомо, що Альоша пише пісні для Наталі Могилевської та вже згаданого дуету Потапа і Насті Каменських.

Народилася Альоша в українському місті Запоріжжя. 14 травня, якраз напередодні Євробачення, співачка відсвяткує своє 24-річчя. Альоша - професійна співачка: з 5 класу вона співала у шкільному хорі, займалася в студії, а по закінченню школи здобула вищу освіту в Київському національному інституті культури і мистецтв за спеціальністю естрадний вокал.

 Голос України на Євробаченні-2010: ALYOSHA


Справжнє ім'я Альоші - Олена Кучер. У дитинстві Алену брати часто називали Альошею за те, що вона була «своєю» у їх чоловічій компанії. Так пізніше і народилося нинішнє ALYOSHA. До слова сказати, через незвичайний сценічного імені співачки на оголошенні вибору представника від України на конкурс «Євробачення-2010», яке проходило в студії Савіка Шустера, стався справжній курйоз. Справа в тому, що серед претендентів на путівку в Осло був учасник української «Фабрики зірок» Олексій Матіас. Коли ж оголосили ім'я переможця відбору на Євробачення: «Альоша! », Олексій радісно попрямував до мікрофона. У залі виникла деяка заминка, і тільки тоді Олексій Матіас зрозумів свою помилку, відійшов убік, поступившись місцем справжньою переможниці - ALYOSHA.

На наступний день після ефіру в студії Савіка Шустера, про ще вчора невідомої широкому колу слухачів співачці ALYOSHA, говорила вся країна! Але спочивати на лаврах Альоші довго не довелося. Оргкомітет Євробачення-2010 дискваліфікував пісню «To be free», з якою ALYOSHA планувала вийти на сцену пісенного конкурсу в Осло. Справа в тому, що пісня «To be free» була випущена ще в 2008 році і за правилами Євробачення не може брати участь у конкурсі. Тому співачці було запропоновано в найкоротші терміни представити для пісенного конкурсу іншу пісню, відповідну правилами Євробачення.

 Голос України на Євробаченні-2010: ALYOSHA


Нова композиція Альоші «Sweet People», яку співачка придумала і записала за кілька днів, повністю задовольнила всі вимоги Європейського мовного союзу. ALYOSHA постаралася за характером зробити її дуже схожою на попередню пісню «To be free», за яку власне і голосували українці на відбірковому етапі Євробачення.

 Голос України на Євробаченні-2010: ALYOSHA


Очевидно, торішній провал шоу Світлани Лободи на пісенному конкурсі «Євробачення» змусив нинішню конкурсантку Альошу в корені змінити тактику номера для сцени в Осло. Альоша виступатиме одна (без балету і бек-вокалу). Ставку команда Альоші робить виключно на потужний унікальний - в 4 октави - голос своєї учасниці і соціальну спрямованість конкурсної пісні. Адже пісня «Sweet People» - це своєрідний заклик до людей зберегти свою планету.

Хто вона - команда співачки Альоші? Альоша - це «продукт» продюсерського центру «CATAPULT MUSIC». Дане продюсерське агентство вже має ряд успішних проектів у шоу-бізнесі. Серед них найбільш відомі - «Пара Нормальних», «Антитіла», Марк Савін.

 Голос України на Євробаченні-2010: ALYOSHA


Успіху Альоші на відбірковому етапі Євробачення передував дебютний альбом англійською мовою, композиції з якого регулярно потрапляють в верхівки американських радіохітпараду (!). Фонотека Альоші також включає вже такі розкручені на радіохвилях треки, як «Сніг», «Ти підеш». На обидві композиції вже відзнято відеокліпи. Зараз співачка посилено працює над створенням другого альбому.

Сьогодні інтерес до Альоші на ринку шоу-бізнесу зростає в геометричній прогресії. Подейкують, що співпрацею з представницею України на майбутньому Євробаченні в Осло всерйоз зацікавилося одне з кращих продюсерських агентств Росії. Це й не дивно. Адже в арсеналі Альоші Перша премія на міжнародному конкурсі «Ялта-2006» і Перша премія Міжнародного фестивалю "Пісні моря-2008".

Саму ж Альошу дуже турбує фінансування її поїздки на Євробачення. За словами співачки, вона ніяк не очікувала перемоги в українському відбірковому турі за путівку на європейський пісенний конкурс і більше була налаштована на участь у конкурсі молодих виконавців «Нова хвиля» в Юрмалі. Дотепер сольну кар'єру Альоші підтримував її чоловік і за сумісництвом продюсер Максим. Правда, ще оголошуючи результати відбіркового туру, відомий український політик Ганна Герман пообіцяла Альоші допомогу в пошуку спонсорської підтримки на європейському пісенному конкурсі. Адже, як відомо, талантам (яким безперечно є українська Альоша) треба допомагати, це тільки бездарності проб'ються самі.

Залишається побажати голосистій українській співачці Альоші успіхів на Євробаченні! Хоча незалежно піддадуться чи виконавиці «Sweet People» призові місця європейського пісенного конкурсу, свою армію прихильників і визнання вона вже отримала!

 Голос України на Євробаченні-2010: ALYOSHA

Автор: Наталя Гришко