Яскравий колір твого волосся
 Кожна жінка хоч раз у житті експериментує з кольором свого волосся. Найсміливіші вирішуються на яскраві відтінки фарб для волосся і стають володарками насиченого кольору, який привертає увагу і не дає загубитися в натовпі. Але навіть в гонитві за новим стильним чином не варто забувати про безпеку фарбування, яке починається з вибору фарби для волосся.

Звичайно, якщо прийнято рішення кардинально змінити колір волосся, то в такому випадку краще звернутися до досвідченого перукаря-колористу і використовувати професійну фарбу в салоні краси. Якщо ж фарбувати волосся доводиться в домашній обстановці, то віддавайте перевагу сучасним фарбам без аміаку, які не завдають волоссю серйозної шкоди.

Яким же чином наші волосся знаходять новий і яскравий колір?

Здорове волосся мають гладку поверхню, яка складається з щільно прилеглих один до одного лусочок кутикули волоса. Саме така поверхня захищає стрижень волосся від пошкоджень. Якщо ж для фарбування використовуються стійкі фарби, то фарбувальний пігмент проникає глибоко всередину волосся і замінює природний пігмент новим кольором. Через дії фарби, лусочки волосся піднімають, а волосся стає ламким і січеться. Після фарбування волосся дуже уразливі для зовнішніх пошкоджень, тому перукарі радять убезпечувати їх протягом декількох днів після фарбування дії солоної або хлорованої води, а також захищати від агресивних сонячних променів.

 Яскравий колір твого волосся


Сучасні фарби

витримують до 28 використань шампуню, проте відразу після фарбування волосся краще не мити якомога довше. Звичайно, ніхто не змушує ходити з брудною головою, але після процедури фарбування вони перші два дні засаливаются набагато менше, так що витримати невелику паузу між миттям голови можна без особливих проблем. Цей час необхідний, щоб фарбувальний пігмент краще закріпився і тримався потім дещо довше.

Обов'язковою умовою безпечного фарбування є строге проходження додається до фарби інструкції. Якщо ви вирішили пофарбувати волосся в перший раз, то для початку вибирайте відтінок, близький до натурального. Зазвичай фарбу наносять на сухі немиті волосся і витримують вказане в інструкції час. Після миття голови волосся краще не витирати, а промокати рушником, розчісувати ж їх можна тільки після висихання.

Дуже часто жінки нарікають на те, що вийшов колір далекий від того, який присутній у моделі на упаковці. Однак не варто забувати, що кінцевий результат залежить від початкового відтінку волосся. Щоб отримати уявлення про те відтінку, який вас очікує, краще вивчити зворотну сторону упаковки фарби для волосся, де зазвичай розташовується схема початкових і кінцевих відтінків. Якщо ви все ж не впевнені, що колір вийде саме такою, якою вам потрібен, можна спробувати спочатку забарвити лише кілька пасм волосся.

Також уважно поставтеся до часу витримування фарби на волоссі, оскільки менша час фарбування може замість блондинки зробити вас володаркою рудуватих або жовтих волосся. Перевищення ж часу впливу може дуже згубно позначитися на стані волосся.

 Яскравий колір твого волосся
 Фарбування сивини

Якщо фарбування волосся стало необхідністю через сивини, то потрібно знати, що таке під силу тільки стійким фарбам. Сивина досить важко піддається зафарбуванню тому, що в сивому волоссі практично немає меланіну, а адже при фарбуванні саме він вбирає фарбувальні пігменти. Крім того, лусочки сивого волосся не прилягають щільно до стрижня, і вимивається фарба з них набагато швидше. Для того щоб сиве волосся забарвилися получше, не можна зменшувати час впливу фарби, а потрібно строго витримувати вказане в інструкції час.

Щоб фарбоване волосся довше зберігали свій колір, потрібно перейти на спеціалізовану косметику по догляду за фарбованим волоссям. Такі косметичні засоби, як правило, м'які і містять багато зволожуючих і живильних компонентів. Звичайні ж засоби, особливо маски глибокої дії, можуть активно вимивати фарбувальні пігменти, оскільки проникають глибоко в структуру волосся.

 Яскравий колір твого волосся
 Фарбування довгих і густого волосся

Якщо отриманий після фарбування колір вийшов нерівномірним, що особливо актуально при довгих і густих волоссі, процедуру нанесення фарби доведеться повторити. Краще якщо це зробить професійний перукар, оскільки рівномірно забарвити таке волосся самостійно досить складно. Для відросло коріння можна використовувати натуральні відтінкові бальзами, які дозволяють приховати різку межу між кольором основної маси волосся і відрослими корінням.

Тонуючі бальзами допомагають зменшити частоту фарбувань і зберегти гарний колір волосся. Якщо для вирівнювання кольору використовується фарба, то наносити її потрібно тільки на корені волосся.

Який би колір для свого волосся ви не вибрали, головне, щоб фарба була якісною, забарвлення виконувалася професійно, а подальший догляд за волоссям був регулярним і з використанням спеціальної серії продуктів для фарбованого волосся. Тільки так можна гарантувати яскравий колір і здоров'я вашого волосся.
Автор: Наталя Біатова


 Як знайти хорошого перукаря?
 Думаю, що більшість з вас стикалися з такою проблемою, що ваш улюблений перукар пішов на більш оплачувану роботу, а ви не можете собі дозволити ходити в той салон, або ви переїхали в інше місто. А як показує практика, знайти хорошого і доступного за ціною фахівця вельми важко, і такими зв'язками зазвичай не розкидаються. Тому ми підготували кілька порад, як пережити той час, поки ви в пошуку, і як знайти чудо-майстра.

Як вижити без перукаря? Інструкція

- Зазвичай, якщо людина йде на більш високі зарплати, значить, він росте як професіонал, а, отже, і ви - в хороших руках. Тому, якщо вдасться зберегти відносини і напроситися на стрижку на дому за колишні гроші, тоді дерзайте.

- Не варто панікувати, якщо ви втратили зв'язок. Зазвичай добре зроблена стрижка тримається досить довго.

- Регулярні розчісування волосся від 5 до 10 хвилин, допоможуть вашій стрижки прожити довше.

- Ви можете скоротіть частоту відвідування салону. Наприклад, не кожні 4 - 6 тижнів, а кожні 10 - 12, тоді ви зможете платити трохи менше. Правда, такий вихід підходить далеко не всім. Жінкам з короткою стрижкою доведеться ризикнути і сходити в найближчий салон, не дозволяйте собі сильно обростати, щоб новий перукар бачив первісний варіант.

- Не варто також і влазити в борги, щоб стригтися у високооплачуваного перукаря. Завжди можна знайти адекватну заміну. Як варіант, ви можете попросити свого майстра порадити іншого фахівця з вашого салону.

 Як знайти хорошого перукаря?


Ну, а якщо такий варіант не пройшов, тоді приступаємо до плану Б.

Як знайти перукаря?

Варіант 1.   Якщо ви прийшли в перукарню, то поспостерігайте за роботою майстрів. Чий результат вам сподобається, до того і записуйте. Інший варіант вимагає певної сміливості. Якщо на вулиці вам сподобалася чиясь стрижка, не соромтеся висловити захоплення і запитати де такі перукарі мешкають. Загалом-то, рекомендації - завжди вірний варіант знайти те, що ви шукайте.

Варіант 2.   Почніть з того, який ціновий діапазон для вас прийнятний. Для цього проведіть ревізію вашого бюджету, потім визначитеся, з якою частотою ви будете відвідувати салон, а потім приступайте до дослідження. Щоб здійснити перший варіант, ви можете просто записуватися, скажімо, на манікюр, а одночасно з цим моніторити перукарів. Слідкуйте не тільки за роботою майстра, але й за виразом обличчя клієнта.

Варіант 3.   Як відрізнити хорошого перукаря від поганого? Як варіант, ви повинні запитати його про те, яка, на його думку, стрижка вам підійде. Перукар - професія досить творча, особливо якщо це жіночий майстер, і якщо він не в змозі відповісти на це питання, то біжіть від нього. Можна зайти і з іншого боку. Запропонувати кілька варіантів або один варіант зачіски або стрижки, і послухати, що він вам скаже. Якщо ви почуєте невиразне мукання, знову «робимо ноги». Взагалі, контакт і вміння донести ідею - важлива складова взаємин з перукарем.

Варіант 4.   Покладатися на думки оточуючих теж до кінця не варто. Адже у кожного свої вимоги до майстра, у кожного свій тип волосся і т.п. Тому, приходячи в новий салон, ви можете попросити зробити зовсім просту стрижку. І постежити за тим, як перукар виконує свою роботу. Не варто експериментувати з незнайомим майстром.

Варто пам'ятати, що ціна за послуги - далеко не показник якості і того, що ви будете в кінцевому підсумку задоволені. Тому виробіть стратегію, проведіть дослідження поруч з будинком або роботою. Майже в кожному салоні є варті майстра. Головне - не впадати в паніку і послідовно шукати вашого нового і самого кращого перукаря.
Автор: Віра Карабутове