Літо - відмінна пора для нових знайомств, яскравих романів. Влітку, слідом за весняним пробудженням почуттів, приходять і свіжі відносини, які, "чим чорт не жартує", можуть закінчитися шлюбом. Влітку, а особливо в червні, настрій таке, що не хочеться працювати взагалі, виною тому думки про представників протилежної статі, з якими так і кортить проводити весь вільний час.
Ліза Вересова, героїня роману "Стомлена балом", познайомилася з Дмитром Паніним теж на самому початку літа, коли повітря Літнього саду солодкий від пахощів квітучих лип. Але доля не дозволила молодим людям продовжити знайомство, відправивши Лізу заміж за архітектора, а Дмитра одруживши на дочці провінційного губернатора. І лише через довгі п'ять років молоді люди знову зустрілися - і пристрасть миттєво спалахнула знову.
У Пушкінські часи розлучення прирівнювався до скандалу, ганьбі. Якщо ж такий все ж таки траплявся, то тільки з дозволу Імператора. Тому закохані - Ліза та Мітя - змушені приховувати стосунки, "водити оточуючих за ніс", щоб не дати приводу для пліток.
Ліза Вересова розуміє, що з Дмитром пов'язана таємниця, і стосується ця таємниця його подружжя. За інформацією з одного джерела, дружина Дмитра, Катрін, отруєна, інше джерело стверджує, що Катрін перебуває в здоров'ї і готується стати матір'ю. Ні той, ні інший варіант категорично не влаштовує Лізу, вона відчайдушно ревнує.
Коли відносини між закоханими розпалюються, Ліза виявляє, що за нею невідривно слід незнайомець - наче вивчає її звички і міські маршрути. Незнайомець не показує ні обличчя, ні одягу, кутаючись у чорне, значить, боїться викриття. Додатково до неприємної, діючої на нерви ситуації у Лізи гине близький родич, яким та довіряє і якого беззавітно любить. Незабаром помирає ще одна жінка, з якою Лізі недавно довелося зустрітися. Героїня книги здогадується, що дивні смерті відбулися зовсім не випадково. Щось підказує їй, що Дмитро, її ніжний і палкий коханий, зовсім не такий простий, і що таємниця, яку він приховує, ось-ось розкриється.
Закохані розлучаються, кожен повертається до колишнього життя. Ліза потрапляє під підозру слідства, оскільки жінка, яку бачили на місці злочину, занадто схожа на Лізу, одягнена так само. Але Ліза знає, що невинна, починає розгадувати таємницю самостійно. Дивом вистежує злочинницю, але не справляється з нею і мало не гине в палаючому будинку.
Не всі любовні історії закінчуються однаково щасливо. "Стомлена балом" - книга з сумним кінцем. І хоча Ліза, головна героїня книги, не гине, на її долю випадають суворі випробування, вдобавок вона не знає, чи живий її коханий.
Так само буває з деякими з нас: закохавшись не в тієї людини, ми страждаємо, не в силах вплинути на ситуацію. Усе ще більше заплутується, коли зацікавлені в особистій вигоді люди "тягнуть ковдру на себе".
"Стомлена балом" - не трагедія, не детектив, чи не любовний роман. Скоріше, сплав перерахованого, авантюрна белетристика. І, абсолютно точно, взявши в руки книгу, читач не занудьгує ні на хвилину.
Уривок з книги "Стомлена балом"
Справедливість іноді настає. І тоді рекламістам доводиться якщо не вибачатися і виплачувати неустойку, то хоча б знімати з ефіру або з публікацій недостовірну рекламу. Правда, працює це все не у нас. Але європейські та американські асоціації рекламістів зірко стежать, щоб споживача не дуже-то обманювали. Ну, хоча б не так явно. А нам наука: нічого довіряти абсолютно будь-якій рекламі.
Бан за несправжню молодість
Наприклад, найгучнішими забаненими іміджами стають фото зірок із зайвою фоторетушью. Тобто такі, де жінки виглядають набагато молодше за свої роки, називаючи рецептом своєї молодості рекламований продукт, а насправді - це ефект від використання комп'ютерної програми обробки фотозображень.
Реклама Lancome з Джулією Робертс була швидко знята з публікацій у деяких країнах Європи і США. Навіщо потрібно було так відполірувати личко актриси, вона ж і так непогано виглядає для своїх 40 з хвостиком!
За цей же видалена зі ЗМІ і з вулиць реклама з Твіггі. Не так давно вона стала обличчям антивікових засобів OLAY, але Ретушоване фото тільки додало скептиків, що крем здатний скорочувати роки.
Дісталося і 41-річної супермоделі Крісті Терлінгтон (народилася 8 січня 1969). Не повірили в її природну молодість, продемонстровану в рекламі тонального кошти від Maybelline. Рекламу прибрали, а саму Крісті цей бренд чомусь вже давно не запрошує нічого представляти. Від себе зазначу, що знову-таки незрозуміло, навіщо омолоджувати Крісті, яка і так виглядає класно для свого віку.
У число заборонених омолоджених фото потрапили також: Рейчел Уейз (L'OREAL), Пенелопа Крус, Джейн Фонда.
Бан за занадто довгі вії
Є й друга категорія рекламних кампаній, які банять. Це заборона не за штучну молодість, а за штучну довжину вій, несправжній блиск волосся, ненатуральне сяйво шкіри і так далі.
Кілька років тому першою такою «ластівкою» стала реклама туші для вій Magnif 'Eyes Mascara від британського бренду Rimmel, за участю Кейт Мосс.
Але Rimmel, схоже, призабув давнішні проблеми, і вирішив було повторити трюк. У 2011-му році вийшла реклама нової туші Rimmel 1-2-3 Looks Mascara, тепер уже з Джорджией Мей Джаггер у головній ролі. І знову рекламну кампанію заборонили за несправжню довжину вій.
Рекламу NatrureLuze Mousse Mascara від Covergirl з актрисою Тейлор Свіфт чекала така ж доля. Асоціація американських рекламістів порахувала, що у Тейлор занадто довгі вії і нереально світиться шкіра. Хоча, дивлячись на цю молоду дівчину, віриться, що вона - сама досконалість. Може, це вже заздрість?
Бан за провокацію
Занадто вразливим персонам та дітям до 16 таку рекламу дивитися не радять аналітики, тому забороняють. Це - реклама-провокація. Занадто багато сексу, натяків і розтління. Смішно. Досить подивитися денний ефір телеканалу НТВ, такого надивишся, а тут - всього лише трохи більше відверті пози і менш прикрите оголене тіло.
Час від часу приходять схожі один на одного новини з міст Америки і Європи. То там, то тут забороняють зовнішню рекламу зі ... занадто гарними жінками. Водії скаржаться, що це відволікає їх від руху і провокує на зіткнення. Так було, наприклад, з фото Меган Фокс для реклами спідньої білизни Armani - банери зобов'язали зняти і замінити на більш пристойні.
Попалася на секс-провокації і одна з наймолодших актрис-моделей - Дакота Фаннінг. Реклама аромату «Oh Lola! »Від Marc Jacobs з її участю визнана непристойною і заборонена.
Рекламний ролик за участю Бейонсе, в якому співачка представляє свій перший аромат Heat був знятий з денних телеефірів, його показували тільки після 8-ї вечора. Причина та ж - занадто відверто!
А ролик нового аромату Belle D'Opium від YSL був повністю заборонений через неетичну жесту танцівниці в ролику, дуже він нагадує те, як колеться наркоман.
Що сказати. Обманювати в рекламі, звичайно, недобре. Але за результатами багатьох опитувань, жінки не дуже вітають натуральні знімки в рекламі косметики, це не стимулює їх до покупки. З одного боку, хочеться правди, а з іншого - щоб було красиво.