Інтерв'ю з автором детективів Тетяни Гармаш-Роффе
 Портал MyCharm.ru представляє Тетяну Гармаш-Роффе - російську письменницю, автора 19 книг. Тетяна працює в жанрі класичного детектива з бездоганною логікою оповіді, динамічним сюжетом і глибоким психологізмом. Її твори публікуються видавництвом «Ексмо» в авторській серії «Детектив вищої проби. Романи Тетяни Гармаш-Роффе ».

Тетяна вважає, що детективний жанр накладає на письменника особливу відповідальність, вимагає чіткої структури, суворої логіки розслідування, глибини думки і запам'ятовуються персонажів. Автор не терпить неточностей і логічних протиріч у сюжеті, скрупульозно розробляє кожну тему, образ і деталь. Твори Тетяни - яскраве свідчення того, що жанр детективного роману має великі, невикористані можливості. Тетяна Гармаш-Роффе слід традицій майстрів детективного жанру, піднімаючи російський детективний роман на нову висоту.

Тетяна народилася і виросла в Москві. Її дитинство пройшло у творчій атмосфері театру і музики, завдяки її матері, телевізійного режисерові. Закінчила філологічний факультет Московського державного університету ім. М.В. Ломоносова. Після університету викладала російську мову іноземцям, працювала театральним критиком, публікувалася у багатьох виданнях. У 1994 році Тетяна вийшла заміж за француза Клода Роффе і переїхала з родиною до Франції, де почала літературну діяльність. Виховує двох дітей - сина і дочку.

Сайт автора: http://www.garmash-roffe.ru/

Нам пощастило. Тетяна знайшла час відповісти на кілька наших запитань. Представляємо вашій увазі невелике ексклюзивне інтерв'ю письменниці.

- Тетяна, сучасні детективні твори не завжди оцінюють однозначно. Чи є у Вас бажання переконати тих, хто вважає ці книги , Малоінтеллектуальним чтивом для метро?

Переконувати кого б то не було - справа безнадійна ... Волію просто поділитися своїм поглядом на предмет.

Перш за все, що розуміється під словом «детектив»? Проти чого у багатьох читачів існує подібне упередження? Проти самого жанру? Або проти того, що наші вітчизняні видавництва пропонують читачеві під виглядом детектива? Давайте розберемося в цьому питанні.

Детектив, за визначенням, є жанр, в якому читачеві пропонується логічна головоломка. Цей твір інтелектуальне, - хоча (бідний нашу мову!) Виключно в плані логіки, що не філософії. Тим не менш, логіка є річ, що лежить в основі осмислення як і життєвих, так і філософських проблем. Філософ, що не володіє логікою, - тобто не філософ, а базіка ... Логіка є першоосновою осягнення речей, і їй може навчити (у числі іншого) і хороший, справжній детектив.

Далі. У наш час детектив перетворився на РОМАН, - на відміну від первісних детективів-повість, де історія була однолінійна і повністю присвячена розслідуванню злочину. Основний персонаж таких творів, будь їх автором Конан Дойль або Агата Крісті, був картонній фігуркою, яка вставлялася в потрібний час в потрібну ситуацію.

Що ми знаємо про «картонній фігурці»? Да нічого! Доля Шерлока Холмса, так само як і Еркюля Пуаро знаходиться за переділами твори. Чи був він одружений, мав чи дітей, розлучився Чи, зазнав чи душевну травму? Не знає про це читач, і ніколи не дізнається!

Інша справа сучасний детектив. Який, повторюся, став повноцінним романом, - а жанр роману поліфонічен, многолінеен. У ньому, крім детективної лінії, існують лінії доль персонажів ...

Залишається він при цьому детективним твором? Так, якщо в ньому детективна лінія, - тобто Розслідування злочинів, - є сюжетообразующим стрижнем. Витриманим, при цьому, в кращих традиціях жанру: в ньому повинна бути захоплююча і динамічна інтрига, вивірена логіка розслідування, сувора правда речового світу, його законів. (Про «правду речового світу» поясню: твір, в якому, наприклад, залізні двері відкривають за допомогою пилочки для нігтів, детективом не є, - воно вже є фантастикою.)

Повертаючись до суті вашого запитання, я дозволю собі сміливість стверджувати, що хороший детективний роман (тобто хороший роман + хороший детектив) є читання з усіх точок зір гідне. А чи будуть його читати в метро, ​​в затишному кріслі, в ліжку або крадькома на роботі, - не має ніякого значення! Одна читачка написала мені якось: «Не можу відірватися від вашої книги! Читаю скрізь і всюди, навіть коли готую обід: в одній руці поварешка, в іншій книжка! »Я не бачу в цьому нічого образливого, - навпаки, для мене це звучить як комплімент.


- У своїх інтерв'ю Ви пишете, що серйозно працюєте над своїми текстами, їх стилістикою, продумуєте сюжет. Тому не можете писати більше двох романів на рік. Як деяким письменникам вдається писати по кілька книжок на рік? Це різні стилі роботи письменників? Або якість твору від цього все-таки страждає?

Пушкін говорив, що письменника має судити за законами, ним над собою визнаними. Я переконана, що це єдино правильний підхід до оцінки творів (будь-якого жанру). Звідки і оцінка якості не може бути спільною для всіх. Якщо Д. Донцова, наприклад, свідомо пише легкі розважальні речі, не претендуючи на якість справжнього детектива, - то навіщо ми будемо їй цей критерій оцінки, тобто «Якісний», нав'язувати? Інша справа, коли автор спочатку заявляє про те, що прагне витримувати певну висоту, як літературну, так і жанрову. Він, автор цей, - зауважимо мимохідь, - сильно підставляється подібною заявою: негайно знаходяться мисливці його «обламати» ... Але не будемо про сумне .

Домагання на якість потребують, безумовно, великих тимчасових витрат. Якщо ставити перед собою саме таке завдання, то кілька книжок на рік написати абсолютно неможливо ... Навіть 2 романи на рік - це занадто, занадто багато! Якби видавництво не давило мене кількістю, я б воліла писати по одному роману в рік ... Втішає одне: читачі чекають моїх книг з нетерпінням. І я, працюючи без вихідних і без свят, повторюю, як мантру: «Читач чекає ...»


- Щоб писати романи, напевно, потрібно бути дуже хорошим психологом, розбиратися у відносинах людей - між чоловіком і жінкою, батьками і дітьми, друзями, колегами і т.д., щоб описати їх достовірно і правдоподібно, глибоко проникнути в це сферу. Чи можете Ви назвати себе психологом, як Ви цьому навчилися і чи допомагає Вам це у власному житті?

Я людина допитлива, і читала багато праці з психології. Але ніякі книги не допоможуть, якщо не дана здатність відчувати людей ... У мене це якість виявилося з дитинства, а з досвідом воно тільки розвивається. Один психолог, прочитавши мої романи, сказав, що я «психолог від Бога». Це дуже гарний комплімент, хоча означає він всього лише те, що в мене є вроджена здатність влазити в шкуру інших людей. І, звичайно, ця здатність мені допомагає в житті. Я часто «чую», що вони думають і відчувають ...


- Ви вже багато років живете у Франції. Чи часто буваєте в Росії? Чи змінилася Москва за цей час і в який бік?

У Росії буваю не менше двох разів на рік, іноді частіше. Москва змінилася, безумовно. І, незважаючи на багато «але», в кращу сторону! Вона стала чистішою, цивілізованіше, нарядно, і жителі наші стали менш стурбованими ... Не порівняти з сіркою Москвою і похмурими обличчями радянських часів!


- Чи багато Ви читаєте книг інших авторів (класиків і сучасних) і які твори порекомендували б нам? Що віддаєте перевагу з нехудожньої літератури (періодику, газети, журнали, ділову літературу ... ще щось)?

Періодику мені замінює Інтернет, - мій ранок починається з чашки кави перед екраном комп'ютера. Політика, економіка, соціальні дослідження, наукові відкриття, - мене цікавить усе! Окрім, мабуть, світських пліток. Особливо ціную розумні аналітичні статті. Хоча їх замало, на мій смак. Дуже не люблю заходження з претензією на сенсацію, в дусі: «Нарешті вчені довели, що ...» Які вчені? Де? Ні посилань на першоджерело, ні імен цих «учених». Лажа. А я «лажу» терпіти не можу, - ні в новинах, ні в романах.

З книг, прочитаних мною за останній час, я б порекомендувала автора, який потряс мене дивовижною сміливістю і довірою до читача: мова про книгу Мюріель Барбері «Елегантність їжачка». Філософські думки - причому без всякої претензій на спрощеність, - вплетені в оповідання про долю двох людей, що належать до різних поколінь і соціальних кіл. Дівчинка-підліток з буржуазної сім'ї і консьєржка, жінка за п'ятдесят, осмислюють життя у схожому регістрі ... Це красива і тонка трагікомедія. Гаряче рекомендую цю книгу всім мислячим читачам!

 Інтерв'ю з автором детективів Тетяни Гармаш-Роффе


Хочете поставити свої запитання письменниці? Беріть участь в КОНКУРСІ на краще запитання і отримаєте приз від Тетяни Гармаш-Роффе.
Автор: Юлія Гнедина


 Гармонізація зовнішності - новий тренд пластичної хірургії
 Пластична хірургія сучасності - це унікальне за своїми властивостями явище, здатне творити з людським тілом дивовижні метаморфози. Гарною пишними грудьми і точеним носиком сьогодні нікого вже не здивуєш. Бажаних обрисів силуету можна домогтися різними варіаціями пластики тіла і ліпосакцією. Моложаве обличчя в 50 з невеликим більше не сприймається як щось надприродне - це норма для доглянутих і соціально активних жінок і чоловіків. Але куди рухається хірургія краси? В якому напрямку вона розвивається?

Вийшла з плеяди реконструктивних операцій, хірургія краси знову впритул наближається до них. Зрозуміло, майстерність хірургів збагачується новими «знахідками»: малоінвазивними і ендоскопічними техніками. Такі операції як відновлення рис обличчя через вроджених або набутих дефектів, відтворення молочних залоз після їх видалення в ході лікування онкологічних захворювань, реабілітація порушеною форми вушних раковин, - всі ці втручання були поширені до розквіту безпосередньо естетичної хірургії. Але саме завдяки класичним методам сучасні пластичні хірурги здатні переступити за грань тривіальних операцій щодо поліпшення зовнішності. Сьогодні вони схильні займатися всебічним Преображенням зовнішності пацієнтів.

У пластичній хірургії почало формуватися окремий напрямок іміджевих лицьових корекцій. І це не просто усунення проявів старіння ... Це створення привабливого обличчя в тих випадках, коли природа упустила з уваги деякі моменти, зробивши ту чи іншу зовнішність отклоняющейся від загальноприйнятих норм краси. Це може бути западає очниця, невиражений кут між підборіддям і шиєю, невизначена форма носа, невиразні губи й очі і т.д.

Проте однією з причин невдоволення дівчат і жінок своєю зовнішністю є так звана «грубість чорт», «маскулінність». Іншими словами - відсутність бажаної витонченості та жіночності в зовнішності. І проблема ця комплексна. Найчастіше хірургам тут необхідно створювати більш виразний погляд, елегантний овал обличчя з вираженими вилицями, додавати сексуальної повноти губ, робити більш витонченим спинку носа і загострювати його кінчик. На додаток до операцій особи зазвичай йдуть втручання по збільшенню молочних залоз і формуванню фігури «пісочний годинник». Хірурги, що беруться за таку масштабну роботу, приймають на себе величезну відповідальність, а тому вони повинні володіти великими навичками в багатьох галузях хірургії: реконструктивної, відновної, пластичної, естетичної та ендоскопічної і т.д.

«Чомусь прийнято вважати, що гармонізацію зовнішності проводять тільки транссексуалам, яким після операції зі зміни статі необхідно зробити свою зовнішність більш жіночною. Покладемо, такі корекції існують. Але стабільний відсоток моїх пацієнтів складають досить молоді дівчата, яким ми виконуємо низку операцій для того, щоб вони виглядали як голлівудські зірки. Ми робимо їх зовнішність максимально наближеною до класичних канонів жіночої краси », - коментує відомий пластичний хірург, автор інноваційних методів пластики обличчя Ельчин Мамедов.

За словами хірурга, в корекціях по виправленню маскулінної зовнішності головне не кількість, а якість. «Важливо не поспішати, а методично вести пацієнта, етап за етапом, поступово покращуючи всі його показники зовнішності», - пояснює Мамедов. Останньою такою його пацієнтці було 20 років. Їй хірург провів низку з п'яти маніпуляцій, які дозволили дівчині виглядати саме так, якою вона завжди себе уявляла.

«Операції на ранньому життєвому етапі пацієнта - це величезна відповідальність. Я часто відмовляю багатьом прихожим до мене дівчатам у множинних корекціях, хоча іноді вони хочуть переробити все, - пояснює Ельчин Мамедов. - Я не бачу в цьому нічого, крім юнацьких комплексів і властивого молоді максималізму. Тут я не беруся за роботу або пропоную зробити зовсім невелику, але найнеобхіднішу, на мій погляд, трансформацію. Вона моментально підвищить самооцінку, при цьому перед нами буде все та ж людина з оригінальною зовнішністю ».

«Але ми будемо кривити душею, якщо скажемо, що з точки зору антропометрії все обличчя і фігури - ідеальні. Це нонсенс. Я як естетичний хірург можу об'єктивно сказати, що потрібно і можна виправити в зовнішності конкретної людини, щоб зробити її максимально красивою. І якщо я бачу це втілення - мені цікаво його виробити. Але коли в мене виникає хоча б тінь сумніву в успішності результату, я часу », - продовжує хірург.

За словами фахівця, успішно виконана гармонізація зовнішності, виконана в період з 20 до 30 років, дозволяє жінці позбутися комплексів, легко відбутися в особистому житті і кар'єрі.


Вік: 19 років
Результат:   5 місяців
Пацієнтка звернулася з бажанням надати обличчю більш привабливий і жіночний вигляд. Що раніше не переносила ніяких операцій в області обличчя. Нами було прийнято рішення про виконання феминизирующим операції в області обличчя.

 Гармонізація зовнішності - новий тренд пластичної хірургії


Аналіз особи показав: вибухне лобних пазух в міжбрівної області, нависання надбрівних дуг (кістковий компонент), що характерно для чоловічого чола. Жіночий лоб характеризується абсолютно гладкою поверхнею. Також у пацієнтки відзначаються контурируется передні скроневі лінії, що також не бажано з естетичної точки зору на жіночому черепі. Аналіз лицьового скелета показав виступаючі виличні дуги і кути нижньої щелепи. Подібне «скелетоване» обличчя надає жіночому обличчю мужоподібний вигляд. Виступаючі кути нижньої щелепи завжди надають «квадратний» вид особі, що не естетично у жінок. Більше того, було прийнято рішення виконати пластику носа, пластику вушних раковин і усунути невеликі «мішки» під очима.

 Гармонізація зовнішності - новий тренд пластичної хірургії


Рекомендовано й виконане:

- Феминизирующим операція в області особи із застосуванням методик пластичної хірургії і краніофаціальної хірургії.

- Шліфування черепа в області надбрівних дуг з їх зменшенням для усунення ефекту «запалих» очей і досягнення ефекту «відкритих» очей.

- Зменшення обсягу лобних пазух з метою отримання гладкої лобової поверхні.

- Ендотемпоропластіка з ліпофілінга для підняття зовнішніх кутів очних щілин з метою досягнення ефекту «голлівудських очей».

- Шліфування черепа в області виличні дуг і кутів нижньої щелепи з метою зменшення їх контурирования і «Скелетований» вигляду.

- Ендоскопічна внутрішньоротова нижня блефаропластика і елевація тканин середньої зони обличчя.

 Гармонізація зовнішності - новий тренд пластичної хірургії


Оскільки після такого комплексу краніофаціальних операцій пацієнтка стала схожа на актрису Лів Тайлер, було прийнято рішення - при виконанні пластики носа врахувати анатомічні дані актриси. Також виконані пластика вушних раковин і збільшення губ. Подальше вдосконалення зовнішності буде проходити із застосуванням методик професійної косметології.