Таємна правда про чоловіків. Частина 2. Жага батька
 Незважаючи на те, що чоловіки психологічно дуже залежні від внутрішньої фемінності (про це я писала в першій частині), вони так само сильно залежні і від батьківського комплексу. Батько дає життя, світло, енергію. Але разом з тим, батько може проклинати, позбавляти сил і пригнічувати.

Патріархальність замінила поклоніння Матері-землі поклонінням Небесного Отця. Для того щоб хлопчик виріс справжнім повноцінним чоловіком (саме з психологічної точки зору) його материнський комплекс, його фемінність повинна мати рівний противагу батьківському комплексу, який також присутній в несвідомому чоловіка, але часом буває сильнішим, ніж материнський. Завдяки матері дитина може відчувати світ як дбайливу і захищає його середовище. Завдяки батькові він може отримати підтримку, щоб увійти в світ і почати боротися за своє життя.

Але часи племені і громади канули в лету, а індустрія, сама того не відаючи, зруйнувала невидимі нитки, що зв'язують батьків і синів у спільній роботі (полювання, поле і т. Д.). Що ми бачимо сьогодні? На наших очах відбувається подальше і глибоке поділ батьків і синів.

Напевно, багатьом знайома картина, коли батько, приходячи з роботи втомленим і душевно спустошеним, ленно перевіряє щоденник сина, а потім після вечері відразу сідає за газету (журнал, книгу, телевізор, комп'ютер тощо). Часто самі так і не подорослішали чоловіки, не бачачи необхідності повноцінного спілкування з сином, вважають зроблене нормою. Вони годують і одягають сім'ю, вони оплачують рахунки, вони проводять деякий час з дітьми (на жаль, мізерно мале для повноцінного спілкування і виховання). Для них це норма. Та, яку їм передали їхні батьки, а тим їх.

З втратою ритуалу дорослішання (про це я писала в першій частині), а так само мудрих старійшин, чоловіки вже давно перестали сприймати справжнє значення себе повною мірою. Будь то, повне фізичне відсутність батька або ж його непричетність до вихованню сина (символічне відсутність), дитина не може поставити ті питання, які хвилюють його зароджується Его. А все тому, що бачать і внутрішньо відчувають, що батько не здатен дати відповіді.

 Таємна правда про чоловіків. Частина 2. Жага батька


Одного разу, один хлопчик, під час гри у футбол, сильно вдарив коліно. Він заплакав, а тренер, підійшовши до нього, сказав: «Якщо ти зараз не можеш терпіти цей біль, то далі буде гірше». Хлопчик дивився на інших хлопців, старших за нього за віком, і сподівався, що хто-небудь з дорослих відкриє йому таємницю того, як вони перевершують біль. Але до нього ніхто не підійшов, і навіть власний батько не зміг повноцінно відповісти на його питання. А все тому, що самі дорослі не знали відповіді, так як свого часу їх ніхто не навчив цьому.

Чоловікові постійно не вистачає цього батьківського впливу, цього архетипу батька. Чоловік, приймаючи поло-соціальні ролі як зобов'язання, зводить свою життєву роль до необхідного мінімуму, так і не навчившись йти своїм шляхом. І нині більшою мірою герой не той, хто, подолавши страх, пройшов війну, а той, хто, подолавши своїх внутрішніх демонів (т. Е. По суті травми предків, не вилікувані вчасно ними) знайшов себе, як щось індивідуальне і нове.

Проектуючи психологію спраги батька на свого чоловіка, я, зрештою, зрозуміла, чому він так тягнеться до свого тата. Він намагається бути з ним ближче в надії отримати те саме велике знання чоловічого призначення. Але тепер я знаю, що його батько не здатний дати йому цього знання, так як, проживши більшу частину життя, він так і не пізнав в собі сам цю істину, та й не прагне до неї. Зате він налаштовує, абсолютно несвідомо, мого чоловіка проти шлюбу, оскільки сам у дитинстві не отримав того тепла, яке повинен був, і, проектуючи свою внутрішню фемінність на дружину, не зміг з нею прожити життя. Він пішов, залишивши її, інваліда, і двох синів, до іншої, але й від тієї він має регулярні сексуальні контакти на стороні. Тому я зовсім не здивуюся, якщо мій чоловік почне проектувати модель сімейних відносин з сім'ї своїх батьків, звичайно, несвідомо.

 Таємна правда про чоловіків. Частина 2. Жага батька


Він, як рослина (дитина) прагне тягнутися до сонця (своєму батькові, патріархальна проекція на Небесного батька), тому багато чого він робить неусвідомлено, щоб отримати від батька похвалу (підтримку). Тепер, я думаю, саме з цієї причини, чоловік мій пішов служити за контрактом в Чечню (він намагається прожитий не прожите батьківську життя). Але, знаючи і аналізуючи його деякі психологічні проблеми, я впевнена, що зможу ненав'язливо допомогти йому в подоланні цього випробування. А на це потрібно вся моя жіноча мудрість.

Кожному синові щось потрібно від свого батька. Особливо йому хочеться почути, що батько його любить і приймає таким, яким він є. Занадто багато чоловіків заблукали, здійснюючи своє внутрішнє мандрівка у напрямку індивідуалізації, бо не отримали підтримки від батька. Природно, сини вирішили, що повинні якось пристосуватися до вимог батька, приборкавши свої бажання, щоб заслужити його схвалення. Часто вони отримували це схвалення, прагнучи відповідати очікуванням батька.

Продовження в наступній частині. Страх.
Автор: Надія Лобанова


 Таємна правда про чоловіків. Частина 1. Внутрішня фемінність
 «Чоловіки - наша слабкість, діти наша радість. Один раз розслабишся, потім все життя радієш ». Думаю, всі з вас, дорогі читачки, пам'ятають цю цитату з одного монологу відомого гумориста Сергія Дробатенко. Саме про чоловіків сьогодні я поведу розмову.

Що ми, жінки, без чоловіків? Правильно буде сказати, що невідомо, що саме. Але якраз чоловіки роблять нас жінками. Не будь їх, не до чого було б нам придумувати стиль, шарм, моду та інші принади. Але ось після цукерок-букетного періоду ваш чоловік вже не дарує вам радість і насолоду, а частіше починає вас дратувати. На жаль, це правда життя, доведена не одним поколінням жінок. Тоді ми починаємо лаятися або ж неодмінно вважати, що вся справа в нас. Але не багато жінок усвідомлюють, що основа проблеми лежить у глибині чоловічого несвідомого, в глибині його психіки.

Для чоловіків більш важливим і більш складним є процес «відривання» від матері. Часом перехідний вік розтягується на багато років (починаючись з 12 років і закінчуючись в 28, а то й довше). Хлопчики більш прив'язані до матері, ніж прийнято вважати. Звідси пішла заяложена фраза «мамин синочок». Для того щоб відчути себе чоловіком, хлопчики повинні повністю звільнитися від внутрішнього впливу матерії (матері). За старих часів, а особливо це яскраво виражено в індіанських племенах, хлопчики в остаточному шляху дорослішання проходили певні ритуали і випробування. Якщо хлопчик не проходив випробування з першого разу, то воно пересувалося на наступний рік, і він не міг вважатися чоловіком і продовжував жити з батьками під їх опікою. Це для нього було великим приниженням.

Але до наших днів не дійшли подібні ритуали, так само як і немає тих чоловіків-старійшин, які могли б допомогти хлопчикові стати чоловіком. Мати і дитини пов'язує невидима нитка, яку часом матері смикають, щоб підпорядкувати своїй волі синів. Мати для чоловіка це щось уособлює спокій, затишок і безтурботність, з яким він повинен розлучитися при дорослішанні. Але от не кожен чоловік готовий до цього розставання.

Ця травма обов'язкова, бо хлопчик повинен перевершити материнський комплекс і почати свій шлях. Все залежить від того, наскільки були близькі або навпаки холодні стосунки матері і сина. Підсвідомо кожен хлопчик знає, що чоловік це щось більше, ніж просто турбота про себе і свою сім'ю. Але рідкісний чоловік здатний усвідомити, що його психологічна залежність від матері заважає його істинному дорослішанню. Чоловік дивиться на свою кохану, але може вона залучити його тільки своєю зовнішністю? Позаду неї незримо присутній його турботлива мати, яка зменшує ризик «небезпечної спальні». При цьому вона виступає в якості посередника для глибинного зв'язку з попередніми поколінням предків.

 Таємна правда про чоловіків. Частина 1. Внутрішня фемінність


Фемінність грає дуже велику роль в житті чоловіка, але знизити її нині дуже складно. То що заважає нашим близьким відносинам з коханими? Рольові очікування, фемінність, страх.

Можливо, ви ніколи не помічали, що у чоловіків більше психологічних травм, ніж у нас. Як би це не звучало сумно, але чоловіки досить слабкі. А жіноча мудрість може в деякій мірі допомогти йому подолати себе. Дозвольте навести вам приклад чоловічої фемінності.

Чоловік, який постійно стикався з серйозними труднощами в сімейному житті, нарешті, зібрався з духом і попросив свою матір не втручатися в їх з дружиною відносини і дозволити йому самостійно у всьому розібратися. На що вона відповіла йому тим, що він розбив серце своєї матері. Притому, що його батьком міг би бути будь-який з десятка чоловіків, але у нього є тільки одна-єдина мати. Чоловік жив з тим, що мати завжди була присутня в його сімейному житті, але при відчайдушному бажанні стати вільним від її впливу, він спасував після материнського відповіді.

Часто чоловіки проектують материнське на своїх супутниць. Якщо мати завжди оберігала сина, то він несвідомо вимагає від неї того ж. Якщо ж мати навпаки, була віддалена від нащадка і холодна з ним, то чоловік, або намагається компенсувати брак материнської любові за рахунок супутниці, або, ненавидячи мати, винить свою подругу у всьому, що хоч чимось нагадує про дитячі травмах, пов'язаних з материнським психологічним. Це може бути і погано випрати сорочка, і його неспроможність як коханця, і його постійне почуття самотності.

 Таємна правда про чоловіків. Частина 1. Внутрішня фемінність


Ось подібний приклад:
Коли хлопчикові було вісім років, його мати оголосила, що йде з сім'ї. Він бачив, як вона сідала в машину до чужого дядька. Батько, заглушаючи свій біль, не займався сином, але часто пив. Пізніше, коли хлопчик виріс і одружився, йому завжди здавалося, що дружина зраджує, хоча вона це заперечувала. Кожен раз, коли йому здавалася зрада, несвідомо перед його очима з'являлася картина: улюблена мама стоїть спиною у дверному проході, вона, не озираючись сідати в машину, і їде від нього назавжди. Відчуття покинутості обтяжує його, і тому він боїться того, що дружина (а він несвідомо проектує мати на дружину) кине його, знайшовши, більш кращого коханця.

Говорити про фемінності чоловіків можна довго. Думаю багато хто з вас тепер розуміють, наскільки близький і як пов'язаний чоловік зі своєю матір'ю, ну або тими, хто її заміняв в його ранньому дитинстві (бабуся, тітка, сусідка, ...). Вони зляться на жінок через свого несвідомого материнського комплексу.

Але є ще одна чоловіча таємниця, про яку вони ніколи не повідають нам жінкам. Це страх. Про це я напишу в наступній своїй статті.

Будьте мудрі!
Автор: Надія Лобанова